jaki kosmetyk do twarzy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 19:50   #61
Kubs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki kosmetyk

Dziekuje za info.

Zakupilem dzisiaj HUMEKTAN i polecana witamine A firmy Hasco-Lek. Do tego BREVOXYL w razie wystepujacych czasami, zreszta u kazdego, wypryskow.

Po pierwszym razie z HUMEKTANem mam uczucie ciepla na calej twarzy, zeby nie powiedziec goraca.. Czy to normalny efekt?

Pozdrawiam
Kubs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 17:27   #62
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Jaki kosmetyk

Podbijam,

Nie miałam żadnej sposobności by zaznajomić się z Humektanem.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:38   #63
Kubs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki kosmetyk

Dobry wieczor

Zestawienie ktore przedstawilem wyzej sprawdza sie jak do tej pory doskonale

Mam jeszcze jedno pytanie

Czy DAX PERFECTA lagodny zel hipoalergiczny czy moze DAX PERFECTA zel do mycia twarzy delikatny?

A moze macie sprawdzone preparaty do mycia twarzy?

Uzywalem zeli firmy AA ale mimo ze dla wrazliwej cery to i tak wysuszaly..
Kubs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 15:07   #64
czokolatte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Arrow Jaki krem ?

witam jestem tu nowa i zawsze kiedy potrzebowałam porady znalazłam tutaj odpowiedź , ale teraz niestety nie mogę ..
Mianowicie moim problem jest cera mieszana a co za tym idzie trądzik i blizny po trądzikowe ciemne (a że mam ciemną karnację , odkłada mi się melanina), zaczęłam stosować kurację na trądzik z Avonu z kwasem salicylowym, ale że mieszkam za granicą i nie mam dostępu do takich produktów kiedy te mi się skończą chce kupić z LA ROCHE też jest z kwasem salicylowym (żel, tonik i krem) Efflaclar. Na noc stosuje kwas azelinowy ACNE DERM , i widzę bardzo dużą poprawę cery tzn tądzik już prawie nie występuje , blizny się zmiejszają . Oczywiście w najbliższym czasie chcę też zakupić krem z LA ROCHE ochronę przeciwsłoneczną . Ale ostatnio rozmawiałam z kosmetyczką i ona mi powiedziała że kwasów mogę tylko używać w zimie , na wiosnę , lato i wczesną jesień muszę zaopatrzyć się w inny zestaw kosmetyków .. i tu pojawia się moje pytanie co takiego stosować ? nie chce z tych kwasów rezygnować bo boję się nawrotu pryszczy

Dodam że przez ostatni rok używałam kolagenu naturalnego całej serii co przynosiło marne efekty ;( pryszcze jak były tak były i przebarwienia ;/
mam 22 lata
z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam
czokolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 12:20   #65
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Jaki krem ?

Albo źle usłyszałaś albo kosmetyczka podała ci jakieś dziwne informacje, mianowicie nie powinnaś używać kwasów latem i zimą bo nie wolno ich stosować na słońcu i gdy są mrozy a wiosna i jesień to najlepsza pora na kwasy. Ale druga sprawa to też nie dobrze złuszczać cały czas skóry, bo jest ona wtedy cieńsza i pozbawiona ochrony a co za tym idzie zaczyna się przesuszać. Może zaopatrz się w krem nawilżający też może być La Roche Posay bo w twoim wieku nawilżanie to podstawa.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 12:22   #66
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Jaki krem ?

Pisałam już o tym w innym temacie. Czy wypróbowałaś aplikator na wypryski HB? Swego czasu miałam bardzo podobne problemy i to był jedyny kosmetyk, który faktycznie dał fajne zmiany. Spróbuj - nawet z najgorszym trądzikiem idzie sobie poradzić.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 17:29   #67
czokolatte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki krem ?

dziękuje bardzo za odpowiedzi lecz nadal nie uzyskałam odpowiedzi ;/ chodzi o to że dobrze czyli nie mogę stosować kwasów w lecie , bo w kraju gdzie mieszkam zima jest bardzo łagodna i nie ma mrozów.. nie chce skóry nawilżać bo wtedy szybko mi się przetłuszcza w strefie T , potrzebuje jakiś żel tonik i krem który będę mogła stosować latem po kwasach nie zauważam żadnego złuszczania skóry ani jej przesuszenia ..
czokolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 12:35   #68
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Jaki krem ?

Hmmm... sama nie wiem, sporo wykluczyłaś - znam tj. miałam dobry kosmetyk, ale to było dawno temu. Przypomnę sobie nazwę to dziś ci ją podam. Pamiętam, że nazwa producenta była trudna :P
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 16:08   #69
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaki krem ?

Cytat:
Napisane przez czokolatte Pokaż wiadomość
witam jestem tu nowa i zawsze kiedy potrzebowałam porady znalazłam tutaj odpowiedź , ale teraz niestety nie mogę ..
Mianowicie moim problem jest cera mieszana a co za tym idzie trądzik i blizny po trądzikowe ciemne (a że mam ciemną karnację , odkłada mi się melanina), zaczęłam stosować kurację na trądzik z Avonu z kwasem salicylowym, ale że mieszkam za granicą i nie mam dostępu do takich produktów kiedy te mi się skończą chce kupić z LA ROCHE też jest z kwasem salicylowym (żel, tonik i krem) Efflaclar. Na noc stosuje kwas azelinowy ACNE DERM , i widzę bardzo dużą poprawę cery tzn tądzik już prawie nie występuje , blizny się zmiejszają . Oczywiście w najbliższym czasie chcę też zakupić krem z LA ROCHE ochronę przeciwsłoneczną . Ale ostatnio rozmawiałam z kosmetyczką i ona mi powiedziała że kwasów mogę tylko używać w zimie , na wiosnę , lato i wczesną jesień muszę zaopatrzyć się w inny zestaw kosmetyków .. i tu pojawia się moje pytanie co takiego stosować ? nie chce z tych kwasów rezygnować bo boję się nawrotu pryszczy

Dodam że przez ostatni rok używałam kolagenu naturalnego całej serii co przynosiło marne efekty ;( pryszcze jak były tak były i przebarwienia ;/
mam 22 lata
z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam
Acne derm czy też avonowe kosmetyki, czy nawet LRP możesz uzywać latem jeśli nie leżysz w 40 st. upale na plazy. Kwasów nie uzywa się latem poniewaz mogą uwrażliwić skóre na słonce, moga spowodować fotouczulenie (m.in. azelainowy nie). Przy kwasach ważną sprawą jest krem z wysokim filtrem.

W kosmetykach z avonu z kwasem salicylowym jest jego śladowa ilość, wiec nie martwiłabym się tym tak bardzo, jeśli uzyjesz latem, na wieczór, z odpowiednia codzienna pielegnacją i unikajac opalania.

Ja uzywałam acne derm latem, przy nie opalaniu się, na noc, przy stosowaniu codziennie filtru spf 50 (pokazna porcja,czasem nawet przypisowa ilosc- 1,5 ml) i nic się nie działo negatywnego Nie wyoobrażam sobie odstawienia kwasów:P

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Albo źle usłyszałaś albo kosmetyczka podała ci jakieś dziwne informacje, mianowicie nie powinnaś używać kwasów latem i zimą bo nie wolno ich stosować na słońcu i gdy są mrozy a wiosna i jesień to najlepsza pora na kwasy. Ale druga sprawa to też nie dobrze złuszczać cały czas skóry, bo jest ona wtedy cieńsza i pozbawiona ochrony a co za tym idzie zaczyna się przesuszać. Może zaopatrz się w krem nawilżający też może być La Roche Posay bo w twoim wieku nawilżanie to podstawa.
Pierwsza sprawa: czy mamy teraz mrozne zimy, czy raczej wiosenne? Co do pogrubionego: to bardzo indywidualna kwestia- u wielu osób kwasy regulują procesy przetłuszczania, a nie je zaburzają. Piszesz odnosnie kremów z kwasem czy zabiegów? Tu różnica jest zasadnicza. Krem nawilżający to oczywiscie dobry pomysł jesli skóra będzie się go domagać
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 20:36   #70
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Jaki krem ?

Pierwsza sprawa: czy mamy teraz mrozne zimy, czy raczej wiosenne? Co do pogrubionego: to bardzo indywidualna kwestia- u wielu osób kwasy regulują procesy przetłuszczania, a nie je zaburzają. Piszesz odnosnie kremów z kwasem czy zabiegów? Tu różnica jest zasadnicza. Krem nawilżający to oczywiscie dobry pomysł jesli skóra będzie się go domagać[/QUOTE]

Mówimy tu ogólnie o zimie, bo kosmetyczka powiedziała, że może stosować kwasy w zimie. Więc pasowałoby dodać, że nie w prawdziwej zimie czyli minusowych temperaturach, choć taka już nadeszła. Ale wyjaśniło się bo mieszka tam gdzie pewnie zima jest ciepła. Co do drugiej sprawy to chodzi o kwasy a nie kremy z kwasami, choć takie też nie są wskazane do stosowania cały czas (nie zimą MROŹNĄ i latem). I oczywiście, że kwasy często regulują przetłuszczanie się skóry ale gdy się przesadza z częstotliwością to skóra wciąż się złuszcza co powoduje słabszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi co za tym idzie nieprawidłową równowagę lipidową, więc zaczyna odparowywać ze skóry woda i przesuszać się. Czyli powtarzam CZĘSTE stosowanie kwasów zakończy przetłuszczanie ale niestety przesuszy skórę
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 21:36:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.