Prawda o filtrach i przyśpieszaczach opalania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-29, 19:24   #1
Your_Life
Przyczajenie
 
Avatar Your_Life
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 26
Cool

Prawda o filtrach i przyśpieszaczach opalania


Dobry wieczór wszystkim.
Mam pewną nurtującą sprawę i pewnie znajdę tu kogoś, kto się na tym zna, a nie, jak ja, jest laikiem. W środę za tydzień (10 lipca) wyjeżdżam do Bułgarii. Kupiłam sobie filtr 30 na ciało i planuję 50 na twarz (na razie nie mogłam dostać w Rossmannie). Jednak... Kusi mnie opalenizna... Tak Chciałabym wrócić do Polski ślicznie opalona. I teraz kłóci się serce z rozumem. Czy mogę użyć przyśpieszacza opalania jako "bazę", a potem jak to wyschnie, to krem z filtrem? Bo wiecie, nie chcę na przyszłość wyglądać 10 lat starzej. Wiem, że promienie słonecznie niszczą kolagen. Czy mimo filtrów się opalę? Ta cyfra oznacza ile razy dłużej mogę się opalać bez poparzenia, tak, czyli jeśli dostaje oparzenia po 2 minutach, to mogę się opalać 60 (100 na twarzy)? Wysłuchałam tak w "Wiem, co kupuję", ale czy to wszystko to prawda...?
__________________
"-Traktujesz mnie jak powietrze!
- Wiem. Bo bez powietrza nie da się żyć!"
Your_Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 22:39   #2
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Prawda o filtrach i przyśpieszaczach opalania

Ja myślę, że w Bułgarii opalisz się pomimo wysokich filtrów . Może nie tak mocno jak przy niższych, ale czy warto dla paru tygodni opalenizny ryzykować zdrowiem..?
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 11:16   #3
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Prawda o filtrach i przyśpieszaczach opalania

Cytat:
Napisane przez Your_Life Pokaż wiadomość
Dobry wieczór wszystkim.
Mam pewną nurtującą sprawę i pewnie znajdę tu kogoś, kto się na tym zna, a nie, jak ja, jest laikiem. W środę za tydzień (10 lipca) wyjeżdżam do Bułgarii. Kupiłam sobie filtr 30 na ciało i planuję 50 na twarz (na razie nie mogłam dostać w Rossmannie). Jednak... Kusi mnie opalenizna... Tak Chciałabym wrócić do Polski ślicznie opalona. I teraz kłóci się serce z rozumem. Czy mogę użyć przyśpieszacza opalania jako "bazę", a potem jak to wyschnie, to krem z filtrem? Bo wiecie, nie chcę na przyszłość wyglądać 10 lat starzej. Wiem, że promienie słonecznie niszczą kolagen. Czy mimo filtrów się opalę? Ta cyfra oznacza ile razy dłużej mogę się opalać bez poparzenia, tak, czyli jeśli dostaje oparzenia po 2 minutach, to mogę się opalać 60 (100 na twarzy)? Wysłuchałam tak w "Wiem, co kupuję", ale czy to wszystko to prawda...?
Daruj sobie przyspieszacze, i tak sie opalisz tylko zdrowiej i nie spalisz skory bo slonce w Bulgarii jest bardzo mocne.
Sprawdzilam na sobie, opalajac sie na SPF50 (twarz i cialo), wrocilam po 7 dniach tak samo oplona jak znajomi, ktorzy opalali sie na SPF15,20.
Tyle tylko, ze mnie ani razu skora nie piekla, ani w zadnym wypadku nie schodzila.

Pamietaj tylko zeby nakladac filtry pare razy w ciagu dnia szcegolnie kiedy plywasz.

Co do trwalosci filtrow, 50 starcza na 500 minut, 15 na 150. Mnozymy przez 10
Moze zainwestuj w Bellise Sun czy cos podobnego z karotenem bo od tego opalenizna bedzie trzymac sie dluzej.

Mam nadzieje, ze pomoglam i co nieco rozjasnilam
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 12:43   #4
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Prawda o filtrach i przyśpieszaczach opalania

Wiele zależy też od Twojej własnej skóry. Ja w Bułgarii nie zeszłam poniżej 30 i wróciłam blada jak ściana. Wszyscy się ze mnie nabijali, że na wakacjach byłam chyba zupełnie gdzie indziej.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.