prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-05, 13:57   #1
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70

prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)


Drogie Wizażanki,

Wiem, że pomogłyście już niejednej z nas.
Mam na imię Asia, jestem w tej chwili w 26 t.c. i wiem, że to ostatni moment, żeby coś zmienić w swoim wyglądzie przed narodzinami brzdąca.

Kompletnie nie potrafię określić swojego typu kolorystycznego... Przeczytałam dziesiątki artykułów na ten temat i wiecznie mi coś nie pasuje. Tak bardzo chciałabym wreszcie trafić w 'swój' kolor włosów, w 'swoje' kolory. Nawet nie jestem pewna, czy jestem zimnym typem, bo lepiej mi w bronzerze niż różu....

Przede wszystkim odpowiem na pytania:
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się bardzo ciężko, muszę spędzić mnóstwo czasu na słońcu. Za to, jeśli mi się już to uda, to mam bardzo ładny kolor opalenizny, wydaje mi się, że jest to dość ciepły kolor.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam bardzo jasną oprawę oczu. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Kolor oczu... Hmm... Takie szaro-niebieskie.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie jest ich wiele, ale są. Kolor? Hm... Raczej ciepłe. Trudno stwierdzić.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

To jest bardzo trudne pytanie. Moja szyja jest raczej żółtawa, a skóra twarzy jest o kilka tonów jaśniejsza mimo, że raczej się nie opalam. Kiedyś dziewczyna w sephorze powiedziała mi, że bardzo trudno określić, czy jestem chłodnym, czy ciepłym typem. Podkłady kupuję zwykle z domieszką żółtego ze względu na odcień szyi.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Od bardzo wielu lat farbuję włosy. Jako kilkuletnia dziewczynka byłam jasną blondynką, potem włosy ściemniały i zrobił się z nich ciemny blond. Co do odcienia, niestety nie umiem odpowiedzieć.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Moje usta naturalnie są dość ciemne. Na pewno bliżej im do czerwieni niż do różu, chociaż ja zdecydowanie wolę różowe pomadki. Nigdy nie trafiłam z odcieniem czerwieni jeśli chodzi o szminkę. Próbowałam zarówno ciepłych, jak i chłodnych tonów...

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Kiedy jestem opalona, świetnie czuję się w czerwieni. Problem polega na tym, że nie chcę życia spędzić w solarium A na słońcu baaaardzo wolno (niemal wcale) się nie opalam . Naprawdę nie wiem, w których kolorach wyglądam dobrze, a w których źle

Moje Drogie, nie ukrywam, że bardzo liczę na Waszą pomoc.

Może powinnam zostać blondynką? Bawiłam się trochę programem graficznym, wrzucam swoje wypociny Doradźcie mi proszę, bo naprawdę chciałabym czuć się atrakcyjną mamą Będę wdzięczna za wszelkie uwagi dotyczące koloru włosów, odpowiedniej fryzury, ogólnie kolorystyki, makijażu etc.

Ps. Wrzucam również zdjęcia, na których jestem prawie nieumalowana, żebyście (jeśli macie ochotę) mogły pobawić się nim w programach graficznych

Pozdrawiam serdecznie,
Przyszła Mamusia Asia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0003-1.jpg (136,6 KB, 270 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0010.jpg (78,1 KB, 238 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SU1BRzAwNDkuanBn.jpg (53,7 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg VmlydHVhbCBNYWtlb3ZlcjEwLmpwZw==.jpg (35,0 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg VmlydHVhbCBNYWtlb3ZlcjExLmpwZw==.jpg (31,6 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg VmlydHVhbCBNYWtlb3ZlcjEyLmpwZw==.jpg (35,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg VmlydHVhbCBNYWtlb3ZlcjEzLmpwZw==.jpg (38,6 KB, 60 załadowań)
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:47   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Rozumiem potrzebę zmian, ale farbowanie włosów w ciąży to średni pomysł- farby do włosów należą do najbardziej agresywnych kosmetyków czyli mogą zaszkodzić dziecku i Twoim osłabionym ciążą włosom. A tym bardziej schodzenie z ciemnego koloru do blondu to raczej ryzykowne- skóra w ciąży jest bardziej wrażliwa. Ryzykujesz podrażnienie skalpu. No i po ciąży włosy na ogół intensywnie wypadają. Nie trzeba ich dodatkowo osłabiać dekoloryzacją.
Patrzę na zdjęcia i postaram się coś wymyślić, ale nie tak drastycznego jak farbowanie w tym momencie.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:52   #3
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Witam
Konsultowałam swój pomysł z ginekologiem etc. Podobno nie ma przeciwskazań, podobnie jak np. z malowaniem paznokci
Byłabym bardzo wdzięczna za wszystkie rady - być może wstrzymam się z drastyczną zmianą ale mimo wszystko i tak jestem bardzo ciekawa co mi zaproponujecie
Btw. a propos zmian, lekarze ponoć zalecają tego typu zmiany w okresie ciąży, a nie w pierwszym r.ż. dziecka, ponieważ dziecko podobno bardzo przyzwyczaja się do wizerunku mamy
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:12   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

No to Cię uspokoję. Dziecko przede wszystkim przyzwyczaja się do tembru głosu matki i ojca- jeśli ma z nim kontakt i ojciec do niego mówi. W mówieniu do brzuszka jest sens.
Wizerunek można zmieniać a głos raczej nie ulegnie drastycznej przemianie.
Z lakierem do paznokci radzę uważać- niektóre szkodom płodom płci męskiej.
Poza tym po stanie paznokci lekarz może ocenić dotlenienie płodu- w razie jakiejś nagłej sytuacji więc lepiej nie ingerować w barwę płytki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:27   #5
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Z malowaniem paznokci to jest tak, że owszem, jeśli chodzi o poród to paznokcie nie mogą być umalowane, ponieważ na podstawie koloru płytki paznokcia lekarz może stwierdzić ewentualne niedotlenienie.

Ilu ludzi, tyle opinii. Od lat dziewczyny farbują włosy w ciąży (9-cio miesięczne odrosty na szczęście nie królują na ulicach . To samo z malowaniem paznokci. Nie ma przeciwwskazań, ważne jest to, żeby zmyć je do porodu.

Nie upieram się przy drastycznej zmianie teraz, natychmiast. Jestem ciekawa jakim jestem typem kolorystycznym i jaki ogólnie kolor włosów mi pasuje. Po prostu pytam o rady.
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:39   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Dziecko poznaje mamę też po zapachu- czyli jeżeli polubisz po porodzie jakieś perfumy i dezodorant to raczej ich nie zmieniaj do 1 roku życia dziecka.
Dzieci zwracają uwagę na symetrię twarzy, na oczy. Twoja twarz ma groźny wyraz przez zbyt szpiczaste łuki brwi. Spróbuj je wyregulować tak by zaokrąglić łuk brwiowy tym najwyższym miejscu. Tak wiem, może to wymagać regulacji z góry. Nie ma powodu dla którego miałabyś jej nie robić jeśli ma wypaść korzystnie.
Proporcje i symetria to też zasługa fryzury. Polecam salon z komputerowym doborem fryzury do kształtu twarzy. Masz okrągłe policzki i wysokie czoło czyli przydałaby się grzywka i stopniowanie na policzkach. Może klasyczny albo przedłużony bob? Praktyczna fryzura dla młodej mamy.
Kosmetyki kolorowe wybieraj mineralne. Np. Meow, Lilly Lolo. Jest cały wątek o kosmetykach mineralnych. Dziecku i Twojej skórze nie zaszkodzą.
Zainwestuj w rozświetlacz- odmłodzi twarz i złagodzi rysy.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Możliwe, że jesteś tym typem:
http://ubierajsieklasycznie.pl/stonowane-zgaszone-lato/
Możliwe bo brak mi zdjęcia karnacji w naturalnym oświetleniu, na zewnątrz, bez makijażu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:42   #7
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

MissChievousTess wielkie dzięki za rady a pomożesz mi proszę z tymi kolorami?Bo to jest chyba moja największa zmora ;/

Co do brwi, to cenna uwaga. Jedyny problem to to, że one nie bardzo chcą rosnąć pod łukiem i boję się, że będą zbyt cienkie jak je pousuwam na górze. Ale spróbuję jakoś temu zaradzić

A co do fryzury, czy mogłabyś podesłać mi coś konkretnego? Mam problemy z wyobraźnią haha Bob to super sprawa ale boję się, że przy mojej pucołowatej buzi, będę jeszcze bardziej okrągła I dlatego do tej pory zapuszczałam włosy.
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 15:47   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Jeśli oczekujesz chłopca i znasz angielski to polecam lekturę:
http://www.care2.com/greenliving/nai...born-boys.html
To tak w kwestii lakierów do paznokci.
Ja lubię manicure, ale sama bym chyba nie ryzykowała w ciąży z chłopcem.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:52   #9
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dziecko poznaje mamę też po zapachu- czyli jeżeli polubisz po porodzie jakieś perfumy i dezodorant to raczej ich nie zmieniaj do 1 roku życia dziecka.
Dzieci zwracają uwagę na symetrię twarzy, na oczy. Twoja twarz ma groźny wyraz przez zbyt szpiczaste łuki brwi. Spróbuj je wyregulować tak by zaokrąglić łuk brwiowy tym najwyższym miejscu. Tak wiem, może to wymagać regulacji z góry. Nie ma powodu dla którego miałabyś jej nie robić jeśli ma wypaść korzystnie.
Proporcje i symetria to też zasługa fryzury. Polecam salon z komputerowym doborem fryzury do kształtu twarzy. Masz okrągłe policzki i wysokie czoło czyli przydałaby się grzywka i stopniowanie na policzkach. Może klasyczny albo przedłużony bob? Praktyczna fryzura dla młodej mamy.
Kosmetyki kolorowe wybieraj mineralne. Np. Meow, Lilly Lolo. Jest cały wątek o kosmetykach mineralnych. Dziecku i Twojej skórze nie zaszkodzą.
Zainwestuj w rozświetlacz- odmłodzi twarz i złagodzi rysy.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Możliwe, że jesteś tym typem:
http://ubierajsieklasycznie.pl/stonowane-zgaszone-lato/
Możliwe bo brak mi zdjęcia karnacji w naturalnym oświetleniu, na zewnątrz, bez makijażu.

Przepraszam, nie zauważyłam info o typie kolorystycznym.
Z tym zapachem - świetna uwaga.

Cytat:
Jeśli oczekujesz chłopca i znasz angielski to polecam lekturę:
http://www.care2.com/greenliving/nai...born-boys.html
To tak w kwestii lakierów do paznokci.
Ja lubię manicure, ale sama bym chyba nie ryzykowała w ciąży z chłopcem.
Dziękuję, na pewno przeczytam
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:06   #10
chewing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Masz podobny typ urody do mojego, z twojego opisu w większości wszystko się u mnie zgadza (żółta szyja, blada buzia :/ ). Może trochę ci pomogę

Przede wszystkim rudy kolor włosów kompletnie do ciebie nie pasuje. Wszelkie ciepłe kolory, rude, czerwone, brązy z ciepłymi refleksami, słoneczne (żółte) blondy odpadają, bo gryzą się z całą resztą.
Świetnie wyglądałabyś w odcieniach popielatych, np. popielaty ciemny blond, jasny popielaty brąz. Nawet na tych "wizualizacjach" masz same zimne odcienie i wyglądasz super! twarz wydaje się rozświetlona. Najlepiej na 3 ostatnich zdjęciach, długość włosów też super pasuje

Jednak radzę ci nie kombinować samej z drogeryjnymi "popielatymi" farbami, a już na pewno nie sugerować się ich numerami i nazwami, bo sama ostatnio kupiłam popielaty ciemny blond i wyszły mi marchewkowe włosy...
fajny sposób na usunięcie rudawych refleksów z włosów to tzw. zapienianie, podsyłam linka: http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...-i-pewnie.html
Polecami też płukanki z gencjany i fioletowe szampony

Teraz masz na włosach taki ciemny brąz, tak? Ja bym go jak na razie delikatnie rozjaśniła do takie brązu jak na wizualizacji i zadbała o to, żeby był jak najbardziej chłodny (zapienianie,płukanki). Potem jak ci się znudzi możesz kombinować z chłodnymi blondami, ale uzyskać taki kolor jest strasznie ciężko

Jeśli chodzi o kolory ubrań to na pewno przygaszone kolory, pastele (morela!), ale też oliwkowe, szare.

Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że pomogłam. Mam ten sam problem co ty, też nie wiem, jaki mamy typ kolorystyczny, ale mniej więcej wiem, w jakich kolorach wyglądam okej, chociaż robię to na "czuja"

PS. jakiego podkładu używasz? chodzi mi o odcień, bo ciężko mi znaleźć żółte podkłady, w sklepach same z różowym pigmentem
chewing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:31   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

O typie kolorystycznym "delikatne lato" (soft summer) więcej tu:
http://www.cardiganempire.com/2012/0...of-cool_6.html
Kolory danego typu warto nosić przede wszystkim blisko twarzy, na górnej części ciała.
Mnie dużo podpowiedział Twój wygląd w tym grafitowym żakiecie- ten kolor świetnie do Ciebie pasuje. Pora polubić róże i błękity a raczej pożegnać się z czernią.
Cerę jak dla mnie masz typu 1 czyli z różowymi tonami. I takich powinnaś szukać tonów w podkładach. Przynajmniej tak sądząc ze zdjęcia. Piszesz o żółtych tonach na szyi, więc może zdjęcie nieco przekłamuje. Przydałoby się zdjęcie saute w naturalnym oświetleniu.

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Ja sama mam cerę oliwkową, dużo błękitnych tonów i wymagam żółtego pigmentu w podkładzie i dlatego używam Pure Light z Yves Rocher 200 Beige.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Co do fryzury:
http://www.glamki.pl/uroda/pomysl-na...e,19_7892.html
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 16:35   #12
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Ja bym spróbowała takiego cięcia:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krotkie-fryzury-do-okraglej-twarzy_290733.jpg (24,1 KB, 3 załadowań)
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:41   #13
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez chewing Pokaż wiadomość
Masz podobny typ urody do mojego, z twojego opisu w większości wszystko się u mnie zgadza (żółta szyja, blada buzia :/ ). Może trochę ci pomogę

Przede wszystkim rudy kolor włosów kompletnie do ciebie nie pasuje. Wszelkie ciepłe kolory, rude, czerwone, brązy z ciepłymi refleksami, słoneczne (żółte) blondy odpadają, bo gryzą się z całą resztą.
Świetnie wyglądałabyś w odcieniach popielatych, np. popielaty ciemny blond, jasny popielaty brąz. Nawet na tych "wizualizacjach" masz same zimne odcienie i wyglądasz super! twarz wydaje się rozświetlona. Najlepiej na 3 ostatnich zdjęciach, długość włosów też super pasuje

Jednak radzę ci nie kombinować samej z drogeryjnymi "popielatymi" farbami, a już na pewno nie sugerować się ich numerami i nazwami, bo sama ostatnio kupiłam popielaty ciemny blond i wyszły mi marchewkowe włosy...
fajny sposób na usunięcie rudawych refleksów z włosów to tzw. zapienianie, podsyłam linka: http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...-i-pewnie.html
Polecami też płukanki z gencjany i fioletowe szampony

Teraz masz na włosach taki ciemny brąz, tak? Ja bym go jak na razie delikatnie rozjaśniła do takie brązu jak na wizualizacji i zadbała o to, żeby był jak najbardziej chłodny (zapienianie,płukanki). Potem jak ci się znudzi możesz kombinować z chłodnymi blondami, ale uzyskać taki kolor jest strasznie ciężko

Jeśli chodzi o kolory ubrań to na pewno przygaszone kolory, pastele (morela!), ale też oliwkowe, szare.

Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że pomogłam. Mam ten sam problem co ty, też nie wiem, jaki mamy typ kolorystyczny, ale mniej więcej wiem, w jakich kolorach wyglądam okej, chociaż robię to na "czuja"

PS. jakiego podkładu używasz? chodzi mi o odcień, bo ciężko mi znaleźć żółte podkłady, w sklepach same z różowym pigmentem
Kochana, wielkie dzięki za pomoc

Co do podkładu, to niestety ale każdy muszę sprawdzać na nadgarstku ;/ Celuję w beże ale to też nie zawsze się spawdza.
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:45   #14
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Dorzucam zdjęcia zupełnie bez makijażu, zrobione przed chwilą przy oknie. <o zgrozo!> Mam nadzieję, że to pomoże...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SU1BRzAwNjUuanBn.jpg (62,8 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SU1BRzAwNTUuanBn.jpg (55,2 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SU1BRzAwNTYuanBn.jpg (59,8 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SU1BRzAwNzIuanBn.jpg (71,5 KB, 62 załadowań)
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:10   #15
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

masz cerę oliwkową, ale podtony na twarzy różowe.
Nie testuj podkładu na nadgarstku ale na twarzy, na linii żuchwy.I dobieraj kolor do twarzy, nie do szyi.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

zajrzyj tu:
http://www.alinarose.pl/2013/05/jak-...u-kupujac.html
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:15   #16
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

a tak wyglądam opalona oraz w rudościach:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0017.jpg (24,5 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0035.jpg (60,9 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0068.jpg (102,0 KB, 83 załadowań)
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:19   #17
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Całkiem ładnie w tych rudościach. I opalenizna potwierdza, że masz cerę oliwkową, ale bardzo jasną.Na siłę nie ma co dodawać jej żółtych tonów.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:34   #18
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

będę wobec tego szukała różowych podtonów A podpowiedz mi proszę, czy nie będę wtedy miała efektu maski? To, że zwykle starałam się dopasować kolor podkładu do szyi a nie do twarzy wynika z tego, że zwykle wydawało mi się, że mam różnicę w tonacji twarzy (która czasem wydaje mi się bardzo biała, a czasem taka właśnie różowa) a resztą ciała (która ewidentnie jest żółtawa).

No i co w takim razie z tym kolorem włosów? Trzymać się chłodnych odcieni? Zwykle wśród brązów czy rudości szukałam właśnie ciepłych refleksów. Ale jakoś ostatnio nie jestem do tego przekonana. No i co do typu kolorystycznego (generalnie kolorystyki), trzymać się soft summer?

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

i może znasz np. jakieś kolory podkładów, które mogłabym przetestować? Nigdy nie szukałam tego typu odcieni. Zawsze szukałam żółtych podtonów w beżach. Zwykle odcienie 1, max 2, byle żółte wszystkich podkładów.
w MACu doradzili mi pro longwear NC20
w Sephorze Estee Lauder DW Light 2.0
używałam kiedyś też Revlon Colorstay Buff

A ostatnio najbardziej pasuje mi niskopółkowy podkład Catrice Photo Finish w odcieniu 010 Sand Beige
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:49   #19
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

soft summer to typ między ciepłym a zimnym, więc z tonacją włosów możesz poszaleć.
Nawyraźniej miedzane odcienie rudości Ci pasują.
Różnice między szyją a twarzą można zniwelować stosując na szyję i dekolt krem z filtrami UV i rozświetlający puder.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Tu masz swatche podkładów:
http://www.atqabeauty.com/2012/03/ma...dkadow_11.html
Ja bym szła w kierunku lekko beżowego ivory. Z tych bym wzięła na testy 4, 7 i 8.
Szukaj podkładu z wysokim filtrem UV bo cera w ciąży i zaraz po jest skłonna do przebarwień i zmian pigmentacyjnych. Filtr 15 albo 20 spf to minimum.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 08:56   #20
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

reasumując:
-> jestem soft summer;
-> mam szukać podkładów z różowymi podtonami;
-> brwi do regulacji;
-> powinnam zrobić grzywkę

Najbardziej chciałabym wiedzieć jaki powinnam zrobić sobie kolor włosów, bo przy typie soft summer jest taaaaaaaka paleta zarówno ciepłych jak i zimnych odcieni. Byłabym bardzo wdzięczna za konkretne propozycje fryzur i kolorów, bo ja nadal nic nie wiem
Nad bobem pomyślę, chociaż nie ukrywam, że trochę szkoda byłoby mi ścinać drastycznie włosy.

I w ogóle czekam na konstruktywną krytykę i kolejne uwagi, bo ja ewidentnie od 25 lat nie potrafię poradzić sobie sama
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:58   #21
chewing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Brwi zostaw w spokoju, teraz jest moda na grube, naturalne brwi a nie te wyskubane, twoje są bardzo ładne, wystarczy je podkreślać kredką albo cieniami (z kredek polecam te z Catrice, naturalne kolory!)
Grzywki też sobie nie rób, trzeba ją codziennie myć, układać, prostować, podcinać regularnie, a pewnie jak urodzi się dzidzuś nie będziesz mieć na to rano czasu.
Znalazłam dla ciebie takie propozycje w internecie
-kolor: http://beautylovin.pl/wp-content/upl...bel-Marant.jpg

http://fleszstyle.pl/work/privateima...ts/F/46950.jpg

-fryzura:
http://www.studio-mody.com.pl/wp-con...1441c781ac.jpg

http://m.ocdn.eu/_m/ff1a09e34d34de07...945b,62,37.jpg

Generalnie to widzę cię z włosami do ramion,obcięte na prosto, przedziałek lekko na boku, "pazurki"przy buzi, żeby fajnie się układały. Podobają mi się takie delikatne fale, żeby je uzyskać wystarczy w lekko wilgotne włosy wgnieść piankę. I tyle
chewing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:23   #22
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Cienie do brwi z Catrice też są super Używam ich codziennie (oczywiście nie mam ich na tych zdjęciach bez make up'u)

Wielkie dzięki za propozycje fryzur i kolorów. Czy nie uważasz (uważacie - może ktoś jeszcze się wypowie ), że grzywka u mnie to nie byłby głupi pomysł? Tak patrzę na te symulacje, które sama zrobiłam i najbardziej podoba mi się ostatnia. Podobnie z długością - jeżeli po ciąży nie zaczną bardzo wypadać, to nie chciałabym bardzo ich ścinać

Co do koloru włosów: załóżmy, że wchodzę do fryzjera - o jakim kolorze powinnam powiedzieć?
Jeżeli tak wygląda paleta fryzjerska:

Oznaczenia numeryczne barw:
10.0- ekstra jasny blond
9.0- bardzo jasny blond
8.0- jasny blond
7.0- średni blond
6.0- ciemny blond
5.0- jasny brąz
4.0- średni brąz
3.0- ciemny brąz
2.0- bardzo ciemny brąz
1.0- czarny
Są to oznaczenia podstawowe, które pasują dla wszystkich barw.
Następnie numery po przecinku oznaczają odcień jaki dany kolor posiada.
Nie są one takie same u wszystkich farb ale przeważnie są takie:
0,1- popielaty
0,2- fioletowy
0,3- złocisty
0,4- miedziany
0,5- mahoniowy
0,6- czerwony

Który z numerów będzie dla mnie odpowiedni?

Szczerze mówiąc ostatnie 3 farbowania to był po prostu casting w domu. On zawsze wychodzi mi za ciemny mimo, że moje włosy były rozjaśniane dawno temu. Wybrałam Casting, ponieważ wydawał mi się łagodniejszy niż farby fryzjerskie. Czy jestem w błędzie?
Następne farbowanie będzie u fryzjera, będę chciała trochę rozjaśnić włosy. Tylko - no właśnie - do jakiego poziomu? Co mam mu powiedzieć?
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:49   #23
chewing
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 49
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Te propozycje kolorów, które wstawiłam są na poziomie 6, (5 to już ciemnyyy brąz), bez ciepłych refleksów muszą mieć numery 6,1 albo 6,2.
A może zrób sobie flamboyage??
http://www.alinarose.pl/2013/09/ombr...lamboyage.html
nie musiałabyś wtedy rozjaśniać całych włosów tylko pojedyncze pasma
chewing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:08   #24
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

jeju, jak pięknie
Bardzo mi się podoba, tylko nie znam fryzjera, który na 100% potrafiłby zrobić takie cudo
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:27   #25
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
masz cerę oliwkową, ale podtony na twarzy różowe.
Jak określiłas te tony na zdjeciach robionych w domu przy słabym świetle?

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez asiadz89 Pokaż wiadomość
Dorzucam zdjęcia zupełnie bez makijażu, zrobione przed chwilą przy oknie. <o zgrozo!> Mam nadzieję, że to pomoże...
Nie powinnaś kłaść tego pomarańczowego podkładu i farbować włosów na ciemno. W ciemno rudych(na tych fotkach to był właściwie kasztan) wyglądasz sztucznie. Imo dla ciebie są albo blondy (mozesz wróćic do naturalek ), albo w innym kierunku - jasne stonowane rudości (złoty blond z lekkim rudym podtonem). Nie opalaj się na siłę. Znajdź kosmetyki dopasowane do jasnej karnacji i podkreslaj ją razem z piegami.

kolory włosów:
http://www.marieclaire.com/cm/mariec...s-0610-mdn.jpg
http://www.cromatika.info/wp-content...r-o9ey53ib.jpg
http://www.girlsgonehair.com/wp-cont...airstyle-4.jpg
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:30   #26
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Jak określiłas te tony na zdjeciach robionych w domu przy słabym świetle?
A masz może jakąś inną sugestię?

Albo inaczej: rozumiem, że nie wystarczy, że zdjęcia są przy oknie. Powinnam wyjść na zewnątrz, tak?

Zdjęcia powinny być robione w słoneczny czy w pochmurny dzień?

Przepraszam za (być może) infantylne pytania ale ja naprawdę chciałabym, żebyście mi pomogły. Przed zajściem w ciążę ze względu na bardzo wymagającą pracę nigdy nie znalazłam czasu, żeby znaleźć wreszcie swoją kolorystykę w ubraniach i makijażu, odpowiedni kolor włosów etc. a bardzo chcę podobać się swojemu mężowi oraz świetnie czuć się sama ze sobą (chociaż nie powiem, dodatkowe kilogramy nie sprzyjają
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:34   #27
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez asiadz89 Pokaż wiadomość

Zdjęcia powinny być robione w słoneczny czy w pochmurny dzień?
Zawsze kolor wyjdzie trochę przekłamany , lepiej na zewnątrz, ale ani w słońcu, ani w mocnym cieniu. Najlepiej chyba w leciutkim zachmurzeniu.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:40   #28
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ---------


Nie powinnaś kłaść tego pomarańczowego podkładu i farbować włosów na ciemno. W ciemno rudych(na tych fotkach to był właściwie kasztan) wyglądasz sztucznie. Imo dla ciebie są albo blondy (mozesz wróćic do naturalek ), albo w innym kierunku - jasne stonowane rudości (złoty blond z lekkim rudym podtonem). Nie opalaj się na siłę. Znajdź kosmetyki dopasowane do jasnej karnacji i podkreslaj ją razem z piegami.

kolory włosów:
http://www.marieclaire.com/cm/mariec...s-0610-mdn.jpg
http://www.cromatika.info/wp-content...r-o9ey53ib.jpg
http://www.girlsgonehair.com/wp-cont...airstyle-4.jpg
Hmm... Bardzo ładne te kolory ale mam wrażenie, że mam trochę bardziej żółty odcień cery (zwłaszcza ciała, bo jak już wspomniałam, twarz ma inny koloryt ;/) i trochę to się chyba kłóci z teorią o soft summer. Mam rację?

A co sądzisz o popielatych odcieniach, o których wspomniały dziewczyny? Popielaty ciemny blond np.?

Jejku, wiedziałam, że mam taką nijaką 'urodę', że każdy będzie miał inne zdanie
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:54   #29
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

Cytat:
Napisane przez asiadz89 Pokaż wiadomość
w MACu doradzili mi pro longwear NC20
Z MACa wszystkie będą dla Ciebie za ciemne i za żółte Jak już chcesz wydać stówę na podkład to już kup coś z Make up Atelier Paris, np. wodoodporny , strzelałabym w odcień FLW1NB, ale mogę się mylić.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez asiadz89 Pokaż wiadomość
Hmm... Bardzo ładne te kolory ale mam wrażenie, że mam trochę bardziej żółty odcień cery (zwłaszcza ciała, bo jak już wspomniałam, twarz ma inny koloryt ;/) i trochę to się chyba kłóci z teorią o soft summer. Mam rację?

A co sądzisz o popielatych odcieniach, o których wspomniały dziewczyny? Popielaty ciemny blond np.?

Jejku, wiedziałam, że mam taką nijaką 'urodę', że każdy będzie miał inne zdanie
W jedym się zgadzamy, jesteś "zgaszonym " latem, lub "zgaszoną" późna wiosną Czyli unikaj jaskrawych, bardzo nasycownych lub b. ciemnych kolorów włosów. Jeśli nadal chcesz używac bronzerów itp, to idź w te chłodne blondy, choć ja bym szła w b. stonowane złoto-popielate blondy raczej... Imo jasne rudości (ale zgaszone!) podkreślą za to subtelną urodę i jasną karnację.

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

http://www.girlsgonehair.com/wp-cont...airstyle-4.jpg to tak naprawdę jest własciwie popielaty rudy blond
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:57   #30
asiadz89
Raczkowanie
 
Avatar asiadz89
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 70
Dot.: prawie-mamusia bardzo potrzebuje zmiany! pomożecie? :)

piękny ten kolor Najbardziej mi się podoba z tych, które mi zaproponowałaś Muszę znaleźć jakąś stronkę do metamorfoz, bo aplikacja w telefonie, której używam nie ma takiego odcienia

Postaram się porobić dzisiaj metamorfozy z różnymi kolorami włosów i wtedy zapytam o opinię
No chyba, że znasz może jakąś godną polecenia tego typu stronę
asiadz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-07 15:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.