blizna po wypadku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-12, 13:07   #1
_coffee
Przyczajenie
 
Avatar _coffee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4

blizna po wypadku


Witam. Dwa miesiące temu miałam wypadek samochodowy. Skutkiem tego nad brwią miałam szwy a na czole szpetne rany. Pozostały po nich blizny. Ta po szwie jest czerwona i głęboka nie mam w tym miejscu czucia. Inne wyglądają jak bomble.
Czy mikrodermabrazja tutaj pomoże ? Używając i maści nie zauważyłam poprawy. Dodam, że byłam u lekarza i dermatologa ale dostałam niezbyt dobre rady. Nic konkretnego. Proszę o pomoc nie chce tak wyglądac
_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 17:13   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: blizna po wypadku

Dwa miesiące to bardzo mało, gojenie się blizny może trwać nawet do roku. Ja jestem po operacji łokcia już prawie 5 miesięcy a blizna wciąż jest wypukła i czerwona, co oznacza, że jeszcze się goi. Idź do apteki i poproś o jakiś dobry żel silikonowy na blizny, smaruj nim blizny i masuj je przy tym, to przyspieszy proces regeneracji musisz poczekać minimum pół roku, aż regeneracja będzie pełna, tj. blizny zbledną i spłaszczą się...
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 21:59   #3
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: blizna po wypadku

Nie wiem, czy próbowałaś, ale Contractubex jest na blizny (tańszy zamiennik to Cepan, ale śmierdzi). Kup też Alantan plus i smaruj.
Gojenie blizn trwa długo, troszkę cierpliwości potrzeba. I reguralnego smarowania, masowania. Poprawę zauważysz, ale nie tak od razu.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 22:37   #4
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: blizna po wypadku

Cytat:
Napisane przez allmode Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy próbowałaś, ale Contractubex jest na blizny (tańszy zamiennik to Cepan, ale śmierdzi). Kup też Alantan plus i smaruj.
Gojenie blizn trwa długo, troszkę cierpliwości potrzeba. I reguralnego smarowania, masowania. Poprawę zauważysz, ale nie tak od razu.
stosowałam kiedys na blizne po poparzeniu na przedramieniu contratubex, nie pomaga. Nic nie pomaga w zasadzie, moze troche zmniejszy. Blizny mozna usunąc chirurgicznie, zupełnie skutecznie.
Nie wiem tylko czy nie nalezy poczekac troche by zbladła. 2 miesiące to krotko, poczekaj do maja i powinny być blade.
Strasznie przeszkadza?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-03-14 o 22:58
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 13:46   #5
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: blizna po wypadku

Blizny redukują kosmetyki z filtratem wydzieliny ślimaka
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 17:53   #6
koszalekopalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 31
Dot.: blizna po wypadku

Ja też miałam wypadek i blizny na nogach. jeszcze je oczywiście mam, ale mi pomógł Scagel na blizny, bo ładnie wygładza i wyrównuje skórę, a poza tym całe zaczerwienienie zeszło.Powodzenia, a im szybciej zacznie się stosować coś na blizny, tym lepiej, tak mój lekarz mówi.
koszalekopalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.