Kolejny wątek mieszkaniowy - prośba o radę (dom czy mieszkanie) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-28, 21:10   #31
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kolejny wątek mieszkaniowy - prośba o radę (dom czy mieszkanie)

Tu nie chodzi o gromadzenie, tylko o realne spojrzenie na to, czego do czego człowiek potrzebuje.
Do obsługi domu, nawet w skali mikro, potrzebuje o wiele więcej rzeczy. Po prostu.
Mieszkając w mieszkaniach, nie miałam takich rzeczy jak łopaty, grabie, myjka cisnieniowa, piła itp. Po przeprowadzce do tylko szeregowki, musiałam zacząć mieć. a nie mam ogrodu tylko klomb i taras, wiec nie potrzebuje ani kosiarki ani taczki np.ani narzędzi do obsługi roślin- no mały sekator mam.
Tak samo jak w 43 m mieszkaniu, nie musiałam mieć pieca i wiatrołapu, ani segregacji śmieci. Jeśli macie podprowadzony gaz ziemny w okolicy to jeszcze, ale jak potrzeba pieca na cis innego, to kolejne miejsce potrzebne na opał.

I gdzie Wy jeszcze chcecie pracować tam na dokładkę, to serio nie wiem. Mieszkałam w 43 m mieszkaniu i pracowałam tam z domu. No słabo. Komfort był żaden i dla mnie i dla męża.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-28, 21:17   #32
WatekMieszkaniowy_girl32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6
Dot.: Kolejny wątek mieszkaniowy - prośba o radę (dom czy mieszkanie)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86857576]Kosiarkę też trzymają w mieszkaniu?
Opony od auta?
Klatkę schodową też mają w mieszkaniu?
Grabie, łopatę do odśnieżania równiez?

Jak dla mnie to ty kompletnie nie wiesz z jakimi pracami się wiąże dom. Inaczej byś nie wymyśliła takiego absurdu.

Jak będziesz chciała sprzedać, to będziesz musiała to wszystko wyburzyć. Jak dla mnie to średnio opłacalny plan.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Nie rozumiem o co ci chodzi... Mieszkałam w domu praktycznie całe życie i doskonale wiem co się robi w domu i wokół domu. Akurat u mnie w domu opony do samochodu, łopatę do odśnieżania, kosiarkę itp. (rzeczy potrzebne sezonowo) trzymało się w osobnym budynku gospodarczym. Więc tu widzę rozwiązanie takie, że na etapie tworzenia projektu może gdzieś obok kotłowni trzeba będzie znaleźć na to miejsce - dzięki za sugestię Albo zrobimy tak jak w domu rodzinnym - osobny mały budynek, taka "narzędziownia"(?) nie pamiętam nazwy.

Co do drugiej części się zgadzam - nie sprzedam tego.

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

W 22-25 metrowej kawalerce czułam się bardzo fajnie.

W 36 metrowym mieszkaniu - wynajmowałam, bo oferta była ok, ale czułam, że tej powierzchni jest za dużo
WatekMieszkaniowy_girl32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-29, 07:57   #33
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Kolejny wątek mieszkaniowy - prośba o radę (dom czy mieszkanie)

Może faktycznie lubisz klaustrofobiczne pomieszczenia... Ja mieszkałam sama w kawalerkach około 30 metrowych i nie czułam się komfortowo...

Jesteśmy tylko we 2, nie planujemy rozmnażania się. Nasz domek ma 75 m2 i faktycznie - duży nie jest. W domu metraż rozkłąda się zupełnie inaczej niż w mieszkaniu.
Ale - mamy sporą piwnicę i naprawdę duży garaż więc jest miejsce na trzymanie róznych gratów ogrodowych czy samochodowych... Dla mnie przestrzeń jest w sam raz, kompletnie nie wyobrażam sobie mniejszego domku.
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-29, 08:16   #34
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kolejny wątek mieszkaniowy - prośba o radę (dom czy mieszkanie)

Mnie by było zal działki "zaśmiecać" dodatkowymi budynkami, typu komórka, garaż.
Tym bardziej ze jak planujesz tak malusią bryłę domu, to zwiększenie jej o dodatkowe pomieszczenia: tzw. gospodarcze, garaż itp. tylko ją dociepli bo to naturalna izolacja.


I dla mnie bardzo niekomfortowe sa w tak małych wętrzach rozwiaznaia których nie da się uniknąć, i sa to rzeczy typu drzwi do ubikacji/łazienki w kuchni lub salonie, czy zbyt blisko umieszczone źródła ciepła od miejsca w którym się siedzi/spi/je, brak miejsc ana większą lodówkę która pomiesci jedzenie na tydzień dla 2ga, suszarke elektryczna do prania, bo wieszanie prania w tak małym wnetrzu to od razu wilgoć i zapach.


Mieszkałam na 36 m2 to tez wiem jak to wyglada w praktyce.


No na stancji mieszkałam z 1 kolezanką w pokoju około 18 m2 i faktycznie, wtedy się miesciłysmy. Ale nie było pralki, lodówki, z kuchni korzystałysmy u gospodarzy, drzwi do łazienki były na innym pietrze, nie trzymałysmy zadnego jedzenia bo zasadniczo jadłysmy w szkole 3 posiłki a w kuchni korzystałysmy tylko z zcajnika i tam tez trzymałysmy te 4 talerzyki i kubki (pamiętam, ze miałysmy 6 kubków i jak przychodzili znajomi w wiekszej ilosci to musiałysmy prosic gospodynię o talerzyki i kubki.


A, jesczze wazna rzecz- kurtki/buty zostawiałysmy przed wejściem do pokoju, w sieni gospodarzy. Nie rzymałyśmy tam tez ubran na cały rok, tylko w swoich domach a na bieżaco się miało tylko parę zestawów na aktualny sezon.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-05-29 o 08:28
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-29, 15:28   #35
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Kolejny wątek mieszkaniowy - prośba o radę (dom czy mieszkanie)

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-29 16:28:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.