pytanie do wrazliwcow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-18, 07:55   #1
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496

pytanie do wrazliwcow


hm, pomalu moge sie zakwalifikowac do tej grupy . jako ze jestem poczatkujaca chcialabym sie dowiedziec czy sa gdzies jakies listy skladnikow szczegolnie czesto uczulajacych (poza skladnikami zapachowymi i alkoholem, tyle to juz wiem )? zupelnie nie wiem co mam robic, moja skora na znakomita wiekszosc kremow reaguje zle (piecze i sciaga sie), najpierw myslalam ze jest sucha/przesuszona ale chyba nie, bo kremy intensywnie nawilzajace i odzywcze niewiele tu daja ... poza tym buzia jest gladka i miekka w dotyku
poki co zaopatrzylam sie w gore probek i szukam tego co nie bedzie mi paszczy draznic, ale jakos wynik tego szukania nienajciekawszy a ja zaczynam sie bac ze owo czeste probowanie mi skore jeszcze bardziej podrazni.
moze ma ktoras z Was jakies doswiadczenia ktore skrocily by mi troszke poszukiwania?
oczywiscie zamierzam dokladniej przyjrzec sie kosmetykom aptecznym, moze te pomoga ...
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 08:46   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: pytanie do wrazliwcow

Ach, witaj w gronie wrażliwców...
Pielęgnacja takiej skóry nie jest łatwa- a tym bardziej znalezienie odpowiedniego kremu graniczy z cudem :\\
Absolutnie nie jest prawdą, że apteczne kosmetyki nie drażnią- wszystko, niestety zależy od indywidualnej skłonności Twojej buzi do podraznień.
Był taki wątek o składach kremu, są tam tabelki z takimi, nazwijmy to potencjalnymi składnikami,które moga podrazniać..
Tak naprawdę to liczy sie stężenie tych składników w kosmetyku- po trzecie czy czwarte miejsce na liście nie oznacza minimalnej ilości, ale po prostu podrzędności w stosunku do ilości pierwszych z listy...Stąd kremy mogą podrażniać, a nie muszą- niekoniecznie skład odzwierciedla przydatnosć kremu... a szkoda bo tak, to po prostu trzeba najpierw spróbować...innej rady nie ma.
To prawda, ze drażnią alkohole , acidy / np citric acid/, składniki roślinne /w masce Vichy podejrzewam również algi/.
Ja już zdążyłam wyeliminować wszystkie Vichy, inne kremy silnie przeciwzmarszkowe i korygujące /szczególnie wysokopółkowe buuuu /, Active C lub inne z kwasem ascorbinowym/, absolutnie avonowsko- oriflamowskie, przeciwtrądzikowe, serię a-dermy Ducraya za alkohole, z tej samej przyczyny wszystkie Erisy...nie radzę też tych popularnych Loreali, Nivei i Johnsonów / te to dopiero uczulają/
Nie robi mi nic hydrain2 dermedica, Hydraphase legere, i kremy ziaja- najlepsze kozie mleko...ale ja wciąż czuję pewien niedosyt, szukam dalej, bo nie chcę przyzwyczajać skóry do jenego kremu, lubię mieć alternatywę
pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 09:01   #3
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: pytanie do wrazliwcow

tu wklejam link do tabelki, o której wspominała Mariqa:
http://www.zerozits.com/Articles/article6.htm
Jednak mnie się wydaje, że przy wrażliwej cerze ta lista sie wydłuży
Sama tez mam cerę wrażliwą, ostatnio przerzuciłam się na kosmetyki La Roche Posay i Avene, biją mnie po kieszeni, ale jestem zadowolona, bo buzia nie wygląda jak wielki burak. Polecam zwłaszcza żel do mycia buzi Toleriane LR-P. Nie byłam specjalnie zadowolona z kremów Vichy, ale to tez indywidyalna reakcja.

I uważaj z tymi testami, bo przedobrzysz
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 12:37   #4
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: pytanie do wrazliwcow

ech, cholerne probki, przyznam ze juz mi sie nie chce
No nic, bede szukac dalej, wlasnie wpadal mi w lapy probka physiogelu i mam nadzieje ze to bedzie to. mnie pasowaly erisy z serii pharamaceris a ale nie wiem czy nadal beda dobre, latem gdy ich uzywalam bylam mniej wrazliwa ... fuuu
a najbardziej to chcialabym wiedziec skad to mis sie wzielo. kwasy? uzywalam chetnie (teraz na wszelki wypadek nie) acz nieduzo, jak jednak wytlumaczyc fakt ze rejony na ktore w ogole nie nakladalam kwasow tez sa wrazliwsze niz byly? (czolo, wargi i skora glowy? poza tym w sumie cale cialo jest duzo wrazliwsze, plyny do kapieli z SLS moge odstawic do lamusa - czyli prawie wszystkie )
zanieczyszczenie powietrza?

dzieki za link do zerozits, myslalam ze te tabelki dotycza tylko wywolywania wypryskow, musze im sie przyjrzec dokladniej
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 12:59   #5
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: pytanie do wrazliwcow

Oj, jeszcze zapomniałam napisać, a pytałaś skąd się bierze nagła nadwrażliwość?
A pewnie, ze na skutek kwasów , ale nie tylko...
Moja skóra po prostu taka stała się na skutek starzenia się, zmęczenia, stresu, zlego zapewne odżywiania, uzywania różnych leków...kapki doslownie differinu /zanim się opamiętalam /wszystko po części się na to złożylo.
A czytałaś ten watek?
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1103640061
Widzisz, to jednak chyba taka "przypadłość" cywilizacyjna, mająca identyczną proweniencję jak np alergie...
pozdrawiam ciepło
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 19:10   #6
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: pytanie do wrazliwcow

Dziekuje Wam obu siostry w niedoli
buziaki

asinek
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.