Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-12-27, 09:57   #601
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 9 247
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Dziêkujê.. Idê poczytaæ..
Póki co kupi³am szampon z shikakai i aml± oraz myde³ko sesa na stronie helfy.. Zobaczymy jakie bêd± efekty..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESY£AM T£UMACZEÑ KSI¡¯EK!!!
Yasinisi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-27, 23:59   #602
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

U¿ywam od d³u¿szego czasu tylko w³a¶nie eko-szamponów - ró¿nych firm. Wprawdzie bez certyfikatu, ale o ¶wietnym sk³adzie s± np. John Masters Organics - u mnie sprawdzi³y siê bardzo dobrze, tylko ta cena... , z certyfikowanych teraz u¿ywam Madara i te¿ jest super, poza tym Sante i wspomniana wy¿ej Lavera. S³ysza³am te¿ dobre opnie o Bentley Organic, wiêc pewnie bêd± nastêpne w mojej kolejce Co do pocz±tków to fakt, ¿e trzeba byæ przygotowanym, ¿e w³osy mog± ró¿nie zareagowaæ. Ja mia³am wra¿enie jakby by³y trochê jakby nie do koñca umyte u nasady, ale to jest efekt przej¶ciowy. Potem tak jak wspomnia³am wcze¶niej, efekty zdumia³y nawet mnie sam± i nie ma mowy, ¿ebym wróci³a do chemicznych odpowiedników.
tequilla78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-28, 07:46   #603
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 9 247
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Poka¿ wiadomo¶æ
U¿ywam od d³u¿szego czasu tylko w³a¶nie eko-szamponów - ró¿nych firm. Wprawdzie bez certyfikatu, ale o ¶wietnym sk³adzie s± np. John Masters Organics - u mnie sprawdzi³y siê bardzo dobrze, tylko ta cena... , z certyfikowanych teraz u¿ywam Madara i te¿ jest super, poza tym Sante i wspomniana wy¿ej Lavera. S³ysza³am te¿ dobre opnie o Bentley Organic, wiêc pewnie bêd± nastêpne w mojej kolejce Co do pocz±tków to fakt, ¿e trzeba byæ przygotowanym, ¿e w³osy mog± ró¿nie zareagowaæ. Ja mia³am wra¿enie jakby by³y trochê jakby nie do koñca umyte u nasady, ale to jest efekt przej¶ciowy. Potem tak jak wspomnia³am wcze¶niej, efekty zdumia³y nawet mnie sam± i nie ma mowy, ¿ebym wróci³a do chemicznych odpowiedników.
Dziêkujê za konkretne firmy i opis tego czego mogê siê spodziewaæ..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESY£AM T£UMACZEÑ KSI¡¯EK!!!
Yasinisi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-28, 09:58   #604
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 3 240
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Tre¶æ usuniêta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-12-28, 12:21   #605
¦nie¿ka
Zakorzenienie
 
Avatar ¦nie¿ka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 4 556
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Hej dziewczyny,fajny watek mo¿e i ja co¶ skrobnê
a wiec ja w³osy myje szamponem farmona (niestety sls ma na drugim miejscu ale to jak wiêkszo¶æ szamponów )
placenta
odzywka garnier z avocado
przed myciem nak³adam na mokre w³osy olejek rycynowy,ostatnio nawet da³am oliwke babydream nawet nie¼le ale miejscami troche jakby t³ustawe jednak...ale chora jestem w domu siedze wiêc spoko an drugi raz wezme mniej.Olejek kokosowy próbowa³am ale jakos bez rewelacji.
Chcia³abym jak±¶ maske kupic slysza³am o tej Mypie z mas³em shea z Natury wiêc jak bede to napewno sie rozejrze za nia
nie u¿ywam suszarki,prostownicy,lokó wki,pianek,lakierów chyba ze b.rzadko
no i ogolnie co co jemy bardzo wp³ywa na kondycje w³osów,staram sie je¶æ zdrowo w miare suplementów konkretnie na w³osy nie stosuje ale za to witaminy i tran (zamierzam kupic )
stosowa³a któras z was szampon biovax?bez sles,sls i silikonów?brzmi bardzo fajnie chêtnie bym go kupi³a,ciekawe czy u mnie w miescie jest.Mia³a go juz któras z was?
__________________
pewno¶æ siebie i rado¶æ ¿ycia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
¦nie¿ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-05, 21:25   #606
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 4 298
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

szampon babydream
od¿ywki: kallos late, gloria (? nie chce mi sie sprawdzac ale jakos tak), wax l'biotnica
dodatki do od¿ywek: olej rycynowy, keratyna hydrolizowana, jedwab hydrolizowany,

na wlosy w formie masek oleje najchêtniej kokosowy, panthenol, "naturalny czynnik nawil¿aj±cy"


i wszystko, minimalizm jest dla mnie najlepszy, a najlepszy sposob no nie narazanie wlosow na niszczenie siê, nie farbujê, nie prostujê, nie stosujê rzadnych kosmetyków modeluj±cych, okazjonalnie nab³yszczacz ale moje wlosy ju¿ s± w na tyle dobrej kondycji ¿e moge sobie pozwolic (po nablyszczaczu- szampon zio³owy)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszê o wype³nienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku us³ug dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziêkowania dla dwóch z Was oferujê bezp³atne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-01-05, 22:11   #607
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój w³asny ¶wiat
Wiadomo¶ci: 2 222
GG do magica
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Zaciekawi³y¶cie mnie z tymi eko szamponami. Ja na razie stosujê Joannê z jedwabiem i sprawdza siê, ale zale¿y kiedy. Czasem jest super, ale bywaj± nieliczne dni(nie wiem od czego to zale¿y), kiedy w³osy ju¿ tak ³±dnie nie wygl±daj±.
Kiedy¶ my³am Fitomedem, fajny sk³ad i bardzo ³adnie dzia³a³ na w³oski, muszê do niego chyba wróciæ.

Poza tym stosujê amlê, ale niestety od kilkunastu dni zaniecha³±m jej, co widaæ równie¿ po stanie moich w³osów. Poza tymjak mi siê przypomnie to keratyna hydrolizowana i jedwab hydrol. z mazide³ we w³asnorobionej miezance z hydrolatem- pomaga, kiedy w³osy s± szorstkie, w mig je wyg³adza i od¿ywia. Rozrabiam z hydroltem, bo niestety keratyna ¶mierdzi wêdlin±:/ - przynajmniej ja tak to odczuwam.

I nie wiem co robiê nie tak, ale olej kokosowy na mnie w ogóle nie dzia³a:/
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTE¦ PIÊKNIEJSZA NI¯ CI SIÊ WYDAJE-klik

to s³owo(nie "te s³owo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 10:14   #608
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 706
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-nasze patenty na piêkne w³osy ZBIORCZY

Dziewczyny, ostatnio kupi³am szampon Timotei z henn± i po dwóch myciach nada³ moim w³oskom ¶liczny kasztanowy kolor. Niestety co¶ z tym szamponem jest nie tak, mo¿e za du¿o w nim olejków, bo nastêpnego dnia ju¿ mam straszne str±ki z w³osów.
I tak siê zastanawiam, bo ten pomys³ z henn± bardzo mi siê podoba, co my¶licie, aby zmieszaæ zwyk³y szampon z rozrobion± henn± i myæ sobie g³owê takim specyfikiem? Nic w necie na ten temat nie znalaz³am.
aggie82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-02, 14:47   #609
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomo¶ci: 828
Smile Dot.: Sprawdzone sposoby na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Poka¿ wiadomo¶æ
A macie jakie¶ do¶wiadczenia z p³ukaniem w³osów piwem??
By³am dzi¶ u polecanej przez kole¿anki fryzjerki i ona w³a¶nie doradzi³a mi poza zmian± szamponu na profesjonalny, w³a¶nie jak najczêstsze p³ukanki z piwa..

Ps. Dzi¶ posz³o spore zamówienie na Mazid³ach i BU, w tym ró¿ne produkty tak¿e do w³osów jak olej monoi, shikakai, owies i jedwab hydrolizowany.. Bêdê siê bawiæ w ró¿ne w³asnej produkcji maski, zobaczymy jakie bêd± efekty..

..............

Na piwo krêcê w³osy na papiloty. Mam w³osy grube, d³ugie, z tendencja do przet³uszczania siê i ³upie¿u. Plukanki z piwa robi³am mo¿e przez 2 tygodnie w ramach testu przeciw³upie¿owego, i naprawdê dzia³a. Innych dobroczynno¶ci nie zauwa¿y³am. A zapachu nie czuæ jak w³osy wysechn± ;-)
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachê, czyli blog o zdrowym od¿ywianiu, receptach na ¿ycie i naturalnej pielêgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, je¶li pomo¿esz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratujê.
siwa anka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-02, 08:54   #610
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 85
Czy szampon Babydream zmywa silikony?

Hej dziewczyny, mam pytanie, jak w tytule. Czy jestem w stanie zmyæ dostatecznie dobrze silikony szamponem Babydream? Nie zawiera sls, ale za to CB, wiec jakie¶ tam powinien zmywaæ... mam w³osy o du¿ej porowato¶ci, podatne na ró¿ne zniszczenia wiêc niestety pielêgnacja bezsilikonowa mi nie s³u¿y, ale tak samo nie s³u¿y mi u¿ywanie szamponów z SLS Tak wiêc, czy wystarczy Babydream czy mo¿e co kilka myæ u¿ywaæ jednak jakiego¶ szamponu typu Barwa, zawieraj±cego w sk³adzie slsy?

Z góry dziêkujê za odpowied¼.
likeff jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-02, 11:35   #611
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 5 208
Dot.: Czy szampon Babydream zmywa silikony?

To zale¿y jaki silikon zmywasz, s± takie, które mo¿na zmyæ delikatniejszymi detergentami i takie przy których bez sls siê nie obejdzie. Ja w ka¿dym razie u¿ywam szamponu z sls je¶li chcê zmyæ silikony tylko oczywi¶cie takiego, który w sk³adzie sam nie ma silikonów, polyquaterium i innych oblepiaj±cych cudów.
lucciola jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 12:24   #612
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 2 097
Dot.: Czy szampon Babydream zmywa silikony?

Sk±d w³a¶ciwie wziê³o sie przekonanie, ze na niektóre silikony trzeba SLSu? Na prawdê nie rozumiem tego Przecie¿ to s± oleje dodawane do masek czy od¿ywek w ilo¶ci do kilku %, dlaczego wiec odpowiednio u¿yty dowolny detergent nie mia³by ich usun±æ?
__________________
Szukam i wymieniê

Kadzid³a (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-02, 12:52   #613
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomo¶ci: 2 946
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY

Szampon Babydream w ogóle kiepsko radzi sobie z oczyszczaniem w³osów (przynajmniej moich - cienkich i delikatnych, szybko przet³uszczaj±cych siê), nawet bez dodatkowych obci±¿eñ typu olej czy silikony. Pod tym wzglêdem 'Granat i aloes' Alterry ¶wietnie siê spisuje.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-02 o 12:53
Lorri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-02, 14:43   #614
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 85
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Poka¿ wiadomo¶æ
Szampon Babydream w ogóle kiepsko radzi sobie z oczyszczaniem w³osów (przynajmniej moich - cienkich i delikatnych, szybko przet³uszczaj±cych siê), nawet bez dodatkowych obci±¿eñ typu olej czy silikony. Pod tym wzglêdem 'Granat i aloes' Alterry ¶wietnie siê spisuje.

Oooo, dziêki, wiedzia³am o od¿ywce z tej serii ale o szamponie jakim¶ cudem nie, a sk³ad ma podobny do BD, wzbogacony ekstraktami, spróbujê go jak wykorzystam BD

lucciola co do u¿ywanych przeze mnie silikonów, w od¿ywkach u¿ywam jedynie tych, które s± zmywalne wod± albo l¿ejszymi detergentami, ale u¿ywam na koñcówki serum l'biotica a+e, które ju¿ ma w sk³adzie wiêcej "skomplikowanych" silikonów i st±d mój dylemat...

hey, to ciekawe, co mówisz, masz mo¿e jakie¶ dok³adniejsze info na ten temat? Bo wszêdzie, gdzie czytam jest jasno postawiona sprawa, ¿e niektóre silikony zmywalne s± wod±, niektóre l¿ejszymi detergentami a niektóre tylko sls, nawet gdzie¶ na wiza¿u jest taka tabelka z ich rodzajami i sposobem zmywania. chêtnie dowiem siê wiêcej, bo je¶li jest tak jak mówisz, to nie mia³abym problemu.

Poza tym mam jeszcze jeden problem, ostatnio zauwa¿y³am, ¿e nasada wypadaj±cych w³osów ma jakby na ok 0,5 - 1 cm tak± przezroczyst± otoczkê, co to mo¿e byæ? nie mam ani trochê przet³uszczaj±cych siê w³osów, wiêc czy to mog± byæ pozosta³o¶ci po kosmetykach ró¿nego rodzaju? Czy peeling skóry g³owy pomo¿e? A mo¿e to normalne?
likeff jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-07-02, 18:07   #615
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Czy szampon Babydream zmywa silikony?

Cytat:
Napisane przez likeff Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny, mam pytanie, jak w tytule. Czy jestem w stanie zmyæ dostatecznie dobrze silikony szamponem Babydream? Nie zawiera sls, ale za to CB, wiec jakie¶ tam powinien zmywaæ... mam w³osy o du¿ej porowato¶ci, podatne na ró¿ne zniszczenia wiêc niestety pielêgnacja bezsilikonowa mi nie s³u¿y, ale tak samo nie s³u¿y mi u¿ywanie szamponów z SLS Tak wiêc, czy wystarczy Babydream czy mo¿e co kilka myæ u¿ywaæ jednak jakiego¶ szamponu typu Barwa, zawieraj±cego w sk³adzie slsy?

Z góry dziêkujê za odpowied¼.
Wg mnie BD bardzo dobrze zmywa wszystko. Po nim jako jedynym z wszystkich chyba szamponów jakie u¿ywa³am nie mam swêdzawki i ³upie¿u. Gdy tylko u¿yjê czegokolwiek innego, szamponu, od¿ywki, maski natychmiast swêdzi mnie g³owa, a po 1 lub 2 umyciach BD wszelkie dolegliwo¶ci mijaj±. Niestety w zwi±zku z tym, ¿e nie posiada on w sk³adzie ¿adnych oblepiaczy , które daj± po¶lizg w³osy po nim s± nieco suche i ciê¿ko siê rozczesuj±, ale co do domycia to nie mam w±tpliwo¶ci.
__________________
Klêska glodu w Rogu Afryki. Najwiêksza susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-08-28, 22:40   #616
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 249
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY

zwyk³e olejowanie olejkiem z Alterry Migda³y i Papaja, za szampon robi mi uniwersalny ¿el z BD- po slsie strasznie mnie g³owa swêdzi ;( czasem myjê w³osy myd³em oliwkowo-laurowym.
1d94aa359fccc21ffd3754e01fc729e7b21e5777_5e9cd7f29012b jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.