jak długo odrasta paznokieć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-30, 18:55   #1
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach

jak długo odrasta paznokieć?


hej dziewczyny, mam strasznie nieprzyjemny problem, mianowicie na obydwu duzych palcach u stop zeszly mi paznokcie (jeden miesiac temu, jeden wczoraj), a coraz wiekszymi krokami zbliza sie lato - czyli sandalki, klapki, japonki, plaza i bose stopy!
Miala moze ktoras z was taka sytuacje? Chcialabym tylko sie dowiedziec czy jest szansa ze w te wakacje ubiorę sandalki - czyli czy ktoras z was moglaby mi podac mniej wiecej ile czasu taki paznokiec moze odrastac? I czy znacie jakies skuteczne sposoby na przyspieszenie tego procesu?

szukalam duzo na temat przyspieszaczy, i znalazlam np. lakiery, picie pokrzywy (ktora na wlosach sprawdza mi sie znakomicie, ale nigdy nie zauwazylam zeby oddzialywalo to na paznokcie ) zdrowa dieta bogata w witaminy.. moze znacie jakies ... skuteczniejsze "przyspieszacze"?
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 14:23   #2
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: jak długo odrasta paznokieć?

ja raz uderzylam sie w 4 palca u nogi. tego koło najmniejszego.. to schodził mi dośc długo i jak odpadł to juz bylo widac nowy, ale do całości odrosniecia mineło duuzo czasu na pewno coś koło pół roku,
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 15:05   #3
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: jak długo odrasta paznokieć?

Autorko, przyjmuje się, że paznokcie u rąk rosną przeciętnie 1 mm na 10 dni. Niestety u stóp zazwyczaj rosną trochę wolniej. Spróbuj więc sobie oszacować, ile zajmie im odrośnięcie.

Na odrastanie chorych, uszkodzonych paznokci bardzo pomaga olejek z drzewa herbacianego. Kupisz go w aptece za kilka złotych. Działa przeciwbakteryjnie, leczy i zapobiega grzybicy, o co łatwo przy takich zranieniach, regeneruje. Może być stosowany solo, nierozcieńczony (na mocny, ziołowy zapach, niektórzy go nie lubią), a można też łączyć go z innymi olejkami i oliwkami, robić z nich mieszanki i tak stosować. Poczytaj na forum wątek "Efekty olejowania paznokci". Wprawdzie dziewczyny skupiają się na dłoniach, ale stopy można olejować identycznie
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 15:26   #4
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: jak długo odrasta paznokieć?

dziekuje, co prawda w ogole mnie to nie pocieszylo, bo to oznacza ze w te wakacje na pewno nie ponoszę sandalkow... Regista ja mocze stopki w wodzie z olejkami (arganowym, rycynowym albo jakims jaki mam pod reka) kiedy tylko mam chwile - przed telewizorem lub komputerem, i zauwazylam ze bardzo szybko mi sie wygoila skora, wiec rzeczywiscie pomaga! ale o herbacianym nie wiedzialam, moze jeszcze dzisiaj kupie ;p
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 10:00   #5
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: jak długo odrasta paznokieć?

Jakby paznokcie nie odrosły przed ,,sezonem na sandały" to możesz pójść do podologa albo doświadczonej kosmetyczki. Paznokieć można odbudować akrylem.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 10:07   #6
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: jak długo odrasta paznokieć?

4 miesiące
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 15:19   #7
Frutellka xD
Zadomowienie
 
Avatar Frutellka xD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 1 988
Dot.: jak długo odrasta paznokieć?

To zależy od tego jak szybko komuś rosna paznokcie. Ktoś wyżej napisał, że przyjmuje się, że 1 mm na 10 dni np. w moim przypadku to się nie sprawdza moje paznokcie rosną bardzo szybko i po dwóch tygodniach (14 dni) na hybrydzie widać już duży odrost ok. 3 mm. U stóp paznokcie rosną wolniej jednak mi zregenerowal się w ok. 3,5 miesiąca Paznokcie szybciej rosną po skrzypie

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
__________________
"Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata."

Love Pazurkowe
Frutellka xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 18:17   #8
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: jak długo odrasta paznokieć?

tak, o skrzypie slyszalam, teraz pije "skrzypokrzywę" :P dzieki, pocieszylo mnie to wszystko, w sumie tez mi sie wydawalo zawsze ze szybciej mi rosną niz ten 1mm, przynajmniej na rękach.... coz, wydaje mi sie ze cos tam uroslo odkąd mi zeszły, ale zastanawiam sie czy to, po prostu, mi sie nie wydaje... ze "wmawiam" sobie ze mi rosną :p

Selvan slyszalam o tym ale zapytalam lekarza i powiedzial ze wtedy naturalny paznokiec moze się odkształcić juz na stałe... wiec stwierdzilam ze nie warto
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 14:11   #9
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: jak długo odrasta paznokieć?

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak schodziła płytka. Czy to był uraz i płytka paznokciowa samoistnie sobie zeszła, czy miałaś wrastający paznokieć i zerwał ci to chirurg.
Pierwsza wersja - paznokieć odrośnie ale bedzie rósł bardzo wolno. Odrastanie od macierzy trwa nieporownywalnie dłużej niż gdy paznokcie się tylko obcina (skraca).
Tutaj radzę skorzystać z darmowych konsultacji w jakimś dobrym gabinecie podologicznym i ew być tam pod kontrolą. Preparatów na porost paznokci nie szukałabym w aptekach bo kosmetyki z apteki nie koniecznie muszą być dobre - co innego lekarstwa. Jeśli już to dobrych rzeczy szukać w sklepach ktore zaopatrują gabinety podologiczne, teraz już łatwo je znalezc w necie.
Druga wersja - jeśli paznokciec był zrywany przez chirurga to możesz nie widzieć już swojej płytki wcale, możesz mieć krzywo rosnącą płytkę, chyba że będziesz miała szczęście i odrośnie, ale od razu idź do podologa a nie do chirurga.
Poczytaj jeszcze o rekonstrukcji paznokci stóp na stronach albo na blogach.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-13 14:11:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.