JAK to wyrównać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-07, 22:41   #1
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122

JAK to wyrównać?


Mam bardzo nierówne paznokcie,tzn nie chodzi o kształt tylko tą linię gdzie kończy się różowy paznokieć a zaczyna biała końcówka,pod płytką.Zwłaszcza tragicznie jest na kciuku,bo kiedyś zszedł mi ten paznokieć jak byłam mała i teraz to białe mam takie duże,wydłubane.Sama nie wiem po co tak tam grzebałam pilniczkiem Możecie sobie wyobrazić jak to fatalnie wygląda i nie mam za bardzo jak zrobić francuskiego manicure próbowałam to wyrównać,ale jak próbuję też tak daleko wydłubać pozostałe paznokcie to boli Czy kosmetyczka coś na to poradzi?Czy już zawsze będę mieć to takie okropne i nierówne??

PS Trochę nie po polsku to napisałam ale mam nadzieję,że zrozumiecie
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 23:54   #2
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: JAK to wyrównać?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Mam bardzo nierówne paznokcie,tzn nie chodzi o kształt tylko tą linię gdzie kończy się różowy paznokieć a zaczyna biała końcówka,pod płytką.Zwłaszcza tragicznie jest na kciuku,bo kiedyś zszedł mi ten paznokieć jak byłam mała i teraz to białe mam takie duże,wydłubane.Sama nie wiem po co tak tam grzebałam pilniczkiem Możecie sobie wyobrazić jak to fatalnie wygląda i nie mam za bardzo jak zrobić francuskiego manicure próbowałam to wyrównać,ale jak próbuję też tak daleko wydłubać pozostałe paznokcie to boli Czy kosmetyczka coś na to poradzi?Czy już zawsze będę mieć to takie okropne i nierówne??

PS Trochę nie po polsku to napisałam ale mam nadzieję,że zrozumiecie
o matko nie rób tak więcej! To na jakiś masochizm zakrawa!To tak jakbyś próbowała oderwać sobie kawałek paznokcia.
Konsultowałaś może tą zmianę z dermatologiem, albo ze zwykłą manikiurzystką? To co nazwałaś dużym białym, wydłubanym, to onyholiza Zmiana, którą możesz pogłębić grzebiąc tam i dłubiąc. Przyczyn tej choroby może być bardzo wiele. Wpisz w wyszykiwarce ONYCHOLIZA to dowiesz się cuś na ten temat, bo temat był wielkokrotnie poruszany
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 00:08   #3
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: JAK to wyrównać?

Nie wydaje mi się żeby to była choroba,po prostu zawsze dłubałam pod paznokciami.Wiem że to głupie i dzisiaj się zastanawiam po co to robiłam i nie wiem sama
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 06:44   #4
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: JAK to wyrównać?

Kochana, onycholiza pojawia się przy chorobach paznokci, ale również na skutek urazu mechanicznego. To nic innego jak zjawisko oddzielania się płytki paznokciowej od łożyska.
Też radzę pokazać to komuś.
Jeśli okaże się, że to nie onycholoza sama w sobie a jakby "przesunięcie" w górę powierzchni wolnego brzegu (zdarza się też po obgryzaniu paznokci), to możesz nałożyć masę żelową/akrylową, co w wielu przypadkach skutkuje "wydłużeniem tej różowej części" że się tak wyrażę
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 17:30   #5
Paulisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 288
Dot.: JAK to wyrównać?

nie wiem czy dobrze zrozumialam ale tak ogolnie to chodzi ci o to zeby przedluzyc tą rozową czesc paznokcia, tak??
hmmm... ostatnio przeczytałam na forum że mozna taki efekt uzyskac kiedy sie spiluje tą całą biala czesc paznokcia (az do rozowego) i wtedy częśc rozowa się wydluzy tylko ze to trzeba kilka razy powrorzyc.
Paulisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 21:04   #6
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: JAK to wyrównać?

Cytat:
Napisane przez Paulisiek Pokaż wiadomość
nie wiem czy dobrze zrozumialam ale tak ogolnie to chodzi ci o to zeby przedluzyc tą rozową czesc paznokcia, tak??
hmmm... ostatnio przeczytałam na forum że mozna taki efekt uzyskac kiedy sie spiluje tą całą biala czesc paznokcia (az do rozowego) i wtedy częśc rozowa się wydluzy tylko ze to trzeba kilka razy powrorzyc.
To zależy... w zasadzie najlepszym sposobem na usunięcie tego defetku jest wyeliminowanie czynniów wywołujących tą zmianę.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 13:55   #7
katarzynkaaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: JAK to wyrównać?

hej dziewczyny,
moje paznokcie maja dosc krotka ta rozowa czesc i chcialabym bardzo ja wydluzec?? czy znacie jakies sposoby na moj problem?? czy taka maska zelowo/akrylowa by pomogla i czy to byloby cos w stylu sztucznego paznokcia? marze o pieknych dlugich paznokciach
katarzynkaaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-14, 15:55   #8
Paulisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 288
Dot.: JAK to wyrównać?

Katarzynkaaa 22 spójrz na moją poprzenią wypowiedź, to coś dla ciebie
Paulisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 16:26   #9
katarzynkaaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: JAK to wyrównać?

dziekuje bardzo za rade, ale chcialabym czy spytac czy ty lub ktos inny kogo znasz prowal tej metody?? bo jak narazie testuje na jednym z paznokci ale strasznie nie lubie miec ich az tak krociutkich bo bola mnie opuszki jak je tak spiluje :/ Jesli to naprawe dziala to sie poswiece ale licze jeszcze na inne porady od wizazanek

A masz moze linka do tego posta?? czy to na tym forum dziewczyny juz rozmawialy na taki temat?? niestety nie moglam znalezc nic podobnego w wyszukiwarce.

jeszcze raz dzieki wielki e PAULISIEK
katarzynkaaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 18:38   #10
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: JAK to wyrównać?

Ale czy jak spiłuję całkiem tą białą część i poźniej będzie odrastać to czy ta linia łącząca białą i różową część się wyrówna??Bo właśnie o to mi chodzi,że jedne paznokcie mają dłuższą białą część,a inne krótszą,niektóre paznokcie mają połowę tak,a połowę tak....Koszmarnie to wygląda Jestem nawet gotowa pomęczyć się z takimi króciutkimi pazurkami,tym bardziej że robię im teraz kurację wzmacniającą,więc to nawet wyszłoby im na dobre
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:30   #11
maslo1199
Raczkowanie
 
Avatar maslo1199
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 54
Dot.: JAK to wyrównać?

Hej Ja Mam Baaardzo Powazny Problem,jak Wyrównać Te O To Paznokcie- Jak Je Zobaczycie Bedziecie Wiedzialy Dlaczego Pytam,są Paaskudne:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01179.jpg (82,2 KB, 196 załadowań)
maslo1199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 21:35   #12
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: JAK to wyrównać?

Mi rzeczywiście pomogło całkowite spiłowanie paznokci,najkrócej jak się dało i piłowałam je tak przez miesiąc.Jeszcze tylko 2 paznokcie nie są całkiem ok,ale pracuję nad nimi.Najważniejsze jest jednak niedopuszczanie do kontaktu z detergentami,zauważyłam,ż e jak już miałam prawie normalnego paznokcia,zaczął się znowu odzielać jak przez parę dni myłam naczynia bez rękawiczek.
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.