Szydełko - podstawy - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-06, 17:02   #991
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

1. Najpierw powiedz z jakiej włóczki czy z bawełny robisz i jaka jest nazwa producenta.
2. Co pisze na banderoli - jaki nr szydełka proponuje producent.
3. Co za wzorek sobie wybrałaś.
Bez tych informacji trudno coś doradzać.
Bez tych informacji trudno coś doradzać.
Podejrzewam, że prawdopodobnie jak zrobiłaś podstawę koszyczka czyli denko, wkłuwasz szydełko w okolicy górnej części półsłupków, albo słupków, stąd to wyginanie się tego bocznego walca, a powinnaś w pierwszym okrążeniu na obwodzie robić słupki reliefowe nabierane od tyłu - tu masz filmik instruktażowy jak robić takie słupki http://www.youtube.com/watch?v=yjZrrPeeCs8 - te reliefy postawią tę boczną ściankę koszyczka pod kątem prostym w stosunku do podstawy czyli koła.
Następnie od drugiego rzędu już zwyczajnie słupek nad słupkiem prosto do góry, albo półsłupki, bo nie wiem jakim wzorem robisz.

Edytowane przez japoneczka01
Czas edycji: 2014-10-08 o 09:41
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 19:13   #992
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
1. Najpierw powiedz z jakiej włóczki czy z bawełny robisz i jaka jest nazwa producenta.
2. Co pisze na banderoli - jaki nr szydełka proponuje producent.
3. Co za wzorek sobie wybrałaś.
Bez tych informacji trudno coś doradzać.
Bez tych informacji trudno coś doradzać.
Podejrzewam, że prawdopodobnie jak zrobiłaś podstawę koszyczka czyli denko, wkłuwasz szydełko w okolicy górnej części półsłupków, albo słupków, stąd to wyginanie się tego bocznego walca, a powinnaś w pierwszym okrążeniu na obwodzie robić słupki reliefowe nabierane od tyłu - tu masz filmik instruktażowy jak robić takie słupki http://aureliamyszka.blogspot.com/20...ka-rakowe.html - te reliefy postawią tę boczną ściankę koszyczka pod kątem prostym w stosunku do podstawy czyli koła.
Następnie od drugiego rzędu już zwyczajnie słupek nad słupkiem prosto do góry, albo półsłupki, bo nie wiem jakim wzorem robisz.
Kupiłam włóczkę bobbiny 92% bawełny. Producent zaleca szydełko 12-15mm. Ja robiłam max 10mm bo nie mam grubszego.

Kurcze, pisze Pani o słupkach relifowych, a ja stanęłam na podstawie podstawy, czyli denku
Robię to kółko i już ono mi się podwija do góry. Może powinnam zakupić szydełko 12mm? Z drugiej strony czytałam, że do koszyczków lepsze 9-10mm bo wtedy koszyk jest stabilniejszy.

Denko uczyłam się robić z tego [URL=http://www.youtube.com/watch?v=mRjg556l6ww[/URL]
Potem, to już szperałam i oglądałam wszystko co popadnie żeby znaleźć sposób na te moje zawijasy.

Ścianki planowałam pociągnąć dalej szydełkiem czyli słupkiem relifowym bo na filmie robi na drutach i doszywa.

edit:wkleiłam zly link
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn

Edytowane przez Malgosia1983
Czas edycji: 2014-10-06 o 19:46
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 20:26   #993
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez bronte61 Pokaż wiadomość
Właśnie mam wrażenie, że za luźno robię, ale jak dokupię włóczki to postaram się równiej i ciaśniej (buu włóczka się w sklepie skończyła, dostawa za tydzień).
Wiesz z tymi elementami to różnie. Największa różnica jest między kolorami. Mam taki sam kordonek w kolorze białym i granatowym. Ta sama nitka, tym samym szydełkiem i nie pojmuję czemu białą nicią wychodzą mi jakieś wielkoludy a granatową małe, zgrabne i równe. Tym bardziej, że robiłam elementy na zmianę raz taką, raz taką..

A wracając to tematu chust, pomyślałam żeby zacząć chustę dla mamy na święta póki dostawy włóczek nie będzie, ale za pierwszym razem dobór nie bardzo mi wyszedł, więc tym razem postanowiłam Was spytać o radę. W załączeniu wzór ze zdjęciem gotowej przykładowej chusty. Jak grubą włóczkę wybrać i jakie szydełko? Czy są w ogóle rozmiary włóczek czy tylko szydełek?


PS. Tak...już zauważyłam, że moher się źle pruje...moja osobista rada: nawet nie próbować! :P
tam jest dużo lancuszka chyba może tak być ze taka dziurawa wychodzi...
a ten kordonek to masz stary czy nowy? jaki to jest?


Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Kupiłam włóczkę bobbiny 92% bawełny. Producent zaleca szydełko 12-15mm. Ja robiłam max 10mm bo nie mam grubszego.

Kurcze, pisze Pani o słupkach relifowych, a ja stanęłam na podstawie podstawy, czyli denku
Robię to kółko i już ono mi się podwija do góry. Może powinnam zakupić szydełko 12mm? Z drugiej strony czytałam, że do koszyczków lepsze 9-10mm bo wtedy koszyk jest stabilniejszy.

Denko uczyłam się robić z tego http://www.youtube.com/watch?v=niqpVbMvp2k
Potem, to już szperałam i oglądałam wszystko co popadnie żeby znaleźć sposób na te moje zawijasy.

Ścianki planowałam pociągnąć dalej szydełkiem czyli słupkiem relifowym bo na filmie robi na drutach i doszywa.
https://www.youtube.com/watch?v=Lq5Rmzj6c30
na tym filmie robia z 5 oczek w 1 okrazeniu, w Pani filmie z 7 jeśli dobrze rozumiem... ja bym robiła z 6... na pewno zaczęłabym od zmniejszenia ilości tych oczek albo do 6 albo do 6 jeśli wychodzi nisko ale luźno... zmiana szydełka tu moim zdaniem niewiele pomoże... ja robię tak że np. z 12 słupków mi się raczej faluje, a koleżanka robi zawsze z 12 i się nie faluje, a czasem zaczyna i z 14... nie wiem czym to idzie, ale proponuję zacząć od 6 i sprawdzić, a jeśli falowanie jest bardzo duże to nawet jak na filmiku od 5...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 21:35   #994
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
https://www.youtube.com/watch?v=Lq5Rmzj6c30
na tym filmie robia z 5 oczek w 1 okrazeniu, w Pani filmie z 7 jeśli dobrze rozumiem... ja bym robiła z 6... na pewno zaczęłabym od zmniejszenia ilości tych oczek albo do 6 albo do 6 jeśli wychodzi nisko ale luźno... zmiana szydełka tu moim zdaniem niewiele pomoże... ja robię tak że np. z 12 słupków mi się raczej faluje, a koleżanka robi zawsze z 12 i się nie faluje, a czasem zaczyna i z 14... nie wiem czym to idzie, ale proponuję zacząć od 6 i sprawdzić, a jeśli falowanie jest bardzo duże to nawet jak na filmiku od 5...

Skorygowałam swój błąd przy robieniu tej pętelki na której zaczynam oczka. I za radą zmniejszyłam ilość oczek do 6. Póki co jest okej. Może nie idealnie ale już nie faluje
Potem kolej na słupki relifowe. Trzymajcie kciuki

japoneczko01, aga__tko jeszcze raz dziękuję za pomoc! . Wizażanki są niezastąpione
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 09:41   #995
bronte61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Szydełko - podstawy

basia_e dziękuję za radę. Już miałam kupić przez internet jak mi to odradziłaś. Postanowiłam pojechać do jeszcze jednej pasmanterii i kupiłam śliczną włóczkę, akryl z wełną, mięciuśka i piękna co prawda nie taką miałam na myśli kupić, ale jak ją zobaczyłam, to musiałam ją mieć. Wybrałam też prosty wzór, zwykłe słupki, bo uznałam, że włóczka sama w sobie jest ozdobą i nie ma potrzeby za bardzo kombinować.
Załączam zdjęcie, jeśli macie uwagi to dajcie znać, chociaż wolałabym żebyście nie miały hehe chyba bym się popłakała gdybym musiała to pruć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szalik.jpg (199,4 KB, 43 załadowań)
bronte61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 10:02   #996
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez bronte61 Pokaż wiadomość
basia_e dziękuję za radę. Już miałam kupić przez internet jak mi to odradziłaś. Postanowiłam pojechać do jeszcze jednej pasmanterii i kupiłam śliczną włóczkę, akryl z wełną, mięciuśka i piękna co prawda nie taką miałam na myśli kupić, ale jak ją zobaczyłam, to musiałam ją mieć. Wybrałam też prosty wzór, zwykłe słupki, bo uznałam, że włóczka sama w sobie jest ozdobą i nie ma potrzeby za bardzo kombinować.
Załączam zdjęcie, jeśli macie uwagi to dajcie znać, chociaż wolałabym żebyście nie miały hehe chyba bym się popłakała gdybym musiała to pruć
bardzo dobrze Ci wychodzi
jeśli robisz dla siebie to najważniejsze żeby Tobie się podobało, wydaje mi się że równo Ci wychodzi, ale idealnej równości nabiera się niestety po długim czasie robótkowania... mnie ciągle jeszcze się nie udało, bardzo się muszę pilnować na początku robótki zawsze żeby nie robić zbyt ściśle, bo jak się rozkręcę to robię luźniej i potem jest nierówno
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 10:52   #997
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Niektóre wyroby z włóczki wyrównują się jak pomoczy się w wodzie tak 2-3 godzin. Inne dopiero po blokowaniu. Trzeba wypróbować.
Malgosia1983 - nic nie kombinuj z doszywaniem. wszystko wyjdzie w całości tylko zrób te reliefy jak na filmiku, ale tylko 1 rząd na obwodzie. Jak coś nie będzie idealnie się układać to po zmoczeniu wodą i ręcznie wyprofilowaniu oczka poukładają się. Będzie dobrze.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 12:40   #998
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609
Dot.: Szydełko - podstawy

Malgosia1983 - jeśli będziesz robić ten koszyczek słupkiem reliefowym to pamiętaj że jeśli zrobisz słupek wokół słupka zawijając się od przodu (czyli tak jak na filmiku) to prawą stronę robótki będziesz mieć w środku koszyczka. Jakbyś chciała mieć prawą stronę na zewnątrz to wystarczy się zawinąć wokół słupka od tyłu. Oczywiście od ciebie zależy jak będzie koszyk wyglądać.
Ja robiłam kilka koszyczków i stronę prawą mam na zewnątrz, a brzeg nie robiłam słupkiem reliefowym, tylko wkłuwałam szydełko w tylną nitkę oczka (nie pod całe oczko) i dodatkowo, żeby było stabilniej, od tyłu pod nitkę która była narzutem w słupku (mam nadzieję że to brzmi zrozumiale )
A co do wielkości szydełka, to powinnaś robić mniejszym niż zwykle, żeby było ciaśniej i sztywniej
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 21:53   #999
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
szarobure cyt. Akryl nie grzeje tylko się w nim człowiek poci .
Chmm.. z tym akrylem to nie godzę się, bo dermatolodzy dla dzieci zalecają właśnie akryl, że jest antyalergiczny i że przepuszcza powietrze do ciała. Sama mam parę rzeczy z akrylu i nigdy się nie pociłam w tym, a należę do bardzo wyczulonych na pocenie. Poza tym, jak sweterek jest ręcznie robiony, to zawsze ma większe otworki w oczkach niż z maszyny i powietrze do skóry dochodzi bez problemu. No chyba, że ktoś wkłada sweterek jak jest +30 stopni w cieniu, wtedy pocenie gwarantowane, widziałam takich, zwłaszcza panów.
Plusem jest też to, że bardzo dobrze się pierze i nie zmienia kształtu po praniu.
Tto było moje osobiste zdanie, że nie polecam akrylu. Jednak czystej żywej owczej wełny na gołe ciało też bym nie poleciła. Większość ludzi by się zadrapała do krwi. Do takiej wełny dodatek akrylu jest jak najbardziej wskazany I oczywiście są akryle z atestami przeznaczone na ubranka wierzchnie dla dzieci.
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 09:45   #1000
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez basia_e Pokaż wiadomość
Malgosia1983 - jeśli będziesz robić ten koszyczek słupkiem reliefowym to pamiętaj że jeśli zrobisz słupek wokół słupka zawijając się od przodu (czyli tak jak na filmiku) to prawą stronę robótki będziesz mieć w środku koszyczka. Jakbyś chciała mieć prawą stronę na zewnątrz to wystarczy się zawinąć wokół słupka od tyłu. Oczywiście od ciebie zależy jak będzie koszyk wyglądać.
Ja robiłam kilka koszyczków i stronę prawą mam na zewnątrz, a brzeg nie robiłam słupkiem reliefowym, tylko wkłuwałam szydełko w tylną nitkę oczka (nie pod całe oczko) i dodatkowo, żeby było stabilniej, od tyłu pod nitkę która była narzutem w słupku (mam nadzieję że to brzmi zrozumiale )
A co do wielkości szydełka, to powinnaś robić mniejszym niż zwykle, żeby było ciaśniej i sztywniej
Masz rację - napisałam o słupkach reliefowych od tyłu, a filmik pomyliłam - już poprawiłam link w pierwszej mojej wypowiedzi na ten temat. Raz jeszcze podaję link do filmiku http://www.youtube.com/watch?v=yjZrrPeeCs8
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 18:13   #1001
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Niektóre wyroby z włóczki wyrównują się jak pomoczy się w wodzie tak 2-3 godzin. Inne dopiero po blokowaniu. Trzeba wypróbować.
Malgosia1983 - nic nie kombinuj z doszywaniem. wszystko wyjdzie w całości tylko zrób te reliefy jak na filmiku, ale tylko 1 rząd na obwodzie. Jak coś nie będzie idealnie się układać to po zmoczeniu wodą i ręcznie wyprofilowaniu oczka poukładają się. Będzie dobrze.
Dziękuję. Słópki faktycznie wyszły trochę koślawo, ale popracuję nad tym

Jeszcze raz dziękuję za rady i pomoc!
Myślę, że w miarę poszerzania wiedzy i umiejętności jeszcze napotkam nie jeden problem, więc do "zobaczenia"
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-11, 21:56   #1002
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Masz rację - napisałam o słupkach reliefowych od tyłu, a filmik pomyliłam - już poprawiłam link w pierwszej mojej wypowiedzi na ten temat. Raz jeszcze podaję link do filmiku http://www.youtube.com/watch?v=yjZrrPeeCs8
Oczywiście zrobiłam wg pierwszego linku Teraz doczytałam, że można inaczej. Zastanawiałam się, czy to tak ma wyglądać - przecież robiłam zgodnie z linkiem Nie będę pruła mojego pierwszego mini (na szczęście) koszyczka. Szkoda mi go, niech stoi ku przestrodze jak nie robić

Teraz robię drugi - prostokątny i jestem na etapie słupków relifowych i robię je wg drugiego linka. Póki co wychodzi okej.
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 12:34   #1003
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Uff.. odetchnęłam z ulgą, że poradziłaś sobie. Myślałam, iż gromy się na mnie posypią za wprowadzenie w błąd, ale chciałam jak najszybciej odpowiedzieć, abyś nie straciła zapału do robótki. Widać pośpiech nie jest wskazany.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 13:04   #1004
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Szydełko - podstawy

Haha nie nie żadnych gromów nie było. Nauczyłam się odrazu obu ;-)
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 14:43   #1005
MOTEK KO
Przyczajenie
 
Avatar MOTEK KO
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 10
Arrow Dot.: Szydełko - podstawy

Witam, chociaż sama wiele robię (głównie) na szydełku, to przeglądając posty innych internautek, już zauważyłam kilka ciekawostek, takich jak różnica w numeracji szydełek pomiędzy Europą a USA - dzięki
Pozdrawiam
__________________

ROZPISANE WZORY NA SZYDEŁKO I DRUTY

>>kliknij poniżej<<

BLOG FACEBOOK

MOTEK KO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 11:55   #1006
terka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 25
Dot.: Szydełko - podstawy

Od czasu do czasu zaglądam na forum ale rzadko ,mam pytanie z jakich nici najlepiej wydziergać obrus ,aby nie trzeba go krochmalić -czy są takie?
terka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 10:57   #1007
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez terka12 Pokaż wiadomość
Od czasu do czasu zaglądam na forum ale rzadko ,mam pytanie z jakich nici najlepiej wydziergać obrus ,aby nie trzeba go krochmalić -czy są takie?
są, to poliester - pn. koral:
http://www.ariadna.com.pl/index.php?id=63
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 07:14   #1008
terka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 25
Dot.: Szydełko - podstawy

Dzięki za odpowiedz, patrzyłam na te nici i wydają się bardzo śliskie i błyszczące. Wolałabym matowe i obrus ma być z elementów jak ta nić ,nie będzie się strzępić
terka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 22:55   #1009
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez terka12 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz, patrzyłam na te nici i wydają się bardzo śliskie i błyszczące. Wolałabym matowe i obrus ma być z elementów jak ta nić ,nie będzie się strzępić
tak są śliskie i się błyszczą ,
no i chyba byłoby też trudno chować taką nitkę w wielu elementach...

z matowych to sztywny na pewno jest 100 % len
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 22:03   #1010
ffenix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Szydełko - podstawy

Witajcie,
Mam wielką prośbę o wskazówki dla początkującej przy zrobieniu czapeczki mikołajkowej dla niespełna półrocznego siostrzeńca.
Przeglądając w sieci zdjęcia z takimi czapeczkami widzę, że robi się ją generalnie słupkami, ale w jaki sposób wymierzyć, w którym momencie powinnam dokładać słupki, żeby ten "ogonek" był wystarczająco długi, i żeby trafić w odpowiedni obwód główki? Mój siostrzeniec w święta będzie miał pół roczku, a niestety mieszka 300km ode mnie, więc nie mam jak na bieżąco przymierzać
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę Z góry wielkie dzięki
ffenix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 22:10   #1011
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Szydełko - podstawy

obwód głowy możesz sobie sprawdzić w tabelach centylowych dla niemowlaków znajedziesz je w necie. Możesz też przejść się do sklepu z ubrankami - na metce piszę dla jakiego wieku jest czapeczka i jaki ma rozmiar... albo się spytaj po prostu siostry jaki rozmiar nosi mały możesz sobie nadmuchać balon do takiego rozmiaru...

z szyedęłkiem nie pomogę
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 17:35   #1012
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez ffenix Pokaż wiadomość
Witajcie,
Mam wielką prośbę o wskazówki dla początkującej przy zrobieniu czapeczki mikołajkowej dla niespełna półrocznego siostrzeńca.
Przeglądając w sieci zdjęcia z takimi czapeczkami widzę, że robi się ją generalnie słupkami, ale w jaki sposób wymierzyć, w którym momencie powinnam dokładać słupki, żeby ten "ogonek" był wystarczająco długi, i żeby trafić w odpowiedni obwód główki? Mój siostrzeniec w święta będzie miał pół roczku, a niestety mieszka 300km ode mnie, więc nie mam jak na bieżąco przymierzać
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę Z góry wielkie dzięki
Takie maluszki szybko rosną więc przy ubrankach(w tym czapeczki) przyjmuje się ramki rozmiarowe : 0-3 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy. Ja bym radziła robić dla przedziału 6-12. Wtedy obwód główki mieści się w przedziale 40,6-45,7 cm. Przy czapeczce zwykłej przestaje się powiększać gdy osiągnie się koło o średnicy około 11cm. Ale jak to ma być czapka Mikołaja to tu jest fajny filmik :https://www.youtube.com/watch?v=kSWHJsFqhGI
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 22:54   #1013
AgaAgaC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Szydełko - podstawy

Ile wiedzy, a ja początkująca.
AgaAgaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 21:17   #1014
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez AgaAgaC Pokaż wiadomość
Ile wiedzy, a ja początkująca.
Jak czegoś nie wiesz, a chcesz się dowiedzieć po prostu pytaj
Na pewno ktoś ci udzieli prawidłowej odpowiedzi.
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 12:43   #1015
Lena Adams
Przyczajenie
 
Avatar Lena Adams
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2
Dot.: Szydełko - podstawy

https://kotkimotki.pl/ zapraszamy do Naszego sklepiku z włoczkami i nie tylko
Lena Adams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 12:43:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.