Parametry sprzetu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-03, 15:34   #1
Carmen_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6

Parametry sprzetu


Witam serdecznie .
Zaczynam przygodę z kosmetologią i jest wiele pytań na które do tej pory nie znalazłam odpowiedzi . Jednym z nich jest dobór sprzętu i parametrów . Czym różni się mikrodermabrazja za 2000,- od tej za 10000 ,- ??
Jaka jest różnica w mezoterapii ze zmienna polaryzacja i bez niej ( znam zasady fizykalne ) -ale jak to się ma do Waszego doświadczenia ??
Czy mogłyby mi Panie pomóc -i napisać jakie parametry ma sprzęt na jakich Panie pracują[mikrodermabrazja , kawitacja,mezoterapia, frezarka ,ipl , rf etc ] W firmach kosmetycznych każdy broni swojej tajemnicy, i probuja przekononac mnie ze ich produkty są "NAJ" a szczegóły odnosnie aparatu uzyskam na szkoleniach .
Bardzo proszę o pomoc .Moze istnieje ju ż taki watek -ale jestem tu nowa i nie znalazłam .
Proszę o pomoc .

p.s.

nie planuje teraz otwierać salonu
Carmen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 12:12   #2
Carmen_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Parametry sprzetu

??
Carmen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 20:58   #3
Marcin Nowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Parametry sprzetu

Witam.

Cytat:
Witam serdecznie .

Zaczynam przygodę z kosmetologią i jest wiele pytań na które do tej pory nie znalazłam odpowiedzi . Jednym z nich jest dobór sprzętu i parametrów . Czym różni się mikrodermabrazja za 2000,- od tej za 10000 ,- ??
Odpowiedz jest tak samo dziwna jak pytanie... czasem praktycznie niczym a czasami wszystkim. Widziałem w świecie sprzętu kosmetycznego wiele różnych przypadków. Zasada przy zakupie sprzetu kosmetycznego jest prosta.. Dowiadywać się zawsze jak wygląda serwis, jakie są warunki gwarancyjne i kto jest producentem.

Następnie proponuję oglądnąć parametry urządzeń. Choć tu czasem odkrywałem pewne nieścisłości.. Więc najlepszym testem jest osobiste sprawdzenie sprzętu. Wszystkie sprzęty mają pewne istotne cechy. Np. Głowice ultradźwiękowe powinny dawać efekt gotowania się umieszczonej na niej kropli wody. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę umieścić gdzieś film demonstrujący ten efekt.

Peeling kawitacyjny musi mieć odpowiednią siłę pylenia i niski poziom hałasu. Przy tym musi pracować minimum 10 min bez przerwy bez zmiany parametrów.. Mało ludzi wie, że peelingi z przyczyn technicznych zmieniają swoje parametry w trakcie pracy.. Dlatego robione są wynalazki zatrzymujące pracę łopatki gdy nie ma kontaktu ze skórą ..

Dermobrazja diamentowa Musi mieć regulację podciśnienia, umiarkowany poziom hałasu i dobrze rozwiązany filtr. W nowych urządzeniach dobrych firm mały filtr przy głowicy nie jest aktualnie potrzebny.. Filtry przy maszynie są dostatecznie wydajne by stał się zbędny.. Z tym filtrem wiąże się ciekawa historia jeśli ktoś będzie nią zainteresowany chętnie opowiem w innym wątku..

Dermobrazja korundowa jest świetnym urządzeniem bo nie występuje efekt "zassania" jak w diamentówce ale kupić sztukę sprawdzie działającą przez lata to sztuka.. Po pierwsze trzeba dowiedzieć się jak się dawkuje korund i z jakiego miejsca można go dostać.. Czy są wymienne filtry i reszta sprzętu eksploatacyjnego typu manipulator. Przy korundówce w manipulatorze powstaje taka mini burza piaskowa (korundowa) wycierajaca skórę ale i sam manipulator. Nie ma takiego materiału jaki by wytrzymał lata w tych warunkach.. Wszystko z czasem się niszczy. Proponuję więc zawsze pytać o manipulatory zamienne i ich cenę .

Ipl to drogie choć bardz ociekawe urządzenie.. O jego skuteczności decyduje jednak w jakichś 80 % wiedza a nie sam sprzęt.. Znałem dziewczyne z gdańska robiącą bardzo skuteczne zabiegi IPL na prostym tanim i chłodzonym powietrzem urządzeniu jak i kosmetyczki jakie nie mały efektów przy super sprzęcie za wielkie pieniądze... Zwłąszcza ze przy IPL praktycznie wszystkie zabiegi poza fotoregeneracją ocierają się o drobne powierzchniowe oparzenia. Z dobrych wieści przy odrobinie zdrowego rozsądku jest to urządzenie bezpieczne.

Mezoterapia Bezigłowa. bardzo fajne urządzenie pozwalające wprowadzać substancje w głąb skóry. Istnieje wiele wariantów tego urządzenia i nie zawsze cena jest w nich równa jakości.. Widziałem warianty tego urządzenia z laserem, ultradźwiękami i galwanem. Stałym elementem jak do tej pory były impulsy elektryczne.. Trudno mi tu dać wskazówki jakich firm urządzenia działają a jakie nie. Proponuję unikać jednak urządzeń w jakich "magia" ma wtłaczać substancję i nie ma żadnych podstaw naukowych. Jeśli ktoś jest zainteresowany dokładniejszymi informacjami zapraszam na priv.

Liposukcja ultradźwiękowa. Proponuję wybierać tylko spore głowice. To jednak maszyna do zabiegów na ciało. Mogę pokazać jeśli ktoś jest zainteresowany jak powinna pracować dobrze działająca liposukcja i jak rozbija tłuszcz. Proponuję unikać te w jakich wyczuwamy wibracje na głowicy. Z zasady jest to efekt uboczny kiepskiej elektroniki. Prawdziwa głowica ultradźwiękowa ma wibracje w granicach 30KHz do 2MHz a to daleko poza percepcją ludzkiego ciała. Jedyne co może być odczuwane to ciepło. Jak i proponuję unikać liposukcje o mocy 500W i więcej. To bajki. Ta moc zrobiła by krzywdę klientce. Niech ktoś przyłoży sobie 500w żarówkę do ciała jeśli chce wizualizacji tej mocy. Nawet zakładając słabą sprawność urządzenia rzędu 50% 250W zrobiło by wyraźną krzywdę. Proponuje więc je po prostu unikać

RadioFrequency Widziałem wiele rodzai tego urządzenia. Istnieje wiele obaw i mitów dotyczących jego bezpieczeństwa. Proponuję jak ostatnio unikać urządzeń o mocy 500W i więcej. Albo są bardzo mało wydajne albo to pomyłka. Tak czy inaczej nie polecam ich. PRoponuję przed zabiegiem zrobić test nagrzewając średnią głowica jedno miejsce delikatnie ruszając głowice. Po kilkunastu sekundach powinno być odczuwalne ciepło a po 1-2 min powinno być widoczne zaczerwienienie i ciepło uniemożliwiające dalszą pracę na tej strefie zabiegowej. Wtedy urządzenie jest działające prawidłowo. Jest to test uniwersalny dla uni i bi polarnych urządzeń.

Cytat:
Jaka jest różnica w mezoterapii ze zmienna polaryzacja i bez niej ( znam zasady fizykalne ) -ale jak to się ma do Waszego doświadczenia ??
Czy mogłyby mi Panie pomóc -i napisać jakie parametry ma sprzęt na jakich Panie pracują[mikrodermabrazja , kawitacja,mezoterapia, frezarka ,ipl , rf etc ] W firmach kosmetycznych każdy broni swojej tajemnicy, i probuja przekononac mnie ze ich produkty są "NAJ" a szczegóły odnosnie aparatu uzyskam na szkoleniach .
Bardzo proszę o pomoc .Moze istnieje ju ż taki watek -ale jestem tu nowa i nie znalazłam .
Proszę o pomoc .

p.s.

nie planuje teraz otwierać salonu
Marcin Nowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 12:16   #4
Pitka_Lodz
Przyczajenie
 
Avatar Pitka_Lodz
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
GG do Pitka_Lodz
Thumbs down Dot.: Parametry sprzetu

Marcinie mógłbyś się wypowiedzieć na temat urządzeń sprzedawanych na allegro np.:
http://allegro.pl/liposukcja-ultradz...389530786.html
http://allegro.pl/liposukcja-ultradz...390889412.html
Chcę takie urządzenie kupić najpierw do użytku prywatnego, a potem przenieść do salonu.
Pitka_Lodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:46   #5
leeloowawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: Parametry sprzetu

też chetnie dowiem się coś o tych urządzeniach
leeloowawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.