co przygotować na chrzciny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-02, 14:28   #1
dallasgirl
Przyczajenie
 
Avatar dallasgirl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Milton Keynes, UK
Wiadomości: 9
Send a message via Skype™ to dallasgirl
Lightbulb

co przygotować na chrzciny


Dziewczyny pomóżcie proszę! Niebawem będę wyprawiała chrzciny synka i potrzebuję rad z serii: jakie ciasta, co na obiad etc... Niektóre z Was mają to już za sobą - napiszcie, proszę, co u Was zdało egzamin a co nie bardzo.
Osób będzie 8, ale chciałabym utrzeć nosa teściowej i zrobić coś takiego, że szczęka opada. Oczywiście bez przesady (nie będę ich kawiorem pasła ) bo rodzinie męża nie sposób dogodzić. Zależy mi na autosatysfakcji
__________________
UK <3
nareszcie szczęśliwa
dallasgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 17:13   #2
planetgirl
Zadomowienie
 
Avatar planetgirl
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 1 238
Dot.: co przygotować na chrzciny

Więc na obiad dała bym tradycyjnie rosól z makaronem (nitki)
Na drugie masz sporo wyboru, zrób kotlety z piersi kurczaka, połóż na nie drobno posiekane pieczarki (wcześniej pokrojone)i na to plastry sera. Proste i pyszne Dodatkowo możesz podać fasolkę szparagową, kalafior, teraz jest sezon na te warzywa. Z sałatek zrób np: kebabową albo pyszną surówkę z pomidorami, ogórkiem, kapustą, papryką i olejem Korzystaj z tego co akurat wyrasta w ogrodach.
Co do ciast: Skromny torcik (żeby nie było przepychu i najlepiej zrób go sama. Wydaje się trudne, ale to naprawdę proste), do tego jakieś ciasto z galaretką (sernik na zimno), Jabłecznik, coś z kremem, drożdżówka. Będzie różnorodnie i dla każdego coś dobrego
Ja swojej teściowej utarłam nosa tym, że ona zawsze coś robi na imprezy okolicznościowe, a ja poczęstowałam gości tortem i ciastem i teściowa była wściekła Na roczek to samo tyle że tort zrobiłam sama, był pyszny i każdemu smakował
planetgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 17:34   #3
wizazanka_Dorocia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 668
Dot.: co przygotować na chrzciny

Jeżeli nie spodziewasz się tłumu gości możesz pomyśleć o deserze, który nie będzie standardowym ciastem...
Myślę, że fajnym, a przede wszystkim ciekawym pomysłem byłby MUS CZEKOLADOWY Z AWOKADO... Jest pyszny i zdecydowanie niekonwencjonalny, może nie jest to tanie rozwiązanie, ale myślę, że przy 8 osobach można przeżyć

http://kulinarni.pl/przepisy/przepis...okado,899.html
wizazanka_Dorocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 19:24   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: co przygotować na chrzciny

Catering.

A tak serio to rzeczy, którymi nie jest łatwo się pobrudzić i zapaćkać wszystkiego wokół. Przekąski, które łatwo łapać rękami, na obiad np. panierowane piersi z kurczaka lub jakaś inna jego część. Łopatka to bardzo ładne, smaczne i łatwe do robienia mięsko (np. w rękawie do pieczenia). Do tego zdrowa, soczysta surówka z marchwi, pieczone ziemniaczki lub tradycyjne puree z masełkiem i koperkiem. Zupa: może być rosół, ale już powoli sezon na grzyby się zaczyna, to może grzybowa? Na deser jedno / dwa rodzaje ciast, o ile potrafisz dobrze piec. Jeżeli nie to kup: oszczędzisz sobie roboty i nie zaliczysz wpadki. Ciasto z przepisów na muffinki właściwie zawsze wychodzi, ładnie wyrasta, a niektórzy robią je w normalnej formie.

Generalnie niech będzie do zjedzenia i tzw. konkret i coś lżejszego.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-09-02 o 19:27
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 22:40   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: co przygotować na chrzciny

podobnie jak Doris, restauracja najlepiej ze stolikami 4 osobowymi, rezerwujesz 2 stoliki.

a jak domowka to moze jakas pieczen np schab ze sliwkami, pieczone ziemniaczki lub salatka ziemniaczana, salatka.

Na deser np galaretki owocowe w salaterkach ozdobione owocami i bita smietana. Moga tez byc lody udekorowane np biszkoptami czy kolorowymi posypkami z czekolady. Jesli ciasto to moze torcik waflowy?

Do picia to nie wiem co przewidujesz, zupelnie szczerze pytam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 03:27   #6
dallasgirl
Przyczajenie
 
Avatar dallasgirl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Milton Keynes, UK
Wiadomości: 9
Send a message via Skype™ to dallasgirl
Dot.: co przygotować na chrzciny

Jejku dziękuję Wam- już o wiele przyjemniejsze się to wszystko wydaje.
Tak jak pisze Planetgirl na pierwsze wjedzie rosół (robię lepszy niż teściowa więc pierwszy psztyczek)- jak dam radę to sama zrobię makaron
Na drugie wjedzie pieczeń tak jak doradziła Rena, bo też potrafię zrobić. Schab ze śliwką albo morelą- jeszcze zobaczę, do tego dam pure i jakąś surówkę - nie wiem jak pasować będzie ta z pomidorów od Planetgirl.
Co do picia to bez alkoholu- to ma być szybkie i bezbolesne a alkohol zawsze przeciąga sprawę. Myślałam o aromatycznym kompocie z gruszki bo zostawia fajny posmak.
No i ten deser- sernik na zimno albo szkiełka - bo chciałabym galaretkę z owocem jakoś połączyć. W przepisach znalazłam ciasto z bananami, tofi i bitą śmietaną - to zamiast tego torcika- postaram się uniknąć pieczenia bo jeszcze się szkole zrobię jakieś ciasteczka- kruche z czymś albo jakieś ziarniste i małe muffinki z wiśniami i gorzką czekoladą - wydaje mi się, że do kawy tyle słodkości wystarczy a na stole będzie dużo i różnorodnie. A ten mus z awokado od Doroci to chętnie spróbuje sama jak bedzie po wszystkim bo jestem ciekawa- a teściowa to tradycjonalistka i będzie później kręciła nosem.
Wydaje mi się, że tyle wystarczy
Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc.
__________________
UK <3
nareszcie szczęśliwa
dallasgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 08:01   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co przygotować na chrzciny

Urabiać się żeby dopiec teściowej ? dziwne.
Stolik w knajpie i zajmij się dzieckiem a nie teściową.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 08:25   #8
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: co przygotować na chrzciny

Cytat:
Napisane przez dallasgirl Pokaż wiadomość
Jejku dziękuję Wam- już o wiele przyjemniejsze się to wszystko wydaje.
Tak jak pisze Planetgirl na pierwsze wjedzie rosół (robię lepszy niż teściowa więc pierwszy psztyczek)- jak dam radę to sama zrobię makaron
Na drugie wjedzie pieczeń tak jak doradziła Rena, bo też potrafię zrobić. Schab ze śliwką albo morelą- jeszcze zobaczę, do tego dam pure i jakąś surówkę - nie wiem jak pasować będzie ta z pomidorów od Planetgirl.
Co do picia to bez alkoholu- to ma być szybkie i bezbolesne a alkohol zawsze przeciąga sprawę. Myślałam o aromatycznym kompocie z gruszki bo zostawia fajny posmak.
No i ten deser- sernik na zimno albo szkiełka - bo chciałabym galaretkę z owocem jakoś połączyć. W przepisach znalazłam ciasto z bananami, tofi i bitą śmietaną - to zamiast tego torcika- postaram się uniknąć pieczenia bo jeszcze się szkole zrobię jakieś ciasteczka- kruche z czymś albo jakieś ziarniste i małe muffinki z wiśniami i gorzką czekoladą - wydaje mi się, że do kawy tyle słodkości wystarczy a na stole będzie dużo i różnorodnie. A ten mus z awokado od Doroci to chętnie spróbuje sama jak bedzie po wszystkim bo jestem ciekawa- a teściowa to tradycjonalistka i będzie później kręciła nosem.
Wydaje mi się, że tyle wystarczy
Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc.
Jeśli chodzi o Banofee pie to zawsze wszystkich u mnie zachwyca Nie można chyba tego zepsuc, choc mojej mamie się udało - ciasto pływało. Okazało się, że za ciepło w lodówce miała
Mogę jeszcze polecic tartę Bounty. Trzeba w niej upiec tylko spód.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 08:34   #9
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: co przygotować na chrzciny

bylam ostatnio na dwoch chrzcinach.

Jedno bylo w domu i gospodyni zamowila catering i troszke tez zrobila cos swojego. A ze ja jej pomagalam, wiec zrobilam dwa dania indyjskie oczywiscie zmniejszylam ostrosc potraw (kto powiedzial, ze na chrzcinach ma byc rosol, kotlet i buraczki). Wszystko wyszlo super. A co do dan indyjskich, od tej pory tesciowa gospodyni sama robi czasami potrawy hinduskie

Drugie chrzciny. Wynajeli stolik na 15 osob. Rodzice niczym sie nie przejmowali, mieli czas zeby rozmawiac z goscmi. Nie chodzili z talerzami, nie odchodzili co chwile od stolu zeby podac danie.
Pozniej matka dziecka powiedziala, ze najbardziej cieszylo ja to, ze wrocili do domu, gdzie bylo czysto, nie bylo zadnych talerzy do zmywania, nie bylo sprzatania po gosciach. Wrocili jak po dobrej imprezie i na spokojnie poszli spac.


A jesli chodzi o typowe polskie chrzciny to zawsze spotykalam na nich bigos. Zapewne dlatego, ze mozna odgrzewac.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-09-03 o 08:36
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 10:08   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: co przygotować na chrzciny

Mus czekoladowy jest klasycznym i tradycyjnym deserem tylko, ze francuskim a nie polskim.

Zreszta pojawia sie juz w ktoryms watku, teraz jakas moda przyszla do Polski na ten deser?

Jak bylam na chrzcinach we Francji (pisze jako ciekawostke) to obowiazkowy byl toast z szampana, salata z sosem vinaigrette, tarty na slodko i slono, talerze wedlin i sera i sporo wina.

A w Polsce chyba nigdy nie bylam na chrzcinach, zazwyczaj to bardzo kameralna impreza dla rodzicow, chrzestnych i dziadkow wiec zgadza sie 8 osob.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:01   #11
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: co przygotować na chrzciny

rosół z makaronem do tego może frytki z mięskiem( np filet z kuraczaka z pieczarkami lub schab) Surówki dwie do wyboru. Do tego kompocik. Jakieś ciasta jedno z masą drugie bez jakies ciasteczka, paluszki i napoje, kawa i herbata. To zależy wszystko ile gości masz mieć
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 11:18   #12
tulipanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: co przygotować na chrzciny

Chyba najbardziej sprawdzonym pomysłem są "zwykłe" domowe dania. Na pewno każdemu będą smakować. Bo z nowinkami smakowymi bywa różnie, może lepiej nie ryzykować przy takiej okazji Drugim aspektem powinien być chyba czas przygotowywania dań. Chodzi o to, żeby się nie napracować, ale mimo to zaskoczyć wszystkich smakiem.
tulipanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:55   #13
Malina_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 130
Dot.: co przygotować na chrzciny

W poprzednią niedzielę byłam na chrzcinach urządzonych najpierw w restauracji, w której do wyboru był rosół lub krem brokułowy oraz ziemniaki, schabowy, rolada, sałatki. Do tego ciasta. Później przenieślimy się do domu, gdzie były typowo na słodko i słono. Każdy znalazł coś dla siebie i był zadowolony
Malina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 06:47   #14
dallasgirl
Przyczajenie
 
Avatar dallasgirl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Milton Keynes, UK
Wiadomości: 9
Send a message via Skype™ to dallasgirl
Dot.: co przygotować na chrzciny

Może ten stolik to nie taki zły pomysł... Do domu na słodkie i na kawę i pożegnać wczesnym wieczorem. Naprawdę chcę, żeby to wypaliło i żebym była zadowolona. Urobić się nie urobie bo lubię siedzieć w kuchnii. A dzieckiem równie dobrze może zająć się ojciec. Jeszcze jest trochę czasu na zastanawianie.
__________________
UK <3
nareszcie szczęśliwa
dallasgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 09:07   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: co przygotować na chrzciny

Cytat:
Napisane przez tulipanie Pokaż wiadomość
Chyba najbardziej sprawdzonym pomysłem są "zwykłe" domowe dania. Na pewno każdemu będą smakować. Bo z nowinkami smakowymi bywa różnie, może lepiej nie ryzykować przy takiej okazji Drugim aspektem powinien być chyba czas przygotowywania dań. Chodzi o to, żeby się nie napracować, ale mimo to zaskoczyć wszystkich smakiem.
pieczenia sie nie urobisz - wkladasz do piekarnika ze sliwkami i przyprawami.
A lody moze kupic gotowe do zamrazalnika i tylko wykladac na salaterki tuz przed podaniem.
Zeby byl efekt swiateczny (w koncu okazja) trzeba ladnie udekorowac i ciekawie podac, bo je sie tez oczami. Wiec wazny jest obrus, kwiatki na stol, ciekawe serwetki etc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 15:17   #16
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: co przygotować na chrzciny

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
bo je sie tez oczami. Wiec wazny jest obrus, kwiatki na stol, ciekawe serwetki etc.
o tym sie niestety zapomina, a to tez wazne
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 08:43   #17
planetgirl
Zadomowienie
 
Avatar planetgirl
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 1 238
Dot.: co przygotować na chrzciny

Paula catering i teściowa to najgorsze wyjście. Potem dziewczyna będzie miała obrobiony tyłek w całej rodzinie jaką to ona jest gospodynią, że nie potrafi sama wyprawić chrzcin. Po co jej to, jak zrobi coś sama będzie miała satysfakcję. Poza tym robione samemu smakuje lepiej
planetgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 21:40   #18
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: co przygotować na chrzciny

A ja już na kilku chrzcinach pomagałam przy kucharzeniu i zawsze furorę robi zupa taka pomiędzy gulaszową a strogonowem. A na drugie pieczone ziemniaczki z karkówką(lub w wersji z szynką albo polędwicą) w sosie słodko ostrym (sos sojowy ciemny, dżem brzoskwiniowy, ketchup). Do tego surówka z pekinki i warzywek co się nawiną.
Na przekąskę możesz zrobić zapiekane suszone śliwki zawijane w boczek wędzony na wykałaczkach. Do tego sałatkę gyros, bo ostatnio jest modna. Faszerowane jajka.
Chociaż w przypadku gdy nie chcemy przedłużać imprezy to myślę, że nie ma co przesadzać z tymi przystawkami.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 10:51   #19
Princessin_H.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kuweit
Wiadomości: 102
Dot.: co przygotować na chrzciny

Bylaw ost na dwoch uroczystosciach chrzcin.Oprocz zupy,drugiego dania i deserow oraz ciast byly male przekaski do wziecia w palce co bylo fantastyczne.I tak na jednej imprezie byl tradycyjny obiad czyli rosol z makaronem,ziemniaki pieczone z ziolami w piekarniku,miesa-piersi kurczaka z migdalami,schabowy z pieczarkami oraz roladki wolowe z ogorkiem kiszonym i papryka.Do tego zestaw surowek-z kiszonej kapustyz marchewka,buraczki na cieplo oraz z porow,jablek,marchwi.Na drugich chrzcinach byl zupelnie nietradycyjny obiad bo zupa-krem marchwiowo imbirowy-oblednie dobre,drugie danie kurczak curry z jasminowym ryzem oraz mix zielonych salat z winegretem z mango,pomidorami oraz orzechami.Mega odjazd jak dla mnie i nie kazdemu moze podpasowac szczegolnie krecic nosami moga strasze osoby.Ciasta byly tradycyjne na obu imprezach-torty z cukierni biale z bita smietana i owocami oraz domowe wyroby-sernik na zimno z galaretka i owocami,ciasto czekoladowe przekladane kremem oraz ciasto snikers,rafaello.Wszystko mega pyszne.Przekaski na palec-sliwki z boczkiem na wykalaczce,jajka faszerowane,ogorki swieze krojone w grube plastry wydrazone i nadziane twarozkiem bialym z koperkiem,koreczki z sera zoltego,suszonego pomidora ze swiezym ogorkiem,salatka caprese czyli mozzarella z pomidorami,oliwa i balsamico.Fanastatyczny pomysl zamiast kilku mis salatek typu ciezkie siekane majonezuwy.Choc same je lubie to niekonieczniena chrzcinach.Pozdrawiam I zycze super imprezy domowej.
Princessin_H. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 11:12   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: co przygotować na chrzciny

Cytat:
Napisane przez planetgirl Pokaż wiadomość
Paula catering i teściowa to najgorsze wyjście. Potem dziewczyna będzie miała obrobiony tyłek w całej rodzinie jaką to ona jest gospodynią, że nie potrafi sama wyprawić chrzcin. Po co jej to, jak zrobi coś sama będzie miała satysfakcję. Poza tym robione samemu smakuje lepiej
Skąd od razu taka opinia? Własne doświadczenie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 08:56   #21
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: co przygotować na chrzciny

Cytat:
Napisane przez Princessin_H. Pokaż wiadomość
Bylaw ost na dwoch uroczystosciach chrzcin.Oprocz zupy,drugiego dania i deserow oraz ciast byly male przekaski do wziecia w palce co bylo fantastyczne.I tak na jednej imprezie byl tradycyjny obiad czyli rosol z makaronem,ziemniaki pieczone z ziolami w piekarniku,miesa-piersi kurczaka z migdalami,schabowy z pieczarkami oraz roladki wolowe z ogorkiem kiszonym i papryka.Do tego zestaw surowek-z kiszonej kapustyz marchewka,buraczki na cieplo oraz z porow,jablek,marchwi.Na drugich chrzcinach byl zupelnie nietradycyjny obiad bo zupa-krem marchwiowo imbirowy-oblednie dobre,drugie danie kurczak curry z jasminowym ryzem oraz mix zielonych salat z winegretem z mango,pomidorami oraz orzechami.Mega odjazd jak dla mnie i nie kazdemu moze podpasowac szczegolnie krecic nosami moga strasze osoby.Ciasta byly tradycyjne na obu imprezach-torty z cukierni biale z bita smietana i owocami oraz domowe wyroby-sernik na zimno z galaretka i owocami,ciasto czekoladowe przekladane kremem oraz ciasto snikers,rafaello.Wszystko mega pyszne.Przekaski na palec-sliwki z boczkiem na wykalaczce,jajka faszerowane,ogorki swieze krojone w grube plastry wydrazone i nadziane twarozkiem bialym z koperkiem,koreczki z sera zoltego,suszonego pomidora ze swiezym ogorkiem,salatka caprese czyli mozzarella z pomidorami,oliwa i balsamico.Fanastatyczny pomysl zamiast kilku mis salatek typu ciezkie siekane majonezuwy.Choc same je lubie to niekonieczniena chrzcinach.Pozdrawiam I zycze super imprezy domowej.
świetne pomysły
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 09:23   #22
Kaatarzyna_W1234
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 9
Dot.: co przygotować na chrzciny

Można coś tradycyjnego, albo bardziej wykwintnego jak zależy Ci an utarciu nosa teściowej trzeba jej pokazać znalazłam ostatnio ciekawy artykuł xxxx garden party jest świetną opcją !

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-06-26 o 13:44 Powód: reklama
Kaatarzyna_W1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 11:41   #23
konotacja
Raczkowanie
 
Avatar konotacja
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 30
Dot.: co przygotować na chrzciny

ja bym dodała na takie przekąszenie jeszcze sałatkę kebabową. bardzo smaczna, prosta i chwile tylko zajmuje
konotacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 12:41:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.