Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2019-10-15, 09:29   #1891
groszek75
Zakorzenienie

GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To samo pomyślałam oglądając ten odcinek. Chore plecy, bla bla bla, ale oczywiście na uprawianie seksu i machnięcie dziecka już nie takie chore.

Ciekawe, czy nie zacznie się "moda" na kupowanie byle chałupek i zgłaszanie do tego programu, bo przyjedzie telewizja i wyremontuje.
Moja kolezanka tak kiedys skomentowala użalanie sie jej juz duzo starszej kolezanki, ze musiala sie zajmowac mlodsza duzo siostra, bo wszyscy schorowani. Ojciec tez, ale na machniecie dzieciaka jakoś nie był schorowany

Niektore te historie są smutne. Bo są wypadki losowe, ze ktos zachoruje, umiera i tam jakos sie pomoze. Ale tu ewidentnie było ustawione. Kobiety szkoda, bo faktycznie matka psychiczna, to ją zabrali do domu dziecka, potem do sióstr, gdzie w wieku 12 lat pracowala , byla tam bita i w ogole, to mogla pomyslec, ze dzieciakom swoim tez trzeba dac nie tylko milosc, ze wszystko kosztuje, ale wlasnie przede wszystkim zdrowie trzeba miec.

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)

Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline  
Stary 2019-10-15, 09:36   #1892
MiamiGlow
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A czym tu się martwić?
Bombelki podrosną, można je będzie oddawać do swieticy szkolnej (darmowo) i odbierać o 16-17. Ktoś z nimi odrobi nawet lekcje i wychowa (szkoła). W dni wolne od nauki ( na przykład między świętami BN a sylwestrem i w sylwestra) świetlice szkolne działają, można spokojnie przygotować święta i połazić po sklepach a w sylwestra skupić się na makijażu. Ktoś się bombelkami zajmie przecież.
Co ciekawe, to nie żart. Mam koleżankę, która wybrała zawod nauczyciela, więc stąd wiem o działających świetlicach dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (o-3 klasa) w te dni, bo nauczyciele rotacyjnie pełnią wtedy w świetlicy dyżury. I jakims cudem dzieci rodziców pracujących nie są wtedy przyprowadzane, no chyba, że naprawde nie da się wziąć tego dnia opieki, który przysługuje rodzicom (kilka dni w roku) na opiekę. Za to dzieci rodziców zawodowo bezrobotnych są przyprowadzane do świeticy rano i odbierane jako ostatnie. Jeśli jest to sylwester to mamusie odbierają już czasem w pełnej, sylwestrowej gali. Po co się zajmować własnymi dziećmi, jak można skoczyć do fryzjera lub połazić z koleżankami po galerii? Albo zrelaksowa się przed sylwestrową imprezą?
No ja też słyszałam o tych świetlicach. Rodzice niepracujący często zostawiają dzieci zawsze i jak najdłużej, a pracujący nie. Do tego to sławetne podjeżdżanie w różne miejsca taksówkami. Nie jestem w stanie też pojąć jak zmieścić 5 dzieci w mieszkaniu. Lokale mają od miasta, ale w budownictwie dominują 1, 2, maks 3 pokoje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline  
Stary 2019-10-15, 09:49   #1893
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
No ja też słyszałam o tych świetlicach. Rodzice niepracujący często zostawiają dzieci zawsze i jak najdłużej, a pracujący nie. Do tego to sławetne podjeżdżanie w różne miejsca taksówkami. Nie jestem w stanie też pojąć jak zmieścić 5 dzieci w mieszkaniu. Lokale mają od miasta, ale w budownictwie dominują 1, 2, maks 3 pokoje.

U mnie w bloku jest taka rodzina - w dwupokojowym mieszkaniu (mieszkają pode mną więc mają takie samo jak ja) mieszka babka, dwoje dorosłych i 5 dzieci - najstarsze gimnazjum, najmłodsze niecałe 2 lata. Ja nie wiem jak oni tam żyją.
Finlora jest offline  
Stary 2019-10-15, 09:54   #1894
MiamiGlow
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
U mnie w bloku jest taka rodzina - w dwupokojowym mieszkaniu (mieszkają pode mną więc mają takie samo jak ja) mieszka babka, dwoje dorosłych i 5 dzieci - najstarsze gimnazjum, najmłodsze niecałe 2 lata. Ja nie wiem jak oni tam żyją.
No dokładnie, moja wyobraźnia też tego nie ogarnia. Jak to jest technicznie i fizycznie realne?

MiamiGlow jest offline  
Stary 2019-10-15, 10:04   #1895
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
No dokładnie, moja wyobraźnia też tego nie ogarnia. Jak to jest technicznie i fizycznie realne?

Moja wyobraźnia nie ogarnia jeszcze jednej rzeczy - jak oni w tych warunkach zrobili te wszystkie dzieci
Finlora jest offline  
Stary 2019-10-15, 10:09   #1896
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Moja kolezanka tak kiedys skomentowala użalanie sie jej juz duzo starszej kolezanki, ze musiala sie zajmowac mlodsza duzo siostra, bo wszyscy schorowani. Ojciec tez, ale na machniecie dzieciaka jakoś nie był schorowany

Niektore te historie są smutne. Bo są wypadki losowe, ze ktos zachoruje, umiera i tam jakos sie pomoze. Ale tu ewidentnie było ustawione. Kobiety szkoda, bo faktycznie matka psychiczna, to ją zabrali do domu dziecka, potem do sióstr, gdzie w wieku 12 lat pracowala , byla tam bita i w ogole, to mogla pomyslec, ze dzieciakom swoim tez trzeba dac nie tylko milosc, ze wszystko kosztuje, ale wlasnie przede wszystkim zdrowie trzeba miec.
Oczywiście, że tak. Większości rodzin z tego programu warto pomóc. Zresztą wszystkim warto na zasadzie "dzieci szkoda". I są tacy, którzy widać, że próbowali zmienić swój los, ale nie starczyło pieniędzy, czy umiejętności. To można zrozumieć. Natomiast jeżeli ktoś mieszkał byle jak i nie umiał nawet zrobić porządku (bo bieda co innego, a kompletny brak organizacji co innego), to zawsze się wraz z koleżanką z pracy zastanawiamy, jak te domy wyglądają po roku, czy dwóch czasu. Czy nie jest tak, że gniazdo się zepsuje, czy kran cieknie (w końcu zawsze się coś zepsuje, nawet niedługo po remoncie) i tak sobie jest, bo nie ma to zrobić.

A najbardziej mnie dziwią i śmieszą ci wszyscy społecznicy, którzy wręcz krzyczą, że ludzie mają prawo mieć tyle dzieci, ile chcą i jakim prawem im się tego odmawia, bo bieda. Heh, zawsze myślałam, że oprócz praw ma się również obowiązki i powinno się jednak uczyć odpowiedzialności, że jak mnie na coś nie stać, albo może to znacząco pogorszyć życie już istniejących dzieci, rodziny jako takiej, to sobie jednak tego odmawiam. Pracownicy MOPS, czy MOPR są potem przedstawiani jako jacyś straszni poganiacze niewolników, że zasugerowali pani z 5-tką dzieci stosowanie antykoncepcji. Lepiej, żeby "wesoło" doradzali kolejne ciąże.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-10-15 o 10:13
Ellen_Ripley jest teraz online  
Stary 2019-10-15, 10:14   #1897
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Dramat, naprawde. Wspolczuje tym dzieciom.

Zdziwila mnie dzisiaj jedna babka na miescie, bylo 28 stopni, a ona w puchowej kurtce podszytej futerkiem, w dodatku z kapturem na glowie. Ja rozumiem, ze mozna byc cieplolubnym, ja jestem cieplolubna, ale nawet dla mnie to jest temperatura na krotki rekaw i krotka spodniczke, juz prawie lato na litosc boska
Stary 2019-10-15, 10:20   #1898
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dramat, naprawde. Wspolczuje tym dzieciom.

Zdziwila mnie dzisiaj jedna babka na miescie, bylo 28 stopni, a ona w puchowej kurtce podszytej futerkiem, w dodatku z kapturem na glowie. Ja rozumiem, ze mozna byc cieplolubnym, ja jestem cieplolubna, ale nawet dla mnie to jest temperatura na krotki rekaw i krotka spodniczke, juz prawie lato na litosc boska
Mnie obecna pogoda rozwala.
Wychodzimy z domu (ja i mąż) - kilka rundek biegania od balkonu do termometru, sprawdzanie prognozy, wyglądanie jak ludzie chodzą ubrani, czy wieje... Ja się szykuję: cienka marynarka i balerinki (bez skarpetek), on się ubiera: wysokie buty (nie całkiem zimowe, ale lekko ocieplane), kurtka wełniana, szalik. Na ulicach to samo, festiwal mody całorocznej.
c27114ece7e97a9e5dae0bed5be495ab318e4b93_5e17be829368c jest offline  
Stary 2019-10-15, 10:23   #1899
groszek75
Zakorzenienie

GG do groszek75

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87250492]Mnie obecna pogoda rozwala.
Wychodzimy z domu (ja i mąż) - kilka rundek biegania od balkonu do termometru, sprawdzanie prognozy, wyglądanie jak ludzie chodzą ubrani, czy wieje... Ja się szykuję: cienka marynarka i balerinki (bez skarpetek), on się ubiera: wysokie buty (nie całkiem zimowe, ale lekko ocieplane), kurtka wełniana, szalik. Na ulicach to samo, festiwal mody całorocznej. [/QUOTE]
Bo pogoda faktycznie w PL zaskoczyla i ja tez latam prawie jak wiosną, cienko, a i ludzie chodza na grubo. U nas w niedziele i wczoraj w sloncu bylo 30 stopni , ale jednak to nie lpiec i inaczej sie odczuwa, choc nie powiem dla mnie bosko, bo odczuwalna idealna

-Żyj!- krzyknęła Miłość

Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline  
Stary 2019-10-15, 10:24   #1900
kasztanka3
Pani Mizantrop

[1=c27114ece7e97a9e5dae0be d5be495ab318e4b93_5e17be8 29368c;87250492]Mnie obecna pogoda rozwala.
Wychodzimy z domu (ja i mąż) - kilka rundek biegania od balkonu do termometru, sprawdzanie prognozy, wyglądanie jak ludzie chodzą ubrani, czy wieje... Ja się szykuję: cienka marynarka i balerinki (bez skarpetek), on się ubiera: wysokie buty (nie całkiem zimowe, ale lekko ocieplane), kurtka wełniana, szalik. Na ulicach to samo, festiwal mody całorocznej. [/QUOTE]

Slyszalam, ze w Polsce jakas letnia ta jesien jest Tutaj od co najmniej 2-3 tygodni nie bylo pogody nawet na cienszy plaszcz, wiec nie wiem, skad ta kobieta przybyla w tej puchowce. Wczoraj z rana bylo troche chlodniej, ale mowie tutaj o 6 rano - bylo 15 stopni. Przed 9 bylo juz prawie 20, dzisiaj bylo cieplej, z rana ok. 20, w ciagu dnia prawie 30 stopni, normalnie taki ziab, ze trzeba plaszcz sobie ogarnac
Stary 2019-10-15, 10:26   #1901
Persephone_
the contrarian

My byliśmy wczoraj cały dzień na zewnątrz i jak się dziecko bawiło na placu zabaw, to pożałowałam, że mu krótkich spodenek nie wzięłam

I choć kocham taką jesień, to dla mnie takie zmiany pogody oznaczają tylko jedno Aż nie mówię na głos.
I expect to find him laughing
Persephone_ jest offline  
Stary 2019-10-15, 10:30   #1902
groszek75
Zakorzenienie

GG do groszek75

Cytat:
Slyszalam, ze w Polsce jakas letnia ta jesien jest Tutaj od co najmniej 2-3 tygodni nie bylo pogody nawet na cienszy plaszcz, wiec nie wiem, skad ta kobieta przybyla w tej puchowce. Wczoraj z rana bylo troche chlodniej, ale mowie tutaj o 6 rano - bylo 15 stopni. Przed 9 bylo juz prawie 20, dzisiaj bylo cieplej, z rana ok. 20, w ciagu dnia prawie 30 stopni, normalnie taki ziab, ze trzeba plaszcz sobie ogarnac
No tak, noc z niedzieli na poniedzialek to bylo 18 stopni, szok. Dzis od rana bylo ciut chlodniej, ale ma byc 21 w ogole, bosko

-Żyj!- krzyknęła Miłość

groszek75 jest offline  
Stary 2019-10-15, 11:23   #1903
megamag
Zakorzenienie

Cytat:
Moja wyobraźnia nie ogarnia jeszcze jednej rzeczy - jak oni w tych warunkach zrobili te wszystkie dzieci
A normalnie. Już nie bądźcie takie ą, ę. Jeszcze przed wojną pewnie jakieś 90% polskiego społeczeństwa mieszkało w jedno- i dwuizbowych drewnianych wiejskich chałupach. Babka na zapiecku, rodzice w jednym łóżku ewentualnie z najmłodszym dzieckiem w nogach, pozostałe dzieci na pozostałych łóżkach i słuchały, jak im się rodzeństwo robi. To nie było tak dawno temu. Zresztą po wojnie dużo ludzi też tak jeszcze żyło, moja mama tak mieszkała, kiedy była w podstawówce.
megamag jest offline  
Stary 2019-10-15, 11:41   #1904
megamag
Zakorzenienie

Cytat:
Tez tego fenomenu nie ogarniam. Piatka dzieci, ba, w ogole jakiekolwiek dzieci to tez abstrakcja dla mnie, bo nie ma wiekszej odpowiedzialnosci, niz sprowadzenie malego czlowieka na ten swiat i wychowywanie go, dzieciak to nie zabawka, trzeba sie nim zajac niezaleznie od tego, czy jestem chora czy zdrowa, czy mam dobry humor, czy zly. No nie ogarniam i chyba nigdy nie ogarne, jak mozna sobie radosnie bez zadnych zmartwien machnac kilka bombelkow jeden za drugim i oczekiwac, ze "jakos to bedzie" czy "Bog dal dziecko, to da i na dziecko"
Tylko weźcie pod uwagę, że to jest znowu całkiem nowa w historii ludzkości "moda", żeby się aż tak dziećmi przejmować. Jeszcze nie tak dawno temu ludzie nie mieli dostępu do antykoncepcji (a w wielu częściach świata dalej nie mają), a hajtali się wszyscy, bo tak trzeba. To i te dzieci się po prostu robiły, nie myślano jakoś głęboko nad tym. Zresztą większość ludzi utrzymywała się z rolnictwa, więc takie dzieci były konieczne jako siła robocza.

Dopiero jak nam się zrobiło trochę lepiej, to ta bardziej nowoczesna i wykształcona część społeczeństwa zaczęła się zastanawiać i czuć presję, że musza zapewnić dziecku edukację, kursy językowe i karate, a w ogóle to jeszcze dbać o jego rozwój. Efekt? Zaczęli mieć mniej dzieci niż inni. Teraz większość społeczeństwa przyjęła już ten model, ale też i dzietność nam spadła. Niemniej są jeszcze osoby, które idą tym starym systemem. Teraz się dziwicie, ale kiedyś to one były w większości. Naprawdę daleko szukać nie trzeba, jeszcze moja babcia miała takie podejście: "a co to dziecko przeszkadza". Nie rozumiała tej spiny i potrzeby własnego pokoju.

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Słowem, podobno takiego socjalizmu, jak za rządów PiS to nawet w komunizmie nie było. Ludzie niepracujący z wyboru wychodzą lepiej na socjalach, niż pracujący na zarobkach.
W PRL-u dbano jeszcze o pozory. Milicja jeździła i zbierała pijaków po ulicach, i zawoziła ich do zakładów pracy, bo każdy musiał pracować. Nieważne, że tam też tylko leżeli i śmierdzieli, ale w papierach się zgadzało. Co nie zmienia faktu, że wypłatę dostawali za nic.
megamag jest offline  
Stary 2019-10-15, 12:01   #1905
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A normalnie. Już nie bądźcie takie ą, ę. Jeszcze przed wojną pewnie jakieś 90% polskiego społeczeństwa mieszkało w jedno- i dwuizbowych drewnianych wiejskich chałupach. Babka na zapiecku, rodzice w jednym łóżku ewentualnie z najmłodszym dzieckiem w nogach, pozostałe dzieci na pozostałych łóżkach i słuchały, jak im się rodzeństwo robi. To nie było tak dawno temu. Zresztą po wojnie dużo ludzi też tak jeszcze żyło, moja mama tak mieszkała, kiedy była w podstawówce.
Jestem ą ę bo nie wyobrażam sobie uprawiania seksu przy innych ludziach? Zwłaszcza przy własnej matce? Ok, co kto lubi, nie wnikam
Finlora jest offline  
Stary 2019-10-15, 12:08   #1906
Mimiko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Persephone_ Pokaż wiadomość
My byliśmy wczoraj cały dzień na zewnątrz i jak się dziecko bawiło na placu zabaw, to pożałowałam, że mu krótkich spodenek nie wzięłam

I choć kocham taką jesień, to dla mnie takie zmiany pogody oznaczają tylko jedno Aż nie mówię na głos.

Jeśli chodzi ci o zmiany klimatu to mam takie same poglądy. Dla mnie nienormalne jest, żeby w październiku było tak ciepło przez kilka dni.

Cytat:
Jestem ą ę bo nie wyobrażam sobie uprawiania seksu przy innych ludziach? Zwłaszcza przy własnej matce? Ok, co kto lubi, nie wnikam

W takim razie mam tak samo. Nie chciałabym tak żyć i współczuję dzieciom, których rodzice nie widzą nic niestosownego w tym, że tyle osób gnieździ się w dwóch pokojach.
Mimiko jest teraz online  
Stary 2019-10-15, 12:11   #1907
kasztanka3
Pani Mizantrop

Megamag, kiedys tez ludzie sie nie szczepili i calkiem sporo dzieci nie dozywalo 10 roku zycia, a czesc doroslego spoleczenstwa nie umiala czytac i pisac. To, ze KIEDYS, WCALE NIE TAK DAWNO TEMU cos bylo normalne wcale nie oznacza, ze bylo to dobre i nie nalezy TERAZ dazyc do rozwoju i wyzszych standardow.

W temacie dzieci, dziwi mnie ten watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271051
Stary 2019-10-15, 12:13   #1908
goczek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
no żyć nie umierać

Mnie ostatnio znowu zdziwila historia w Nasz nowy dom. Rozumiem, że mozna miec jedno dziecko, nawet wpadke zaliczyc, ale trojke, bo ja tak chcialam i rozwalająca sie chałupa bez ogrzewania, bez wc, łazienki, spać nie ma gdzie. I jeszcze dwie dziewczynki juz duze, a se trzecie machneli. Do tego te starsze siostry musialy szkole zmieniac, bo z nich sie smiano w tej poprzedniej, ze nawet wc nie maja...Facet w moim wieku , a wygladal jak schorowanym moj tata, ale na dziecko chorzy nie są. A co tam Dowbor przyjdzie i nam wyremontuje. Do tego nie wiem ile tam jest tej ekipy, ale w pięc dni nie pojmuje jak mozna zrobic remont rudery. Podłaczyć kanalize, zrobic pokoje , łazienke , kuchnie, zmienic dach, bo oczywiscie był eternit. I jeszcze cały obity z wierzchu deskami.
ja tylko drugą połowę obejrzalam tego odcinka i też byłam trochę w szoku. Nie wiedzialam, że ten meżczyzna chory, nie wygladał, w ogóle nie pojmowałam skąd u nich taka bieda...
Az sobie pomyślałam,ze to jakos "po znajmości" ten remont.
Tempo tych remontów tez mnie zadziwia, mój TZ to chyba zawsze komentuje, że to niezła fuszerka i "to walnie" zaniedługo...
goczek jest teraz online  
Stary 2019-10-15, 12:14   #1909
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Gdyby model życia z zapadłej wsi był taki super, to ludzie by się tego trzymali. Tyle w temacie. Powoływanie się na "kiedyś to było / nie było" nie ma większego sensu. Żyjemy w całkiem innym społeczeństwie, niż dziesiąt lat temu.
Stary 2019-10-15, 12:20   #1910
megamag
Zakorzenienie

Cytat:
Megamag, kiedys tez ludzie sie nie szczepili i calkiem sporo dzieci nie dozywalo 10 roku zycia, a czesc doroslego spoleczenstwa nie umiala czytac i pisac. To, ze KIEDYS, WCALE NIE TAK DAWNO TEMU cos bylo normalne wcale nie oznacza, ze bylo to dobre i nie nalezy TERAZ dazyc do rozwoju i wyzszych standardow.

W temacie dzieci, dziwi mnie ten watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271051

Uwielbiam tę interpretację

- Kiedyś chodziły po świecie dinozaury.
- Hurr, durr Uważasz, że dinozaury były dobre i powinny chodzić i dzisiaj!?

Nie, tłumaczę Wam, że niedawno standardy były zupełnie inne, a społeczeństwo nie zmienia się jednego dnia, zmienia się stopniowo, więc to chyba nie takie dziwne, że w pewnych środowiskach zmienia się wolniej i nie ma co udawać zdziwionego, jakbyśmy spadli z księżyca.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-10-15 o 12:30
megamag jest offline  
Stary 2019-10-15, 12:21   #1911
goczek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Persephone_ Pokaż wiadomość

Połowa października bardzo często jest ciepła, w zeszłym roku 13tego było 24stopnie. ja pamietam jak 12 lat temu koło 10tego chodzilam po (Tatrach !) w krótkim rękawku i widziałam jednego faceta, jak chodził po tych górskich szlakach na boso, serio!

To tak nieco abstrahując od zmian klimatycznych ( globalnie iw dłuższym okresie), bo tym nie zaprzeczam i tez mnie przygnębiają i wystraszają.
goczek jest teraz online  
Stary 2019-10-15, 12:31   #1912
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Uwielbiam tę interpretację

- Kiedyś chodziły po świecie dinozaury?
- Hurr, durr Uważasz, że dinozaury były dobre i powinny chodzić i dzisiaj!?

Nie, tłumaczę Wam, że niedawno standardy były zupełnie inne, a społeczeństwo nie zmienia się jednego dnia, zmienia się stopniowo, więc to chyba nie takie dziwne, że w pewnych środowiskach zmienia się wolniej i nie ma co udawać zdziwionego, jakbyśmy spadli z księżyca.
Ale z tego, ze te standardy byly inne, to kazdy sobie zdaje sprawe, nie trzeba nikogo uswiadamiac. Dla mnie osoba, dla ktorej te standardy sa DZIS nie do pomyslenia wcale nie jest "ą, ę", jak to wczesniej napisalas.
Stary 2019-10-15, 12:37   #1913
Persephone_
the contrarian

Zmiany klimatyczne też Ale mnie teraz chodziło niestety o chorowanie
I expect to find him laughing
Persephone_ jest offline  
Stary 2019-10-15, 13:01   #1914
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Ale z tego, ze te standardy byly inne, to kazdy sobie zdaje sprawe, nie trzeba nikogo uswiadamiac. Dla mnie osoba, dla ktorej te standardy sa DZIS nie do pomyslenia wcale nie jest "ą, ę", jak to wczesniej napisalas.
O to to.
Stary 2019-10-15, 13:08   #1915
megamag
Zakorzenienie

Cytat:
A ja bym powiedziała, że nie tyle są do pomyślenia, ile są standardem w biedniejszej części świata. Dlatego kompletnie mnie nie dziwi, że tak się zachowują biedniejsi ludzie u nas (biedniejsi mentalnie, bo materialnie to wcale niekoniecznie).

Oczywiście, że ma to swoje minusy (dla samych dzieci, co oczywiste, ale i dla rodziców, nawet z tak prozaicznych względów, że jak tu ktoś wspomniał, ktoś w jego wieku wyglądał już jak jego ojciec) i że rozdmuchanie socjalu raczej rozsądku nie uczy, ale z drugiej strony, czy można ludziom zabronić takiego stylu życia? Widocznie im to odpowiada i jak widać całkiem sprawnie funkcjonuje.
megamag jest offline  
Stary 2019-10-15, 13:34   #1916
MiamiGlow
Wtajemniczenie

Cytat:
Ale świat się bardzo szybko rozwija i naprawdę dziwią mnie młodzi ludzie, którzy chcą żyć w jednej izdebce z 5 dzieci i jeszcze uprawiać przy nich seks. Nie sądzę, by to było ą, ę. Zresztą co to jest za życie seksualne i partnerstwo w takich warunkach.
Przy dostępie do dzisiejszej wiedzy i możliwości - perspektywa na takie sprawy ogromnie się zmienia. Teoretycznie rozumiem, że u niektórych te zmiany zachodzą wolniej. Ale no kurde. Chyba nie aż tak wolno.

MiamiGlow jest offline  
Stary 2019-10-15, 13:42   #1917
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goczek Pokaż wiadomość
ja tylko drugą połowę obejrzalam tego odcinka i też byłam trochę w szoku. Nie wiedzialam, że ten meżczyzna chory, nie wygladał, w ogóle nie pojmowałam skąd u nich taka bieda...
Tempo tych remontów tez mnie zadziwia, mój TZ to chyba zawsze komentuje, że to niezła fuszerka i "to walnie" zaniedługo...
podobno, ten remont wcale nie trwa te 5 (czy tam ile) dni, tylko sporo dłużej. tylko pod program jest tak kręcone.
ale powtarzam, podobno - taką plotkę przyniósł ze swojej pracy mój ojciec, siostra jakiegoś gościa z pracy miała remontowany dom w ramach tego programu.

no ale i tak to jest fuszerka, przynajmniej na tyle, na ile komentują ten program ludzie pracujący na codzień w budowlance
Pani_Mada jest offline  
Stary 2019-10-15, 13:58   #1918
ollencja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goczek Pokaż wiadomość
głupia wylewka, tynk, kolejne warstwy farby czy gruntu potrzebują czasu żeby wyschnąć
Stary 2019-10-15, 13:58   #1919
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Ale świat się bardzo szybko rozwija i naprawdę dziwią mnie młodzi ludzie, którzy chcą żyć w jednej izdebce z 5 dzieci i jeszcze uprawiać przy nich seks. Nie sądzę, by to było ą, ę. Zresztą co to jest za życie seksualne i partnerstwo w takich warunkach.
Przy dostępie do dzisiejszej wiedzy i możliwości - perspektywa na takie sprawy ogromnie się zmienia. Teoretycznie rozumiem, że u niektórych te zmiany zachodzą wolniej. Ale no kurde. Chyba nie aż tak wolno.

To jedna sprawa, druga jest to, ze nieumiejetnosc badz niechec do pohamowania sie w tak niekomfortowej sytuacji, jak czyjas obecnosc w tym samym pokoju, podobnie jak nieumiejetnosc badz niechec do pohamowania sie, kiedy nie ma sie mozliwosci zabezpieczenia sie lub gdy zwyczajnie kogos na te antykoncepcje nie stac to dla mnie taka troche obraza dla naszego czlowieczenstwa. Normalny, rozsadnie myslacy czlowiek zdaje sobie sprawe, ze jesli uprawia sie seks bez zabezpieczenia, to moga byc z tego dzieci i jezeli sie tych dzieci nie chce, to wyjsciem moze byc albo brak seksu, albo jednak pasowaloby jakos sobie te antykoncepcje ogarnac. Moze troche poplynelam i to zbyt brutalne okreslenie, ale to takie troche zezwierzecenie - oddanie sie tej potrzebie fizycznej bez myslenia o konsekwencjach. I takie zachowanie w dzisiejszych czasach mnie dziwi.
Stary 2019-10-15, 14:17   #1920
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
podobno, ten remont wcale nie trwa te 5 (czy tam ile) dni, tylko sporo dłużej. tylko pod program jest tak kręcone.
ale powtarzam, podobno - taką plotkę przyniósł ze swojej pracy mój ojciec, siostra jakiegoś gościa z pracy miała remontowany dom w ramach tego programu.

no ale i tak to jest fuszerka, przynajmniej na tyle, na ile komentują ten program ludzie pracujący na codzień w budowlance
Wiadomo, że telewizja rządzi się swoimi prawami. Skracają to w montażu do kilku dni, aby było dynamicznie. To chyba nie żadna tajemnica (chociaż widzę, że chyba jednak). Kuchenne rewolucje również nie trwają 2-3 dni.

Natomiast bólem d... rzekomych budowlańców na forach aż tak bym się nie przejmowała. Gdyby te domy to była jakaś fuszerka, to byłoby o tym głośno. Kierownik budowy ma odpowiedzialność m.in. karną gdyby przez jakichś niedoróbek coś się komuś stało. A i program zyskałby złą sławę. Komentowanie na podstawie tego jakie prace pokazano szczątkowo w programie nie ma sensu.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-10-15 o 14:19
Ellen_Ripley jest teraz online  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości