Psycholog czy psychiatra? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 20:27   #1
zlocus
Raczkowanie
 
Avatar zlocus
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 155

Psycholog czy psychiatra?


Zmagam się ze sporymi problemami..
Dotyczą one głównie kompulsywnego jedzenia, przejadania się, jedzenia pomimo tego, że nie jestem głodna, jedzenia z nudów etc.
Prócz tego zaczynam się zastanawiać, czy nie mam problemów na podłożu psychicznym, nie tyle depresja..
Dotyczą one nie tylko tego całego jedzenia także mojego wyglądu, braku akceptacji i paru innych, osobistych kwestii..
Także chcę się wybrać do lekarza i tu moje pytanie:

PSYCHOLOG czy PSYCHIATRA?

Lekarz psychiatra może zawsze przepisać jakieś leki, psycholog jedynie pomoże rozmową.. w sumie nawet nie wiem, jaka jest różnica między tymi dwoma specjalnościami..
Pomożecie?
zlocus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:37   #2
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Psycholog. Jezeli jesteś podatna, szybko uzależnisz się od farmaceutykow, znam parę takich przypadków. Poza tym, to jest ostateczność, tu jest wiele osób, z tym problemem (jedzenie kompulsywne,), na pewno doradzą, wesprą Cię. Dietę trzeba ustawić, nastawienie zmienić. No, a jeżeli uzna że trzeba, to sam doradzi psychiatrę.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:38   #3
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Na początku zdecydowanie psycholog, pomoże Ci dojść do źródła problemów i nauczy Cię je rozwiązywać. Psychiatra jest uzupełnieniem terapii i nie zawsze jest konieczny , lepiej na pierwszym miejscu postawić na terapię. Ale cieszę się, że szukasz profesjonalnej pomocy, a nie próbujesz leczyć się na własną rękę
Pozdrawiam
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:51   #4
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Moim zdaniem psycholog. podejdzie do ciebie bardziej indywidualnie niż psychiatra (najprawdopodobniej, bo różnie to niestety bywa). W każdym razie dla psychologa jesteś odrębną osobą, a nie jednostką chorobową. Jeśli psycholog uzna, że wymagasz konsultacji z psychiatrą to Ci to powie. Może nawet kogoś sprawdzonego poleci. Chociaż moim zdaniem wymagasz też konsultacji psychiatrycznej, bo leki na to łaknienie mogą być konieczne i ewentualnie coś na dystymię (obniżony nastrój). Ale ja się jakoś super nie znam. za to mogę Ci powiedzieć czym różni się psycholog od psychiatry. Jako że sama studiuję psychologię to wiem Psychiatra to lekarz i on jedyny ma prawo stawiać diagnozę zaburzeń psychicznych i zalecać leczenie farmakologiczne. psycholog nie ma do tego prawa. Psycholog może za to diagnozować zaburzenia emocjonalne i osobowości. No i zajmuje się terapią, rehabilitacją neuropsychologiczną, procesami poznawczymi, tj. pamięcią, uwagą, różnicami indywidualnymi, np. temperametnem ect.
A, życzę powodzenia w dochodzeniu do zdrowia i równowagi
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:52   #5
zlocus
Raczkowanie
 
Avatar zlocus
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 155
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

W sumie dodam, że odnośnie diety.. wiadomo, dlatego tu jestem.
Próbowałam chudnąć (na zdrowych dietach + basen, aerobic) i to się nie udawało, organizm strasznie reagował osłabieniem, omdlewaniem, bólami głowy itd.. Dlatego liczę, że zaczynając od wyleczenia ducha i mojego obżarstwa dotrę do momentu, kiedy będę mogła na spokojnie spróbować znów przejść na dietę - no chyba, że lekarz uzna, że warto już teraz to zrobić..
zlocus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:05   #6
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Psycholog. Jezeli jesteś podatna, szybko uzależnisz się od farmaceutykow, znam parę takich przypadków. Poza tym, to jest ostateczność, tu jest wiele osób, z tym problemem (jedzenie kompulsywne,), na pewno doradzą, wesprą Cię. Dietę trzeba ustawić, nastawienie zmienić. No, a jeżeli uzna że trzeba, to sam doradzi psychiatrę.

a moim zdaniem psychiatra. to on jest lekarzem i on diagnozuje, deycduje o metodzie leczenia itd. kompulsywnemu jedzeniu zwykle towarzyszą także inne problemy, jak np. depresja. poza tym często potrzebne są leki, któe zmneijszą łaknienie. psychoterapia pomaga na dłuższą metę, to fakt, ale na początek trzeba uderzyć chorobę z podwojoną siła, czyli i leki, i terapia. nie mwoie, że w twoim przypadku farmakoterapia bedzie konieczna, bo lekarzem nie jestem, ale zwykle tak jest. i to lekarz ma to ocenić, a nie psycholog!!!!

poza tym co to ma znaczyć, że psychiatra to "ostateczność"? lekarz jak lekarz. to wbrew pozorom nie jest lekarz tzw. "ostatniego kontaktu"

Edytowane przez 201712190924
Czas edycji: 2010-08-04 o 11:06
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 08:08   #7
Demolka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 56
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

też uważam, że psychiatra. Poza tym, nawet jeśli na początek wybierzesz się do psychologa, on i tak odeśle Cię w pierwszej kolejności do psychiatry. W większości przypadków leczenie ED musi być wsparte środkami farmakologicznymi, bo niestety zaburzeniom tego typu najczęściej towarzyszy depresja...
powodzenia!
Demolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-15, 22:33   #8
mariolenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 187
GG do mariolenka
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

psychiatra zdecydowanie.

byłam z identycznym problemem u psychologa, leczyłam się u niego jakieś dwa miesiące, non stop wizyty no i niestety od samego początku źle mnie "zdiagnozował". twierdził że te kompulsywne objadanie się to efekt problemów z przeszłości. problemy z przeszłości zostały rozwiązane, a kompulsywne objadanie się zostało.
ja uważam, że w moim przypadku jest to nic innego jak "jedzenioholizm", ponieważ bardzo łatwo wpadam w uzależnienia (a kompulsywne objadanie się mam odkąd pamiętam)

jestem w trakcie nastawiania swojej psychiki na kontakt z psychiatrą, bo się powoli wykańczam
mariolenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:50   #9
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

psycholog
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 16:30   #10
girl_interrupted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 45
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

ja korzystam z pomocy psychiatry, ktory jest jednoczesnie terapeuta. pomaga mi bardzo.
girl_interrupted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 17:40   #11
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

psycholog i psychiatra.
zdarza sie, ze zaburzenia odzywiania na tle przejadania sie wiaza sie z zaburzonym wydzielaniem serotoniny, albo zaburzenia biochemii mozg nie pozwalaja na skuteczna terapie psychologiczna.
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-10, 10:27   #12
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

hej, chciałam się podłączyć pod wątek, bo mam parę wątpliwości w swoim przypadku...
właśnie rozpoczęłam terapię u psychoterapeuty związaną z moim kompulsywnym jedzeniem. na ed cierpię od mniej więcej dwóch lat, moje napady obżarstwa zamieniają się w wielodniowe, nieraz wielotygodniowe "ciągi" (jak w alkoholizmie) przeplatane okresami, nieraz nawet kilkumiesięcznymi zdrowego i racjonalnego odżywiania, uprawiania sportu, "życia w zgodzie z ciałem". tak więc od dwóch lat tyję i chudnę, 10 kg w górę, 10 w dół, 6 w górę, 4 w dół itd...
po ostatnim okresie polepszenia obiecałam sobie: jeśli jeszcze raz zdarzy mi się napad, skonsultuję się z terapeutą. zdarzyło się, zadzwoniłam, jestem po drugiej wizycie i... mam sporo wątpliwości.

psycholog jest fajny, rzeczowy, nie rozczula się nade mną, mówi "prosto z mostu" i konkretnie. ale temat objadania porzucił na samym początku, skupiając się tylko nad przyczynami: zdiagnozował u mnie nerwicę lękową i teraz wspólnie próbujemy odnaleźć jej źródło.
wszystko ok, wydaje mi się, że diagnoza jest prawidłowa, tylko po wizycie wracam do domu i dalej się objadam... nie oczekuję natychmiastowych efektów terapii, wiem, że to długofalowy proces, ale może jakieś farmaceutyki pomogłybymi w opanowaniu obżarstwa w tej chwili? bo boję się, że przez następne pół roku terapii "zagrzebię się" w swoim dziedziństwie szukając przyczyn nerwicy, a w międzyczasie przytyję ponownie 10kg i będę miała kolejny raz do opanowania nie tylko swoją psychikę, ale też ciało...

poza tym psycholog w ramach terapii zaproponował mi hipnozę, bo sądzi, że przyczyna nerwicy leży w mojej podświadomości - jakimś nieuświadomionym albo zapomnianym wydarzeniu z dzieciństwa, w którym tkwi zalążek moich leków, nerwicy itd. - i hipnoza pomoże to wspomnienie odnaleźć - myślicie, że to dobry pomysł? podchodzę do tego z dużą rezerwą... zawsze mi się wydawało, że moje dziedziństwo było megaszczęśliwe...

bardzo proszę Wasze opinie.
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:05   #13
NaomiClark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 156
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Zależy . Psycholog to dobra opcja ponieważ można się wygadać , w zależności od rodzaju terapii nauczyć się "sposobów" radzenia sobie w kryzysie oraz z emocjami.
Psychiatra jest dobrą opcją gdy np. kompulsy biorą się z nerwicy,depresji .Wtedy może wspomóc leczenie lekami.

Ja tam jestem za opcją mix (psycholog i psychiatra).
__________________
"It's a long road
When you're on your own
And it hurts when
They tear your dreams apart
And every new town
Just seems to bring you down
Trying to find peace of mind
Can break your heart
It's a real war."


23.09.2010 born again...harder way
NaomiClark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 23:10   #14
DziewczynaKubusiaPuchatka
Raczkowanie
 
Avatar DziewczynaKubusiaPuchatka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 39
GG do DziewczynaKubusiaPuchatka
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Cytat:
Napisane przez e-vik Pokaż wiadomość
hej, chciałam się podłączyć pod wątek, bo mam parę wątpliwości w swoim przypadku...
właśnie rozpoczęłam terapię u psychoterapeuty związaną z moim kompulsywnym jedzeniem. na ed cierpię od mniej więcej dwóch lat, moje napady obżarstwa zamieniają się w wielodniowe, nieraz wielotygodniowe "ciągi" (jak w alkoholizmie) przeplatane okresami, nieraz nawet kilkumiesięcznymi zdrowego i racjonalnego odżywiania, uprawiania sportu, "życia w zgodzie z ciałem". tak więc od dwóch lat tyję i chudnę, 10 kg w górę, 10 w dół, 6 w górę, 4 w dół itd...
po ostatnim okresie polepszenia obiecałam sobie: jeśli jeszcze raz zdarzy mi się napad, skonsultuję się z terapeutą. zdarzyło się, zadzwoniłam, jestem po drugiej wizycie i... mam sporo wątpliwości.

psycholog jest fajny, rzeczowy, nie rozczula się nade mną, mówi "prosto z mostu" i konkretnie. ale temat objadania porzucił na samym początku, skupiając się tylko nad przyczynami: zdiagnozował u mnie nerwicę lękową i teraz wspólnie próbujemy odnaleźć jej źródło.
wszystko ok, wydaje mi się, że diagnoza jest prawidłowa, tylko po wizycie wracam do domu i dalej się objadam... nie oczekuję natychmiastowych efektów terapii, wiem, że to długofalowy proces, ale może jakieś farmaceutyki pomogłybymi w opanowaniu obżarstwa w tej chwili? bo boję się, że przez następne pół roku terapii "zagrzebię się" w swoim dziedziństwie szukając przyczyn nerwicy, a w międzyczasie przytyję ponownie 10kg i będę miała kolejny raz do opanowania nie tylko swoją psychikę, ale też ciało...

poza tym psycholog w ramach terapii zaproponował mi hipnozę, bo sądzi, że przyczyna nerwicy leży w mojej podświadomości - jakimś nieuświadomionym albo zapomnianym wydarzeniu z dzieciństwa, w którym tkwi zalążek moich leków, nerwicy itd. - i hipnoza pomoże to wspomnienie odnaleźć - myślicie, że to dobry pomysł? podchodzę do tego z dużą rezerwą... zawsze mi się wydawało, że moje dziedziństwo było megaszczęśliwe...

bardzo proszę Wasze opinie.
możesz zmienić psychologa, jeżeli Ci nie odpowiada terapia czy proponowana hipnoza pamiętaj, ze psycholodzy pracują w różnych nurtach i jeżeli Twój pracuje w psychoanalizie to od razu szuka w dzieciństwie i sięga po hipnozę
DziewczynaKubusiaPuchatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 10:59   #15
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

oczywiście wiem, że mogę go zmienić, ale polubiłam go - podoba mi się jak ze mną rozmawia, jest konkretny, zadaje trudne pytania, nie pobłaża mi, nieraz drąży tematy na które nie mam ochoty - i to działa o tyle, że otwieram się, nie tylko przed nim, ale i przed sobą.
ale równocześnie to zagrzebywanie się w dzieciństwie i hipnoza nie do końca do mnie przemawiają, jako do stąpającej twardo po ziemi racjonalistki - dlatego pytam was o opinie - czy któraś miała doświadczenia z tego typu terapią? co sądzicie o takim, freudowskim podejściu?
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 11:56   #16
NaomiClark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 156
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Cytat:
Napisane przez e-vik Pokaż wiadomość
oczywiście wiem, że mogę go zmienić, ale polubiłam go - podoba mi się jak ze mną rozmawia, jest konkretny, zadaje trudne pytania, nie pobłaża mi, nieraz drąży tematy na które nie mam ochoty - i to działa o tyle, że otwieram się, nie tylko przed nim, ale i przed sobą.
ale równocześnie to zagrzebywanie się w dzieciństwie i hipnoza nie do końca do mnie przemawiają, jako do stąpającej twardo po ziemi racjonalistki - dlatego pytam was o opinie - czy któraś miała doświadczenia z tego typu terapią? co sądzicie o takim, freudowskim podejściu?
Terapia psychoanalityczna jest dobra dla osób "inteligentnych i zdrowych" - słowa Freuda ;-) "zdrowych " w znaczeniu ,że nie mają epizodów psychotycznych ,nie są w stanie manii, itp.
Mi osobiście podejście psychoanalityczne nie odpowiada dlatego wiem,że taka terapia jest nie dla mnie.
Jednak wielu ludziom pomaga tego typu sposób terapeutyczny i odnosi duże sukcesy.
Wszystko zależy od człowieka
Hipnoza jest bezpieczna-nie ma się co jej obawiać. Jednak jak piszę nie jest to metoda dla każdego.
__________________
"It's a long road
When you're on your own
And it hurts when
They tear your dreams apart
And every new town
Just seems to bring you down
Trying to find peace of mind
Can break your heart
It's a real war."


23.09.2010 born again...harder way
NaomiClark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 07:43   #17
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Cytat:
Napisane przez NaomiClark Pokaż wiadomość
Terapia psychoanalityczna jest dobra dla osób "inteligentnych i zdrowych" - słowa Freuda ;-) "zdrowych " w znaczeniu ,że nie mają epizodów psychotycznych ,nie są w stanie manii, itp.
Mi osobiście podejście psychoanalityczne nie odpowiada dlatego wiem,że taka terapia jest nie dla mnie.
Jednak wielu ludziom pomaga tego typu sposób terapeutyczny i odnosi duże sukcesy.
Wszystko zależy od człowieka
Hipnoza jest bezpieczna-nie ma się co jej obawiać. Jednak jak piszę nie jest to metoda dla każdego.
dzięki, Naomi, właśnie tego chciałam się dowiedzieć. ja w takim razie "dam szansę" tej terapii, może się powiedzie...
trzymajcie kciuki
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 14:35   #18
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Dziewczyny mam pytanie. W sumie nie wiem czy w odpowiednim wątku. Szukałam zbiorczego tematu ale nie znalazłam nic ciekawego.
Jeśli jest taki wątek na wizażu to proszę o link.
Umówiłam się do psycholofga na nfz. Mam pewne problemy i chciałam poradzić się wykwalifikowanej osoby, może coś doradzi obiektywnie itd.
Rejestrowałam się telefonicznie i dowiedziałam się, że pierwsza wizyta jest zawsze z psychiatrą.
Czy możecie doradzić jak się przygotować? Czytałam, że na pewno padnie pytanie o cel wizyty ale też sprawy stricte zdrowotne.
Możecie coś podpowiedzieć, zaczynam mieć stresa
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 10:28   #19
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Polecam Ci konsultacje z psychologiem. On będzie wiedział najlepiej gdzie Cię później pokierować (na psychoterapię czy na wizytę do lekarza psychiatry).

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. W sumie nie wiem czy w odpowiednim wątku. Szukałam zbiorczego tematu ale nie znalazłam nic ciekawego.
Jeśli jest taki wątek na wizażu to proszę o link.
Umówiłam się do psycholofga na nfz. Mam pewne problemy i chciałam poradzić się wykwalifikowanej osoby, może coś doradzi obiektywnie itd.
Rejestrowałam się telefonicznie i dowiedziałam się, że pierwsza wizyta jest zawsze z psychiatrą.
Czy możecie doradzić jak się przygotować? Czytałam, że na pewno padnie pytanie o cel wizyty ale też sprawy stricte zdrowotne.
Możecie coś podpowiedzieć, zaczynam mieć stresa
Myślę, że nie ma czym się stresować Lekarz psychiatra najprawdopodobniej zrobi z Tobą wywiad i dopyta o wszystkie istotne informacje. Nie ma się czego bać!
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-01, 22:23   #20
cocolino1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Jest w sieci wiele artykułów, które dokładnie wyjaśniają róznicę. Na przykład tutaj:
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-07-08 o 14:01 Powód: Link.
cocolino1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 22:34   #21
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Uwazam, ze najpierw powinnas udac sie do pscyhoterapeuty. Mysle ze istnieje spora mozliwosc, ze on zaleci ci wizyte u psychiatry. jednak uwazam ze leki bez psychoterapii nie sa w stanie zdzialac cudow. musisz zrozumiec jaka krzywdze robisz swojemu organizmowi, a niestety zadne leki nei przemówia ci tak do rozsadku
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 14:09   #22
juliagulia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Dokładnie, najlepiej udac sie do psychologa, jesli bedzie potrzeba skieruje cie do psychiatry ale psychiatra nie poprowadzi terapii. jesli dostaniesz leki to musisz takze byc w stalym kontakcie z psychologiem ktory bedzie cie prowadzil bo same leki nie wystarcza
juliagulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 14:43   #23
martaa327
Przyczajenie
 
Avatar martaa327
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Ja też uważam, że w takich sytuacjach trzeba zgłosić się do specjalisty, skonsultować problem z psychologiem i ewentualnie on skieruje do odpowiedniego lekarza. Są miejsca, gdzie psychologowie współpracują z psychiatrami, a nawet neurologami (czasem jest to niezbędne) np. Instytut Inversa.
martaa327 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 12:17   #24
Vickaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 25
Dot.: Psycholog czy psychiatra?

Moim zdaniem psycholog / psychoterapeuta. Psychiatra raczej Ci nie pomoże.
Vickaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-14 13:17:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.