wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-01, 23:32   #1
marti_gda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12

wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji


od prawie trzynastu lat borykam się z problemem trądziku. dermatolodzy/maści/leczenie - wszystko pomaga tylko na chwilę.
zdecydowałam się udać w końcu do kosmetyczki, czytając wcześniej o magicznych właściwościach mikrodermabrazji. w końcu udało mi się zebrać odpowiednią sumę, więc "czemu nie?"
kosmetyczka poleciła mi 6 zabiegów. po pierwszym jestem załamana, myślałam że w końcu to mi pomoże... wysypało mi twarz totalnie, od małych krostek po większe zaskórniaki. obawiam się drugiego zabiegu, kolejnego wydawania kasy w błoto.
po trzech dniach budząc się znów z coraz to nowymi ropnymi brzydalami, zadzwoniłam do kosmetyczki. powiedziała że tym razem przed mikrodermabrazją zrobimy oczyszczanie twarzy i że powinno być już lepiej.
nie wiem jak mam się do tego stosować, zaczynam się zastanawiać czy kosmetyczka ma na myśli moje dobro czy własną kieszeń. z oczyszczaniem twarzy to oczywiście podwójny koszt, a wywalać kasę na milion nowych pryszczy to nie do końca mój cel. a chciałam wyglądać w końcu jak człowiek gdy zaczynam niebawem nową pracę.
nie wiem co robić, czy zaprzestać po takim 'pierwszym razie', czy kontynuować, za każdym razem wydając potrójną dniówkę, ślepo wierząc, że będzie lepiej...?
dziękuję, pozdrawiam!
marti_gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 00:43   #2
Patusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Cześć ja też mam problem z trądzikiem , ale już mam go coraz mniej Jeśli chodzi o mikrodermabrazje to jakoś szczególnie za nią nie przepadam , także leczyłam się u dermatologów przez 4 lata i szczerze nic mi to nie pomogło obecnie chodziłam do salonu Zdrowia i Urody na peeling kwiatacyjny i na peeling kwasem salicylowym i muszę przyznać , że jest duża poprawa i też na początku kuracji miałam lekki wysyp (to znaczy , że działa) potem miałam stopniowo coraz mniej , ale wycwaniłam się i zamiast chodzić do salonu robię sobie peeling z kwasu salicylowego i peeling z kwasu migdałowego i koi (koszt kwasu salicylowego to około 18 zł starcza na całą serię 8 zabiegów, natomiast kwasu migdałowego z koją koszt około 23 zł + perły kojące (starcza na 7 zabiegów):P Całość działa jak w salonie tyle , że nie płace za jeden zabieg 180 zł Cere mam coraz ładniejszą , a tak pod koniec września idę znów do salonu , ale na laser IPL przeciw trądzikowy, łagodzi blizny potrądzikowe itp. Ogólnie już tylko wyskakują mi pojedyńcze niespodzianki , przebarwienia są coraz mniej widoczne jak blizny potrądzikowe Po laserze będę miała buzię bez skazy Oczywiście jeśli serio wolisz mikrodermabrazje to ok wysyp powinien minąć , ach i polecam cetaphil do mycia(koszt około 34 zł starcza na 3-4 miesiące) buzi jest bardzo dobry bo jest delikatny i także cetaphil krem(koszt także podobny starcza na około 6-8 miesięcy) , który możesz używać wieczorem (można to tylko zakupić w aptece) tym co jest bardzo dobre to to , iż nie powoduję podrażnienia , łagodzi , nie powoduje więcej niespodzianek na buzi , a wręcz pomaga w walce z nimi Ah ... i bym zapomniała musisz zawsze rano posmarować buzie kremem z UV najlepiej 50 , ewentualnie 30 to pomoże w rozjaśnianiu przebarwień ! Ach i nie możesz jeść słodyczy ( w tym też słodkich napojów) , ostrych potraw , jeśli używasz soli (sól zatrzymuje wodę w oraganizmie i toksyny )do jedzenia postaraj się ją ograniczyć do tego jedz mało nabiału i jedz ciemne pieczywo . Ach i raz dziennie bierz tabletkę z witaminą A i witaminą C ( także rozjaśnia przebarwienia) Jeśli chcesz mogę ci podać stronę , gdzie możesz zamówić kwasy oczywiście jeśli chcesz i mogę ci powiedzieć co jak Ach i nie idź na oczyszczanie buzi jeśli to będzie oczyszczanie manualne , bo jeśli tak to stanowczo odradzam ! Poza tym tak z innej beczki do jakiej ty chodzisz kosmetyczki ?? Przecież powinna cię poinformować o innych zabiegach jak i jak przebiegają i , że na początku może być , że tak ujmę wysyp i , że powinnaś używać rano jak gdzieś wychodzisz kremu z filtrem bo po zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa na słońce , a poza tym to pomaga rozjaśniać i powinna cię ogólnie poinformować o takich rzeczach jak ja ci piszę Wiem rozpisałam się , jeśli to przeczytasz to szacun mnie by się nie chciało :p No nic ja kończę , bo już mi się oczy kleją
Patusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 07:49   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

1. mikrodermabrazji sie nie robi gdy sie ma tradzik, gdyz wtedy roznosimy wszystkie bakterie po calej twarzy i robi sie gorzej niz bylo wczesniej. Tylko wtedy robimy, gdyz juz tradzik jest wyleczony, a my pomagamy sie pozbyc blizn. Czyli najpierw dermatolog a pozniej kosmetolog.

2. mikrodermabrazje sie nie robi w okresie letnim

3. Jesli nie ma tradziku, ale po mikrodermabrazji mamy wysyp, najczesciej to oznacza, ze nie byla albo źle byla glowica zdezynfekowana. No i kosmetolog musi miec rekawiczki! Nawet jesli juz po mikrodermabrazji nakladamy ampulke, krem to caly czas rekawiczkami albo pani musi dokladnie przed samym nakladaniem umyc rece!

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-02 o 07:53
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 09:43   #4
marti_gda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

dzięki Dziewczyny! Patusia, jasne że przeczytałam, dzięki za poświęcenie czasu

w takim razie chyba zrezygnuję z mikrodermabrazji. a już miałam nadzieję, że w końcu COŚ mi pomoże.... u kosmetyczki byłam w Niemczech, gdyż tu narazie przebywam. nie, nie powiedziała mi o żadnych konsekwencjach, że może mnie wysyp jakiś spotkać, nic. powiedziała tylko żeby przyjść wcześniej, zobaczy jaką mam cerę i wtedy oceni czy można mi zrobić mikroderm czy nie. końcówka czerwca+cera trądzikowa, a pani mówi - dobra, to jedziemy. i zaczyna robić zabieg.
chyba więc coś jest tu nie tak...
marti_gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 10:55   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez marti_gda Pokaż wiadomość
dzięki Dziewczyny! Patusia, jasne że przeczytałam, dzięki za poświęcenie czasu

w takim razie chyba zrezygnuję z mikrodermabrazji. a już miałam nadzieję, że w końcu COŚ mi pomoże.... u kosmetyczki byłam w Niemczech, gdyż tu narazie przebywam. nie, nie powiedziała mi o żadnych konsekwencjach, że może mnie wysyp jakiś spotkać, nic. powiedziała tylko żeby przyjść wcześniej, zobaczy jaką mam cerę i wtedy oceni czy można mi zrobić mikroderm czy nie. końcówka czerwca+cera trądzikowa, a pani mówi - dobra, to jedziemy. i zaczyna robić zabieg.
chyba więc coś jest tu nie tak...
oj, jest cos nie tak. Niestety, czesto gabinety ida na ilosc a nie na jakosc.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:29   #6
Patusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Więc kiepska ta kosmetyczka , ja nie uważam , że można robić zabiegów w okresie letnim jednak trzeba wtedy zachować szczególną ostrożność Bo w końcu sama jestem aktualnie na kuracji jak ci już pisałam (tyle , że gdziekolwiek wychodzę zawsze krem z filtrem 50 i zawsze po zabiegu przez jeden dzień zostaje w domu dla ostrożności i jak na razie nie miałam żadnych skutków ubocznych , jednak na laser IPL idę dopiero pod koniec września , gdyż jednak ten zabieg jest mocniejszy , o wiele lepiej działa i przede wszystkim nawet jak się robi go w zimę należy smarować się kremem z filtrem 50 Osobiście polecam ci tak jak już pisałam peeling kwasem salicylowym ( bo jest naprawdę skuteczny ). Wiem , że będąc w Niemczech nie mogłabyś zakupić np cetaphil , gdyż na ich rynku kosmetycznym nie znajdziesz tej marki to jednak polecam jako żel myjący i krem najlepiej używaj jakiegoś naturalnego o prostym składzie ( są strony internetowe gdzie nawet w Niemczech możesz zamówić naturalny żel myjący bez zapachowy , bez mydła i alkoholu o prostym składzie i bardzo tanio ) Ach ... i jak myjesz buzię to najwyżej 2 razy dziennie ( rano i wieczorem ) , bo jak myjesz więcej razy na dzień to zaburzasz naturalne nawilżanie buzi i może to powodować nadmiarem łoju . Nie wiem czy jesteś na stałe w Niemczech czy na wakacje tam pracujesz jeśli tylko na wakacje i potem wracasz do Polski to jednak radze udanie się do jakiegoś salonu Zdrowia i Urody ( ale wybierając takowy salon kieruj się nie tylko cenami , ale także opiniami ) i skorzystać z peelingu kwasem salicylowym tak z 5 zabiegów i laser IPL 8 zabiegów ( podaje ci ilość tak na oko , gdyż nie wiem w jakim jest stanie aktualnie twoja cera ) I piszę ci to jeśli naprawdę chcesz się pozbyć trądziku i mieć piękną cerę bez skazy Dermatolodzy przede wszystkim naciągają nas i nie pomagają ! przynajmniej tak było w moim przypadku biorąc pod uwagę , że co miesiąc za leki płaciłam od 190zł do 300zł , a nic mi nie pomagały ! A jedyny lek jaki działa to Izotek ( jednak dermatolodzy go nie chcą przepisywać ( ciekawe dlaczego :P ) tak może powodować skutki uboczne dość poważne z wątrobą ale jeśli się łyka osłonowe tabletki to nic takiego się nie dzieje , ale no cóż po co lekarz ma ci wypisać lek za cała kuracje zapłacisz około 3000zł ( kuracja trwa przeważnie do półtora roku) , ale też się pozbędziesz tego świństwa tak jak po kuracji kwasem i laserem jeśli może ci przepisać coś droższego i będziesz się leczyć w nieskończoność ! Ach ... a jak nie chcesz wydawać kasę na peeling w salonie to tak jak ostatnio ci pisałam możesz sobie zamówić go przez internet , albo udać się do apteki tam też mają kwas salicylowy ( znajdziesz go w każdym kraju ) Jeśli zdecydujesz się na zakup i chcesz wiedzieć co i jak ( jak go używać itp.) to napisz Wiem strasznie dużo pisze , ale to może i dobrze , bo sądzę , że to co ci piszę pomoże ci . A jeśli chcesz wiedzieć jakie są efekty po kwasie i po laserze to wpisz sobie w internecie powinno być dużo zdjęć zadowolonych zwykłych osób efektami Ja sama jestem zadowolona efektami , a nadal jestem na kuracji kwasami A potem jeszcze czeka mnie kuracja laserowa Ogólnie życzę powodzenia w walce z trądzikiem ! W walce z tą okropną chorobą ( ja uważam to za chorobę ) trzeba być optymistą , aby wygrać Jakby co to po kuracji laserem czyli gdzieś tak w grudniu zrobię zdjęcia buzi i pokażę wszystkim , czy warto walczyć

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
oj, jest cos nie tak. Niestety, czesto gabinety ida na ilosc a nie na jakosc.
Też uważam , że tak się zdarza ja na szczęście wybrałam bardzo dobry salon Zdrowia i Urody , który mi polecano ( koleżanka mi poleciła , która tak jak ja miała trądzik , a teraz zero Poznałam ją na wakacjach ) I tak jak ty nie uważam , że mikrodermabrazja jest dobra . Jednak jak już pisałam polecam autorce wątku peeling kwasem salicylowym i laser IPL w walce z trądzikiem Nie mam zaufania do dermatologów ( przez 4 lata miałam ich trzech , żaden mi nie pomógł , a wydawałam fortunę na leki ) , a ta kosmetyczka to jakaś taka niedouczona , nawet jej nie poinformowała o innych zabiegach , jak są przeprowadzane jak trzeba pielęgnować cerę po nich , jakie efekty mogą dać itp ,

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez marti_gda Pokaż wiadomość
dzięki Dziewczyny! Patusia, jasne że przeczytałam, dzięki za poświęcenie czasu

w takim razie chyba zrezygnuję z mikrodermabrazji. a już miałam nadzieję, że w końcu COŚ mi pomoże.... u kosmetyczki byłam w Niemczech, gdyż tu narazie przebywam. nie, nie powiedziała mi o żadnych konsekwencjach, że może mnie wysyp jakiś spotkać, nic. powiedziała tylko żeby przyjść wcześniej, zobaczy jaką mam cerę i wtedy oceni czy można mi zrobić mikroderm czy nie. końcówka czerwca+cera trądzikowa, a pani mówi - dobra, to jedziemy. i zaczyna robić zabieg.
chyba więc coś jest tu nie tak...
Ach i bym zapomniała czy przed zabiegiem oczyściła ci buzie i przygotowała ją do zabiegu ?? Założyła rękawiczki , albo umyła ręce ?? I czy po zabiegu wmasowała ci ampułkę ??
Patusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 12:53   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

wszelakie zabiegi laserowe, peelingi kwasem (oprocz migdala), IPL nie wykonuje sie w lecie.

A co do dermatologow, nie kazdy jest zly. Trzeba po prostu dobrze trafic i tyle. Ale jak mowie, najpierw wylecz buzke u lekarza (zwlaszcza, jesli masz ropne wypryski), a pozniej do kosmetyczki.

I nie radze robic samemu zabiegi z kwasem, zwlaszcza jesli sie ma problemy tradzikowe ze skora, bo mozna sobie naprawde krzywde zrobic.

Ps. Patusia, IPL to nie laser ;-)

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-02 o 12:56
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 14:30   #8
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

mikrodermabrazja usuwa tylko naskórek nie odblokowuje porów dlatego nie polecana jest do walki z trądzikiem ,lepszy efekt do połączenie jej z peelingiem kawitacyjnym ale oczywiście pod warunkiem ,że nie ma zmian ropnych . Innym rozwiązaniem jest oxybrazja która nie tylko usunie stary naskórek ale i odblokuje zatkane pory,(obecnie odchodzi się od czyszczenia manualnego twarzy ze względu na ryzyko wtórnego zakażenia )
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:39   #9
Patusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Smile Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
wszelakie zabiegi laserowe, peelingi kwasem (oprocz migdala), IPL nie wykonuje sie w lecie.

A co do dermatologow, nie kazdy jest zly. Trzeba po prostu dobrze trafic i tyle. Ale jak mowie, najpierw wylecz buzke u lekarza (zwlaszcza, jesli masz ropne wypryski), a pozniej do kosmetyczki.

I nie radze robic samemu zabiegi z kwasem, zwlaszcza jesli sie ma problemy tradzikowe ze skora, bo mozna sobie naprawde krzywde zrobic.

Ps. Patusia, IPL to nie laser ;-)
Wszystko o IPL :
Terapia laserem jest bardzo skuteczna w leczeniu trądziku.

Leczenie obejmuje serię zabiegów polegających na naświetlaniu obszarów dotkniętych trądzikiem.

Zabiegi powtarzane są co 3-4 tygodnie aż do osiągnięcia poprawy.

W typowych przypadkach jest to ok. 5-8 naświetlań, ale liczba zabiegów uzależniona jest od stanu skóry.

Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum.

Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory.

Terapię laserową można stosować samodzielnie, a także w trakcie leczenia farmakologicznego (należy poinformować o przyjmowanych lekach).

Działanie lasera można porównać do antybiotyku.

Dodatkowym atutem IPL-a jest nie narażanie pacjenta na objawy niepożądane dla wątroby i żołądka jak w przypadku leków. Ponadto badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian 60-80% po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy).

Fantastyczne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

Zaobserwowano także, że istnieje niewielka grupa pacjentów nie reagująca na tę terapię, co wstępnie bardzo trudno przewidzieć.

Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie przykrych objawów trądziku i dłuższe okresy poprawy.

Kurację można powtarzać przy występowaniu kolejnych zaostrzeń.

Zabiegi wykonywane za pomocą IPL nie mają skutków ubocznych i nie wymagają rezygnacji z normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu.

Działanie IPL zgodne jest, więc z powszechnym trendem w świecie medycyny estetycznej by osiągać jak najlepsze efekty przy jak najmniejszej inwazyjności zabiegów.
A także wiem bo widziałam zdjęcie jednej klientki , którą poznałam przed terapią i po i efekty są fantastyczne !

Środki ostrożności i pielęgnacja przed zabiegiem:
Aby uniknąć niepożądanych następstw należy bezwzględnie zastosować się do wskazówek kosmetyczki, a w szczególności:
opisać dotychczasowe metody leczenia i ich skuteczność
zgłosić kosmetyczce przyjmowanie jakichkolwiek lekarstw, gdyż niektóre z nich mogą powodować reakcje fotouczulające
w czasie zabiegu nie patrzeć na promienie lasera i pole operacyjne bezokularów ochronnych lub spod nich, gdyż może to spowodować nieodwracalne konsekwencje okulistyczne. Mimo okularów ochronnych nie wolno otwierać oczu w czasie zabiegu
bezwzględnie skóra w czasie zabiegu nie może być opalona (dotyczy to opalenizny słonecznej, solarium i samoopalaczy).

Tak wiem , że nie jest najlepsze robienie zabiegów kosmetycznych w Lecie , gdy słońce jest mocne , jednak gdy prawidłowo dba się o skórę po zabiegu i chroni się ją przed słońcem , jak pisałam wcześniej po peelingu kwasowym salicylowym przez jeden dzień nigdzie nie wychodzę i zawsze gdziekolwiek idę , zwłaszcza rano smaruję buźkę kremem z filtrem 50 , nic złego nie dzieje się z moją buzią , wręcz przeciwnie peeling działa , mam mniej pryszczy (nie lubię tego słowa) i przebarwienia są coraz mniej widoczne I nie powiem , że chodziłam do kiepskich dermatologów , bo podobno , byli dobrzy i polecano mi ich miałam babkę Fafara czy jakoś tak i jeszcze dwóch dermatologów i na leki wydawałam co miesiąc od 180zł do 300zł , a to nie mała kwota czy były efekty ? Po jednych lekach była poprawa , ale chwilowa , a po innych było pogorszenie . Pamiętam jak przepisano mi do tabletek kwota około 150 zł ( coś na Tertarysol czy jakoś tak w sumie zmieniano mi rodzaje tabletek conajmie z 6 razy , ale te były ostatnie to pamiętam ) i aplikatora i żel sikinoren czy jakoś tak , skórę miałam czerwoną przez tydzień swędziała na zmianę piekła , więcej pryszczy (naprawdę nie lubię tego słowa ). Trądzik leczyłam u dermatologów 4 lata , z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej , teraz jak już pisałam leczę buzię za pomocą peelingu kwasem salicylowym i kwasem migdałowym z koją i peeling kwiatacyjny ( jest duża poprawa ) i pod koniec września idę na zabieg laserem IPL (naświetlanie) . Są różne rodzaje IPL jedne na naczyńka inne na fotoodmładzanie inne na blizny , a ja idę na IPL likwidujący trądzik ( wygładza także skórę , blizny potrądzikowe i rozjaśnia przebarwienia po trądzikowe ) . W temacie o trądziku jestem , akurat rozeznana
Patusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:40   #10
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

z kosmetykami cetaphil ostrożnie , nie wszystkim one służą w ich skład wchodzi cetil alcohol (na drugim miejscu ) który w dużym stężeniu powoduje powstawanie zaskórników a do parabenów taż niestety nie jest wolny i może się tak zdażyć ,że po użyciu tych kosmetyków stan skóry u osób z tendencją do powstawania zaskórników stan skóry pogorszy się
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 14:45   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez Patusia_ Pokaż wiadomość
Wszystko o IPL :
Terapia laserem jest bardzo skuteczna w leczeniu trądziku.

Leczenie obejmuje serię zabiegów polegających na naświetlaniu obszarów dotkniętych trądzikiem.

Zabiegi powtarzane są co 3-4 tygodnie aż do osiągnięcia poprawy.

W typowych przypadkach jest to ok. 5-8 naświetlań, ale liczba zabiegów uzależniona jest od stanu skóry.

Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum.

Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory.

Terapię laserową można stosować samodzielnie, a także w trakcie leczenia farmakologicznego (należy poinformować o przyjmowanych lekach).

Działanie lasera można porównać do antybiotyku.

Dodatkowym atutem IPL-a jest nie narażanie pacjenta na objawy niepożądane dla wątroby i żołądka jak w przypadku leków. Ponadto badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian 60-80% po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy).

Fantastyczne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

Zaobserwowano także, że istnieje niewielka grupa pacjentów nie reagująca na tę terapię, co wstępnie bardzo trudno przewidzieć.

Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie przykrych objawów trądziku i dłuższe okresy poprawy.

Kurację można powtarzać przy występowaniu kolejnych zaostrzeń.

Zabiegi wykonywane za pomocą IPL nie mają skutków ubocznych i nie wymagają rezygnacji z normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu.

Działanie IPL zgodne jest, więc z powszechnym trendem w świecie medycyny estetycznej by osiągać jak najlepsze efekty przy jak najmniejszej inwazyjności zabiegów.
A także wiem bo widziałam zdjęcie jednej klientki , którą poznałam przed terapią i po i efekty są fantastyczne !

Środki ostrożności i pielęgnacja przed zabiegiem:
Aby uniknąć niepożądanych następstw należy bezwzględnie zastosować się do wskazówek kosmetyczki, a w szczególności:
opisać dotychczasowe metody leczenia i ich skuteczność
zgłosić kosmetyczce przyjmowanie jakichkolwiek lekarstw, gdyż niektóre z nich mogą powodować reakcje fotouczulające
w czasie zabiegu nie patrzeć na promienie lasera i pole operacyjne bezokularów ochronnych lub spod nich, gdyż może to spowodować nieodwracalne konsekwencje okulistyczne. Mimo okularów ochronnych nie wolno otwierać oczu w czasie zabiegu
bezwzględnie skóra w czasie zabiegu nie może być opalona (dotyczy to opalenizny słonecznej, solarium i samoopalaczy).
Kochana, skad wzielas ten opis? Z gabinetu kosmetycznego?
Podejrzewam, ze tak. Niestety, i w salonach i na gruponach czesto oszukuja klientow, mowiac, ze to laser. Jesli salon trafi na swiadoma klientke, to salon wtedy zalicza brzydko mowiac wtopę

IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) nie jest laserem, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Laser ma skupioną wiązkę światła, w IPLu jest rozproszona i to jest podstawowa różnica

Sama prowadze szkolenia rowniez z IPL, wiec wiem jak wyglada prawda
Moje szkolenie zaczyna sie zawsze od zdania : IPL to nie laser.


I druga sprawa, dermatolodzy - jest setka w PL. I to nie jedna setka I jesli Ty trafilas na kilku dermatologow, ktorzy Cie nie wyleczyli, to juz wszystkich przekreslamy?
Ja znam swietnych dermatologow, ktorych mamy w salonie, do ktorych czesto wysylam klientki/ow i sa zadowoleni. Baa, sama w mlodosci korzystalam z ich pomocy i zyje, nie narzekam na buzke. I wtedy nawet nie wiedzialam co to gabinet kosmetyczny

co prawda to nie o tradziku, ale mniej wiecej o dzialaniu IPL ( niewazne, ze o depilacji. Ogolnie o dzialaniu IPL i wtedy moze sobie przemysl czy nie warto isc na laser do lekarza)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504486

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-02 o 14:58
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 15:08   #12
Patusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Wiem , że może błędnie napisałam i tak wkleiłam to bo szczerze nie chciało mi się tego opisywać , że to laser , ale w późniejszej wypowiedzi gdy pisałam o IPL to zaznaczyłam w nawiasie , że jest to naświetlanie , wiem , że wykorzystują tam specjalną wiązke ( nie wiem jak inaczej to napisać )światła takim małym urządzeniem który przybliżają do buzi , to urządzenie wysyła jakby takie pulsy światła przynajmniej jak ja to widzę Wiem , że nie każdy dermatolog jest sobie równy , ale jak pisałam mieli dobre opinie polecano mi ich i wyszłam na tym źle , szczerze trochę zraziłam się do specjalistów od skóry , bo jak poszłam do pierwszej miałam tylko kilka pryszczy , a po ich kuracjach tak mi pogorszyło stan skóry , że straciłam do nich zaufanie.
Patusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:13   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

W kazdym razie mam nadzieje, ze Ci sie polepszy i bedzie wynik zadowalajacy
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:16   #14
Patusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Smile Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Ach... ja miałam mieć robiony IPL w salonie i szczerze tylko słyszałam , że robią je mające zezwolenie certyfikaty itp . kosmetyczki , nie wiedziałam , że może zabieg wykonać lekarz ...

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
W kazdym razie mam nadzieje, ze Ci sie polepszy i bedzie wynik zadowalajacy
Dzięki i też jestem dobrej myśli , widząc już teraz efekty
Patusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:27   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez Patusia_ Pokaż wiadomość
Ach... ja miałam mieć robiony IPL w salonie i szczerze tylko słyszałam , że robią je mające zezwolenie certyfikaty itp . kosmetyczki , nie wiedziałam , że może zabieg wykonać lekarz ...
oj, byloby cudownie, gdyby zabiegi laserowe czy IPL byly robione przez osoby wyszkolone. Niestety, zdarzaja sie i takie salony, gdzie dziewczyny sie ucza od siebie i tyle.
Bo nie wszyscy pracodawcy chca wydawac pieniadze na szkolenia pracownikow. A szkolenie to kosztuje kilkaset zlotych, czasami nawet powyzej 1000zl.
Np z IPL bylam na 3dniowym szkoleniu i wtedy pracodawce to kosztowalo 1200zl.
Lekarz jesli wykonuje, to ma u siebie najczesciej o wiele lepszy sprzet, "mocniejszy".
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:58   #16
Patusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Dzięki za informacje Jak sprawdzałam to kosmetyczka w salonie miała certyfikat i była szkolona , ma pozwolenie na wykonywanie zabiegu IPL , są tam też inne kosmetyczki , ale każda od czego innego i tylko ta jedna ma kwalifikacje do przeprowadzania zabiegu IPL , a jeśli chodzi o lekarzy którzy wykonują taki zabieg to nie znam może pomyszkuje w internecie i poszukam jakiegoś lekarza który robi takowe zabiegi i opinie na temat danego lekarza ( nie oddam się w ręce kogoś niedoświadczonego ) w końcu zawsze bezpieczniej I jeszcze raz dzięki za informacje
Patusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:08   #17
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

powodzenia
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 14:59   #18
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: wysyp pryszczy po pierwszej mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
1. mikrodermabrazji sie nie robi gdy sie ma tradzik, gdyz wtedy roznosimy wszystkie bakterie po calej twarzy i robi sie gorzej niz bylo wczesniej. Tylko wtedy robimy, gdyz juz tradzik jest wyleczony, a my pomagamy sie pozbyc blizn. Czyli najpierw dermatolog a pozniej kosmetolog.

2. mikrodermabrazje sie nie robi w okresie letnim

3. Jesli nie ma tradziku, ale po mikrodermabrazji mamy wysyp, najczesciej to oznacza, ze nie byla albo źle byla glowica zdezynfekowana. No i kosmetolog musi miec rekawiczki! Nawet jesli juz po mikrodermabrazji nakladamy ampulke, krem to caly czas rekawiczkami albo pani musi dokladnie przed samym nakladaniem umyc rece!
Podpisuję się pod tymi słowami. Dokładnie tak jest jak pisze ellish!
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.