Uciążliwa sąsiadka. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-19, 14:23   #31
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 14:41   #32
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

[1=3d8bff70f80d7c90d7fb188 6fcde1de8ca56be25_65a543f f917fd;86828241]Treść usunięta[/QUOTE]

A dla mnie buracka. Koles mogl sobie nie zdawac sprawy z tego, ze wsyzstko dobrze slychac.
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 14:42   #33
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

pogadałbym z sąsiadką że jej nocne rozmowy mi przeszkadzają, nie mogę spać bo wszystko słyszę i spytałabym czy nie przeszkadza jej to że słyszę całą jej rozmowę. jakby nie pomogło to może tak jak SteveS zaczęłabym wypytywac o sprawy z tych rozmów albo zaczęła o tym z kimś rozmawiać tak żeby ona słyszała
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 15:29   #34
zaburzony
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 188
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;86828225]Jedyna sensowna odpowiedz dala Cava.

Nasylanie na kogos policji, bo rozmawia na swoim balkonie. Juz wiem skad te zarty o ludziach, ktorzy kupuja mieszkanie i mysla, ze sa kims.[/QUOTE]
Zależy co to za ludzie. Do niektórych nie dociera po dobroci i prośbie. Człowiek ma prawo do spokojnego spoczynku przynajmniej nocnego. Jednak z drugiej strony - widziały gały co brały - wspólny balkon i tak też może argumentować policja a nawet sędzia.
zaburzony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 15:51   #35
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Ale tu nawet autorka nie probowala porozmawiac tylko odwala jakies scenki "krzatania sie" na balkonie, a jej facet chce wystawiac radio z audycjami religijnymi
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 16:23   #36
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Mysle, ze nic z tym nie zrobisz poza znaczeniem terenu. Mozesz tam co najwyzej przesiadywac i sama zaczac peplac przez telefon zeby sie speszyla. Ale tak ogolnie to wedlug mnie malorozsadny zakup nieruchomosci, bo tak naprawde nic nie zrobisz.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Ja tez bym w ogole nie gadala bo tu nie ma o czym gadac. Bo co? "Wie pani, prosze nie korzystac z balkonu bo mi to przeszkadza" ? "Prosze ograniczyc przebywanie na balkonie" ? tu nie ma co gadac, mozna po prostu uzytkowac balkon rownie intensywnie i liczyc na to ze kobieta zda sobie sprawe z tego ze nie mieszka tu sama. Ja sobie tej rozmowy ogolnie nie wyobrazam bo ona nie robi nic zabronionego.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 16:42   #37
zaburzony
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 188
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Jeżeli zachowują się tak poza ciszą nocną, a po kolejnym przeczytaniu wpisu widzę, że nie ma mowy o ciszy nocnej, to nic nie da się zrobić poza prośbą która można się wygłupić. Czas ciszy nocnej czyli od godziny 22 do 6 jest zwyczajowo przyjęty ale nie ma tego w żadnym paragrafie.
zaburzony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 17:05   #38
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;86828296]A dla mnie buracka. Koles mogl sobie nie zdawac sprawy z tego, ze wsyzstko dobrze slychac.[/QUOTE]

Nie mógł sobie nie zdawać sprawy, skoro stał na balkonie metr od nas, gadał na cały głos, a my siedziałyśmy na balkonie u siebie.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 17:18   #39
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

U nas balkony są osobne i to w pełni zabudowane loggie a smród papierosów niesie się tak, że czuć na drugim końcu mieszkania:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 17:19   #40
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Ja bym starała się uniknąć otwartej konfrontacji Prawda jest taka że nie wiadomo jak zareaguję czy po prostu zrozumie czy może się obruszy ze jak ktoś śmie jej zwracać uwagę co ma robić w swoim domu.

Ja bym po prostu wrzuciła jej do skrzynki list z prośbą żeby zaprzestała to robić. Jeśli nie pomoże raz to drugi, a jak nie to bym zadzwoniła na policję.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 18:48   #41
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Hej, mały update: zagadalam dzisiaj do sąsiadki, ale w momencie kiedy wspomniałam że przez to że mamy wspólny balkon to czujemy dym w sypialni wyszła na balkon jej córeczka, która zaczęła pokazywać jakieś ubranka i miała takie gadane ( po mamusi) że nie dało się dojść do słowa i pogadać z mamą na pewno jednak wrócę to tematu i napiszę jak dalszy rozwój sytuacji.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez zaburzony Pokaż wiadomość
Nie da się tego balkonu za ich zgodą przedzielić jakimś plastikiem nieprzezroczystym? O ile się zgodzą. Tak na policję od razu to chyba nienajlepszy pomysł ale z drugiej strony, jeżeli poprosisz ich, zwrócisz im uwagę i nie zastosują się, to kiedy później wezwiesz policję, to będzie wiadomo, kto. U nas mama zwróciła uwagę sąsiadowi w formie sąsiedzkiej prośby, żeby nie palił w piecu tworzywami sztucznymi. Nic z tego. No i teraz co, jak zadzwonię po straż miejską albo policję, to będzie wiedział, że to my. A gdyby nie zwróciła uwagi, to by się zgłosiło.
Niestety nic się nie da zrobić, nasze balkony są dość małe( ok 2 metry kwadratowe) i przedzielone mlecznym szkłem więc nie da radę wbić żadnego kolka... Ogólnie myślałam już o tym ale nie da rady ;( poza tym dym i hałas i tak się roznosi

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Możesz spróbować ją zagadać i delikatnie poprosić, żeby ograniczyła te czynności. Nie radzę atakować, straszyć policją czy inne takie, bo to bardzo prosty wstęp do sąsiedzkiej wojny.
Z drugiej strony jednak no cóż, sąsiadka jest u siebie. Nie robi dzikiej imprezy do 3 rano. Pali na balkonie, no bo w sumie gdzie ma palić? Czy ktoś wierzy w to że palący na każdą fajkę wychodziłby gdzieś poza teren osiedla? No szczerze wątpię... Plotki przez telefon to też nie przestępstwo, a sąsiadów średnio powinny obchodzić tematy rozmów innych sąsiadów.
Licz się z tym, że sąsiadka może różnie zareagować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze no właśnie o to chodzi, gdzie ma palić? Tyle że ona jak wychodzi na balkon to zamyka swoje drzwi balkonowe i nie ma dymu na chacie a ja często zanim dolece do okna już mam smrodek w sypialni.. dla mnie ten zapach jest serio drażniący bo nie palę
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 18:49   #42
zaburzony
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 188
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Hej, mały update: zagadalam dzisiaj do sąsiadki, ale w momencie kiedy wspomniałam że przez to że mamy wspólny balkon to czujemy dym w sypialnii
Tutaj ewentualnie mógłby mieć zastosowanie art. 144 Kodeksu cywilnego "Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych."

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Z tego co mi wiadomo, to niektóre wspólnoty mają w regulaminie zakaz palenia na balkonach.
zaburzony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 18:55   #43
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jakiś paragraf jesteś w stanie przedstawić? i co to znaczy głośnie, ile decybeli?


co do tematu wątku... autorko, nic poza spokojną rozmową zrobić nie możesz. jak duże są te balkony? jest szansa, że jeśli sąsiadka bedzie palić, po tej drugiej stronie balkonu (nie przy tej szybie), to dym będzie leciał w drugą stronę?
na rozmowy, obawiam się, że rady nie ma. nie przestanie rozmawiać z koleżankami. a niektórzy ludzie mają tak że się drą do telefonu. i zazwyczaj mimo najszczerszych chęci mówienia cicho i tak się w końcu znowu zaczynają drzeć.
w każdym razie porozmawiaj spokojnie, gorzej raczej nie będzie
Po dwa metry kwadratowe? Zależy jak wiatr zawieje. Ale obawiam się że nawet jakby chuchala w drugą stronę to by było czuć...

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez zaburzony Pokaż wiadomość
Tutaj ewentualnie mógłby mieć zastosowanie art. 144 Kodeksu cywilnego "Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych."

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Z tego co mi wiadomo, to niektóre wspólnoty mają w regulaminie zakaz palenia na balkonach.
Tak, być może wspólnota mogłaby rozwiesić karteczki z zakazem palenia na balkonach ale jak miałoby wyglądać egzekwowanie takiego zakazu?
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 19:00   #44
zaburzony
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 188
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Tak, być może wspólnota mogłaby rozwiesić karteczki z zakazem palenia na balkonach ale jak miałoby wyglądać egzekwowanie takiego zakazu?
Heh! Mogą zażądać w trybie procesowym sprzedaży ich mieszkania w drodze licytacji. Komuś innemu.
zaburzony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 19:51   #45
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Chyba nie tak łatwo to przeprowadzić w praktyce niestety. Na palenie na klatce też chyba nie ma rozwiązania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 20:53   #46
zaburzony
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 188
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Chyba nie tak łatwo to przeprowadzić w praktyce niestety. Na palenie na klatce też chyba nie ma rozwiązania
No to nie jest tak, że za jedno palenie od razu do sądu i licytacja mieszkania. Chodzi o uporczywe naruszanie porządku pomimo upomnień. Trzeba by zbierać dowody - nagrania, zeznania świadków. Jeżeli takiemu się wytłumaczy czym to się może skończyć albo gdy już otrzyma wezwanie z sądu, to prawdopodobnie skończy z tym.
zaburzony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 21:54   #47
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Moja mama emerytka też ma podobną sąsiadkę, a nawet gorsza, jak jest lato i ładna pogoda, to potrafi przez cały tydzień dosłownie od 6 rano do 12 w nocy siedziec na balkonie odpadając dosłownie papieros od papierosa, z przerwami chyba tylko na toaletę, przez telefon co prawda nie gada, ale ogląda przez długie godziny filmy na tablecie z głośnym dźwiękiem, moja mama się przez nią nie wysypia i nie może nawet sobie uciąć dzemki po południu, smród i hałas na szczęście na weekend przeważnie wyjeżdża, bo wtedy jej nie ma i moja mama może się wyspać. Rozmowy nic nie dały, powiedziała że na balkonie swoim może robić co chce, a mojej mamie to jeszcze się coś złego może przytrafić, nie jednemu na osiedlu już auto spalili albo okna wybili... Szczerze mówiąc to jestem ciekawa z czego żyje tą pani, też bym chciała cały dzień filmy oglądać na balkonie...., męża chyba nie ma mieszka sama, a ma drogie ciuchy i fajne autko szczerze mówiąc obstawiam sponsora
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 22:09   #48
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
Moja mama emerytka też ma podobną sąsiadkę, a nawet gorsza, jak jest lato i ładna pogoda, to potrafi przez cały tydzień dosłownie od 6 rano do 12 w nocy siedziec na balkonie odpadając dosłownie papieros od papierosa, z przerwami chyba tylko na toaletę, przez telefon co prawda nie gada, ale ogląda przez długie godziny filmy na tablecie z głośnym dźwiękiem, moja mama się przez nią nie wysypia i nie może nawet sobie uciąć dzemki po południu, smród i hałas na szczęście na weekend przeważnie wyjeżdża, bo wtedy jej nie ma i moja mama może się wyspać. Rozmowy nic nie dały, powiedziała że na balkonie swoim może robić co chce, a mojej mamie to jeszcze się coś złego może przytrafić, nie jednemu na osiedlu już auto spalili albo okna wybili... Szczerze mówiąc to jestem ciekawa z czego żyje tą pani, też bym chciała cały dzień filmy oglądać na balkonie...., męża chyba nie ma mieszka sama, a ma drogie ciuchy i fajne autko szczerze mówiąc obstawiam sponsora
Coooooooo? Serio to powiedziała z tymi autami? Jestem w szoku że jakaś młoda kobieta stoczyła się tak nisko aby w taki sposób grozić starszej kobiecie
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 22:13   #49
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Serio powiedziała i nie jest już taka młoda, tak na oko z 35 to ma
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 23:03   #50
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Kurcze no właśnie o to chodzi, gdzie ma palić? Tyle że ona jak wychodzi na balkon to zamyka swoje drzwi balkonowe i nie ma dymu na chacie a ja często zanim dolece do okna już mam smrodek w sypialni.. dla mnie ten zapach jest serio drażniący bo nie palę
To skonstruujcie jakiś sznurek.

Serio. Sąsiadka wyjdzie na papierosa, zamknie swoje, pociągnie za sznurek twoich i problem dymu w domu rozwiązany.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 23:58   #51
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Miałam podobną sytuację - chłopak wychodził na ploty na balkon, który był pod kątem 90 stopni do naszego. Po pewnym czasie po prostu zaczęłam pytać, jak się dziś czuje ten Antek, o którym wczoraj mówił, że chory. Albo czy Kaśka z Mietkiem się zeszli, bo słyszałam, że mieli problemy. Był oburzony, a ja z ogromnym zdziwieniem powiedziałam, że byłam pewna, że ma świadomość, że cały blok (balkony wewnątrz podwórka, blok okrągły) słyszy jego rozmowy, i że to było celowe (w sensie - jego rozmowy tutaj). I się skończyło


Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Kurcze no właśnie o to chodzi, gdzie ma palić? Tyle że ona jak wychodzi na balkon to zamyka swoje drzwi balkonowe i nie ma dymu na chacie a ja często zanim dolece do okna już mam smrodek w sypialni.. dla mnie ten zapach jest serio drażniący bo nie palę

Strasznie Ci wspolczuje bo nienawidze dymu i tez bym nie mogla wytrzymac.
Z drugiej strony-palacze czesto nie maja wyczucia,ze komus przeszkadzaja i nie widze problemu. Ja u rodzicow mam sasiadke,ktora pali notorycznie na klatce bo na balkon sie jej nie chce wyjsc bo zimno i tylek zmarznie wiec niech wszyscy sasiedzi wdychaja.

Ciekawa jestem tez co sasiadka zrobi ale obawiam sie,ze sie yepnia na Ciebie, bo skoro w domu nie pali, na klatce nie wypada a na balkonie pzreszkadza Tobie,to musialaby chyba wychodzic przed blok a na takie poswiecenie bym nie liczyla..
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 06:21   #52
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Moim zdaniem nic nie zrobisz. Możesz oczywiście pogadać z sąsiadką, ale nie sądzę, żeby zmieniła nawyki. U nas przed klatkę wychodzą palacze i palą dosłownie pod moim oknem. Nie ruszą się nawet pół metra na bok, prośby nie pomogły. Pogodziłam się z tym, że jak tylko ja albo mąż poczujemy smród papierosów to biegniemy zamknąć okno.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 11:45   #53
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Skoro dla niej to jest jakiś rytuał powiązany z tymi rozmowami telefonicznymi to może faktycznie zgodzi się przenieść go na ławkę przez blok jeśli miło zagadasz. Natomiast jako osoba, która sama popala na balkonie powiem Ci, że sama nie wiem co bym zrobiła gdyby ktoś mnie poprosił żebym przestała. Rozumiem problem i współczuję, ale żadnego zakazu nie łamię, rzucać palenia dla obcej osoby nie będę ani latać kilka pięter w dół za każdym razem. Mogłabym się zgodzić na zmniejszenie częstotliwości, ale wątpię że ktokolwiek zgodzi się całkowicie zaprzestać rozmów/palenia na balkonie dla cudzej wygodny, narażając przy tym swoją.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 13:25   #54
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Skoro dla niej to jest jakiś rytuał powiązany z tymi rozmowami telefonicznymi to może faktycznie zgodzi się przenieść go na ławkę przez blok jeśli miło zagadasz. Natomiast jako osoba, która sama popala na balkonie powiem Ci, że sama nie wiem co bym zrobiła gdyby ktoś mnie poprosił żebym przestała. Rozumiem problem i współczuję, ale żadnego zakazu nie łamię, rzucać palenia dla obcej osoby nie będę ani latać kilka pięter w dół za każdym razem. Mogłabym się zgodzić na zmniejszenie częstotliwości, ale wątpię że ktokolwiek zgodzi się całkowicie zaprzestać rozmów/palenia na balkonie dla cudzej wygodny, narażając przy tym swoją.
Niektórzy palacze to są jednak bezczelni. Może kiedyś wpadniesz na pomysł smrodzenia w swoim własnym mieszkaniu. Niektóre mózgi to tylko zakaz by powstrzymał, by nie utrudniać innym życia.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 13:37   #55
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Niektórzy palacze to są jednak bezczelni. Może kiedyś wpadniesz na pomysł smrodzenia w swoim własnym mieszkaniu. Niektóre mózgi to tylko zakaz by powstrzymał, by nie utrudniać innym życia.
Taa, z tym że paląc w mieszkaniu będę przeszkadzać ludziom, którym się będzie nieść wentylacją, paląc na ulicy przechodniom, paląc na balkonie sąsiadom obok. No przykro mi, palenie jest legalne jeszcze w naszym kraju, staram się jak mogę nie utrudniać życia innym, odchodzę na bok na przystankach/w pubach/ogródkach restauracyjnych, ale prawda jest taka, że póki nie istnieje całkowity zakaz palenia to tak czy siak coś się komuś nie będzie podobać. Nie chce mi się wdawać w bezsensowne przepychanki, informuję tylko uczciwie autorkę, że mała szansa, iż sąsiadka rzuci dla niej palenie, tyle.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 14:54   #56
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Taa, z tym że paląc w mieszkaniu będę przeszkadzać ludziom, którym się będzie nieść wentylacją, paląc na ulicy przechodniom, paląc na balkonie sąsiadom obok. No przykro mi, palenie jest legalne jeszcze w naszym kraju, staram się jak mogę nie utrudniać życia innym, odchodzę na bok na przystankach/w pubach/ogródkach restauracyjnych, ale prawda jest taka, że póki nie istnieje całkowity zakaz palenia to tak czy siak coś się komuś nie będzie podobać. Nie chce mi się wdawać w bezsensowne przepychanki, informuję tylko uczciwie autorkę, że mała szansa, iż sąsiadka rzuci dla niej palenie, tyle.
Jestem tego świadoma ale może jakiś kompromis że e-papieros? Albo te nowe krótkie papieroski które nie mają tych śmierdzących substancji? Albo chociaż aby nie paliła po 22? I rozmowy przeprowadzała na chacie albo chociaż pół tonu ciszej? Xd
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 15:58   #57
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Jestem tego świadoma ale może jakiś kompromis że e-papieros? Albo te nowe krótkie papieroski które nie mają tych śmierdzących substancji? Albo chociaż aby nie paliła po 22? I rozmowy przeprowadzała na chacie albo chociaż pół tonu ciszej? Xd
Musisz z nią pogadać i wybadać jakie ma podejście. Może pali na zmianę epapierosa i normalne fajki i zgodzi się wieczorami popalać elektroniczne, może nie zdaje sobie sprawy jak głośno rozmawia, może pójdzie na kompromis i w określonych godzinach nie będzie palić na balkonie tylko w domu/na dole. A może się obrazi i nic nie wskórasz, nie przewidzisz dopóki nie wybadasz jaka to osoba Podejrzewam, że większe szanse na sukces masz nie naskakując na nią od razu tylko z uśmiechem wyjaśniając, że trochę to męczące i tyle.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 17:09   #58
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Ale swoją drogą patowa sytuacja.

Nie zabronisz człowiekowi palić na swoim balkonie, ale też wdychać to cały czas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 17:53   #59
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2019-05-20 o 17:59
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 01:45   #60
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Uciążliwa sąsiadka.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie mówię o aspekcie technicznym, tylko dla mnie to naruszenie pewnej wolności, która się na własnym terenie każdemu należy.

A z drugiej strony autorka też ma wolność niewdychania dymu.

Naprawdę, ciężko bardzo dość do sytuacji, w której każdy będzie szczęśliwy.

No bo weź lataj co 40 minut zapalić na dwór, kiedy kupiłeś mieszkanie z balkonem.

Takie rzeczy powinno się ustalać przed wprowadzaniem, a nie po jakimś czasie.

I co taka osoba teraz ma zrobić, wyprowadzić się?

A na zasadzie "większości ludzi przeszkadza" to można takie regulaminy spisać, że ja dziękuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-23 19:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.