Chciałabym być ładna, pom0żecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-23, 21:33   #1
juw
Przyczajenie
 
Avatar juw
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19

Chciałabym być ładna, pom0żecie?


Cześć!

Mam problem ze swoim wyglądem.

Mam prawie 21 lat.

Mam piegi, których bardzo nie lubię.

Skórę wysuszoną, nie mogę używać żeli, ani tym podobnych specyfików, bo jest tylko gorzej. Używam samego kremu nawilżającego z ogórkiem i limonką (Bielenda). Gdy stosowałam żel do tego, to mój naskórek strasznie się łuszczył. Kiedyś Pani w drogerii sprawdzała nawilżenie mojej skóry i wynosiło 70%. Powiedziała, że to bardzo mało.

Włosy bardzo przesuszone. Stosowałam różne maski, Jantar, Jedwab, odżywki nawilżające, szampony nawilżające, nie suszyłam ich suszarką, nie używam prostownicy. Myję włosy co 2 dni, ale i tak drugiego dnia muszę je wiązać, bo są lekko przetłuszczone (pierwszego dnia jest nawet ok). Chciałabym je zapuścić, ale bardzo szybko się rozdwajają i niszczą (po podcięciu końcówek). I to uniemożliwia mi zapuszczenie długich włosów.

Mój naturalny kolor to ciemny blond. Ale stopniowo ściemniałam włosy i doszłam do intensywnej czerwieni. Oczy mam niebieskie. Cerę mam bladą.

Skóra jest bardzo wrażliwa, dosłownie na wszystko. Często robią mi się czerwone plamki na twarzy. Zresztą ogólnie przebarwienia.

Czy któraś z Was drogie wizażanki mogłaby polecić mi jakąś stronkę z poradami dotyczącą ubierania się, dobierania dodatków?

Proszę, poradźcie mi coś.


Zdjęcie na którym mam czerwone kolczyki – tak wyglądam bez makijażu, bez pofarbowanych włosów i z prostą grzywką.
Zdjęcie w niebieskiej koszuli – to jest mój naturalny kolor. Włosy zaraz po ścięciu i wymodelowaniu u fryzjera. Taki stan zawsze utrzymuje się do pierwszego mycia…

Zdjęcie w granatowym swetrze – tak wyglądam teraz. Grzywka na skosa, włosy: Intensywna czerwień, trochę spłukana. Niestety nie mam zdjęć lepszej jakości.
__________________

"Zawsze, kiedy spotykam kogoś, kto wynosi się nad innych, wiem, że mam do czynienia z człowiekiem z kompleksem niższości." - Agatha Christie


Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-12 o 09:03 Powód: zdjecia
juw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 21:46   #2
ThinkOrange
Zadomowienie
 
Avatar ThinkOrange
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Przed komputerem
Wiadomości: 1 358
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Co do wysuszonej cery - wypróbuj jakiś delikatny żel apteczny np. cetaphil albo olejek myjący z Biochemii Urody (ja używam tego olejku i jest super - rozpuszca makijaż bez ciągania i wysuszania skóry i przy tym łatwo się spłukuje z wodą, bo ma dodatek emulgatora).

Ja jeszcze używam na noc olejku z wit. C który łączę z żelem hialuronowym i nieźle na mnie działa, ale ja mam cerę mieszaną, więc nie wiem, czy Ci pomoże.

A co do piegów: moja ciocia od zawsze mówiła, że to oznaka mądrości
__________________
Jeśli się cofam, to tylko po to, żeby wziąć rozbieg
ThinkOrange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 22:08   #3
juw
Przyczajenie
 
Avatar juw
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Na pewno wypróbuję Olejek myjący. Zawsze miałam problem z wszelkiego rodzaju mleczkami do demakijażu itp, bo mam bardzo wrażliwe oczy.

Może ktoś ma pomysł na makijaż dla mnie? Coś co mogłoby poprawić mój wygląd?

Możecie polecić jakiś fluid, puder? Bo ja się kompletnie nie orientuję w tym temacie. Używałam kiedyś Lirene Dermoprogram Natural Look 2 +1 (fluid + baza) i pięknie potrafił pokryć moją buzię, ale niestety nie udało mi się go dłużej stosować niż 4 dni, zapychały mi się pory i powstawały wypryski.
__________________

"Zawsze, kiedy spotykam kogoś, kto wynosi się nad innych, wiem, że mam do czynienia z człowiekiem z kompleksem niższości." - Agatha Christie

juw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 22:12   #4
blaaszkaa
Przyczajenie
 
Avatar blaaszkaa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 9
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Moja skóra to albo wysuszona albo ze skłonnościami do trądziku Trądziku się pozbyłam, jednak problem łuszczenia się pozostał. Zaczęłam nawilżać twarz najzwyklejszym starym, w plastykowym opakowaniu, niebiesko-białym kremem NIVEA (cena: do ok. 4 zł w zależności od sklepu), bo tak podpowiedziała mi mama. I powiem szczerze, że jestem mega zadowolona, po suchej skórze ani śladu. Może to coś pomoże

A jeśli chodzi o piegi, sama jestem ich posiadaczką szczególnie w czasie wakacji Jak to powtarza mój TŻ"dziewczyna bez piegów to jak niebo bez gwiazd" I tak jakoś je zaakceptowałam.

Pozdrawiam
blaaszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 22:36   #5
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

zmień kolor włosów na ciepły brąz
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 11:18   #6
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

mozemy prosić o jeszcze jedno zdjęcie, ale z całkowicie związanymi włosami, włącznie z grzywką, twarzą na wprost aparatu (nie z profilu, nie robione "z góry" i w dobrym świetle ?
fote zrób z około 1.5 m od aparatu, bo obiektyw przerysowuje perspektywę.
odnoszę wrażenie, że w ogóle nie pasują Ci grzywki
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:45   #7
GretaKredka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 564
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Widzę duży potencjał. Śliczna buzia, ładna cera, urocze piegi, intensywnie niebieskie oczy, naturalny kolor włosów w średnim, chłodnym brązie...
Naprawdę jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Z wiekiem wyostrzą Ci się rysy twarzy, co jeszcze bardziej uwidoczni Twoje mocne kości policzkowe i doda twarzy charakteru. Jesteś kobietą, która będzie piękniała wraz z upływem czasu. Wierz mi to ogromny atut.

Ciepłe kolory zdecydowanie nie są dla Ciebie. Jesteś Panią Lato, myślę że Panią Mocne Lato. Zapomnij o rudościach oraz o ubraniach w ciepłych tonacjach. Wiem, że zejście z rudego łatwe nie jest, ale warto pomęczyć się dla końcowego efektu.

Na trzecim zdjęciu masz ładną fryzurę. Nic bym nie zmieniała, prócz koloru oczywiście.

Koniecznie wrzuć lepsze zdjęcie, jak prosi Holly. Wówczas będzie można dokładniej określić detale urody, choćby kształt twarzy.

Jeśli chodzi o ubiór musimy sprecyzować typ sylwetki, bez tego ani rusz.
__________________

GretaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 11:31   #8
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

zrób też coś z brwiami
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 14:08   #9
juw
Przyczajenie
 
Avatar juw
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Zdjęcia o które prosiłyście robione były do światła dziennego.

Dziękuję Wam bardzo za pomoc

WhiteCherry, co nie tak z brwiami? Co masz na myśli? Kolor, czy kształt?

W weekend planuję pomalować włoski na ciepły brąz, tylko nie bardzo jeszcze wiem, który odcień konkretnie i której firmy.

Jeśli jest konieczne, to zrobię zdjęcie bez grzywki, ale najwcześniej dopiero jutro będę mogła zrobić.


Pozdrawiam!
__________________

"Zawsze, kiedy spotykam kogoś, kto wynosi się nad innych, wiem, że mam do czynienia z człowiekiem z kompleksem niższości." - Agatha Christie


Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-12 o 09:04 Powód: zdjecia
juw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:26   #10
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

nadal kiepskie te zdjęcia, ale przynajmniej widać już lepiej jak bardzo chłodnym typem urody jesteś. jestem na nie jesli chodzi o rudości i czerwienie (burgundy np)
jesli juz ocieplać twoje włosy to jedynie jasnym złotym brązem, moim zdaniem to jedyne co możesz sobie zrobić bez szkody dla swojej urody.
rudym się oszpecasz. zapewne gro osób powie, że w rudym Ci ślicznie i w ogóle,ale bedzie to zależało głównie od tego, że teraz jest moda na rude. dwa - od światła w jakim zrobisz fote. np ta fota z 1 postu jest zrobiona w cieplym swietle co sprawia, ze w rudym Ci do twarzy, w realu jednak wygląda to inaczej.

Brwi są OK. ale jesli upierasz się przy farbowaniu na ciemniejsze albo bardzo cieple odcienie to trzeba by je dopasować kolorem do włosów bo w innym wypadku śmiesznie to wygląda.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

jeśli chodzi o grzywki, nie rób prostej, Twoja twarz zdaje się mieć delikatny kształt gruszki, dołem dość szeroka i masz raczej małe czoło. bez sensu jest odcinać sporą część twarzy grzywką i poszerzać optycznie dół. z odsłoniętą twarzą jest Ci ładnie.
grzywka na bok wygląda lepiej, dla odmiany można nosić i tak i tak. jedynie prosta jest na nie.
proste grzywki wyglądają genialnie na wysokich czołach i na bardzo drobnych twarzach
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 13:47   #11
Control181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 14
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Jak dla mnie w rozpuszczonych ładnie;ale bez tej grzywki na pol bylo by lepiej. Z jakims przedziałkiem czy cos
Control181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 21:49   #12
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Tak jak dziewczyny radzą - brązy są dla Ciebie idealne. Wszelkie odcienie czerwieni podkreśla dodatkowo piegi(a pisałaś,że średnio je lubisz) i jakoś nie pasują mi do Twojej buzi.

Co do makijażu to ja skupiłabym się na dwóch elementach. WYregulowaniu kształtu brwi i delikatnym ich podkreślaniu(ja stosuje zestaw GOSH z woskiem i cieniami,ale z tańszych na początek masz kit essence za ok.10zł). I podkreślałabym policzki ciepłym różem.
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:02   #13
juw
Przyczajenie
 
Avatar juw
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
__________________

"Zawsze, kiedy spotykam kogoś, kto wynosi się nad innych, wiem, że mam do czynienia z człowiekiem z kompleksem niższości." - Agatha Christie

juw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 21:46   #14
marzycielka_
Rozeznanie
 
Avatar marzycielka_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: miasto królów polskich
Wiadomości: 580
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Ja też mam piegi i to nie tylko na twarzy ale latem wychodzą mi również na rękach i plecach, kiedyś ich nienawidziłam zasłaniałam się. Mogę Ci powiedzieć że z wiekiem skóra naturalnie ciemnieje i piegi przestaną być tak widoczne, to potwierdzone na moich rodzicach którzy obydwoje byli piegowaci a dziś śladu po piegach nie mają.

Co do włosów to faktycznie jakiś chłodny jasny brąz byłby dobry i zrezygnuj z grzywki bo włosy masz kręcone/puszące.
Ale oczyska to masz ładne podkreśl je delikatnie tuszem i kreską, wyraźniejsze i zadbane brwi nadają charakteru twarzy i budują jej wyrazistość.
__________________
marzycielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 18:34   #15
Chardonnay89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Masz niebieskie oczy, usta w różowym kolorze i dość jasną oprawę oczu, a naturalny kolor włosów chyba tzw. "mysi" (popraw mnie jeśli się mylę) - mnie przy takiej urodzie zdecydowanie kusiłby...blond! Czy przeszło Ci to przez myśl? Osiągnięcie ładnego blondu wymagałoby troszkę starań, ale byłabym baaardzo ciekawa efektu

Jeśli blond odpada, to rzeczywiście brąz w jakimś ładnym nasyconym kolorze, niezbyt ciemny.
Chardonnay89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 19:56   #16
daga98
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 44
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

ja bym była jednak za bezpieczniejszym ciepłym brązem na początek
daga98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 10:33   #17
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Oj blond nieee... Jestem za brazem Odradzam grzywke, natomiast ladnie ci bedzie jak ja zapuscisz i zrobisz przedzialek na bok. LAdnie wyregulowane brwi i podkreslone te piekne oczeta To bedzie super. A jesli chodzi o suche twarz i wlosy to nie zapominaj o nawilzaniu od wewnatrz! KONIECZNIE 2 litry wody dziennie! Zobaczysz jak ci sie poprawi

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Aha i za zrobilabym cos z wlosami zeby sie tak nie puszyly
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 14:11   #18
el_sueno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Jeśli chodzi o pielęgnację włosów - myj nawet co dzień, jeśli tego potrzebują, nie warto zostawiać przetłuszczonych, sprzyja to rozwoju drobnoustrojów. Mi na przetłuszczenie włosów pomaga olejowanie - dopiero zaczynam, ale już po pierwszej aplikacji mogłam trzymać włosy dwa dni. ^^ Jeśli chcesz zapuścić - poczytaj o piciu drożdży lub pokrzywy/skrzypu. Końcówki zabezpieczaj jakimś serum, np. jedwab Green Pharmacy.
el_sueno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 10:31   #19
bayju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Witaj,
tak jak pisze większość – zbliż się z powrotem do naturalnego koloru włosów, delikatny brąz będzie służył Twojej urodzie. Masz ładny kształt buzi, choć dość krągły, a podkreśla to fryzura. Postaraj się zrezygnować z grzywki (tak tak, trochę to potrwa) i unosić fryzurę u nasady, a mniej objętości nadawać jej u dołu - optycznie wydłuży to twarz, a jeśli do tego delikatnie wymodelujesz ją bronzerem to uwydatnisz kości policzkowe (które już teraz całkiem ładnie wystają ) Twoją główną zaletą są piękne oczy, wyeksponuj je dobrze wyregulowanymi brwiami (są delikatne więc jeśli potrafisz możesz lekko podkreślać je brązowym cieniem przy użyciu pędzelka - nie przesadź!). Do brwi dodaj makijaż w chłodnych brązach, masz opadającą powiekę więc poczytaj jak malować się dla takiego kształtu oczu. Od święta możesz popracować nad wydobyciem górnej wargi, znajdź kredkę oraz matową szminkę możliwie najbardziej zbliżoną do naturalnego koloru Twoich ust (nie chcemy ich eksponować a jedynie skorygować kształt). Nie wydaje mi się, abyś potrzebowała podkładów, natomiast jeśli bardzo chcesz przykryć piegi to poszukaj wśród mineralnych - dobrze kryją i zadbają o Twoją skórę. A propos - na suchą skórę świetnie działa olejek arganowy. Piszesz, że prócz skóry masz problem z łamiącymi się włosami - przeanalizuj dietę i tryb życia, może rozwiązanie tkwi w środku, a nie w oznakach zewnętrznych
bayju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 22:18   #20
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Też mam bardzo suchą i wrażliwą cerę i co do żelu myjącego to idealny do takiej jest Physiogel żel, albo jego tańszy zamiennik Ziaja Med Fizjoderm za 15 zł. To jedyny produkt Ziaji jak narazie, który ma u mnie 10/10.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 20:16   #21
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Jesteś bardzo ładna, musisz tylko to bardziej podkreślić. Na Twoim miejscu podkreśliłabym brwi i wróciłabym do naturalnego koloru, może nawet blond, jak juz ktoś pisał... Przypominasz mi Michelle Williams, może się zainspirujesz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg michelle-williams-2-sized.jpg (12,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 40601_pro.jpg (19,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg michelle-williams-niegodne-zastepstwo-7857_l.jpg (58,4 KB, 4 załadowań)
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:46   #22
Nikodenizja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 80
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

... a piegi są urocze
Nikodenizja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:19   #23
maJolie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 206
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

Też miałam bardzo suchą skórę i pomógł mi olejek arganowy. Jest drogi ale wydajny. Niewielką ilość tylko trzeba wmasować w skórę. Na włosy też pomaga. Dobre też jest masło shea, ale to czyste, bez dodatków.
maJolie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 12:00   #24
ola1991ola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Chciałabym być ładna, pom0żecie?

ja bym Ci proponowała pomalować włosy na "marchewke" prostować je i coś z grzywką zrobić Chłopacy teraz lecą na rude a z piegami sexownie by wyglądały!
__________________
suknievictoria.pl - najpiękniejsze suknie ślubne.

szarawilla.pl - Fitnes, siłownia, kręgle i to wszystko w 1 miejscu!
ola1991ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 13:00:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.