Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71. - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-18, 12:59   #2431
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Dzieki dziewczyny, może macie rację i rzeczywiście tę skargę napiszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 13:22   #2432
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to służba zdrowia niech siedzi 8-16 od poniedziałku do piątku, jak większość społeczeństwa, a nie, że mają dyżury i im się na przykład trafią 3 dni wolne w tygodniu, kiedy mogą sobie pozałatwiać sprawy w urzędach, pójść do lekarza itd.


Ja mam medyczną rodzinę i szczerze powiem, że nie licząc zupełnej freelancerki, że siadasz do roboty, kiedy chcesz, tylko masz deadline, to system dyżurowy jest moim ulubionym. Nie musisz być od poniedziałku do piątku gdzieś, tylko masz jakiś system w stylu dwa dni pracy po 12 godzin - dwa dni wolnego. Czyli 50% dni masz wolne. To dopiero luksus, a wy chcecie lepsze wypłaty, śmieszne.
Rozumiem, że to taki żarcik, no ale ej, jeszcze ktoś pomyśli, że to prawda 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 13:25   #2433
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Prawda jest taka, że te wszystkie postkomusze przywileje być może jeszcze kogokolwiek do tej roboty przyciągają. Ale już też coraz słabiej.
Lepiej chyba by było to wszystko polikwidować i po prostu zacząć tym niebogom więcej płacić.
Ale cóż to za bajania w kraju, w którym zaledwie około 1 % PKB (znacznie poniżej średniej w UE, jesteśmy w ogonie pod tym względem) przeznacza się na naukę i oświatę a coraz więcej np. na kleszego okupanta.
Dość powiedzieć, że w 2021 roku fundusz kościelny (z którego opłacamy m.in. składki zdrowotne i emerytalne kleru) wzrósł o kolejnych 11 milionów w porównaniu do ubiegłego roku. Teraz już na tych darmozjadów idzie z naszych podaktów prawie 182 miliony zł. rocznie. Na sam fundusz. Osobna sprawa to np. finansowanie nauczania religii w szkołach. Bo to kosztuje nas wszystkich 1,5 miliarda zł rocznie.
Odsyłam do mojego avatara.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-10-18 o 13:35
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 13:28   #2434
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
O kurczę, a tak z ciekawości jaką masz temperaturę w domu, że musisz aż nosić rękawiczki?
Gdzieś pomiędzy 19-25. Zależy, jaka wilgotność i temperatura na dworze, jak długo "chodzi" kaloryfer, jak dawno temu i długo było wietrzone, jak długo siedzę.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
temperatura w domu może mieć małe znaczenie. ja potrafię mieć 22 stopnie w domu i wręcz lodowate dłonie. zwłaszcza tą, którą obsługuję myszkę. znaczy się miałam... jak zaczęłam brać tabletki regulujące poziomy hormonów, to jest zauważalna poprawa w kwestii tego jak bardzo jest mi zimno, mimo obiektywnie wysokiej temperatury
Skąd ja to znam
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 15:28   #2435
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Edan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pierwszy raz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 20:01   #2436
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że zawsze znajdą się słabi nauczyciele i słabe np pielęgniarki. Nie każdy nadaje się do zawodu, który wybrał. Nigdzie nie ma idealnie, w żadnym zawodzie. Ja jestem jednak daleka od porównywania tych dwóch zawodów. Kończę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale tak na dobrą sprawę, to jeśli edukacja będzie kuleć, to automatycznie przyszli lekarze będą niedouczeni. Takiemu lekarzowi to też lepiej nie oddawać się w ręce.
No chyba że zamysł jest taki, że w wątku gardzimy nauczycielami podstawówek i szkół średnich, a akademiccy to już spoko?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 20:46   #2437
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Ale tak na dobrą sprawę, to jeśli edukacja będzie kuleć, to automatycznie przyszli lekarze będą niedouczeni. Takiemu lekarzowi to też lepiej nie oddawać się w ręce.
No chyba że zamysł jest taki, że w wątku gardzimy nauczycielami podstawówek i szkół średnich, a akademiccy to już spoko?

Ale do tych akademickich droga prowadzi jednak przez tych podstawówkowych i po-podstawówkowych
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-18, 20:55   #2438
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

W ich przypadku chociaż rodzice już się nie muszą martwić co zrobić z dziećmi w czasie wolnego

A tak serio nauczyciele akademiccy chyba nie podpadają pod Kartę Nauczyciela?
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 21:02   #2439
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
W ich przypadku chociaż rodzice już się nie muszą martwić co zrobić z dziećmi w czasie wolnego

A tak serio nauczyciele akademiccy chyba nie podpadają pod Kartę Nauczyciela
?
zdaje się, że nie.
nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego, żeby uczyć na uczelni w ogóle mało co potrzeba aby uczyć na uczelni. wystarczy stopień magistra (lub doktora jeśli mowa o wykładach) i kurs przygotowania dydaktycznego, który trwa 30 godzin i mniej więcej 1/4 z tego co zajęcia z dykcji
a jeśli chodzi o to wolne co się tak zazdrości nauczycielom... można wyrobić pensum w jednym semestrze i mieć 8 miesięcy wolnego

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-18 o 21:05
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 21:09   #2440
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zdaje się, że nie.
nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego, żeby uczyć na uczelni w ogóle mało co potrzeba aby uczyć na uczelni. wystarczy stopień magistra (lub doktora jeśli mowa o wykładach) i kurs przygotowania dydaktycznego, który trwa 30 godzin i mniej więcej 1/4 z tego co zajęcia z dykcji
a jeśli chodzi o to wolne co się tak zazdrości nauczycielom... można wyrobić pensum w jednym semestrze i mieć 8 miesięcy wolnego
To chyba zależy od uczelni, u mnie żadnych kursów nie było. Teoretycznie trzeba było zdać jakiś egzamin z przedmiotu, ale w praktyce różnie, czasem się dostawało przedmiot z marszu. Tym bardziej nie było żadnych zajęć z dykcji czy prowadzenia prezentacji, a szkoda niektórym by się przydało.
Co do wolnego to taaa, ile to ja się nasłuchałam że jak mi dobrze mieć trzymiesięczne wakacje no bo wiadomo, że uczelnie są tylko po to, żeby uczyć studentów.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 21:15   #2441
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Wow, ale ból tyłka o wolne nauczycieli się tu wylał. Ciekawe, że nie ma takiego hejtu na nauczycieli akademickich. Przecież zarabiają więcej i wolnego mają jeszcze więcej. Nie wiem co takiego ci biedni nauczyciele zrobili, że tyle osób im zazdrości. Ja za nic na świecie nie chciałabym uczyć w szkole. Mam nauczyciela w rodzinie i to co opowiada to koszmar. Papierologii mnóstwo, jakieś dupogodziny do wysiedzenia na zebraniach do tego można dodać rozwydrzonych uczniów i roszczeniowych rodziców. No praca marzeń po prostu.






Sorry, ale w publicznej zwykłej szkole to jednak większość nie jest kreatywna, empatyczna i utalentowana. Albo są, ale siedzą cicho, bo prym wiodą pyskate dresy, które są w stanie zabluzgać nauczycielowi w twarz. Wygodnie jest myśleć, że to patologia, wyjątki i jakaś najgorsza szkoła w mieście. Otóż nie, takie są realia pracy wielu nauczycieli z dużych miast.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że w tym kraju nigdy nie będzie dobrze, bo nawet tutaj na forum widać, że niech ktoś ma lepiej w jakimś aspekcie niż ja, to mu oczy wydrapię.


Więc wiecznie społeczeństwo skłócone ze sobą, jak tu ma się komukolwiek dobrze żyć. Jeden dostanie dodatkowe 3 dni wolnego albo podwyżkę i zaraz roztrząsanie, jakie to lenie i w ogóle beznadzieja.


A W OGÓLE TO PANIE PIELĘGNIARKI KAWĘ PIJĄ, WIĘC IM SIĘ PODWYŻKA NIE NALEŻY.!!!!


A LEKARZE TO KONOWAŁY I ROZMAWIAJĄ PRZEZ TELEFON!!!!


A NAUCZYCIELE TO SOM GUPI I BRZYDCY I MAJĄ WOLNE W CZASIE LETNICH WAKACJI!!!
Nic dodać, nic ująć. Przeraża mnie to, że jeśli ktoś/jakaś grupa ma lepiej, to od razu wylewa się jad i dogryza. Coś strasznego. [1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88952605]Dobra, może głodowa stawka to faktycznie nie jest dobre okreslenie.
Ale właśnie nie ma nic poza podstawowymi rzeczami potrzebnymi do życia. Czyli chodzisz do pracy tylko po to żeby przeżyć.
Ja wiem, że ludzie mają różne wymagania, ale dla większości samodzielne mieszkanie to takie minimum, a przy tej pensji nie da się tego zrobić.

I proszę darujmy sobie, że ktoś za studenciaka zarabiał tyle i miał na wszystko.
Ja zarabiałam 1500 i czułam się jak królowa życia, tylko to były inne czasy.
Ale przychodzi dorosłe życie i człowiek nie chce już zwykle mieszkać z innymi ludźmi na kupie, chciałby mieć jakieś oszczędności, hobby, wyjechac na urlop, a nie ciułać każdą złotówkę.
To co jest akceptowalne w wieku 25 lat już niekoniecznie w wieku 35.

No właśnie .. przeżyć. A gdzie w tym miejsce na życie?

Aha, no bo nie mam nic między 3 a 20 k. Smutne jest jak się Polakom wmówilo, że niskie pensje to normalność i tak ma być bo wiele ludzi tak przecież zarabia i nie ma co przeżywać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Mamy takie samo podejście. Co więcej- w tamtym roku przez pandemię musiałam szybko zmienić branżę i wowczas, na start, dostawałam 3500 na rękę. Teraz, w kolejnej pracy, mam 1000 zł więcej i nie uważam, żeby te ok. 4600 było majątkiem, zwłaszcza mieszkając w dużym miejsce, rozwijając się na płatnych kursach i składaniu oszczędności. Co więcej, mam nadzieję w przyszłości zapracować na wyższą pensję.

Jest tak, jak piszesz- Polakom wmówiło się, że niskie pensje to norma. Ja się na to nie zgadzam i zamierzam zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby mieć satysfakcjonujące mnie zarobki.

Sęk w tym, że mam taką możliwość, bo nie zarabiam w budżetówce. Wielu świetnych nauczycieli po studiach ucieka do korpo/innych branż max po max dwóch latach pracy w szkole. Jak mają żyć dorosłym życiem, skoro na studiach wypruwali sobie żyły, mieli świetne średnie na najlepszych polskich uczelniach, a potem przeżywają scenę z "Dnia świra" w dniu wypłaty. Wielu z nich kocha uczyć i chciało by to robić, ale jeśli nie starcza nawet na podstawowej potrzeby życiowe, nie mówiąc o przyjemnościach typu kupno ciuchów/jedzenie na mieście/podróże itd. System płac w szkołach prowadzi do tego, że uczyć będą albo emeryci, albo miernoty, których nikt nigdzie indziej nie chce.

Smuci mnie też fakt, jak szczucie pisu na nauczycieli skutecznie zatruło mózgi społeczeństwa. Bo oni mają wakacje, ferie i tyle wolnego. Świetna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-18, 21:18   #2442
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
temperatura w domu może mieć małe znaczenie. ja potrafię mieć 22 stopnie w domu i wręcz lodowate dłonie. zwłaszcza tą, którą obsługuję myszkę. znaczy się miałam... jak zaczęłam brać tabletki regulujące poziomy hormonów, to jest zauważalna poprawa w kwestii tego jak bardzo jest mi zimno, mimo obiektywnie wysokiej temperatury
Uważam, że hormony mają gigantyczne znaczenie.

Mi też zawsze zimno, zima polarowa piżama, do tego skarpety i termofor.
Gdybym mogła, to bym kaloryfer przytuliła

A w ciąży to był odwrotny hardcor- było mi przeokropnie gorąco. W grudniu spałam przy otwartym oknie, piżama na krótki rękaw, spałam tylko pod kocem, często i tak budziłam się zlana potem 🤷 a mąż obok pod grubą kołdra zbunkrowany, bo ja tak wietrzyłam 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 21:19   #2443
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
To chyba zależy od uczelni, u mnie żadnych kursów nie było. Teoretycznie trzeba było zdać jakiś egzamin z przedmiotu, ale w praktyce różnie, czasem się dostawało przedmiot z marszu. Tym bardziej nie było żadnych zajęć z dykcji czy prowadzenia prezentacji, a szkoda niektórym by się przydało.
Co do wolnego to taaa, ile to ja się nasłuchałam że jak mi dobrze mieć trzymiesięczne wakacje no bo wiadomo, że uczelnie są tylko po to, żeby uczyć studentów.
u mnie był w ramach studiów doktoranckich. kilka nudnawych zajęć z których nic nie wyniosłam. w obecnej szkole doktorskiej też mają przedmiot "przygotowanie dydaktyczne" (czy tam jakoś podobnie) i chyba teraz jest to obowiązkowe tak ogólnie, nie tylko na mojej uczelni
my za to nie mieliśmy żadnych egzaminów z niczego. dostawało się przedmiot, z grubsza pasujący do swojej dziedziny i sobie radź ja tam się zdecydowanie nie czułam wykwalifikowana do prowadzenia zajęć z przedmiotu, który dostałam na pierwszy rzut. ostatni tydzień września (bo wtedy dostaliśmy rozpiskę zajęć) to było bardzo gorączkowe dokształcanie się


mi się zawsze tak udawało, że całe pensum dla doktorantów wyrabiałam w semestrze zimowym. był to co prawda semestr wyjęty z życia, bo miałam zajęcia od rana do nocy, ale mi to bardzo pasowało. przez resztę roku mogłam się skupić na na części naukowej, nie dydaktycznej. w tym roku nie mam swoich zajęć dydaktycznych, jestem zastępcą w razie gdyby ktoś z mojego przedmiotu wypadł (tzn zachorował).
i daję słowo... niektórzy na serio myślą, że jak odbębniłam zajęcia w 4 miesiące, to potem przez 8 miesięcy miałam wakacje. a teraz to już w ogóle.. płacą mi za siedzenie i czekanie czy ktoś zachoruje

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-18 o 21:22
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 21:21   #2444
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zdaje się, że nie.
nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego, żeby uczyć na uczelni w ogóle mało co potrzeba aby uczyć na uczelni. wystarczy stopień magistra (lub doktora jeśli mowa o wykładach) i kurs przygotowania dydaktycznego, który trwa 30 godzin i mniej więcej 1/4 z tego co zajęcia z dykcji
a jeśli chodzi o to wolne co się tak zazdrości nauczycielom... można wyrobić pensum w jednym semestrze i mieć 8 miesięcy wolnego
Ale te wszystkie publikacje i badania....
Bo jeszcze ktoś weźmie to na serio

Edytowane przez Kalindaa
Czas edycji: 2021-10-18 o 21:22
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 21:28   #2445
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Ale te wszystkie publikacje i badania....
teoretycznie można już chyba być na stanowisku tylko dydaktycznym. wtedy 210 godzin w jednym semestrze i wolne. da się... koleżance tak wypada, bo wszystko co prowadzi jest akurat w semestrze zimowym. (ale ona jest naukowo-dydaktyczna, więc przez resztę roku robi naukową część )

kiedyś nie można było być tylko dydaktykiem, ale zdaje się, że na nowa ustawa 2.0 to zmieniła. ale w sumie nie jestem pewna... zdecydowanie nie interesuje mnie bycie pracownikiem tylko dydaktycznym. mi pasuje naukowo-dydaktyczny albo w ogóle naukowo-techniczny.

no i oczywiście, że w przeważającej większości, to do prowadzenia zajęć dochodzą badania, pisanie artykułów i grantów. tylko że taki typowy polak nie zdaje sobie sprawy, że nauczanie, to jedynie jeden z wielu obowiązków pracownika zatrudnionego na uczelni

moja teściowa, mimo najlepszych chęci, nadal nie do końca umie ogarnąć co ja w zasadzie robię na uczelni. i jak mnie zapytała w tym roku czy prowadzę dużo zajęć i jej odpowiedziałam, że ani jednego, to się ucieszyła, że w takim razie będę mieć luz i sobie w ogóle odpocznę i może w takim razie przyjedziemy w święta na dłużej, może 3 tygodnie (maż pracuje zdalnie). no bo co ja innego mogłabym tam robić poza nauczaniem studentów...

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-18 o 21:30
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 21:33   #2446
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
u mnie był w ramach studiów doktoranckich. kilka nudnawych zajęć z których nic nie wyniosłam. w obecnej szkole doktorskiej też mają przedmiot "przygotowanie dydaktyczne" (czy tam jakoś podobnie) i chyba teraz jest to obowiązkowe tak ogólnie, nie tylko na mojej uczelni
my za to nie mieliśmy żadnych egzaminów z niczego. dostawało się przedmiot, z grubsza pasujący do swojej dziedziny i sobie radź ja tam się zdecydowanie nie czułam wykwalifikowana do prowadzenia zajęć z przedmiotu, który dostałam na pierwszy rzut. ostatni tydzień września (bo wtedy dostaliśmy rozpiskę zajęć) to było bardzo gorączkowe dokształcanie się


mi się zawsze tak udawało, że całe pensum dla doktorantów wyrabiałam w semestrze zimowym. był to co prawda semestr wyjęty z życia, bo miałam zajęcia od rana do nocy, ale mi to bardzo pasowało. przez resztę roku mogłam się skupić na na części naukowej, nie dydaktycznej. w tym roku nie mam swoich zajęć dydaktycznych, jestem zastępcą w razie gdyby ktoś z mojego przedmiotu wypadł (tzn zachorował).
i daję słowo... niektórzy na serio myślą, że jak odbębniłam zajęcia w 4 miesiące, to potem przez 8 miesięcy miałam wakacje. a teraz to już w ogóle.. płacą mi za siedzenie i czekanie czy ktoś zachoruje
A to możliwe, że teraz się coś pozmieniało w tych szkołach. Ja szłam "starym" trybem. Ja też zawsze łapałam wszystkie możliwe zastępstwa, bo $$$ najlepsze są te, o których dowiadywałam się o 22 poprzedniego dnia, z przedmiotu którego nie miałam nawet na swoich studiach. A jako student dziwiłam się, co ci wykładowcy tacy zagubieni czasem
Ogólnie dydaktyka nigdy mnie nie pociągała i uważam to za ogromną wadę polskiego systemu, że nie da się tego rozdzielić od nauki. I że trzeba dzielić swoją uwagę i energię na milion spraw, projektów, zajęć dydaktycznych, publikacji, żeby godnie zarobić, a gdzie w tym wszystkim jeszcze czas na badania własne. Dlatego uczelnia to nie miejsce dla mnie.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 21:37   #2447
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
A to możliwe, że teraz się coś pozmieniało w tych szkołach. Ja szłam "starym" trybem. Ja też zawsze łapałam wszystkie możliwe zastępstwa, bo $$$ najlepsze są te, o których dowiadywałam się o 22 poprzedniego dnia, z przedmiotu którego nie miałam nawet na swoich studiach. A jako student dziwiłam się, co ci wykładowcy tacy zagubieni czasem
Ogólnie dydaktyka nigdy mnie nie pociągała i uważam to za ogromną wadę polskiego systemu, że nie da się tego rozdzielić od nauki. I że trzeba dzielić swoją uwagę i energię na milion spraw, projektów, zajęć dydaktycznych, publikacji, żeby godnie zarobić, a gdzie w tym wszystkim jeszcze czas na badania własne. Dlatego uczelnia to nie miejsce dla mnie.
cóż... im dłużej robię ten doktorat tym bardziej skłaniam się ku opcji, że obrona i narka. albo przemysł, albo post-doc gdzieś za granicą w jakimś fajnym miejscu. za bardzo cenię swoje zdrowie psychiczne i życie prywatne, żeby zostawać na jakiejkolwiek polskiej uczelni
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 22:54   #2448
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość

A tak serio nauczyciele akademiccy chyba nie podpadają pod Kartę Nauczyciela?
Racja! Faktycznie przecież trochę moich znajomych zostało po magisterce na doktoracie i zdolności dydaktycznych to raczej nie mieli za grosz Musieli prowadzić ćwiczenia i jeśli jakiś student zagiął ich pytaniem, to odpowiadali na zasadzie "Odpowiedź znajdziecie na wykładach, słuchajcie uważniej"
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 23:07   #2449
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Racja! Faktycznie przecież trochę moich znajomych zostało po magisterce na doktoracie i zdolności dydaktycznych to raczej nie mieli za grosz Musieli prowadzić ćwiczenia i jeśli jakiś student zagiął ich pytaniem, to odpowiadali na zasadzie "Odpowiedź znajdziecie na wykładach, słuchajcie uważniej"
tyle, że... zwykle to taka jest prawda
po to są i wykłady i ćwiczenia, aby część materiału była omawiana na wykładach, a część na ćwiczeniach. obecność na wykładach obowiązkowa nie jest... ale wiedza na nich przekazywana już tak. na ćwiczeniach nie ma czasu pokrywać materiału z wykładów, bo komuś nie chce się chodzić/słuchać. i nie ma to nic wspólnego z 'zaginaniem'
nie raz i nie dwa mi się zdarzyło, że student pyta o tematy poruszane na wcześniejszym wykładzie. a jak pytam czy na nim był to "yyyyy nie". jeśli pytanie jest krótkie to tłumaczę. ale jeśli mam poświęcić na to 10 min (których nie mam, bo mam swój materiał do przerobienia) to odsyłam do wykładu albo przypominam, że istnieją konsultacje.
to są studia, nie szkoła podstawowa.

na mojej uczelni to normalne, że oczekuje się od studentów, że będą przychodzić na ćwiczenia ze znajomością tego co było na wcześniejszym wykładzie. myślałam, że to standard

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-10-18 o 23:11
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-19, 00:58   #2450
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Co??? Nazywanie dzieciaków xxx, lekarzy xxx. No super, nie będę Cię zgłaszać,może mod sam wyłapie. Brawo. Żebyś nigdy nie trafiła w szpitalu na takiego xxx

Ktoś tu nie zrozumiał mojej wypowiedzi.


Przeanalizuj sytuację jeszcze raz, jeśli ci się nie uda, to na szaro umieszczam odpowiedź. Ale spróbuj sama, praktyka czyni mistrza.



To właśnie jest przykład tej samej logiki jak z nauczycielami, tylko w stronę inne grupy zawodowej i ja tak w ogóle nie myślę.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88952890]
Serio nie rozumiem tej polskiej zawiści i ciągnięcia w dół. Polska jest krajem w jednej z najbogatszych części świata. Polacy płacą wysokie podatki i składki. Nie lepiej, żeby były one pożytkowane m.in. na godne zarobki pracowników państwowych? Nie lepiej by się żyło w kraju, gdzie każda uczciwie pracująca osoba jest sobie w stanie pozwolić na zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak wynajęcie mieszkania (nie pokoju ze studentami), zdrowe jedzenie, czas wolny na odpoczynek czy rozwijanie zainteresowań, wizyty u lekarza/dentysty itd.? Nie musi siedzieć z mężem przemocowcem albo z rodzicami, czy odliczać czas babci na tym łez padole w nadziei, że wpadnie po niej mieszkanie? Może właśnie wtedy ludzie by byli bardziej życzliwi, bardziej zaangażowani w swoją pracę i mniej sfrustrowani? Bo jak ktoś musi wyrabiać dupogodziny za minimalną przez całe życie czy ciągnąć 3 etaty w szpitalu to faktycznie jest to sytuacja tragiczna i nic dziwnego, że pielęgniarka czy ekspedientka w sklepie nie tryska szczęściem. To powinno zostać rozwiązane systemowo. Nie ma sensu mieć pretensji do ludzi, którzy wykonują określone zawody, ani wykłócać się kto ma gorzej i kogo praca jest ważniejsza. Pretensje powinno się mieć do polityków, bo to oni są odpowiedzialni za obecny stan rzeczy i to oni powinni wprowadzać zmiany systemowo, żeby podnieść standard życia obywateli (a nie swój własny czy szwagra w spółce skarbu państwa).[/QUOTE]


Nic dodać, nic ująć.

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
W takich chwilach zastanawiam się nad tym ile moja praca znaczy dla ludzi,ale widać po wizażu, że mało xd

Wiesz, jakby nie było nauczyciela i obowiązku szkolnego, ani pani z mięsnego, to w Tyłkowicach Dolnych jeździła na pługu i wyczekiwała kiedy ociec z bratem wrócą z polowania na mamuty.


Bo ani by cię nikt nie wykształcił, ani byś nie miała szybkiej i łatwe możliwości zdobycia pożywienia i nie byłoby czasu na pierdoły jak praktykowanie medycyny.


Więc jednak minimalny szacunek dla pani z mięsnego, babci klozetowej i nauczyciela. Bo oni pracują, żeby twoje życie było tak wygodne, jak jest.


I może powiem jakieś szaleństwo, ale uważam, że nawet śmieciarz, kanalarz, osoba sprzątającą toalety publiczne, zasługuje na szacunek i godną płacę, nie tylko lekarz, bo to lekarz.


Lekarz oczywiście też zasługuje.

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Masz rację, zgadzam się z tobą. Cała moja złość wzięła się z ostatniego długiego weekendu. 14.10 to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, zawsze wtedy były jakieś obchody, występy, wręczanie nagród za wyniki w nauce itp. 15.10 to dla mnie dzień wolny z dupy. Dlaczego nie zrobić wtedy wycieczki w bliską okolice, zabrać dzieciaki w jakieś fajne miejsce zamiast lekcji? Po co generować takie wolne? O to mi chodzi.

Tu się zgodzę. Zwłaszcza po nauczaniu zdalnym powinno się jednak nadrabiać zaległości, a nie generować więcej wolnego.

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Wiesz. Po takim dyżurze czesto następny dzien odsypiasz się tyle masz z wolnego

Ale ile odsypiasz, do 11?


Ale może u nas w rodzinie ilość snu jest powalona, bo już mnie tu nie raz na forum wyśmiano, że za krótko śpię.


Ale z moich obserwacji to kończysz o 7 nockę, wracasz na chatę jest 8, śpisz do 11 i masz cały dzień dla siebie.

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i? Ale patrz ile mają wolnego xxx

O ile xxx rozumiem, trudno, takie zasady, to jakim prawem mi ktoś usunął Caps Locka?


Bez darcia ryja to zdanie traci cały swój urok.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 01:25   #2451
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-26 o 18:02
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 07:43   #2452
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Ale ile odsypiasz, do 11?


Ale może u nas w rodzinie ilość snu jest powalona, bo już mnie tu nie raz na forum wyśmiano, że za krótko śpię.


Ale z moich obserwacji to kończysz o 7 nockę, wracasz na chatę jest 8, śpisz do 11 i masz cały dzień dla siebie.
Dla mnie to, ile śpisz to kosmos. Ja bym po takim dyżurze spala pewnie co najmniej do 15.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 07:46   #2453
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Tak, tak, Limonka, 3 godziny snu po dyżurze to zupełnie normalna ilość
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 07:47   #2454
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Tak, tak, Limonka, 3 godziny snu po dyżurze to zupełnie normalna ilość
Tzn. pewnie mogłabym, ale chodziłabym jak zombie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 07:54   #2455
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88954252]Dla mnie to, ile śpisz to kosmos. Ja bym po takim dyżurze spala pewnie co najmniej do 15.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja niestety cierpię na bezsenność i gdy mam nockę, to mój dzień wygląda tak, że wstaje o 6, robię co mam robić, o 20 zaczynam nockę, nie śpię cała noc, rano wracam do domu i nie śpię aż do 20-21. Ogólnie jak nie wezmę tabsow na sen, to po prostu nie śpię (a w pracy tabletek nie biorę, bo bym zasnęła twardo, a nie mogę - mogę się zdrzemnąć, ale nie mogę spać). Więc jak mam nockę, to mimo, że zmiana trwa 12 h, to ja jestem na nogach ok 36 h. Nie mogę tez wziąć tabletek nasennych rano, bo zaburzę sobie cały rytm doby.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 07:55   #2456
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja niestety cierpię na bezsenność i gdy mam nockę, to mój dzień wygląda tak, że wstaje o 6, robię co mam robić, o 20 zaczynam nockę, nie śpię cała noc, rano wracam do domu i nie śpię aż do 20-21. Ogólnie jak nie wezmę tabsow na sen, to po prostu nie śpię (a w pracy tabletek nie biorę, bo bym zasnęła twardo, a nie mogę - mogę się zdrzemnąć, ale nie mogę spać). Więc jak mam nockę, to mimo, że zmiana trwa 12 h, to ja jestem na nogach ok 36 h. Nie mogę tez wziąć tabletek nasennych rano, bo zaburzę sobie cały rytm doby.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Współczuję. Ja pracuję 10 godzin (w dzień) i potem jestem po prostu padnięta, zasypiam od razu i śpię jak kamień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 08:03   #2457
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88954267]Współczuję. Ja pracuję 10 godzin (w dzień) i potem jestem po prostu padnięta, zasypiam od razu i śpię jak kamień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Zazdroszczę

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 08:24   #2458
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Ale te wszystkie publikacje i badania....
Bo jeszcze ktoś weźmie to na serio
No tak, ale wydaje mi się, że duża część osób nie zdaje sobie sprawy, że praca na uczelni to właśnie publikacje i badania, a nie tylko dydaktyka. A nie jadą po wykładowcach tak jak po nauczycielach. A przecież tyleee wolnego, bo wszystkie święta, wakacje i jeszcze cały wrzesień. Mnie kiedyś student życzył udanych wakacji w czerwcu, przekonany że nic nie muszę robić aż do października. Inna sprawa, że teraz mam większość dydaktyki zimą, więc prawie całe pensum wyrobię w tym semetrze. W kolejnym będę pracować naukowo, czyli z pozoru nic nie będę robić bo przecież tylko jedne zajęcia do prowadzenia mi zostaną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 08:42   #2459
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Tak zmieniając temat - dziwią mnie recenzje na wizażu. Zanim dokopię się do wlasciwosci kosmetyku, to muszę czytać eseje o opakowaniu, zapachu, konsystencji itd. Po co? Przecież można najpierw napisać że kosmetyk robi a B c d, a jego opakowanie, konsystencja, zapach są X. A nie, że muszę rozwijać całą recenzję, bo na pierwszy plan widzę OPAKOWANIE... ZAPACH...

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 09:01   #2460
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Tak zmieniając temat - dziwią mnie recenzje na wizażu. Zanim dokopię się do wlasciwosci kosmetyku, to muszę czytać eseje o opakowaniu, zapachu, konsystencji itd. Po co? Przecież można najpierw napisać że kosmetyk robi a B c d, a jego opakowanie, konsystencja, zapach są X. A nie, że muszę rozwijać całą recenzję, bo na pierwszy plan widzę OPAKOWANIE... ZAPACH...

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Mnie też to dziwi. O ile konsystencja jeszcze czasem może mieć znaczenie, jeśli przez nią nie da się normalnie używać kosmetyku, to elaboratów o opakowaniu już kompletnie nie rozumiem.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-14 22:15:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.