Substancje/ składniki fotouczulające - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-08, 11:12   #1
anetara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 15

Substancje/ składniki fotouczulające


Uprzejmie proszę o pomoc w sprawie przebarwień na policzkach - brązowe plamy- które powstały podczas ciąży i miały zejść po porodzie, minęło 3 lata i nic, nadmieniam że biorę marvelon, może to ma wpływ na to że plamy nie schodzą. proszę o podanie nazwy kremu po którym będą widoczne skutki i co z tabletkami ?
anetara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-12, 09:18   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: przebarwienia

Leki antykoncepcyjne często powodują powiększenie przebarwień i utrudniają ich usunięcie. Najlepiej je odstawić, choć nie gwarantuje to sukcesu. Same kremy, czy też leki stosowane miejscowo, nawet najlepsze tak trwałych przebarwień nie zlikwidują. Konieczne jest leczenie połączone z zabiegami złuszczającymi (peelingami), które przyspieszą działanie preparatów i umożliwią pozbycie się przebarwionych komórek naskórka. Może Pani samodzielnie stosowac krem Drula superforte lub Unitone4 (jesienią już ma być w Polsce), ale bez złuszczania efekty mogą byż słabe.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-21, 23:12   #3
irenamgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2
Re: przebarwienia

Błąkałam się po wielu lekarzach i używałam bez powodzenia m.in. kremów, które wymienił p.doktor. Polecam obecnie najsilniejszy specyfik (złuszczył mi plamy posłoneczne po ok. 3 latach bezskutecznej walki m.in.Drulą, FlosLekiem itd.) "żel D4" bodajże firmy Melora. Oprócz tego skuteczny był HQ Skin Lightening Gel firmy NeoStrata. Wszystkie tylko w aptekach i to tych spejalizujących się w dermokosmetyce. Zapomnij o opalaniu i najlepiej odstaw tabletki jak mozesz. Ja właśnie "nabawiłam" się tego problemu przez tabletki.
irenamgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 13:10   #4
agnieszka kis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 138
Send a message via Skype™ to agnieszka kis
Dot.: przebarwienia

witam
przebarwienia to moj problem nie tylko estetyczny ale takze psychologiczny.
przebarwienia powstaly na skutek picia herbaty dziurawca, kiedy takze opalalam sie intensywnie.
na poczatku pokazala sie mala brazowa plamka na nosie a potem to juz nie wiem kiedy pokazaly sie na calej twarzy.
od jakiegos czasu chodze na zabiegi laserowe i choc lekarz twierdzil ze juz po 3 zabiegach beda zadziwiajace skutki, to skonczylo sie juz na 7 zabiegach
fakt przebarwienia na policzkach prawie znikly choc pozostalo zaczerwienienie,
ktore mam nadzieje zniknie.
ale niestety czolo i miejsce nad gorna warga ,sa nadal widoczne ochydnie brazowe plamy.nie rozumiem dlaczego tak sie dzieje ,denerwuje mnie to. poniewaz zabiegi nie sa tanie a skutki w sumie oplakane.
moze doktor robi cos zle? dlaczego tak sie dzieje ?
pomocy!!!
agnieszka kis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 19:01   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: przebarwienia

Po pierwsze - jakakoiiwek próba usuwania przebarwień, czy będą to zabiegi złuszczające w gabinetach czy lasery - obowiązkowe jest chronienie skóry wysokimi i fotostabilnymi filtrami, spf50. Co więcej, jeśli skóra ma skłonność do przebarwień, należałoby w zasadzie uzywac takich kremów codziennie, niezaleznie od pory roku i pogody aby zapobiec powstawaniu kolejnych, nowych zmian pigmentacyjnych.

Ech, dziurawiec działa silnie fotouczulająco - usunięcie tychże przebarwień może być naprawdę trudne. Próbowałaś, agnieszko kis, złuszczać skórę retinoidami? Stosujesz filtry?

Wymienione preparaty NeoStraty moga pomóc, ale nie na bardzo silne przebarwienia. Raczej skłąniałabym się ku preparatom z retinoidami [silne formy wit A jak tretinoina] lub hydrochinonem. Kuracje retinoidowe są szeroko omawiane na forum Biochemia Kosmetyczna.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 17:40   #6
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: przebarwienia

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Ech, dziurawiec działa silnie fotouczulająco - usunięcie tychże przebarwień może być naprawdę trudne. Próbowałaś, agnieszko kis, złuszczać skórę retinoidami? Stosujesz filtry?

Wymienione preparaty NeoStraty moga pomóc, ale nie na bardzo silne przebarwienia. Raczej skłąniałabym się ku preparatom z retinoidami [silne formy wit A jak tretinoina] lub hydrochinonem. Kuracje retinoidowe są szeroko omawiane na forum Biochemia Kosmetyczna.
LV, jestem pod dużym wrażeniem twojej wiedzy, nie miałam zielonego pojęcia ze dziurawiec działa fotouczulająco.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 19:09   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
LV, jestem pod dużym wrażeniem twojej wiedzy, nie miałam zielonego pojęcia ze dziurawiec działa fotouczulająco.
Madziorka

I to bardzo - taka informacja powinna być np. na tabletkach/ herbatkach zawierających ten składnik. Dziurawiec zawiera barwnik - hyperycynę, która to właśnie może powodowac reakcje fotouczulające.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-20, 19:20   #8
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
nie miałam zielonego pojęcia ze dziurawiec działa fotouczulająco.
jest chyba najbardziej znanym fotouczulającym ziołem. dlatego np. jednoczesne leczenie depresji zimowej za pomocą Deprimu i solarium jest wykluczone.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 21:03   #9
Alina788
Przyczajenie
 
Avatar Alina788
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 8
Dot.: przebarwienia

Dziewczyny,jestem pod wrażeniem waszej wiedzy.Może warto napisać o innych fotouczulających składnikach czy preparatach.ja słyszałam,że seler też może takie składniki mieć.Wiecie o czymś jeszcze?a co z perfumami?Też unikać jakichś konkretnych składników?
Alina788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 21:13   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Alina788 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,jestem pod wrażeniem waszej wiedzy.Może warto napisać o innych fotouczulających składnikach czy preparatach.ja słyszałam,że seler też może takie składniki mieć.Wiecie o czymś jeszcze?a co z perfumami?Też unikać jakichś konkretnych składników?
Perfumy mogą działać fotouczlująco, a to prez płączenie alhokolu z olejkami eterycznymi w nich zawatymi.

Seler? Muszę poszukać coś na ten temat. Nigdy nie słyszałam o selerze...

EDIT: Zmienilam tytuł wątku, aby lepiej oddawał jego treść.

EDIT 2: Znalazłąm artykuł p. B.Kwiatkowskiej:http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_p...odpowiedzi.php

Cytuje fragment dotyczacy substancji o dziłaniu fotouczulającym.

Niektóre substancje fotouczulające
Zioła

* Ziele dziurawca
* Psoraleny - substancje występujące w niektórych roślinach

Niektóre słodziki

* Cyklamat

Barwniki chemiczne

* Chinony, Eozyna, Błękit metylenowy, Róż bengalski

Leki

* Leki z grupy barbituranów i sulfonamidów
* Niesteroidowe środki przeciwzapalne (przeciwbólowe, przeciwreumatyczne)
* Środki moczopędne
* Tabletki na serce
* Antybiotyki (tetracykliny)
* Niektóre środki przeciwdepresyjne, uspokajające
* Niektóre leki przeciwcukrzycowe
* Leki hormonalne np. tabletki antykoncepcyjne
* Fenotiazyny (środki przeciwwymiotne)
* Niektóre środki przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, pochodne kwasu benzoesowego
* Pochodne retinoidów zawarte w maściach i lekach doustnych np. Roaccutane, Differin

Kosmetyki

* Dezodoranty i środki przeciwbakteryjne w mydłach
* Niektóre substancje zapachowe (piżmo, olejek lawendowy, cedrowy, waniliowy, sandałowy i bergamotowy)
* Retinoidy (kwas retinowy i jego pochodne, retinol, wyjątkiem jest retinaldehyd, który nie uwrażliwia skóry na światło słoneczne), kwasy hydroksylowe (AHA, BHA)

Środki promienioochronne

* Benzofenony, Pochodne kwasu cynamonowego, Oxybenzon, Kwas paraaminobenzoesowy (PABA), Estry PABA
*

Fluorescencyjne rozjaśniacze do celulozy, nylonu i włókien wełnianych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 08:13   #11
lucyna_max
Przyczajenie
 
Avatar lucyna_max
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 6
Dot.: Substancje/ składniki fotouczulające

Dziewczyny, powracam do tematu... czy znalazłyście gdzieś w sieci listę substancji, które mogą wywoływać reakcję fotoalergiczną lub fototoksyczną? Dużo się opalam i chciałabym rozsądnie dobierać preparaty, a niczego takiego nie mogę znaleźć :/
lucyna_max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-22 09:13:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.