Manualne oczyszczanie w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-12, 17:55   #1
countesselizabeth
Przyczajenie
 
Avatar countesselizabeth
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3
Lightbulb

Manualne oczyszczanie w domu


Hej, ostatnio coraz bardziej denerwują mnie wągry, które są wszechobecne na mojej twarzy, szczególnie na czole i brodzie.
Czy uważacie że manualne oczyszczanie w domu to dobry pomysł?

Planuję:
1. Parówka z naparu z rumianku
2. Tonizacja
3. Oczyszczanie czy pomocy specjalnego narzędzia z Sephory
4. Maska sciągająca pory z Ziaja Pro
5. Maska z Dermaglinu
6. Nałożenie jak co noc żelu Normaclin

Będzie ok czy zmasakruję sobie twarz?
countesselizabeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:53   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Ja bym nie próbowała Mi wągry zlikwidował duac i acne derm (w mniejszej częsci). Możesz spróbować z kremami z kwasami.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 19:00   #3
fableux
Zadomowienie
 
Avatar fableux
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 591
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Cytat:
Napisane przez countesselizabeth Pokaż wiadomość
Hej, ostatnio coraz bardziej denerwują mnie wągry, które są wszechobecne na mojej twarzy, szczególnie na czole i brodzie.
Czy uważacie że manualne oczyszczanie w domu to dobry pomysł?

Planuję:
1. Parówka z naparu z rumianku
2. Tonizacja
3. Oczyszczanie czy pomocy specjalnego narzędzia z Sephory
4. Maska sciągająca pory z Ziaja Pro
5. Maska z Dermaglinu
6. Nałożenie jak co noc żelu Normaclin

Będzie ok czy zmasakruję sobie twarz?
A ja bym zaryzykowała Z tym, że po oczyszczeniu bym sobie tylko i wyłącznie przemywała twarz wacikiem nasączonym naparem z rumianku, tak jak zalecała mi kosmetyczka po oczyszczaniu w gabinecie. Powodzenia
fableux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 20:21   #4
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Te urządzenie z Sephory to pewnie łyżeczka Unny do zaskórników, jeśli tak to uważaj bo możesz sobie narobić kłopotu np. przebić naczynka. Poza tym w gabinecie u kosmetyczki masz troche lepsze warunki i środki do takiego oczyszczania niż w domu. Parówki, tonizacja, maseczki owszem, ale z manulanym oczyszczaniem (wyciskaniem) daj sobie spokój.
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 21:13   #5
Cosmopolitan1996
Raczkowanie
 
Avatar Cosmopolitan1996
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
GG do Cosmopolitan1996
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Moja siostra jest w okresie dojrzewania na twarzy i na plecach ma spory wysyp wągrów. Nie wiedziała co z tym zrobić. Jakies 3 miesiace temu obok mnie znalazłam sklep z naturalnymi kosmetykami. Z ciekawości zajrzałam i kupując wiele ziółek do picia zakupiłam mydło z błotem z morza martwego. Siostra myła mydełkiem twarz 2 razy dziennie. Kilka razy nawet sama spróbowałam. Powiem tak zapachu ono nie ma fajnego.. jest to zapach gliny Ale efekty były powalające siostra ma gladka twarz! Ma zamiar zakupić drugie mydełko na plecy. Sama widziałam efekty więc polecam. Dodaje zdjęcie mydełka i link do strony gdzie można je kupić online

http://www.etnobazar.pl/index.php?pr...t&prod_id=2672

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Jeżeli chodzi o oczyszczanie w domu to moim zdaniem nie ma co.. Wyciskając wągry masz brudne łapki przez co wągry tylko Ci się rozprzestrzenią(przecież nie myjesz łapek po każdym wyciśniętym wągrze). Polecam iść do kosmetyczki na zabieg oczyszczania. Ja mimo, że mam 21 lat też mam jakieś tam wągry. Idę do kosmetyczki ok.1 na miesiąc czy dwa i ona robi mi parówkę, maseczkę, oczyszcza(wyciskanie), peeling, nawilża + depiluje brwi za cały zabieg płacę 70zł(w Warszawie w salonie). Więc moim zdaniem nie są to duże koszta
__________________
Don't worry, don't cry, drink vodka and fly
Cosmopolitan1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 09:40   #6
fableux
Zadomowienie
 
Avatar fableux
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 591
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Cytat:
Napisane przez Cosmopolitan1996 Pokaż wiadomość
Polecam iść do kosmetyczki na zabieg oczyszczania. Ja mimo, że mam 21 lat też mam jakieś tam wągry. Idę do kosmetyczki ok.1 na miesiąc czy dwa i ona robi mi parówkę, maseczkę, oczyszcza(wyciskanie), peeling, nawilża + depiluje brwi za cały zabieg płacę 70zł(w Warszawie w salonie). Więc moim zdaniem nie są to duże koszta

WOW to mega tanio
fableux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 14:21   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Cytat:
Napisane przez Cosmopolitan1996 Pokaż wiadomość
Moja siostra jest w okresie dojrzewania na twarzy i na plecach ma spory wysyp wągrów. Nie wiedziała co z tym zrobić. Jakies 3 miesiace temu obok mnie znalazłam sklep z naturalnymi kosmetykami. Z ciekawości zajrzałam i kupując wiele ziółek do picia zakupiłam mydło z błotem z morza martwego. Siostra myła mydełkiem twarz 2 razy dziennie. Kilka razy nawet sama spróbowałam. Powiem tak zapachu ono nie ma fajnego.. jest to zapach gliny Ale efekty były powalające siostra ma gladka twarz! Ma zamiar zakupić drugie mydełko na plecy. Sama widziałam efekty więc polecam. Dodaje zdjęcie mydełka i link do strony gdzie można je kupić online

http://www.etnobazar.pl/index.php?pr...t&prod_id=2672

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Jeżeli chodzi o oczyszczanie w domu to moim zdaniem nie ma co.. Wyciskając wągry masz brudne łapki przez co wągry tylko Ci się rozprzestrzenią(przecież nie myjesz łapek po każdym wyciśniętym wągrze). Polecam iść do kosmetyczki na zabieg oczyszczania. Ja mimo, że mam 21 lat też mam jakieś tam wągry. Idę do kosmetyczki ok.1 na miesiąc czy dwa i ona robi mi parówkę, maseczkę, oczyszcza(wyciskanie), peeling, nawilża + depiluje brwi za cały zabieg płacę 70zł(w Warszawie w salonie). Więc moim zdaniem nie są to duże koszta
Wągry w dużej ilosci można i powinno się leczyc u dermatologa Można później nabawić się stanów zapalnych i rozwja się tradzik...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-16, 12:31   #8
Agcia17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Ja bym nie ryzykowała,ponieważ przy nieumiejętnym wyciskaniu możesz roznieść zanieczyszczenia na inne partie twarzy,lub przyczynisz się do powstania stanów zapalnych,możesz również uszkodzić naczyńka.Lepiej wybrać się do dobrej kosmetyczki na profesjonalne oczyszczanie twarzy,ona na pewno pomoże
Możesz również spróbować kremu zluszczającego z kwasem migdałowym 5%(PHARMACERIS) lub Acne cream(ORGANIQUE) z kwasem azealinowym i glikolowym
Agcia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 19:03   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Wbrew dominującym opiniom uważam, że manualne oczyszczanie bywa bardzo przydatne, tylko nie można go nadużywać i najlepiej robić po parówce, przygotować sobie sporo płatków kosmetycznych i spirytusu. Po wyciśnięciu zaskórnika przetrzeć miejsce płatkiem ze spirytem, albo jeszcze precyzyjniej patyczkiem kosmetycznym (też ze spirytem). Palce przecierać po każdym wyciśnięciu, ewentualnie owijać je chusteczkami i te wymieniać.

Mówię to jako osoba, która zaskórniki ma od czasu dojrzewania czyli jakieś ponad 15 lat będzie. Nie zadziałał na nie Zorac, nie ruszają ich kwasy, o mydle Aleppo nawet nie chcę słyszeć, tym bardziej o metodach typu płatki na nos, bromelainy, żele które rzekomo wymiatają całe zrogowaciałe sebum. Od wyciskania nie porobiły mi się blizny, nie mam żadnych ropnych pryszczy, jeśli tylko dbam o higienę tego procesu, to nic się po twarzy nie roznosi. Po prostu dla niektórych to jedyne wyjście.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 13:57   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wbrew dominującym opiniom uważam, że manualne oczyszczanie bywa bardzo przydatne, tylko nie można go nadużywać i najlepiej robić po parówce, przygotować sobie sporo płatków kosmetycznych i spirytusu. Po wyciśnięciu zaskórnika przetrzeć miejsce płatkiem ze spirytem, albo jeszcze precyzyjniej patyczkiem kosmetycznym (też ze spirytem). Palce przecierać po każdym wyciśnięciu, ewentualnie owijać je chusteczkami i te wymieniać.

Mówię to jako osoba, która zaskórniki ma od czasu dojrzewania czyli jakieś ponad 15 lat będzie. Nie zadziałał na nie Zorac, nie ruszają ich kwasy, o mydle Aleppo nawet nie chcę słyszeć, tym bardziej o metodach typu płatki na nos, bromelainy, żele które rzekomo wymiatają całe zrogowaciałe sebum. Od wyciskania nie porobiły mi się blizny, nie mam żadnych ropnych pryszczy, jeśli tylko dbam o higienę tego procesu, to nic się po twarzy nie roznosi. Po prostu dla niektórych to jedyne wyjście.
Zgadzam się z Tobą, z tym. że ja nie polecam domowego oczyszczania
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:15   #11
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Manualne oczyszczanie w domu

Cytat:
Napisane przez countesselizabeth Pokaż wiadomość
Hej, ostatnio coraz bardziej denerwują mnie wągry, które są wszechobecne na mojej twarzy, szczególnie na czole i brodzie.
Czy uważacie że manualne oczyszczanie w domu to dobry pomysł?

Planuję:
1. Parówka z naparu z rumianku
2. Tonizacja
3. Oczyszczanie czy pomocy specjalnego narzędzia z Sephory
4. Maska sciągająca pory z Ziaja Pro
5. Maska z Dermaglinu
6. Nałożenie jak co noc żelu Normaclin

Będzie ok czy zmasakruję sobie twarz?
Przed parówką możesz skórę dodatkowo rozmasować ok 15min na jakimś preparacie poślizgowym.
Do parówki przydałaby się jakaś maska rozpulchniająca.
Po parówce zrezygnoj z tonizacji (zimny tonik skutecznie zniweczy Twoje rozpulchnianie)
Maskę rozpulchniającą zmywaj dość ciepłą wodą, partiami. Tzn zaczynasz od czoła zmywasz czoło reszta się rozpulchnia dalej itd.
Zacznij od najbardziej wysuniętych punktó kostnych - takich które najszybciej się ochładzają. Nos, broda, czoło.
Po użyj wody utlenione albo toniku antybak. spirytus odradzam.
Jeśli już musisz robić to w domu zajmij się wyłącznie zaskórnikami otwartymi. Zaskórniki otwarte, prosaki czy zmiany ropne zostaw w spokoju. Nie ciśnij na siłę, coś co wychodzi usuń do końca. Łyżeczkę unny używa się raczej w trudnodostępnych miejscach np przy płatkach nosa czy w uszach. BARDZO ważne jest ściągnięcie (zamknięcie) porów dobra maska jest konieczna.

Aaaaaa i nie wyciskaj paznokciami, owiń palce w chusteczkę i wyciskaj bokiem opuszka.
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.