Smutna poczatkujaca:-((( - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-26, 08:56   #91
aolis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 22
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez justa105 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tu gdzie jestem jest to jedyne "studio stylizacji paznokci", wlascicielka od 10 zajmuje sie paznokciami...naprawde nie mam innej mozliwosci...zobacze jak to wszystko bedzie wygladalo po 3-4 dniach...zebym tylko nie zapomniala solidnych podstaw z Polski)) wczoraj spedzilam popoludnie z dziewczyna, ktora ma swoj salon...ja rozumiem, ze kazdy wybiera technike w ktorej sie najlepiej czuje ale argumenty: covera nigdy nie uzywa bo nienaturalnie to wyglada, szablon-za duzo roboty, zel splywa i paznokcie plaskie...jak sluchalam i patrzylam to myslalam, ze zwariuje! Najgorsze jest to, ze ma niesamowicie duzo klientek...trzeba ok.tygodnia czekac ...no to ja juz niewiem czy tutaj niczego innego nie znaja i takie sa zadowolone czy jak...wiecie co ja chyba naprawde zanizylam poziom moich mozliwosci))))ale sluchajcie z tym packaniem akrylem moze sa takie szkoly, ze tak ucza?no bo troche to dziwne...ja i tak przy kuleczkach i ugniataniu zostane))
Czy Ty moja droga mieszkasz w Norwegii?
To co napisalas na to mi wyglada ja tu wlasnie mieszkam i gdy widze paznokcie zrobione W SALONIE za 600kr (ponad 300zl) gdzie linia usmiechu wyglada bardziej jak morska fala, caly paznokiec jest po prostu wklesly bo linia stresu wypada im na koncu wolnego brzegu... mysle, ze jest sens otwarcia tu szkoly
aolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 11:57   #92
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez aolis Pokaż wiadomość
To co napisalas na to mi wyglada ja tu wlasnie mieszkam i gdy widze paznokcie zrobione W SALONIE za 600kr (ponad 300zl) gdzie linia usmiechu wyglada bardziej jak morska fala, caly paznokiec jest po prostu wklesly bo linia stresu wypada im na koncu wolnego brzegu... mysle, ze jest sens otwarcia tu szkoly
W Polsce też czasami nie jest fantastycznie. Za 300zł to jeszcze nie widziałam, ale nie wiem jak tam się ma waluta norweska, w każdym bądź razie poszłam kiedys do pewnej pani do nibysalonu (który wyglądał jak nora). Kobieta ok. 40-stki. Pisała sobie na stronie, ze niby kończyła kursy w USA i Kanadzie... po pierwsze, prądu nie było takze nie bylo mowy o zadnych urządzeniach elektrycznych.
Chciałam uzupełnienie ze zmianą wzoru... a ona lekko mi spiłowała paznokcie przy skorkach, tylko tam nałożyła akryl w dodatku w innym kolorze niz miałam wczesniej... poprzedniego wzoru (taki fioletowo-niebieski brokat w ogóle mi nie spiłowała) i na ten poprzedni wzór nałożyła nastepny (lakierem jakies ciapy). Wygladało to wszystko koszmarnie. Na dodatek jeden paznokiec odleciał mi po 6 dniach, a potem po kolei wszystkie leciały - nigdy wczesniej u innych mi sie to nie zdarzyło... wiecej juz u niej nie zagosciłam.
Takze w Polsce tez zdarzaja się cwaniaki. Nawet czasem wolę chodzic do 'mniej zaawansowanych' bo przynajmniej się starają, biorą mało kasy, a takie iby 'zaawansoane' to tylko cwaniakują jak zarbic na kliencie i jak najmniej materialow zuzyc...
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 13:42   #93
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Ja jestem w srodkowej Francji..nie za duza miejscowosc wiec moze dlatego...jak juz wczesniej pisalam mialam mozliwosc spedzenia czasu z dziewczyna-byla szkolona w Professionails, zarabia naprawde kokosy...do zelu ma jakis kwadratowy pedzel (jak jej powiedziedzialam, ze ja mam plaski to ironicznie sie tylko usmiechnela), no i te frenche jakies takie plaskie, zero lini usmiechu...krzywej C to raczej nie praktykuja)) ajajajajaj...ciezko bedzie...wczesniej bylam na poludniu i tez nielatwo znalezc dobra stylistke...wybralam kurs w Polsce i bardzo sie ciesze, bo nie dosc ze troche taniej to jeszcze mamy prawdziwe profesjonalistki
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 17:05   #94
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Hej!Fajny watek.
Ja mieszkam w Szwecji, i jak pisze Aolis..... tak wygldaja paznokcie Skandynawek. Plaskie, grube, pofalowane i jeszcze drogie. U mnie trzeba zaplacic minimum 500 sek, co daje pow. 250 zlotych, a i ta nie ma pewnosci co do rezultatu. Myslalam, ze pojde sobie zrobic kilka razy paznokcie po to, by popatrzec, ale jak obejrzalam prace 'stylistek' na blogach, zlapalam sie za glowe. Wole poczytac, co tu piszecie i pocwiczyc na sobie, niz wydac kilka stow na jakies pomylki.
Podobnie rzecz a sie ze strzyzeniem. Tu nie maja pojecia o paznokciach i strzyzeniu, a licza sobie tyle, ze ho ho.


Co do techniki machania dosc plaskim pedzelkiem, ale z dlugim gestym wlosiem, to widzialam w necie i ladnie to wygladalo. (Zelowy pedzelek ma krotsze wloski) Paznokcie robi facet i jest zakrecony. jego ick to chyba 'zoo' cos tam. Bardzo ladnie to wyglada i sprawnie mu idzie. Nawet krzywa jest dealna, ze wcale tego nie piluje tylko poleruje blokiem. Co do covera, uzywa go regularnie .
Nazywa sie nailzoo, a link do jednej z jego kanalu jest tu http://www.youtube.com/user/nailzoo
Ma sporo prac na koncie, milo sie oglada. Minusem jest muzyka w tle, ktora jest dosc taka jak z klubu gogo. Z boku jest lista jego poczynan. jak ktos zna angielski to cool, ale i bez jezyka, mysle ze warto polukac. Tu taki przyklad http://www.youtube.com/user/nailzoo#p/u/20/w6Ye4faZaBI


Baj de lej, mozecie mi doradzic jakis pedzlek do akrylu? Ja poczatkujaca i tylko na wlasny uzytek. Mam nieduze paznokcie. Wydaje mi sie, ze akryl mniej klopotliwy od zelu trojfazowego, ale to moje osobiste wyobrazenie Czy taki bedzie dobry? http://www.alphanailstylist.pl/pl/83...3%C5%BCowy.htm

Ps. Sorry, nie chce reklamowac sklepu, ale nie wiem, jak sie robi 'skroty' do stron, by nie podawac calego linku. Fotka tez nie dala sie wrzucic do zalacznika.
Z gory dzieki

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2011-09-26 o 17:47
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 08:32   #95
aolis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 22
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Baj de lej, mozecie mi doradzic jakis pedzlek do akrylu? Ja poczatkujaca i tylko na wlasny uzytek. Mam nieduze paznokcie. Wydaje mi sie, ze akryl mniej klopotliwy od zelu trojfazowego, ale to moje osobiste wyobrazenie Czy taki bedzie dobry? http://www.alphanailstylist.pl/pl/83...3%C5%BCowy.htm
Kochana to jest pedzel made in china, ktory mozesz kupic bezposrednio od tamtejszych, malo tego w zestawie 5szt roznych rozmiarow za... sama zobacz
http://www.ebay.com/itm/5-PCS-2-Ways...item48418166fe

i jeszcze Ci za darmo wysla

Maja charakterystyczny kreciolek na raczce, latwo rozpoznac szczegolnie jak sie samemu je kiedys kupilo I tak: metalowa koncowka odpadnie po kilku minutach od raczki wiec lepiej odrazy zdemontowac i podkleic przed uzyciem a same pedzle sa ok ale szalu tez nie ma, lecz za takie pieniazki...
Od tego samego sprzedawcy kupilam zestaw plaskich pedzli i sa genialne do zdobien one stroke i do zelu takze super

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Akryl dla samej siebie zdecydowanie lepszy bo: wymaga mniej "sprzetu", preparatow (np.cleaner), termin przydatnosci proszkow akrylowych jest nieograniczony. A jak sie do tego zakupi dobry system akrylowy to pracuje sie lepiej jak zelem I jesli moge to szczerze polecam Ci OPI Absolute - sama uzywam i jest genialny! Pracuje sie na mokrej kulce, czas schniecia dlugi - bezstresowo wymodelujesz pazurka, do tego nie zolknie i nie szarzeje, trzyma sie genialnie. Testowalam w ekstremalnych warunkach i jest niezniszczalny!
Podrzucam linki jakbys byla zainteresowana:
http://www.ebay.com/itm/OPI-Absolute...item48410b4d3a

http://www.ebay.com/itm/OPI-Nail-ABS...item35b576d2d8

Polecam ten wiekszy bo jest 3 x wiekszy a 2 x drozszy
aolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 13:54   #96
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez aolis Pokaż wiadomość
Kochana to jest pedzel made in china, ktory mozesz kupic bezposrednio od tamtejszych, malo tego w zestawie 5szt roznych rozmiarow za... sama zobacz
http://www.ebay.com/itm/5-PCS-2-Ways...item48418166fe

i jeszcze Ci za darmo wysla
Dzieki, ze mnie uswiadomilas w temacie Moge pozwolic sobie na drozszy pedzelek, ale mysle, ze nie chce mi sie wydawac 200 zet na 2 sztuki , bo ja tylko dla siebie. Czy mozesz polecic jakis lepszy, skoro ten jest ot taki ok? Mi chodzi o to, zeby wloski nie wypadaly, by byl odpowiedniomiekkki/twardy dla akrylu, taki jak najbardziej przyjazny upartej poczatkujacej

Cytat:
Napisane przez aolis Pokaż wiadomość


A
kryl dla samej siebie zdecydowanie lepszy bo: wymaga mniej "sprzetu", preparatow (np.cleaner), termin przydatnosci proszkow akrylowych jest nieograniczony. A jak sie do tego zakupi dobry system akrylowy to pracuje sie lepiej jak zelem I jesli moge to szczerze polecam Ci OPI Absolute - sama uzywam i jest genialny! Pracuje sie na mokrej kulce, czas schniecia dlugi - bezstresowo wymodelujesz pazurka, do tego nie zolknie i nie szarzeje, trzyma sie genialnie. Testowalam w ekstremalnych warunkach i jest niezniszczalny!
Podrzucam linki jakbys byla zainteresowana:

Polecam ten wiekszy bo jest 3 x wiekszy a 2 x drozszy
Wlasnie ze wzgledow praktycznych mysle o akrylu, bo:
-mam taka taniutka lampe, ze pewnie bede musiala czesto wymieniac zarowy,
-duzo wypadkow z wylaniem sie zelu czy mocnym zelpieniu sie opakowania z pokrywka - Opi Axiumm....
-trudniej sie to zabiera ze soba w podroz do ewentualnej poprawki...
-potrzeba sporo produktow
-no i... co wazne, przy drozszych produktach oplaca zamawiac sie wieksze opakowania zelu, a ich 'shelf life' po otwarciu to 18 miesiecy. Ja nie wiem, czy zdolam zuzyc takie cudo.

Jestem skonna wylozyc wiecej, ale zeby uniknac tych rzeczy wymienionych powyzej (przez Ciebie i z mojego osobistego - osobliwego doswiadczenia), dlatego mysl o akrylu, glownie do wzmocnien (z krzywa of koz) i takiego naturalnego manikiuru, rowniez pod lakiery.

Wielkie dzieki, Aolis, za linki, mysle, ze zdecyduje sie na drugi zestaw. Ile czasu leci przesylka do PL? Ja mieszkam za granica, ale planuje przyjazd i chcialabym utrafic w termin .

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Aoilis, a masz doswiadczenie z systemem EzFlow i pudrami IBD?
Ja bardzo lubie marke OPI (super lakiery), ale jestem ciekawa porownania na tle tych dwoch.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2011-09-27 o 13:55
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 19:03   #97
Isil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 54
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Ja mam pytanie które może już padło an forum, ale powiedzcie mi moje drogie czy jeżeli nasza klientka pracuje jako sprzątaczka i macza łapki ciągle w płynach one mogę odpadać szybciej i niemal w całości (wraz z żelem). Czy to przez złe opracowanie pazurka?

1.Odsunięcie skórek
2.Zmatowanie płytki
3.przemycie clinerem
4.Dopasowanie pazurków i naklejenie
5. zrównanie z płytką opiłowanie itd
6. przemycie
7. primer na naturalna plytke
...
Isil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 22:01   #98
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez Isil Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie które może już padło an forum, ale powiedzcie mi moje drogie czy jeżeli nasza klientka pracuje jako sprzątaczka i macza łapki ciągle w płynach one mogę odpadać szybciej i niemal w całości (wraz z żelem). Czy to przez złe opracowanie pazurka?

1.Odsunięcie skórek
2.Zmatowanie płytki
3.przemycie clinerem
4.Dopasowanie pazurków i naklejenie
5. zrównanie z płytką opiłowanie itd
6. przemycie
7. primer na naturalna plytke
...
Isil, teoretycznie, jeśli się często moczy dłonie, to żel może gdzieniegdzie odchodzić, no ale nie oszukujmy się - gdyby to było regułą, to np. fryzjerki nie mogłyby nosić paznokci w ogóle! A noszą z powodzeniem Także ja obstawiam na 99% Twój błąd, jakąś niedoróbkę techniczną. Kiedyś, kiedy byłam początkująca i coś mi się zapowietrzało/łamało/odpadało też szukałam winy we wszystkim dookoła, a prawda taka, że winę za takie "wypadki" zwykle ponosi stylistka, a nie woda, chemikalia itp.
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 12:19   #99
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez Isil Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie które może już padło an forum, ale powiedzcie mi moje drogie czy jeżeli nasza klientka pracuje jako sprzątaczka i macza łapki ciągle w płynach one mogę odpadać szybciej i niemal w całości (wraz z żelem). Czy to przez złe opracowanie pazurka?

1.Odsunięcie skórek
2.Zmatowanie płytki
3.przemycie clinerem
4.Dopasowanie pazurków i naklejenie
5. zrównanie z płytką opiłowanie itd
6. przemycie
7. primer na naturalna plytke
...
po czesci zgadzam sie z naddel.. chociaz nie ma na to reguly -pieciu klientkom-sprzataczkom beda trzymaly sie zele i akryle bez zadnych problemow, a szostej moga odpadac..
ale czy na pewno po odsunieciu skorek i zmatowieniu wszystkie blonki, skorki sa usuniete?? ja bym zrezygnowaa z przemywania cleanerem po opracowaniu plytki -nalozylabym dwa razy primer kwasowy, a jesli masz to przed primerem rowniez nail prep-jest silniejszy od cleanera (czy ten cleaner, ktorego uzywasz jest przeznaczony do odtluszczania naturalneo paznokcia??)...
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 20:24   #100
aolis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 22
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki, Aolis, za linki, mysle, ze zdecyduje sie na drugi zestaw. Ile czasu leci przesylka do PL? Ja mieszkam za granica, ale planuje przyjazd i chcialabym utrafic w termin .
Aoilis, a masz doswiadczenie z systemem EzFlow i pudrami IBD?
Ja bardzo lubie marke OPI (super lakiery), ale jestem ciekawa porownania na tle tych dwoch.
Nie ma sprawy, do uslug !
Przesylka bedzie szla jakies max 2tyg. Z powodzeniem mozesz ja dostac gdziekolwiek, bo ten sprzedawca oferuje wysylki do wiekszosci krajow.
Akrylu innego nie probowalam bo ten tak swietnie mi sie sprawuje, ale... przymierzam sie do Ez Flow HD bo tez dlugo schnie (system bezprimerowy, ale podobno roznie z trwaloscia, dlatego poleca sie uzyc primer).
Pedzelki: z tanszych a dobrych to supernail
http://www.ebay.com/itm/SuperNail-Sa...item45ee4bc58c
Taki wlasnie ksztalt najbardziej mi odpowiada
A to juz drozsze:
http://www.ebay.com/itm/SuperNail-Ac...item45ee40967e
http://www.ebay.co.uk/itm/Kolinsky-S...item45fd506364

p.s Kiedys doswiadczylam "zelu w podrozy" i... nigdy wiecej!
aolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 18:51   #101
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Aolis, wielkie dzieki!!!
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 11:24   #102
aolis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 22
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Aolis, wielkie dzieki!!!
welcome!

Jesli cos jeszczepotrzeba daj znac - podziele sie swoja wiedza i namiarami na produkty (zdecydowanie taniej jak w PL)

Pozdrawiam
aolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 22:13   #103
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

pooglądałam, poczytałam i mam kilka uwag

1) co do removera - nie zaleca się uzywania bezposrednio przed stylizacją, niektóre preparaty zawierają tłuszcz i mogą spowodować zatluszczenie płytki, wszystkie removery rozpuszczają naszą skórę - zmiękczając ją - i analogicznie działają na pazurek, rozmiekczając go powodują zmianę objętości paznokcia (tak jak dłuzsze moczenie w wodzie) co może być przyczyną liftowania masy przy skórkach w momencie kiedy paznokcie wyschną i z powrotem zmniejszą swoją objetość.

2) przed stylizacją klient myje dłonie wodą z mydłem, ale szybko i przede wszystkim z reguły klient ma paznokcie pokryte czymś - lakierem, starymi powłokami żelowymi, akrylem etc...więc płytka nie ma duzego kontaktu z wodą (jedynie od spodu).

3) błonki najlepiej odsunąć kopytem metalowym a dla 100% pewności pazurek zmatowić miałkim pilnikiem (np.240) - koniecznie z zaokrąglonymi rantami (krawędziami) pilnika - u mnie w sklepie białe i-nailsy są do tego idealne ale może to być jakikolwiek inny pilnik 240 - jesli ma ostre krawędzie - tepimy je innym pilnikiem przecierając po krawędziach. Jeździmy pilnikiem przy skórkach - łukowatym ruchem, tak aby krawędź pilnika wspierała się na skórkach (przy okazji je odsuwamy z płytki), dlatego krawędź pilnika musi być zaoblona (gładka) - w przeciwnym wypadku potniemy klientce paluchy

4) zawsze można użyć removera na koniec stylizacji - zamiast oliwki. Jest dużo lepszy, wetrzeć remover palcem w skórki i dokładnie wmasować, wówczas skórki są sprężyste, gładkie i połyskliwe.

5) co do przyczyn liftowania - w mojej opinii przyczyna jest taka: za cienka warstwa żelu przy skórkach, najprawdopodobniej zbyt mocno wypiłowana pilnikiem - stąd liftowanie. A moja diagnoza wzięła się z obserwacji: nakładasz zbyt dużo żelu (nie masz jeszcze wprawy) i żel spływa na boki paznokcia (stąd te buły po bokach) - potem chcesz nadać ładniejszy kształt i zbyt dużo masy zbierasz pilnikiem. Zresztą żele nie lubią zaraz po utwardzaniu być tak mocno szurane pilnikiem - bo nie są elastyczne i po prostu rozchwiejesz żel jak ząb mleczny. Jak się zdejmuje masę? Własnie piłując ją z grubsza, jak jest cienka warstwa żelu to zaczyna odpryskiwać i mozna ją patyczkiem podważyć i odpadnie sama, łatwo odchodzi od paznokcia i się odspaja. jak żelu jest grubo - wtedy się nie odspaja.

Prosta rada - ktos tu już wczesniej napisał:

kształt paznokcia nadajemy nakładając odpowiednio żel - nie pilnikiem.
Pilnik służy nam tylko do korekty: linii bocznych, linii wolnego brzegu, linii włosa, zdejmowania masy, skracania pazurków, ewentualnie zebrania nadmiaru masy z apexu. Nie powinno się nakładać żelu tak - aby po utwardzeniu trzeba było spiłować więcej niż 10% nałozonego produktu.

Niektóre osoby bez wprawy - robią wielkie gluciory, potem pilnikiem spiłowują 40% nałozonej masy, żeby pazur jako tako się prezentował. A to błąd:
szkoda kasy (materiał)
czasu (wiadomo)
pilnika (wiadomo)
zdrowia (pył)
a przede wszystkim pazur i tak będzie paskudnie wyglądał a na dodatek wszystko zliftuje i to od razu.

Spróbuj tak nakładać żel aby nie spływał
rób pazurki po jednym (albo naprzemiennie - jak robisz klientce)
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 12:12   #104
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Dobra rado bardzo Ci dziekuje za podsumowanie i pomocne wskazowki...idzie mi coraz lepiej Pierwszy tydzien na stazu zaliczony ale rzeczywiscie wiele dobrego mi on nie przyniesie:-((( Jedynie praca z frezarka...dziewczyny, ktore tam pracuja maja godzine (obojetnie czy odnowa czy kompletne zalozenie paznokci), jak juz wspominalam wczesniej pracuja tylko na szablonach (podkladaja tak, ze paznokcie albo sa plaskie albo tak jakby do gory), no i glownie akryl...w dodatku bez kamuflazu wiec jezeli robia french wszystko przeswituje...najczesciej na gotowe paznokcie klada lakier lub kolorowy zel i wtedy efekt jest calkiem niezly plus-paznokcie naprawde dobrze sie trzymaja, wszystkie klientki przychodza po 3-4 tygodniach z odrostami ale rzadko sie zdarza zeby cos odlecialo, odpowietrzylo sie, zlamalo itp. Az dziwne bo zaczynaja od odpychania delikatnie skorek, pozniej frezarka skrocenie, spilowanie odrobine starej masy, pedzlem odpylenie ,primer no i klepia tymi swoimi pedzelkami akryl)))pozniej znowu obrobka frezarka,pilniekiem(kszta lt paznokcia) na koniec bialym blokiem i gotowe...a jak robia french to frezarka na koncowce zlobia miejsce na bialy akryl-troche to skopmlikowane do wytlumaczenia))) zostal mi jeszcze tydzien...zostaje przy swoich technikach. ;-))))
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 09:44   #105
aolis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 22
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Z tym zlobieniem w koncowce to chodzi zapewne o ten sposob http://www.youtube.com/watch?v=ZUgdb...eature=related
Przy okzaji polecam inne firmiki z serii Young Nails
A mozesz mi powiedziec na jakiej marce pracuja w tym salonie?
aolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:24   #106
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Aolis dokladnie tak jak na tym filmiku z tym, ze one robia akrylem...no to jednak istnieja takie techniki)))) Ten salon w ktorym odbywam staz ma ponad 140 placowek i pracuja na swoich wlasnych produktach...wczoraj probowalam nalozyc akryl tak jak dziewczyny i powiem wam, ze calkiem niezle to wychodzi no i o wiele szybciej...
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 18:21   #107
aolis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 22
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

A prowadza sprzedaz tychze produktow? Piszesz, ze sie trzyma super, technika wykonania prosta i szybka... narobilas mi smaku
aolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 18:58   #108
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Niestety nie sprzedaja... tylko lakiery do paznokci...ale ja Ci powiem, ze zaczynalam na NEW NAILS, teraz MISTERO MILANO (akryl i zel) i nie mam zastrzezen, a male problemy techniczne to moja wina (zle przygotowanie plytki itd), Aolis a Ty czego uzywasz?
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 10:21   #109
aolis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 22
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez justa105 Pokaż wiadomość
Aolis a Ty czego uzywasz?
Akryl mam OPI Absolute - jest swietny latwo sie na nim pracuje, dlugo sie trzyma nawet podczas extremalnego uzytkowania (2tyg moczenia w slonej wodzie na wakacjach) i nie traci kolorow. Ale to sa moje akrylowe poczatki i chcialabym przetestowac inne marki, zwlaszcza te polecane przez inne stylistki jak te te z Twojego salonu, ktore chetnie bym wziela w obroty
Zelem robie od 2006r. i mialam juz w lapkach sporo marek, aktualnie pracuje na IBD, EzFlow, SunFlower (mus brzoskwiniowy rewelacja do problematycznej plytki!), a w drodze do mnie sa Star Nail (acrygel) i Nailite (holographic gel). Ta druga marka nieznana w PL, ale moze akurat cos fajnego, jak sie sprawdzi na pewno wrzuce info na forum.

A jaka ma konsystencje, na ktorej sie pracuje ten akryl z Mistero MIlano? Jak bys go ocenila?
aolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 19:34   #110
paulak81
Przyczajenie
 
Avatar paulak81
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez justa105 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, tez mi się wydaje, ze coś w przygotowaniu płytki musi być nie tak...primer stosuje(a propo jak nakladam to muszę długo czekać aż wyschnie ?), zel gruntujacy?bardzo proszę o wyjaśnienie tego terminu?a dzis sprzedałem i odprysl mi prawie z połowy paznokcia mój piękny french:-(((no się pochlastam!!!może w tym przypadku za cienki polozylam zel?
Kiedy ja zaczynałam też mi french odpryskiwał...właściwie odchodził.U mnie powodem było zbyt kródkie utwardzanie w lampie...powodzenia
paulak81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 18:13   #111
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Aolis przepraszam, ze tak pozno odpisuje ale troche bylam zalatana, mialam przedluzony staz no i maly egzamin...co do akrylu MM ciezko mi jako poczatkujacej okreslic konstystencje;-( powiem Ci, ze super sie naklada, probowalam tez ta metoda, ktora podpatrzylam na kursie i calkiem niezle..ja mam srednioschnace i daje sobie swietnie rade. Musialabys poczytac opinie albo tu na forum albo na ich stronie. Dzis sobie strzelilam pazurki akrylowe i bardzo jestem zadowolona-no moze jeszcze za wczesnie zeby w galerii je umieszczac ale widze, ze robie postepy
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.