Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-10, 19:55   #31
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: studia pielęgniarstwo

ja na uczelnie nie kupywałam ksia,żel.. notatki, trochę biblioteka, trochę zeszły rok dziewczyn pomógł! z książek miałam tylko anatomię i fizjologię i jakąś książkę z patologii- ale tylko dlatego że mój profesor ją napisał i wypadało mieć bo sie ładnie prezentowała na stoliku...

powiem wam, że ja po magisterkich- ale drugi raz bym je nie wybrała.. wolałabym się specjalizować w innym kierunku ochrony zdrowia- dla mnie wszystko było to samo co w szkole ( no prawie)

ps. ja też w polsce już pracuję- po epizodzie zagramanicznym...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 21:44   #32
201610121615
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 368
Dot.: studia pielęgniarstwo

po 3 letnich studiach pielęgniarstwa w jakim można się specjalizować kierunku? co byś wybrała?

ja też się nie mogę doczekać ale się boję też trochę tego jak to będzie czy dam sobie radę ;P pożyjemy zobaczymy
201610121615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 09:38   #33
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 10
Dot.: studia pielęgniarstwo

praktyki powinny być 'do zniesienia' ale też się nie mogę ich doczekać

a to nie każdy we własnym zakresie kupuje sobie fartuch? chyba że zależy to od uczelni
__________________
Kobieta wybaczy Ci wszystko oprócz jednego, tego że jej nie kochasz...
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 11:37   #34
201610121615
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 368
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez M_a_g_d_a_l_e_n_k_a Pokaż wiadomość
praktyki powinny być 'do zniesienia' ale też się nie mogę ich doczekać

a to nie każdy we własnym zakresie kupuje sobie fartuch? chyba że zależy to od uczelni
ja póki co się wstrzymam nic nie kupuję, okaże się w październiku
201610121615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 17:14   #35
madziapat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 22
Dot.: studia pielęgniarstwo

a to nie każdy we własnym zakresie kupuje sobie fartuch? chyba że zależy to od uczelni[/QUOTE]

wydaje mi sie ze bedziesz musiala sama zainwestowac w fartuszek
madziapat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:03   #36
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Far Pokaż wiadomość
po 3 letnich studiach pielęgniarstwa w jakim można się specjalizować kierunku? co byś wybrała?
)
ale chodzi ci o specjalizację.. czy inny kierunek studiów... ja myslałam nad ratownictwem, albo pielegniarstwie epidemiologicznym (tylko w wawie jest) ... ale po fakcie oczywiście!

w końcu po magisterce z pielęgniarstwa- polazłam na specjalizacje z ratownictwa medycznego w katastrofach.... fajne to to było- i to co mnie interesowało!

ps. nie powiem wam co do fartucha.. mysmy mieli uczelniane (jeśli chodzi o licencjat...) a na magisterce każdy miał swój...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 07:11   #37
201610121615
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 368
Dot.: studia pielęgniarstwo

właśnie mi chodzi o to czy po 3 letnich studiach można zupełnie coś innego zacząć na te 2 lata? ;P
201610121615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 07:40   #38
Maaaaaadzia
Raczkowanie
 
Avatar Maaaaaadzia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 37
Dot.: studia pielęgniarstwo

W fartuszek (przynajmniej na UJ) trzeba zainwestowac samemu. Na poczatku roku wybierany jest model dla calego roku (sami wybieralismy z katalogu) a potem fartuszki sa szyte dla kazdego indywidualnie na miare. Buty tez trzeba sobie samemu kupic.
Co do specjalizacji to mozna sie specjalizowac po przepracowaniu 2 lat, ale mozna ta specjalizacje troche skrocic ze wzgledu na odbycie studiow wyzszych (nie wiem, czy juz po licencjacie skracaja, czy tylko po mgr).

Notatniki raczej kupcie, bo bedzie duzo notowania na wykladach

Praktyki sa jak najbardziej do przejscia - jedna sa fajne, inne mniej fajne. Trzeba sie liczyc z tym, ze raczej studenci sa do robienia "gorszych" rzeczy - scielenie lozek, pampersy, mycie...- to przedewszystkim.

Niestety dziewczyny musicie sie tez pozegac na czas praktyk z malowaniem paznokci (nawet bezbarwnym lakierem), noszeniem piescionkow, duzych kolczykow czy tez chodzeniem w rozpuszczonych wlosach. Bo mozna niezle oberwac
Maaaaaadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 10:51   #39
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 10
Dot.: studia pielęgniarstwo

Tak myślałam, że studentom zostaje do zrobienia najgorsza robota;/ no ale tego też trzeba się nauczyć D
ojj będzie fajnie
__________________
Kobieta wybaczy Ci wszystko oprócz jednego, tego że jej nie kochasz...
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 11:06   #40
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: studia pielęgniarstwo

praktyki dla studentów tpo przynieść wynieść pozamiataj.. czyli mycie, mycie, lewatywy.. i zaprowadzenie pacjenta itd...

ale pomyslcie że za 3- 5 lat będziecie wy pielęgniarkami i będziecie mogły gorsze rzeczy zwalać na "młodzież"....

ja teraz w tej sytuacji jestem !
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 13:19   #41
201610121615
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 368
Dot.: studia pielęgniarstwo

damy radę trzy lata szybko zleci tak jak liceum ;P
201610121615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 14:24   #42
gonia1990
Raczkowanie
 
Avatar gonia1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

No u mnie 3,5 :P Ja najbardziej się boję, żeby komuś krzywdy nie zrobić przypadkiem. Jednak to odpowiedzialność. No ale mam się tego wszystkiego dopiero nauczyć
gonia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 14:57   #43
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 10
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
praktyki dla studentów tpo przynieść wynieść pozamiataj.. czyli mycie, mycie, lewatywy.. i zaprowadzenie pacjenta itd...

ale pomyslcie że za 3- 5 lat będziecie wy pielęgniarkami i będziecie mogły gorsze rzeczy zwalać na "młodzież"....

ja teraz w tej sytuacji jestem !
tak tak, później to my się odwdzięczymy
__________________
Kobieta wybaczy Ci wszystko oprócz jednego, tego że jej nie kochasz...
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:32   #44
201610121615
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 368
Dot.: studia pielęgniarstwo

no ba! jasne, że się odwdzięczymy

gonia1990 a no tak pisałaś coś, że 7 semestrów będziesz o jedną sesje mądrzejsza ode mnie hehe

Edytowane przez 201610121615
Czas edycji: 2010-08-12 o 17:40
201610121615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 08:23   #45
gonia1990
Raczkowanie
 
Avatar gonia1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

Z tego co wiem to u mnie w tym 7 semestrze będzie tylko 10 h zajęc i 17 tyg praktyk Na raz Więc jeśli dobrze myśle przez to, że mam 7 semestrów, praktyki nie będą sie kłócic z zajęciami Bo przez 6 semestrów jest pozostale 13 tyg praktyk Jejku strasznie dużo tych praktyk 7,5 miesiąca
__________________

gonia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 14:47   #46
ethanica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: studia pielęgniarstwo

Hej dziewczyny!
Też zaczynam od października studia pielęgniarskie: ja na SUMie w Katowicach. W sumie odczucia podobne do waszych: i niepewność ale też ciekawość! Ogólnie mam pozytywne nastawienie, bo na pewno muszę spróbować, a jeśli mi się nie uda to cóż... pomyślę nad innym kierunkiem.

Cieszę się sylwianna1985, że napisałaś, bo tak się składa, że miałabym parę pytań Niestety nie znam nikogo na SUMie, więc zostaje mi Internet.
Chciałabym się najpierw zapytać jak wygląda sprawa z książkami. Czy trzeba mieć jakieś konkretne pozycje już na pierwsze zajęcia? Czy są one w ogóle dostępne w którejś z bibliotek naszej akademii? I jeszcze kiedy najlepiej je wypożyczyć ( w sensie czy każdy może je wypożyczyć z ulicy czy dopiero po otrzymaniu np legitymacji studenckiej)?
Z góry cię przepraszam, że taki natłok pytań, ale w sumie książki to taka podstawa, bez nich ani rusz.
ethanica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 14:53   #47
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: studia pielęgniarstwo

ksiązki mozna wypozyczyć w biblio uczelnianej... jednak trzeba się spieszyć, bo wiadomo ksiąg mało, a chętnych dużo - jak zawsze.

na uczelni- tylko po otrzymaniu legitki.. ale ja np. miałam sporo książek medycznych w zwykłej bibliotece publicznej...

co do zmiany kierunku... ja miałam kryzys na drugim roku licencjata. poszlam na zaoczneą informatykę... nawet ostro myslałam żeby zająć się tym zawodem.. po paru miesiącach bezrobocia- niestety mój region do szpitalnych nie należy- nawet pracowałam jakiś czas jako analityk.. ale do pielęgniarstwa ciągnie... wróciłam- i sie cieszę z tego powodu!!!! a drugi zawód w niczym mi nie przeszkadza!!!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!

Edytowane przez Mustique
Czas edycji: 2010-08-14 o 14:55
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 17:16   #48
alex444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 18
Dot.: studia pielęgniarstwo

ja od października zaczynam studia na pielęgniarstwie w łodzi. Jest tutaj może jakaś dziewczyna która wybiera się do łodzi lub już tam studiuje?
alex444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:45   #49
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: studia pielęgniarstwo

Witajcie
Nie chcę Was straszyć, ale pielęgniarstwo to studia jedynie dla osób, które mają powołanie do tego zawodu. Jest tu wiele nauki, praktyk, mało czasu wolnego. Miała wiele egzaminów ustnych, a także praktycznych. Właśnie-bardzo przydadzą się zdolności manualne oraz komunikatywność Najgorsze są praktyki w szpitalu- dostajemy najgorszych pacjentów, których trzeba umyć, przebrać, zmienić pieluchomajtki ehhhh....nie wspominając już o odleżynach i innych opatrunkach. W ogóle odniosłam wrażenie, że pielęgniarka w szpitalu traktowana jest jak personel drugiej kategorii- biega nad pacjentem, robi przy nim dosłownie wszystko, a i tak rodzina ma ją gdzieś, bo przecież liczy się lekarz(który spędza może max.3 minuty dziennie z pacjentem podczas obchodu).
No ale dość o praktykach, napiszę coś o nauce-na pewno wiele osób będzie was straszył anatomią, ale uwierzcie-to jest przedmiot do zdania, będzie wiele gorszych rzeczy. Wg mnie anatomia ma złą sławę, bo jest to przedmiot, który należy po prostu wykuć na pamięć. Po za tym fizjologia, patologia(chyba moja ulubiona ),mikrobiologia, podstawowa opieka zdrowotna, podstawy pielęgniarstwa(z tego są takie zajęcia praktyczne zwane pracownią), biofizyka, biochemia, psychologia, dietetyka itd. Ogólnie przedmioty są fajne, szkoda tylko, że siedziałam w szkole od rana do wieczora, zazdrościłam znajomym życia studenckiego, bo ja go po prostu nie miałam.

Z wyposażenia to konieczny jest fartuszek-najlepiej z krótkim rękawem i klapki(osobiście polecam takie z inblu). Do szpitala potrzebujecie jeszcze spódniczki i spodni, polecam spodnie Najlepiej mieć kilka fartuszków i spodni/spódniczek, bo nie wyobrażam sobie codziennego prania, kiedy mam praktyki 3 dni w tygodniu(pn, wt, śr).

A po za tym-POWODZENIA

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Jeszcze nie napisałam o książkach Kupiłam jedynie granatowe Podstawy Pielęgniarstwa, dlatego, że biblioteka rzadko chciała przedłużać wypożyczenia, a tę książkę potrzebowałam na bieżąco. Kupiłam także książkę do fizjologii i atlasy Sobotty z anatomii, powód taki sam j.w.
Pamiętajcie, że najlepszym przyjacielem studenta jest ksero i koleżanki z dobrymi notatkami
Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 15:08   #50
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Francuska Fantazja Pokaż wiadomość
(...)

W ogóle odniosłam wrażenie, że pielęgniarka w szpitalu traktowana jest jak personel drugiej kategorii- biega nad pacjentem, robi przy nim dosłownie wszystko,
(...)
w relacji lekarz- pielęgniarka dużo sie zmieniło.. na korzyść... teraz masa szpitali / lekarzy jest dobrze do nas nastawiona...

niestety w relsacji pielęgniarka / rodzina pacjenta- to już koszmar i dramat...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 21:51   #51
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: studia pielęgniarstwo

Właśnie o relację pielęgniarka-pacjent lub pielęgniarka-rodzina pacjenta mi chodziło. Jesteśmy traktowane jak służące, wszystkiemu winne, robimy wszystko, a nawet zwykłego DZIĘKUJĘ nikt nie potrafi nam powiedzieć. Już o tym, że jesteśmy uważane za osoby niekompetentne już nie wspomnę. Najgorzej mają dziewczyny studiujące-nie raz miałam sytuację, że jakaś babcia w przychodni nie pozwoliła mi zmierzyć ciśnienia, bo zapewne nie umiem...
Ale są też pacjenci, którzy widząc studentki rozumieją naszą sytuację i mówią,że mamy się nie bać wykonywać na nich zabiegów Szkoda, że jest ich bardzo niewiele...
Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 23:00   #52
Karenina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Francuska Fantazja Pokaż wiadomość
Już o tym, że jesteśmy uważane za osoby niekompetentne już nie wspomnę. Najgorzej mają dziewczyny studiujące-nie raz miałam sytuację, że jakaś babcia w przychodni nie pozwoliła mi zmierzyć ciśnienia, bo zapewne nie umiem...
Znam to uczucie.
Pracowałam przez ostatni rok w Domu Pogodnej Starości, z ludźmi ciężko chorymi i nieraz upominali mnie, że przygotowałam im złą kanapkę (!), że nie chcę, żebym ich goliła, bo na pewno zrobię to źle, przy myciu i przebieraniu patrzyli mi na ręce i czekali aż popełnię jakiś błąd... Ale to zwalczyło moje roztrzepanie, po miesiącu pilnowałam się i redukowałam błędy do minimum.
Także po szkole życia w DPS-ie praktyki mi nie straszne...
Karenina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 08:33   #53
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: studia pielęgniarstwo

Źle zrobiona kanapka?Ehhh...brak słów. Podczas praktyk w POZ byłam pielęgniarką środowiskową, chodziłam po domach i zajmowałam się głównie starszymi ludźmi(kąpiel, zastosowanie jakiś maści, zmiana opatrunku, itd.). Jedna z babeczek poprosiła mnie o umycie okna(!!!). Kiedy powiedziałam jej, że to nie należy do moich kompetencji i że szczerze mówiąc nie mam czasu to była głęboko wstrząśnięta i zbulwersowana moim zachowaniem... Więc podsumowując- pacjenci traktują nas jak swoją służbę dosłownie od wszystkiego. Nie po to studiujemy 3 lata, poświęcamy się i dajemy z siebie wszystko żeby być następnie poniżane/źle traktowane!
Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 21:34   #54
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 10
Dot.: studia pielęgniarstwo

kurczę;/ chyba zacznę się bać...

Wiem, że łatwo nie będzie ale może też nie będzie tak baaardzo tragicznie
__________________
Kobieta wybaczy Ci wszystko oprócz jednego, tego że jej nie kochasz...
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 06:04   #55
gonia1990
Raczkowanie
 
Avatar gonia1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

No ja też się zaczynam bać. No ale może będą mi fajni pacjenci, którzy nas docenią. Szczerze mówiąc , to im bliżej października, to więcej mam wątpliwości Może u mnie przez te 7 semestrów nie będę mieć takiego natłoku zajęć Oby
__________________

gonia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 08:49   #56
aziek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z najcudowniejszego miejsca pod slońcem:)
Wiadomości: 137
Dot.: studia pielęgniarstwo

a myślałyście już gdzie i z kim chciałybyście pracować po studiach?
__________________
"ludzie dzielą się na dwa rodzaje: jedni są zdolni do zabicia człowieka, inni nie.
na wypadek gdybyś chciał wiedzieć, którzy z nich są naprawdę źli, powiem, że ci, którzy nie potrafią zabijać. ludzie, którzy nie umieją zabijać, nie umieją też naprawdę kochać."
aziek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 14:35   #57
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 10
Dot.: studia pielęgniarstwo

nieee... najpierw to chciałabym je skończyć, a przede wszystkim zacząć^^
__________________
Kobieta wybaczy Ci wszystko oprócz jednego, tego że jej nie kochasz...
M_a_g_d_a_l_e_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 14:37   #58
201610121615
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 368
Dot.: studia pielęgniarstwo

mi się marzy prywatna przychodnia, klinika jakaś

ale właśnie najpierw skończmy 3 lata później kolejne 2 i się okaże
201610121615 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 18:38   #59
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez aziek Pokaż wiadomość
a myślałyście już gdzie i z kim chciałybyście pracować po studiach?

mnie było obojętne... wszędzie byle nie z dziećmi
nie umiem pracować na odziałach pediatrycznych.. już od szkoły mam uraz!

zawsze chciałąm robić coś z sensem.. chirurgia, i tym podobne... trafiłam w konsekwencji na zakaźny i do wojska i tak już zostało!!!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 18:43   #60
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: studia pielęgniarstwo

Nie będzie aż tak źle, ale musicie mieć świadomość, że zawsze będziecie dostawały pacjentów w najgorszym stanie do pielęgnacji... Myślę,że w ciągu tych 7 semestrów będzie taki sam natłok zajęć jak w systemie 6-semestralnym... Taka specyfika studiów po prostu
Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-18 22:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.