Co wybrać na męską twarz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 20:12   #1
starszy pan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 28

Co wybrać na męską twarz?


Witam
Używam obecnie trzech produktów do twarzy: żelu do mycia, peelingu i kremu nawilżającego na dzień. Są to raczej tanie, najzwyklejsze produkty. Z tym właśnie wiąże się moje pytanie do ekspertek.
Chciałbym zacząć używać lepszych kosmetyków, a przynajmniej przetestować je przez jakiś czas. Czytałem między innymi w KWC że różnica może być zauważalna.
Tak więc który z powyższych produktów w pierwszej kolejności zamienić na odpowiednik z górnej półki? Innymi słowy, którego działanie na skórę będzie najbardziej widoczne? Kremu do mycia? Peelingu? Czy żelu?

Dodam jeszcze że skórę mam raczej normalna, ze skłonnością do przetłuszczania się i zaczerwienień, nie są to jednak jakieś wielkie problemy.

Dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez starszy pan
Czas edycji: 2011-02-11 o 22:38
starszy pan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:57   #2
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Co wybrać na męską twarz?

Miło się czyta prośbę mężczyzny o rade w sprawie kosmetyków
Jakość kosmetyków ma znaczący wpływ na ich działanie na naszą cerę - KWC nie kłamie
Podstawą każdej pielęgnacji skóry są kolejno:
A. Oczyszczanie
B. Odżywianie
C. Ochrona

Radziłabym (jako amatorka - nie profesjonalistka) zacząć zmiany od żelu do mycia - jeżeli nie zamierzasz/zamierza Pan kupić od razu całej górnopółkowej gamy kosmetyków do twarzy, co byłoby wskazane - tylko zmieniać je stopniowo. To jak oczyścimy cerę ma moim zdaniem decydujący wpływ na dalsze zbiegi. Następny moim zdaniem powinien być krem nawilżający do cery mieszanej wrażliwej. W ostatniej kolejności zdecydowałabym się na peeling, ponieważ jest to kosmetyk, którego spośród tych trzech używamy najrzadziej.

Na koniec o jakiej dolnej i górnej półce mówimy? Chodzi o polecenie kosmetyków w granicach kilkudziesięciu czy kilkuset złotych?
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 23:14   #3
starszy pan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co wybrać na męską twarz?

Dzięki za odpowiedź.
Dotychczas używam produktów Nivea, Tołpa itp. nie są złe ale chciałbym "pójść do przodu".
Kiedyś miałem okazję użyć czegoś do mycia twarzy z serii Chanel Precision i moje odczucia były bardzo pozytywne. Tak więc w pierwszej kolejności planuję sprawdzić polecane produkty z tej serii i prawdopodobnie nabyć właśnie te. Właściwie z wyborem kosmetyków chyba dam sobie radę w oparciu o KWC.
Zanotowałem: "najważniejszy żel do mycia"

PS. Tak, te Chanel to teoretycznie produkty dla kobiet ale mam na tyle delikatną skórę że z pewnością się sprawdzą
No i wybór dobrych kosmetyków dla mężczyzn nie jest aż tak szeroki.
PS2. "starszy pan" to tylko nick, mam 25 lat

Edytowane przez starszy pan
Czas edycji: 2011-02-11 o 23:40
starszy pan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 12:43   #4
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Co wybrać na męską twarz?

25 w takim razie dobrze, że jeszcze kosmetyku przeciwstarzeniowego nie poleciłam hi hi...

Wiele kosmetyków przeznaczonych tylko dla mężczyzn z tej niskiej i średniej półki różni się tylko zapachem, a skład ma właściwie bardzo zbliżony do tych przeznaczonych tylko dla kobiet. Czytałam kiedyś jakiś artykuł na ten temat. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w przypadku droższych preparatów - tu zostawiam pole do popisu specjalistkom. W każdym razie większość APTECZNYCH kosmetyków jest unisex - tym ufam najbardziej.
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 16:56   #5
starszy pan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co wybrać na męską twarz?

dzięki za rady.
Zbyt dużego odzewu to nie ma
starszy pan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.