Żylak i pajączki na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-06, 05:47   #1
gabifabi1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 9
Arrow

Żylak i pajączki na nogach


Cześć wszystkim

Otóż mam problem który naprawde mnie dobija
Mam 16 lat i już zaczeły mi sie robić małe pajączki na udach i nawet żylak na tyłu kolana. Co mam zrobić żeby zapobiec powstawaniu nowych? Pytałam sie mojej mamy i powiedziała mi że to jest w mojej rodzinie genetyczne dla niektórych osób (np. ona też ma) i nie powinnam sie przejmować. Chciałabym sie nie przejmować, no ale jestem w wieku kiedy chce ładnie wyglądać dla siebie Czy są jakieś domowe sposoby, balsamy, lub kremy które mogą troche pomóc zniknięciu tych popękanych żyłek i temu żylakowi? Bo na laserową terapie to chyba za młoda jestem chociaż chciałabym na nią pójść... Słyszałam że jakiś krem z kasztanowca pomaga czy coś w tym stylu ale chciałabym sie poradzić kogoś innego czy faktycznie działa czekam na odpowiedź.
gabifabi1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:28   #2
malibu69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 46
GG do malibu69
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Ja mam niestety ten sam problem, ale pocieszam się tym, że żyły wychodzą mi na całych nogach, na udach widać mi całą sieć. W rodzinie też są u mnie genetyczne, poszłam z tym do lekarza rodzinnego (w dodatku zaufanego, nie pierwszego lepszego) i powiedziała mi, że nie mam się czym martwić i mogą ewentualnie żylaki wyjść mi po ciąży. Przepisała mi tabletki Cyclo3fort, które są bez recepty, aby miały tam jakieś działanie przeciw-żylakowe, nie pamiętam już dokładnie nawet jakie. Z tego co się orientowałam na Internecie (a pełno jest takich wątków, wystarczy w googlach wpisać) to nie ma niestety lekarstwa na to, żadne kremy/żele nie pomagają, tylko właśnie zabieg laserowy.
malibu69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 16:00   #3
gabifabi1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 9
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Cytat:
Napisane przez malibu69 Pokaż wiadomość
Ja mam niestety ten sam problem, ale pocieszam się tym, że żyły wychodzą mi na całych nogach, na udach widać mi całą sieć. W rodzinie też są u mnie genetyczne, poszłam z tym do lekarza rodzinnego (w dodatku zaufanego, nie pierwszego lepszego) i powiedziała mi, że nie mam się czym martwić i mogą ewentualnie żylaki wyjść mi po ciąży. Przepisała mi tabletki Cyclo3fort, które są bez recepty, aby miały tam jakieś działanie przeciw-żylakowe, nie pamiętam już dokładnie nawet jakie. Z tego co się orientowałam na Internecie (a pełno jest takich wątków, wystarczy w googlach wpisać) to nie ma niestety lekarstwa na to, żadne kremy/żele nie pomagają, tylko właśnie zabieg laserowy.
Hmm kurde no to nie dobrze że tylko można zrobić to laserowo
Bo ta nitki to nie mam takie widoczne ale wydaje mi sie że te żyły na tyle kolana mogą sie pogorszyć.
gabifabi1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 16:50   #4
antoninaII
Przyczajenie
 
Avatar antoninaII
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 17
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Witajcie,
odświeżam wątek, może któraś z Was ma jednak jakiś sposób na pajączki.
Mam 24 i zaczęły mi się pojawiać od roku. Martwi mnie to, wiadomo, że nie wyglądają zbyt estetycznie. Słyszałam o jakieś nowej maści (widziałam reklamę w TV). DIH lipogel. Maść jest przede wszystkim na zmęczone i ciężkie nogi, ale podają, że działa również na pajączki. Czy któraś z Was stosowała tą maść? Albo jakąś inną?
Wierzę, że coś jednak działa na te wstrętne żylaczki (wbrew temu co napisały moje poprzedniczki).
antoninaII jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 16:00   #5
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Dziewczyny, żylaków raczej jeszcze nie macie - nie tak szybko. Może jakieś rozszerzenia żylne, wenektazje... (?) Ważna jest tu wit. C przy takich defektach, która uszczelnia naczynia krwionośne, a wyciągi z arniki górskiej czy oczaru wirgilijskiego są też nie bez znaczenia w kosmetykach. Nie wiem jaki macie stan swoich nóg, nie jestem lekarzem, ale jednymi z metod, które pomagają w walce z tym, a nie tylko je pielęgnują jest skleroterapia, krioskleroterapia, czy też diatermia chirurgiczna. Ale to lekarz dobierze metod najbardziej odpowiednią i być moze z tych metod wcale nie będzie trzeba korzystać
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:03   #6
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Witam wszystkich

Od roku mam żylaka pod kolanem. Wygląda to jakbym miała jakieś kulki pod skórą. Miałam iść z tym do lekarza, ale odwiedziła moją mamę jej znajoma która poradziła mi był piła napar z ziela macierzanki. Podobno jej koledze, który to stosował poznikały duże żylaki. Szczerze to nie za bardzo chce mi się w to wierzyć, ale nie mam nic do stracenia. Od jakiegoś miesiąca piję ten napar i na razie żylak się nie zmniejszył ani trochę ale mnie nie boli, a wcześniej bolał i to nawet bardzo. Tak więc stosuję tę kurację a jeżeli będą efekty to dam znać.
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 12:36   #7
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Dziewczyny, ja ostatnio przypadkowo znalazłam taką ciekawą metodę leczenia m.in. żylaków, nazywa się ona hirudoterapia - jest to przystwianie pijawek i podobno jest to skuteczny i co najważniejsze naturalny sposób walki z tym schorzeniem. W najbliższych dniach jadę na konsultację do ośrodka gdzie się tym zajmują.

Ostatnio założyłam o tym wątek, ale nikt się nie odezwał. Jeżeli chcecie to poinformuje Was czego dowiedziałam się na konsultacji i jak już będę po zabiegu jakie są efekty.
Podaję link do tego wątku o hiduroterapii, który założyłam:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php...7#post28 187947


Tam postaram się napisać wszystko co wiem
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 11:02   #8
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

czy to prawda że można kupić w sklepie zielarskim jakiś specyfik na pajączki? coś mi się obiło o uszy że to krem z arniką? wcześniej było że jakiś krem z kasztanowca? może któraś z Was coś wie dokładnie?
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 23:11   #9
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Cytat:
Napisane przez Malinka_gosiaczek Pokaż wiadomość
czy to prawda że można kupić w sklepie zielarskim jakiś specyfik na pajączki? coś mi się obiło o uszy że to krem z arniką? wcześniej było że jakiś krem z kasztanowca? może któraś z Was coś wie dokładnie?
I krem z kasztanowca, i krem z arniką może być. Nie wiem, który lepszy, choć w literaturze częściej występuje chyba arnika. I kosmetyki z wit. K. Działanie uszczelniające i wzmacniające naczynka ma również wit. C.

Jest jeszcze wiele innych składników, które są pomocne w zwalczaniu, jednak te należą do tych najpowszechniejszych. Jednak nie oszukujmy się: żylaki, pajączki na nogach (i twarzy też) nie zejdą same pod wpływem kosmetyków. One mają za zadanie wzmacniać naczynka, "uplastyczniać" je, aby nie dochodziło do jeszcze większego ich powstawania. Mają za zadanie także likwidować rumień (ale tu bardziej na twarzy).
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.


Edytowane przez seduction
Czas edycji: 2011-08-03 o 23:14
seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 09:45   #10
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

dzięki, może na początku skupię się na maściach i kremach a jak to nie przyniesie rezultatu to będę szukać dalej.....
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 22:16   #11
antoninaII
Przyczajenie
 
Avatar antoninaII
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 17
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Nie tyle sama witamina C co rutyna - rutinoscorbiny i te inne
A maść z kasztana...? Hm. Miałam z nią do czynienia i nie mam najlepszego zdania. Może miałam jakąś badziewną? (jakaś taka "bezfirmowa").
Teraz mam wrażenie, ze najlepiej jest zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. Dotlenić skórę, poprawić krążenie
antoninaII jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 15:10   #12
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

postanowiłam że się wybiorę do dermatologa i usłyszę opinię eksperta (napiszę później co mi powiedziała - bo idę do kobiety - może mnie lepiej zrozumie), na obcasach nie chodzę, a codziennie przemierzam dużo kilometrów, bo mi to pokazuje krokomierz, przelicza długość mojego kroku (ok 70 cm) razy ilość zrobionych kroków i podaje ten wynik w kilometrach, nawet sobie zapisuję w kajecie ile zrobiłam kilometrów dziennie i trzymam się codziennie ustalonej ale na pajączki czy to nie wystarczy tak myślę
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 13:02   #13
devonmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Na pewno w aptece można kupić galvenox soft i on działa. Co do ziół to wiesz..to niekiedy są tylko takie teorie a nie prawdziwe wspomagacze.
devonmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 09:32   #14
BlueSea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Obawiam się że osoba polecająca powyżej galvenox soft jest przedstawicielem producenta i zaspamowała cały internet zachwalając właściwości tego żelu. Na forum wizażu ma 6 wypowiedzi i każda dotyczy tylko galvenoxu
BlueSea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 11:22   #15
devonmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Producenta? Ale że co? Że ktoś mi płaci za to? To tak w ogóle można? Bo chętnie przyjmę taką robotę Piszę o galvenoxie bo akurat byłam w temacie. Też miałam pajączki i akurat ten żel mi pomógł więc o tym mówię. Zresztą o innych kosmetykach też piszę. Swoją drogą Ty masz tylko jeden wpis i od razu przeciwko temu żelowi..jesteś przedstawicielką konkurecji?:P
devonmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 07:31   #16
BlueSea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Tak, można.
http://bezprawnik.pl/w-koncu-pozywaj...kze-pozytywne/

Akurat dziwnym trafem Twoje posty o innych kosmetykach pojawiły się dopiero po moim poście z 28.10.

Na forum mam jeden wpis, ale na wizażu jestem od 2011 i udzielam się w innych działach. To raczej wyklucza sensowność Twojego zarzutu.
A temat galvenoxu śledzę w Internecie i widać wyraźnie, że środek jest promowany przez spamera piszącego same ochy i achy na jedno kopyto, niemal w jednym i tym samym tygodniu. A reszta użytkowników płacze że im żel nie pomaga...

Mam nadzieję że i u nas zaczną ścigać spamerów
BlueSea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 07:33   #17
fiieaprf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 4
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

Tabletki na żylaki - varicoz.pl Polecam go wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy cierpią z powodu tych nieprzyjemnych, nieestetycznych żylaków, jako ze ten produkt naprawdę działa.

Edytowane przez fiieaprf
Czas edycji: 2022-07-23 o 08:35
fiieaprf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 14:18   #18
karaluszex
Przyczajenie
 
Avatar karaluszex
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 24
Dot.: Żylak i pajączki na nogach

A na naczynka w sumie są jakieś kosmetyki? o.O Sama miałam lasery quadrostar czy coś, ale tak z ciekawości się podpytam..

Edytowane przez karaluszex
Czas edycji: 2019-08-30 o 11:18
karaluszex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-26 15:18:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.