kwasy a wiek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-11, 00:34   #1
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87

kwasy a wiek


Hej! Chciałam się Was zapytać czy produkty z kwasami mogą stosować wszyscy, niezależnie od wieku? Mam zamiar kupic Acne Derm, który bazuje na kwasie azelainowym. Dodam, że mam 18 lat. Dziś taka babka, gdy dowiedziała się, że ostatnio stosowałam krem z kwasem (chodzi o Iwostin krem redukujący niedoskonałości na noc, zawiera kwas salicylowy i laktobionowy oraz kwasy BHA), powiedziała, że na kwasy jestem za młoda.. Co myślicie?
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 09:57   #2
JuDaA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: kwasy a wiek

teoretycznie nie ma granicy wieku do stosowania wieku ale lepiej nie stosowac u zbyt młodych osob poniewaz dopiero stabilizuje sie gospodarka hormonalna.Jeżeli jest to jednak osoba z duzą ilością wypryskow czy problemow skornych i inne metody zawiodly mozna jak najbardziej podratowac sie kwasami
JuDaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 10:12   #3
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: kwasy a wiek

Ok, dziękuję. Jednak chyba zaryzykuję i kupię ten krem. Poczytałam i ma bardzo dużo pozytywnych opinii, a zdjecia przed i po mówią same za siebie. A moja twarz pozostawia wiele do życzenia, więc spróbuję.
Jeszcze jedno, gdy używa się produktów z kwasami należy stosować filtry. W chwili obecnej uzywam spf 25 i już mi się konczy. Jest konieczność kupowania spf 50 czy powiedzmy spf 30 wystarczy? Dodam, że na 95% kupię któryś marki Iwostin ponieważ jestem zadowolona z tego co mam w chwili obecnej, a ceny też nie są z kosmosu..
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 11:09   #4
koseek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 9
Dot.: kwasy a wiek

Jaki to dokładnie krem ? Iwostin 30 czy 50 ? Szukam czegoś dla dziewczyny w podobnym wieku co Ty która ma niedoskonałości i narzeka że brzydko wygląda itp. Nie wiem czy kwasy byłyby dla niej dobre , wolałbym jakiś krem , maseczki itp. Pozdrowienia.
koseek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 11:24   #5
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: kwasy a wiek

Cytat:
Napisane przez koseek Pokaż wiadomość
Jaki to dokładnie krem ? Iwostin 30 czy 50 ? Szukam czegoś dla dziewczyny w podobnym wieku co Ty która ma niedoskonałości i narzeka że brzydko wygląda itp. Nie wiem czy kwasy byłyby dla niej dobre , wolałbym jakiś krem , maseczki itp. Pozdrowienia.
Iwostin "30 czy 50" to kremy z filtrami. Na wygląd skóry Twojej dziewczyny raczej nie wpłyną, po prostu chronią przed promieniowaniem i tyle. Mi chodzi o Acne Derm, ale jest to dość specyficzny krem, dlatego sama szukam porad i informacji, więc nie wiem czy nadaje się na prezent...
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 16:00   #6
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: kwasy a wiek

ktoś jeszcze mógłby mi coś doradzić?
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:35   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: kwasy a wiek

Cytat:
Napisane przez JuDaA Pokaż wiadomość
teoretycznie nie ma granicy wieku do stosowania wieku ale lepiej nie stosowac u zbyt młodych osob poniewaz dopiero stabilizuje sie gospodarka hormonalna.Jeżeli jest to jednak osoba z duzą ilością wypryskow czy problemow skornych i inne metody zawiodly mozna jak najbardziej podratowac sie kwasami
A co ma gosp. hormonalna do kremu z kwasem?

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ribermona Pokaż wiadomość
Hej! Chciałam się Was zapytać czy produkty z kwasami mogą stosować wszyscy, niezależnie od wieku? Mam zamiar kupic Acne Derm, który bazuje na kwasie azelainowym. Dodam, że mam 18 lat. Dziś taka babka, gdy dowiedziała się, że ostatnio stosowałam krem z kwasem (chodzi o Iwostin krem redukujący niedoskonałości na noc, zawiera kwas salicylowy i laktobionowy oraz kwasy BHA), powiedziała, że na kwasy jestem za młoda.. Co myślicie?
18 lat to wcale nie jest zbyt młody wiek na kwasy. Krem dopasowujesz do problemów skórnych, a nie wieku.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 20:49   #8
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: kwasy a wiek

Dziękuję za odpowiedź dot. kwasów. Jednak nadal nie jestem pewna jakiego filtra powinnam używać? (sytuację opisałam powyżej)
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:37   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: kwasy a wiek

Cytat:
Napisane przez ribermona Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję. Jednak chyba zaryzykuję i kupię ten krem. Poczytałam i ma bardzo dużo pozytywnych opinii, a zdjecia przed i po mówią same za siebie. A moja twarz pozostawia wiele do życzenia, więc spróbuję.
Jeszcze jedno, gdy używa się produktów z kwasami należy stosować filtry. W chwili obecnej uzywam spf 25 i już mi się konczy. Jest konieczność kupowania spf 50 czy powiedzmy spf 30 wystarczy? Dodam, że na 95% kupię któryś marki Iwostin ponieważ jestem zadowolona z tego co mam w chwili obecnej, a ceny też nie są z kosmosu..
Im wyżej tym lepiej, poniewaz jesli nałozysz mała ilość (mniej niż zalecane 1,5 ml na twarz) to ochrona spf (i co za tym idzie PPD) moze zmalec nawet do 1/8.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 22:45   #10
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: kwasy a wiek

Dziękuję, chyba wiem już wszystko.
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 09:39   #11
JuDaA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: kwasy a wiek

jeżeli jesteśmy młodzi i mamy nie ustabilizowaną gospodarke hormonalną możemy miec nie uregulowane wydzielanie sebum itd więc niektore kosmetyczki nie polecają stosować produktów z kwasami ale dotyczy to osób przed 16 rokiem życia więc spokojnie
JuDaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 18:00   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: kwasy a wiek

Cytat:
Napisane przez JuDaA Pokaż wiadomość
jeżeli jesteśmy młodzi i mamy nie ustabilizowaną gospodarke hormonalną możemy miec nie uregulowane wydzielanie sebum itd więc niektore kosmetyczki nie polecają stosować produktów z kwasami ale dotyczy to osób przed 16 rokiem życia więc spokojnie
Poniekąd moga nie wpłynac na uregulowanie sebum bo z hormonami krem z kwasem nie wygra, ale mogą przyczynic się do lepszego wygladu skóry.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 16:51   #13
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: kwasy a wiek

pamiętaj o dobrym nawilżeniu skóry, acne derm może cię wysuszyć i żel do mycia - ze swojej strony polecam cethapil
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-13 16:51:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.