Balsam krzemowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 17:29   #1
Copper Hair
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35

Balsam krzemowy


Polecono mi specyfik zwany "Balsamem krzemowym". Na ile się zorientowałam jest to "uwodniona krzemionka".
Przyznam, że nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam.

Specyfik ma nadawać się do używania zewnętrznego, ale i wewnętrznego, aby uzupełnić niedobory krzemu w organizmie. Podobno pomaga na podrażnienia skóry, odmładza, poprawia stan włosów i paznokci...

Czy może ktoś tutaj tego używał? Jeśli tak - czy możecie podzielić się doświadczeniami?

Znalazłam wzmianki o tym specyfiku na forum, ale mało konkretne i rozsiane po rozmaitych wątkach i działach.
Copper Hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 00:08   #2
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Balsam krzemowy

Cytat:
Napisane przez Copper Hair Pokaż wiadomość
Polecono mi specyfik zwany "Balsamem krzemowym". Na ile się zorientowałam jest to "uwodniona krzemionka".
Przyznam, że nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam.

Specyfik ma nadawać się do używania zewnętrznego, ale i wewnętrznego, aby uzupełnić niedobory krzemu w organizmie. Podobno pomaga na podrażnienia skóry, odmładza, poprawia stan włosów i paznokci...

Czy może ktoś tutaj tego używał? Jeśli tak - czy możecie podzielić się doświadczeniami?

Znalazłam wzmianki o tym specyfiku na forum, ale mało konkretne i rozsiane po rozmaitych wątkach i działach.
krzem jest rewelacyjny. Osobiscie stosowałam doustnie i zaczęły wyrastać mi w krótkim czasie włoski (tylko na głowie ), zrobiła mi sie nowa grzywka. Bardzo polecam!!! Juz nie mówiąc o paznokciach, mam mocne i długie. Cera pewnie tez korzysta...ale nie zauważyłam bo miom jedynym problemem są kurze łapki.
A jak sugeruje producent i gdzie kupowałaś i co to jest
??
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 22:57   #3
Copper Hair
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35
Dot.: Balsam krzemowy

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
krzem jest rewelacyjny. Osobiscie stosowałam doustnie i zaczęły wyrastać mi w krótkim czasie włoski (tylko na głowie ), zrobiła mi sie nowa grzywka. Bardzo polecam!!! Juz nie mówiąc o paznokciach, mam mocne i długie. Cera pewnie tez korzysta...ale nie zauważyłam bo miom jedynym problemem są kurze łapki.
A jak sugeruje producent i gdzie kupowałaś i co to jest
??
Jeszcze nie kupiłam. Obejrzałam w sklepie zielarskim i tam mnie zachęcono do tego kosmetyku. Zaczęłam o nim czytać, ale nie ma zbyt wiele w internecie.

Nie wiem czy odważyłabym się od razu spożywać, radzono mi jako środek przeciw wypadaniu włosów (do wcierania) i podobno świetnie wpływa na zęby (mnie się to bardzo przyda, bo u dentystów zostawiam majątek ;(), aczkolwiek z tymi zębami też początkowo miałabym wątpliwości...

Pewnie zaczęłabym testy na paznokciach, a potem na skórze...

A jakiego preparatu Ty używałaś i jak długo?
Copper Hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 00:56   #4
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Balsam krzemowy

Cytat:
Napisane przez Copper Hair Pokaż wiadomość
Jeszcze nie kupiłam. Obejrzałam w sklepie zielarskim i tam mnie zachęcono do tego kosmetyku. Zaczęłam o nim czytać, ale nie ma zbyt wiele w internecie.

Nie wiem czy odważyłabym się od razu spożywać, radzono mi jako środek przeciw wypadaniu włosów (do wcierania) i podobno świetnie wpływa na zęby (mnie się to bardzo przyda, bo u dentystów zostawiam majątek ;(), aczkolwiek z tymi zębami też początkowo miałabym wątpliwości...

Pewnie zaczęłabym testy na paznokciach, a potem na skórze...

A jakiego preparatu Ty używałaś i jak długo?
Wiesz co, ja mysle ze włosy, paznokcie i skora takze zalezy od tego czym sie odzywiamy. Ja od lat ( z przerwami) uzywam "wyciag ze skrzypu polnego z drodzami" (allegro lub w poniektorej aptece mozna dostać- koszt ok 15 zł/100 tabl). Jest tam b duzo krzemu. U mnie i włosy i paznokcie bardzo szybko sie poprawiły. U mojej mamy kiedyś było podobnie.
Skrzypowity czy inne nie działały juz tak dobrze.

A to Twoje miałabyś pić czy z czymś mieszać? I gdzie to jest do obejrzenia/ dostania?

Zeby i skrzyp polny? Myslisz , ze ma to jakiś związek- ja nie słuszałam wczesniej... Krzem jeszcze traktuje sie przeciwrakowo, bo zasłyszałam ( nie wiem czy to na 100% prawda) ze komórka rakowa zbudowana jest z białka i krzemu, z białkiem organizm sobie radzi, z krzemem gorzej i dodatkowa ilosc krzemu działa jak szczepionka i pomaga "rozbić " ten krzem. Był taki lekarz w Poznaniu, miał swoje sukcesy- podawał szczepionkę do picia w postaci krzemu... Ale nie wiem czy to faktycznie działa?
Zęby to raczej wapn (ser zólty), albo niektórzy juz genetycznie mają słabe- ja tez do dentysty czesto latam

Edit: Znalazłam strone o tym balsamie : http://index.forum.gazeta.pl/szukaj/...alsam+krzemowy

Opienie ma b dobre...

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-07-28 o 01:11
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 19:16   #5
Copper Hair
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35
Dot.: Balsam krzemowy

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja mysle ze włosy, paznokcie i skora takze zalezy od tego czym sie odzywiamy. Ja od lat ( z przerwami) uzywam "wyciag ze skrzypu polnego z drodzami" (allegro lub w poniektorej aptece mozna dostać- koszt ok 15 zł/100 tabl). Jest tam b duzo krzemu. U mnie i włosy i paznokcie bardzo szybko sie poprawiły. U mojej mamy kiedyś było podobnie.
Skrzypowity czy inne nie działały juz tak dobrze.
Ale to nie jest nic ze skrzypu, tylko krzem - "krzemionka uwodniona". Chyba chemicznie pozyskany - nie wiem, na opakowaniu nie było żadnych informacji i także z tego powodu postanowiłam najpierw dopytać się, co to...

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
A to Twoje miałabyś pić czy z czymś mieszać?.
Można stosować wewnętrznie i zewnętrznie - pić albo się smarować.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
I gdzie to jest do obejrzenia/ dostania?
Ja oglądałam w sklepie kosmetyczno-zielarskim.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Zeby i skrzyp polny?
Ale to nie jest skrzyp polny, tylko krzem.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Myslisz , ze ma to jakiś związek- ja nie słuszałam wczesniej... Krzem jeszcze traktuje sie przeciwrakowo, bo zasłyszałam ( nie wiem czy to na 100% prawda) ze komórka rakowa zbudowana jest z białka i krzemu, z białkiem organizm sobie radzi, z krzemem gorzej i dodatkowa ilosc krzemu działa jak szczepionka i pomaga "rozbić " ten krzem. Był taki lekarz w Poznaniu, miał swoje sukcesy- podawał szczepionkę do picia w postaci krzemu... Ale nie wiem czy to faktycznie działa?
Zęby to raczej wapn (ser zólty), albo niektórzy juz genetycznie mają słabe- ja tez do dentysty czesto latam.
Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Edit: Znalazłam strone o tym balsamie : http://index.forum.gazeta.pl/szukaj/...alsam+krzemowy

Opienie ma b dobre...
Do forum gazety.pl podchodzę ze sporym dystansem i przymrużeniem oka, wolę to. Tam "marketing szeptany" i kryptoreklama ma się znakomicie. na wizażu przynajmniej tego pilnują w jakimś stopniu przynajmniej, poza tym więcej tu osób "w temacie" i zainteresowanych takimi zagadnieniami, więc wolę tu szukać. ;-)

Na zęby krzem ponoć bardzo pomaga, psują się one w dużej mierze z powodu jego niedoboru, podobnie może być z kośćmi - tak przynajmniej czytałam ostatnio.
Copper Hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 22:53   #6
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Balsam krzemowy

fakt, znalazłam ten balsam, co do zębow to piszą tak:
- w jamie ustnej przyspiesza znacznie gojenie, łagodzi ból, przeciwdziała krwawieniu dziąseł,

Sama jestem ciekawa opinii, wiec dołanczam sie do Twojego pytania.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:43   #7
Tazbank
Przyczajenie
 
Avatar Tazbank
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Z Wrocławia i okolic
Wiadomości: 2
Dot.: Balsam krzemowy

Ja testowałam to, ale uważam, że lekko przereklamowane :/
__________________
Ich bin Telimena
Tazbank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-04, 10:15   #8
Copper Hair
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35
Dot.: Balsam krzemowy

Cytat:
Napisane przez Tazbank Pokaż wiadomość
Ja testowałam to, ale uważam, że lekko przereklamowane :/
A mogłabyś napisać coś więcej? W jaki sposób używałaś? Czy coś w ogóle dało stosowanie? I jakiego balsamu używałaś?
Copper Hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 17:19   #9
olga1781
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 44
Dot.: Balsam krzemowy

podbijam temat..
czy ktoś może jeszcze używał tego balsamu krzemowego,noszę się z zamiarem kupna i nie wiem czy warto w to wchodzić


---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

podbijam temat..
czy ktoś może jeszcze używał tego balsamu krzemowego,noszę się z zamiarem kupna i nie wiem czy warto w to wchodzić
olga1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:57   #10
Esteeq
Przyczajenie
 
Avatar Esteeq
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 0
Talking Dot.: Balsam krzemowy

Mogę wypowiedzieć się na temat balsamu krzemowego, pod kątem działania na paznokcie. Otóż mój duży palec od nogi miał mały wypadek, w wyniku czego "odszedł" i zaczął rosnąc nowy. Niestety urósł tylko do połowy a do tego był brzydki, słaby i zaczął wrastać. Jako że już miałam plany wakacyjne i nie miałam zamiaru chodzić z odrażającym dla mnie paznokciem, udałam się w lutym tego roku, do pani podolog, czyli lekarza od paznokci. Ta poleciła mi skrupulatnie codziennie po kąpieli, dać kropelkę 100% olejku z drzewa herbacianego pod paznokieć, który działa odkażająco, oraz smarować paznokieć i wały właśnie balsamem krzemowym prof. Tuszyńskiego. Zaznaczyła, ze terapia maksymalnie do maja (kiedy się jeszcze nie nosi sandałów )powinna pomóc, w przeciwnym razie zrobimy rekonstrukcję paznokcia.

Dziewczyny, już pod koniec marca mój paznokieć był długości jak pozostałe, wzmocnił się, wyrównał i wyglądał o 80% lepiej!! Paznokieć nie ma pod spodem macierzy, więc ma delikatnie żółty kolor, ale pomaluję lakierem i jest rewelacja Balsam jest bardzo wydajny, chociaż mały słoiczek kosztuje około 40-50 zł. z tym, że ma wiele innych zastosowań.

I też dlatego tutaj ponownie trafiłam, bo szukam zastosowania oraz aplikacji tego balsamu, na wypadające włosy (dla chłopaka). Jeść tego nie będzie a podobno wyniki są rewelacyjne, więc nie wiem czy jakąś maseczke mu robić, czy po prosu codziennie wcierać w łysinkę
Ktoś, coś wie, albo może doradzić?
__________________
Pozdrawiam Esteeq
Esteeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 18:19:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.