Rossman okłamuje swoich konsumentów? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-26, 19:00   #31
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez pepinxiii Pokaż wiadomość
Cała twoja odpowiedź przypomina mi argumenty antyszczepionkowców i przeciwników GMO.
To samo sądzę o twoich wypowiedziach. To ty upierasz się przy szkodliwości czegoś, czego szkodliwość nie została nigdzie jednoznacznie udowodniona.
Cytat:
Co z tego że są badania, co z tego że są ludzie którym w widoczny sposób parabeny szkodzą (vide ja), wszystko można podważyć, wszystko można zignorować byle tylko wyjść na swoje.
Czy ja gdzieś pisałam, że nie wierzę w twoje uczulenie na parabeny? No może tobie szkodzą, ale to nie oznacza, że wszystkim.
Cytat:
Czepiasz się nieistotnych szczegółów, ignorując najważniejsze argumenty. W kwestii parabenów nie można cię przekonać.
Które argumenty są najważniejsze? No i masz rację, nie można mnie przekonać do nieracjonalnego podejścia.
Cytat:
I mnie to w ogóle nie obchodzi.
To po co ze mną dyskutujesz?
Cytat:
Głównym tematem tego wątku to jest to, czy Rossmann kłamie, że parabeny i reszta chemikaliów jest kompletnie nieszkodliwa dla zdrowia. Odpowiedź jest prosta. Tak, Rossmann okłamuje swoich klientów, żeby ruszyć z półek zalegający asortyment.
Tego czy Rossman okłamuje akurat nie wiem, bo nie czytałam wspomnianego artykułu, a autorka wątku pokpiła sprawę i nie zapewniła kopii, na podstawie której można by było cokolwiek stwierdzać.
Cytat:
A ta cała mizerna argumentacja o małych dawkach, o tym że jak ktoś nie chce to niech nie używa... jest farbowaniem sztucznego futra na rudy kolor. Jak większość klientów przeczyta w Skarbie, że paraben jest kompletnie nieszkodliwy, to uwierzy, bo czemu miałby nie wierzyć.
Ale to wszystko jest prawda. Większości ludzi to nie szkodzi, nawet jeśli niewielki odsetek dostaje po nich wysypki. Nic ci na to nie poradzę.
Cytat:
Przecież osoba, która ten artykuł napisała zrobiła rzetelny reaserch i podała najświeższe informacje na ten temat. Otóż nie autor/autorka tego artykułu nie sprawdziła kompletnie tematu i powrzucała argumenty, które tylko uwiarygodniają jej tezę. To nie jest rzetelność. To jest kłamstwo i oszustwo. No ale w biznesie wszyscy kłamią. Ale z kłamstwem jest jak z wodą i oliwą...
Jak wyżej - nie ma artykułu, więc nie rozmawiam o artykule, tylko o tezach bezpośrednio zapodanych przez użytkowniczki forum.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 19:16   #32
pepinxiii
Przyczajenie
 
Avatar pepinxiii
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Ale to wszystko jest prawda. Większości ludzi to nie szkodzi, nawet jeśli niewielki odsetek dostaje po nich wysypki. Nic ci na to nie poradzę.

Okey, możesz mi wytłumaczyć dlaczego obchodzi cię zdrowie większości, ale mniejszości już nie? Pomijąc już całą tą drobną sprawę z rakiem piersi, to że Kasia z Poznania kupi krem, który nic jej nie zrobi jest w porządku, ale jak już Joli z Szczebrzeszyna zaszkodzi, to cię to w ogóle nie obchodzi? To jest strasznie egoistyczne podejście. Jak tusz wywoła reakcję alergiczną i nie ma na opakowaniu zastrzeżenia, że może powodowac reakcję alergiczną, to się go wycofuje z obiegu. Ale jak krem z parabenem wywoła reakcję alergiczną to jest okey. Co to jest w ogóle za logika? To że mi parabeny szkodzą jest według ciebie czymś w porządku? No tak zapomniałam... To jest moja wina.
Mam dla ciebie informację na którą pewnie jeszcze nie wpadłaś. Jeśli okazuje się, że jakiś środek szkodzi pewnej grupie ludzi, to się umieszcza ostrzeżenie, że może szkodzić pewnej grupie ludzi. Tak jak z ostrzeżeniem o fistaszkach... Sama przyznałaś, że parabeny mogą szkodzić pewnej grupie ludzi. Dlaczego ta grupa cię nie obchodzi? I czy mogłabyś przestać powtarzać, że nie ma badań potwierdzających szkodliwość parabenów. Zamiast czytać tylko przytoczone cytaty, przeczytaj cały artykuł. Są badania potwierdzające szkodliwość parabenów.
pepinxiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 19:42   #33
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez pepinxiii Pokaż wiadomość
Okey, możesz mi wytłumaczyć dlaczego obchodzi cię zdrowie większości, ale mniejszości już nie?
Nidzie nie powiedziałam, że mnie nie obchodzi zdrowie mniejszości. Napisałam, że parabeny są nieszkodliwe dla większości. Myślę, że każdy nawet średnio rozgarnięty człowiek widząc, że jakiś kosmetyk/jedzenie/cokolwiek po użyciu mu szkodzi, to przestanie tego używać i sam zadba o własne zdrowie.
Twoja krucjata wygląda tak, jakby ktoś uczulony na orzeszki ziemne bojkotował każdą prasową wzmiankę na temat ich walorów smakowych, bo przecież ON od nich choruje.
Cytat:
Pomijąc już całą tą drobną sprawę z rakiem piersi, to że Kasia z Poznania kupi krem, który nic jej nie zrobi jest w porządku, ale jak już Joli z Szczebrzeszyna zaszkodzi, to cię to w ogóle nie obchodzi? To jest strasznie egoistyczne podejście.
Nadal nie ma dowodów na to, że parabeny powodują raka piersi, więc masz rację, że to pomijasz.
I owszem, nie obchodzi mnie, że jednej na 10000 Joli zaszkodzi krem. W ten sposób można by w ogóle niczego nie sprzedawać, bo każdy jeden produkt komuś tam szkodzi i nic na to nie poradzimy.
Cytat:
Jak tusz wywoła reakcję alergiczną i nie ma na opakowaniu zastrzeżenia, że może powodowac reakcję alergiczną, to się go wycofuje z obiegu. Ale jak krem z parabenem wywoła reakcję alergiczną to jest okey. Co to jest w ogóle za logika? To że mi parabeny szkodzą jest według ciebie czymś w porządku? No tak zapomniałam... To jest moja wina.
Nie znam przypadku wycofywania z obiegu produktu po wywołaniu jednej reakcji alergicznej. Może i takie są, ale logiki w tym nie ma żadnej. Zwłaszcza że
1. uczulać może dosłownie wszystko.
2. należy najpierw sprawdzić co dokładnie uczula, a nie z góry założyć, że się wie który składnik jest alergenem.
3. ten przykładowy tusz bez informacji to raczej wycofano z powodu braku tej informacji, która moim zdaniem powinna być wszędzie albo nigdzie.
4. jest masa wieloskładnikowych produktów, które uczulają względnie dużo osób (np. farby do włosów), mają ostrzeżenia, zalecają zrobienie próby uczuleniowej i jak są w obiegu tak były. To jest moim zdaniem słuszne podejście i każdy odpowiada za siebie. Podany skład ma, instrukcja jest, kto co z tym zrobi, to już prywatna sprawa.
Cytat:
Mam dla ciebie informację na którą pewnie jeszcze nie wpadłaś. Jeśli okazuje się, że jakiś środek szkodzi pewnej grupie ludzi, to się umieszcza ostrzeżenie, że może szkodzić pewnej grupie ludzi. Tak jak z ostrzeżeniem o fistaszkach... Sama przyznałaś, że parabeny mogą szkodzić pewnej grupie ludzi. Dlaczego ta grupa cię nie obchodzi?
Ostrzeżenie na fistaszkach jest tam dlatego, że ludzie uczuleni na nie dostają wstrząsu anafilaktycznego od razu po spożyciu. W przypadku parabenów, o ile mi wiadomo, o takiej sytuacji nie słyszano. Zresztą ja nie mam nic przeciwko umieszczaniu takich informacji na opakowaniach, tylko ty sobie wymyśliłaś, że mam.
Cytat:
I czy mogłabyś przestać powtarzać, że nie ma badań potwierdzających szkodliwość parabenów. Zamiast czytać tylko przytoczone cytaty, przeczytaj cały artykuł. Są badania potwierdzające szkodliwość parabenów.
Nigdzie nie napisałam zdania "nie ma badań potwierdzających szkodliwość parabenów". To jest zbyt ogólne stwierdzenie, zresztą jak pisałam wyżej i co sprytnie postanowiłaś olać, napisałam, że w odpowiedniej dawce szkodzi wszystko.
Napisałam, że nie ma badań udowadniających, że parabeny powodują raka piersi, bo to jest prawda. Czytałam całe artykuły na ten temat, tylko ja w przeciwieństwie do ciebie je rozumiem
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 20:00   #34
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86422273]Tutaj by trzeba było znaleźć konkretne dane, bo obserwacje osobiste siłą rzeczy są bardzo ograniczone. Nie zdziwiłabym się, gdyby to wcale nie była zdecydowana większość. Na przykład w moim najbliższym otoczeniu nie ma ani jednej osoby używającej tylu kosmetyków, które wg ciebie są powszechnie używane przez większość. Zresztą taki makijaż powierzchniowo to tylko kilka procent powierzchni ciała. Liczba kosmetyków też nie ma znaczenia, tylko konkretnie co i w jakiej ilości przeniknie do organizmu oraz co (i czy w ogóle coś) z tego wyniknie.[/QUOTE]Właśnie o to chodzi, że może wyniknąć coś złego, ale nie musi. Dlatego na opakowaniach produktów są podane ich składy, jest taki odgórny wymóg, nie bez powodu, prawda Mam wrażenie, że pisząc, że w Twoim otoczeniu nie ma takich osób, nieco zaklinasz rzeczywistość. Konsumpcja się zwiększa, małe sklepy internetowe, drogerie, jak i drogerie sieciowe, nowe marki kosmetyczne powstają jak grzyby po deszczu, a producenci oraz dystrybutorzy kosmetyków zarabiają krocie, chyba by tak nie było, gdyby nie było osób, które to kupują i używają Widziałaś kiedyś, żeby w takim tempie i ilości powstawały nie wiem.. np. sklepy z pamiątkami? To znaczy, że kosmetyki są w dzisiejszych czasach przedmiotami pierwszej potrzeby, podobnie jak żywność i ubranie. W dodatku takie już jest prawo dżungli na tym rynku, że reklama i pewne slogany napędzają handel i żaden producent nie napisze i nie powie, że możesz używać tylko jednego jego kosmetyku z danej linii, ponieważ jednoczesne stosowanie kilku, to ryzyko zachorowania poprzez narażenie się na nadmierne stężenie pewnych substancji. Ponadto prawo jest debilne i dziurawe, i koncern kosmetyczny zawsze wykorzysta wszelkie luki, które mu pozwolą je obejść, aby więcej zarobić. Uwierz, że taki L'oreal naprawdę ma głęboko gdzieś to, że w rodzinie jakiejś Haliny z Suchej Beskidzkiej występuje często rak skóry, albo inny nowotwór, przez co i u niej są zwiększone predyspozycje do zachorowania, i tak będzie ładował do swoich kosmetyków tonę rakotwórczej chemii pisząc jakie to dobre dla skóry. Zgadzam się z autorką postu, moim zdaniem świadomość konsumencka zwiększyła się i żadnym argumentem tego nie podważysz, że dużo substancji zostało przebadanych i uznanych za szkodliwe. Nie jest też prawdą, że te substancje są dodawane w małych ilościach, uwierz, że ładują tyle syfu ile się tylko da, a Ty to łykasz, jak poranną kawę.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 20:21   #35
pepinxiii
Przyczajenie
 
Avatar pepinxiii
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

I tu się właśnie kłania twoje kompletne oderwanie od tematu. Przypominam, że wątkiem głównym jest artykuł w Rossmannie w którym autorka (chyba autorka) twierdzi, że parabeny nie szkodzą i wszystkie moje wpisy są odnośnie tego artykułu. Ty sobie tutaj wpadłaś i zaatakowałaś autorkę tego wątku jakby nie miała kompletnie prawa do posiadania swego zdania, ujętego zresztą bardzo dyplomatycznie. Resumując. Twierdzisz, że jeśli autorce przeszkadzają parabeny to nie powinna ich kupować, gdy tematem jej posta było to czy Rossmann w swoim artykule okłamuje ludzi na temat parabenów. Nie odniosłaś się do tego wątku tylko sama przypisałaś autorce jakiś z sufitu wzięty problem. A z twoich postów co tak naprawdę wynika. Podumowując: parabeny mogą szkodzić, ale ludzi którym szkodzą powinni siedzieć cicho, bo co cie to obchodzi. Nie ma badań potwierdzających to, że parabeny powodują raka. To że są takie które wskazują że może przyczyniać się do jego powstawania, ignorujesz. Ignorujesz też to powodują alergie . Racja nie twój problem. To że zaburzają gospodarkę hormonalną ignorujesz. Moje pytanie do ciebie jest takie. Co ty tutaj tak w ogóle robisz? Na tym wątku znaczy się. Nie obchodzi cię temat wątku. Nie obchodzą cię badania. Nie obchodzą cię ludzie, którzy dotknięci są problemem, o którym Rossmann twierdzi, że nie istnieje.

Na typowy obraz alergii parabenowej składają się wysiewy grudek skórnych o zmiennym nasileniu, umiejscowienie zmian wypryskowych na dłoniach lub na podudziu, cofanie się zmian podczas urlopu. https://www.centrum-alergologii.lodz...kremy-parabeny

Mam dla ciebie propozycję. Taką samą którą złożyłaś autorce tego wątka. Jak ci się nie podoba, to kupuj i się nie smaruj. Znaczy się nie pisz w wątku, który cię nie obchodzi. Rossmann okłamuje klientów twierdząc, że parabeny są nieszkodliwe. Bo są. Nie ważne jak dużej grupie szkodzą. Po prostu szkodzą.

Czy masz coś do dodania na ten temat? Nie na temat tego, czy parabeny szkodzą (bo szkodzą), czy są na ten temat badania (które są), tylko na temat tego, czy Rossmann okłamuje ludzi.
pepinxiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 20:37   #36
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że może wyniknąć coś złego, ale nie musi. Dlatego na opakowaniach produktów są podane ich składy, jest taki odgórny wymóg, nie bez powodu, prawda
I bardzo dobrze, że składy są podane. Każdy może dzięki temu ocenić czy jest tam składnik, który jemu/jej szkodzi.
Cytat:
Mam wrażenie, że pisząc, że w Twoim otoczeniu nie ma takich osób, nieco zaklinasz rzeczywistość.
Bynajmniej. Piszę tu o osobach, które dobrze znam i zwyczajnie wiem jakich produktów używają. Dodatkowo większość znanych mi osobiście kobiet nie maluje się wcale lub robią to tylko na specjalne okazje.
Cytat:
Konsumpcja się zwiększa, małe sklepy internetowe, drogerie, jak i drogerie sieciowe, nowe marki kosmetyczne powstają jak grzyby po deszczu, a producenci oraz dystrybutorzy kosmetyków zarabiają krocie, chyba by tak nie było, gdyby nie było osób, które to kupują i używają
Nie twierdzę, że nie ma osób, które to kupują. Oczywiście, że są, ale wielkość rynku nie zależy tylko od liczy osób kupujących. Równie dobrze może być tak, że te osoby, które i tak by kupowały, teraz kupują więcej.
Cytat:
Widziałaś kiedyś, żeby w takim tempie i ilości powstawały nie wiem.. np. sklepy z pamiątkami?
A o jakim tempie mówimy? Nie śledzę powstawania takich sklepów, więc nie mam czego z czym porównać. Nie interesują mnie ani pamiątki, ani nowości na rynku kosmetycznym.
Cytat:
To znaczy, że kosmetyki są w dzisiejszych czasach przedmiotami pierwszej potrzeby, podobnie jak żywność i ubranie.
Akurat tak było zawsze, tzn. od powstania cywilizacji ludzkość używa kosmetyków w tej czy innej postaci. Teraz jest po prostu większy wybór.
Cytat:
W dodatku takie już jest prawo dżungli na tym rynku, że reklama i pewne slogany napędzają handel i żaden producent nie napisze i nie powie, że możesz używać tylko jednego jego kosmetyku z danej linii, ponieważ jednoczesne stosowanie kilku, to ryzyko zachorowania poprzez narażenie się na nadmierne stężenie pewnych substancji.
Możliwe, że producent tego nie mówi, bo to w danej sytuacji nieprawda. Zresztą znowu - co daje jednoczesne stosowanie? Liczy się wchłanianie danej substancji z kosmetyku, częstość użycia, powierzchnia wchłaniania, indywidualne predyspozycje....
Cytat:
Ponadto prawo jest debilne i dziurawe, i koncern kosmetyczny zawsze wykorzysta wszelkie luki, które mu pozwolą je obejść, aby więcej zarobić. Uwierz, że taki L'oreal naprawdę ma głęboko gdzieś to, że w rodzinie jakiejś Haliny z Suchej Beskidzkiej występuje często rak skóry, albo inny nowotwór, przez co i u niej są zwiększone predyspozycje do zachorowania, i tak będzie ładował do swoich kosmetyków tonę rakotwórczej chemii pisząc jakie to dobre dla skóry.
Czyli jakiej rakotwórczej chemii? Jeśli u jakiejś Haliny w rodzinie występuje rak skóry, to w jej interesie jest zadbać, by nie zachorować, a nie w interesie koncernu kosmetycznego. Zresztą biologia i genetyka się kłania - jeśli w rodzinie Haliny występują nowotwory, to prawdopodobnie nie przez kosmetyki, tylko przez predyspozycje genetyczne i miałaby tego raka nawet gdyby w życiu nie użyła żadnego kosmetyku.
Cytat:
Zgadzam się z autorką postu, moim zdaniem świadomość konsumencka zwiększyła się i żadnym argumentem tego nie podważysz, że dużo substancji zostało przebadanych i uznanych za szkodliwe.
Nie przypominam sobie bym gdziekolwiek próbowała podważyć fakt przebadania dużej ilości substancji. Tylko sęk w tym, że dużo substancji przebadano i uznano za nieszkodliwe
Cytat:
Nie jest też prawdą, że te substancje są dodawane w małych ilościach, uwierz, że ładują tyle syfu ile się tylko da, a Ty to łykasz, jak poranną kawę.
Małych/dużych czyli jakich? Konkrety proszę razem z dowodami na to, że przekraczane są dawki o udowodnionej szkodliwości.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez pepinxiii Pokaż wiadomość
I tu się właśnie kłania twoje kompletne oderwanie od tematu. Przypominam, że wątkiem głównym jest artykuł w Rossmannie w którym autorka (chyba autorka) twierdzi, że parabeny nie szkodzą i wszystkie moje wpisy są odnośnie tego artykułu. Ty sobie tutaj wpadłaś i zaatakowałaś autorkę tego wątku jakby nie miała kompletnie prawa do posiadania swego zdania, ujętego zresztą bardzo dyplomatycznie. Resumując. Twierdzisz, że jeśli autorce przeszkadzają parabeny to nie powinna ich kupować, gdy tematem jej posta było to czy Rossmann w swoim artykule okłamuje ludzi na temat parabenów. Nie odniosłaś się do tego wątku tylko sama przypisałaś autorce jakiś z sufitu wzięty problem.
Jak niby mam się odnieść do artykułu, którego nikt nie zalinkował? Zastanów się. Dyskutuję o szkodliwości parabenów, bo do tego się odnosi w swoim poście autorka. Dopóki nikt nie zacytuje o jakim artykule mowa, to siłą rzeczy się na jego temat nie wypowiem.
Cytat:
A z twoich postów co tak naprawdę wynika. Podumowując: parabeny mogą szkodzić, ale ludzi którym szkodzą powinni siedzieć cicho, bo co cie to obchodzi.
Nigdzie nie napisałam, że ludzie którym coś szkodzi mają siedzieć cicho. Czytaj ze zrozumieniem.
Cytat:
Nie ma badań potwierdzających to, że parabeny powodują raka. To że są takie które wskazują że może przyczyniać się do jego powstawania, ignorujesz.
Cytat:
Ignorujesz też to powodują alergie .
Jak możesz twierdzić, że ignoruję coś, co dopiero teraz linkujesz? Zresztą czy ty w ogóle czytasz cokolwiek z moich postów? Wyraźnie pisałam, że uczulać może wszystko, a ty podsyłasz link, że parabeny mogą uczulać. No WOW! Tylko sprawdź sobie jakiego procenta ludzi to dotyczy.
Cytat:
Racja nie twój problem.
No ogólnie nie. Szkodliwość parabenów to nie mój problem, bo mi barabeny nie szkodzą. Odnoszę wrażenie, że masz do mnie pretensje o nieprowadzenie krucjaty przeciwko parabenom albo każdej-dowolnej-rzeczy-potencjalnie-szkodliwej-dla-kogokolwiek.
Cytat:
To że zaburzają gospodarkę hormonalną ignorujesz.
A ty ignorujesz, że to dotyczy znikomego procenta populacji Jak dla mnie równie dobrze ta dyskusja mogłaby być o, nie wiem, selerze albo wodzie.
Cytat:
Moje pytanie do ciebie jest takie. Co ty tutaj tak w ogóle robisz? Na tym wątku znaczy się. Nie obchodzi cię temat wątku. Nie obchodzą cię badania. Nie obchodzą cię ludzie, którzy dotknięci są problemem, o którym Rossmann twierdzi, że nie istnieje.
Jedyne co mnie obchodzi, to fakty i badania, więc dyskutuję na ten temat.
Cytat:
Na typowy obraz alergii parabenowej składają się wysiewy grudek skórnych o zmiennym nasileniu, umiejscowienie zmian wypryskowych na dłoniach lub na podudziu, cofanie się zmian podczas urlopu. https://www.centrum-alergologii.lodz...kremy-parabeny
Znowu WOW! występuje alergia, co do której powszechnie wiadomo, że czasem się zdarza u ludzi jak alergia na wszystko. Tylko co z tego?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 20:53   #37
pepinxiii
Przyczajenie
 
Avatar pepinxiii
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Jedyne co cię obchodzi to fakty i badania? To nie jest prawda. Jedyne co cię obchodzi to wybrane fakty i badanie potwierdzające nieszkodliwość parabenów u określonych grup ludzi. Fakty i badania potwierdzające szkodliwość parabenów u określonej grupy ludzi, lekceważysz ze względu na nie wielką ilość osób poszkodowanych. I nie sądzisz, że badania, które nie są nawet aż tak bardzo zaawansowane i które wskazują na niepokojące właściwości parabenów, powinny być brane pod uwagę. Zupełnie jak z pierwistakami promieniotwórczymi zaraz po ich odkryciu.

Twoja argumentacja przypomina mi argumentacje Jordana Petersona. To co potwierdza to co mówię, jest okey, a cała reszta może się walić.

To są fakty. I wydaje mi się, że są inne wątki na forum specyficznie na temat parabenów, a ty tytaj w dalszym ciągu nie chcesz się odnieść do tematu. Jaki jest więc sens w zabieraniu głosu na temat czegoś, czego nie wiesz? Jakby był temat na temat tego jak Babcia Marysia kłamie na temat różowej spódniczki to byś zaczęła bronić koloru różowego? Niektórzy nie wiedzą kiedy dać sobie spokój. Cytując Pierwszego Luzera Tego Świata : SAD.
pepinxiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-26, 21:08   #38
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Lisbeth, skupiasz się cały czas na obronie swoich przekonań i odbijaniu piłeczki, nie widząc jak w pewnym momencie zaczynasz sama sobie zaprzeczać, więc wybacz, że będę szczera, ale dyskusja niestety, nie przynosi żadnych sensownych wniosków, gdy ktoś próbuje zakrzyczeć każde moje słowo. Jeśli chodzi o szkodliwość substancji, nie wspomnę nawet, jak wiele z nich w ogóle nigdy nie zostało przebadanych pod kątem np. wpływu na płody ludzkie czy też np. w reakcji na anomalie, albo wręcz na zwykłe rzeczy z życia codziennego. A co do przykładu, w miarę poznanych i przebadanych podam np. diazolidynyl urea. Poza tym zastanawiające jest, że wystarczy wstawić pomiędzy kontynenty ocean i już niektóre substancje chemiczne są za nim niedopuszczalne do stosowania w kosmetykach, więc naprawdę czasem trzeba być wilkiem w tym stadzie baranów i ruszyć samemu głową, a nie z wygody zgadzać się na wszystko, co podane pod nosek przez panów w garniturach z KE.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 21:25   #39
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez pepinxiii Pokaż wiadomość
Jedyne co cię obchodzi to fakty i badania? To nie jest prawda. Jedyne co cię obchodzi to wybrane fakty i badanie potwierdzające nieszkodliwość parabenów u określonych grup ludzi. Fakty i badania potwierdzające szkodliwość parabenów u określonej grupy ludzi, lekceważysz ze względu na nie wielką ilość osób poszkodowanych. I nie sądzisz, że badania, które nie są nawet aż tak bardzo zaawansowane i które wskazują na niepokojące właściwości parabenów, powinny być brane pod uwagę. Zupełnie jak z pierwistakami promieniotwórczymi zaraz po ich odkryciu.

Twoja argumentacja przypomina mi argumentacje Jordana Petersona. To co potwierdza to co mówię, jest okey, a cała reszta może się walić.
Myślę, że moją argumentację przedstawiłam wystarczająco jasno, ale ty nadal nie rozumiesz. Już ręce opadają, ale jeszcze raz: nigdzie nie twierdzę, że parabeny ogólnie są nieszkodliwe zawsze i wszędzie ani nie neguję występowania alergii. Natomiast faktem jest, że parabeny u większości ludzi nie powodują żadnych problemów, nie należą do silnie uczulających substancji, a uczulonych na nie jest względnie mało osób. Są dobrze przebadane i nie bez powodu właśnie one są dopuszczone do ogólnego stosowania.
Nie rozumiem po co ciągle wtrącasz tu opowieści o ludziach, którym coś szkodzi i co to ma do tematu. Powtarzam: to, że jakiś nieliczny odsetek ludzi ma problemy z jakimś składnikiem nie oznacza, że nie można dostrzec jego zalet. Szkodzi wszystko i to nie oznacza, że w jakimś artykule nie można nazwać tej substancji generalnie nieszkodliwą.
Jak już, to możemy zmienić przedmiot dyskusji na kryteria przy których można coś nazwać nieszkodliwym i czy w ogóle można, skoro zawsze znajdzie się się ktoś tam uczulony czy w inny sposób wrażliwy. Bo już mi umyka co ty właściwie chcesz osiągnąć w tym wątku.
Cytat:
To są fakty. I wydaje mi się, że są inne wątki na forum specyficznie na temat parabenów, a ty tytaj w dalszym ciągu nie chcesz się odnieść do tematu. Jaki jest więc sens w zabieraniu głosu na temat czegoś, czego nie wiesz? Jakby był temat na temat tego jak Babcia Marysia kłamie na temat różowej spódniczki to byś zaczęła bronić koloru różowego? Niektórzy nie wiedzą kiedy dać sobie spokój. Cytując Pierwszego Luzera Tego Świata : SAD.
Powtórzę: JAK mam się odnieść do tematu (czy raczej tytułu), skoro nie ma podstaw. Sorry, nie ma artykułu, to nie zgadnę telepatycznie jego treści. Dlatego odnoszę się do treści postów. Jeśli tak bardzo chcesz dyskutować o tym artykule, to go tutaj zacytuj. Jeśli nadal nie zrozumiesz, to będzie koniec dyskusji z mojej strony, bo nie jestem w stanie zejść poniżej pewnego poziomu.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Lisbeth, skupiasz się cały czas na obronie swoich przekonań i odbijaniu piłeczki, nie widząc jak w pewnym momencie zaczynasz sama sobie zaprzeczać, więc wybacz, że będę szczera, ale dyskusja niestety, nie przynosi żadnych sensownych wniosków, gdy ktoś próbuje zakrzyczeć każde moje słowo.
Czyli gdzie sama sobie zaprzeczam? Dyskusja nie przynosi efektów, bo nie odnosisz się do konkretów. Jeśli chcemy dojść do prawdy, to potrzebujemy dowodów. Przerzucanie się twierdzeniami niepopartymi niczym, nie prowadzi do niczego, zresztą to nawet nie jest już dyskusja.
I ja nie bronię swoich przekonań. Skąd w ogóle ten wniosek? To, czego bronię, to kierowania się faktami, krytycznego myślenia i analizy danych.
Cytat:
Jeśli chodzi o szkodliwość substancji, nie wspomnę nawet, jak wiele z nich w ogóle nigdy nie zostało przebadanych pod kątem np. wpływu na płody ludzkie czy też np. w reakcji na anomalie, albo wręcz na zwykłe rzeczy z życia codziennego. A co do przykładu, w miarę poznanych i przebadanych podam np. diazolidynyl urea.
Znowu nie wiem co konkretnie masz na myśli. Jakie anomalie i jakie sytuacje na przykład? Jak dużo substancji nie zostało przebadanych i jak to wypada w porównaniu z "naturalnymi"?
Cytat:
Poza tym zastanawiające jest, że wystarczy wstawić pomiędzy kontynenty ocean i już niektóre substancje chemiczne są za nim niedopuszczalne do stosowania w kosmetykach, więc naprawdę czasem trzeba być wilkiem w tym stadzie baranów i ruszyć samemu głową, a nie z wygody zgadzać się na wszystko, co podane pod nosek przez panów w garniturach z KE.
Mnie to akurat wcale nie dziwi. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie stosowanie prawa przekroczyło granice absurdu.
Natomiast samodzielne ruszanie głową popieram bardzo, tylko niech się potem co niektórzy nie dziwią, że można dojść do różnych wniosków w ten sposób. Na przykład jedni zdecydują się używać składnika X, a inni nie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 10:58   #40
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Poza tym zastanawiające jest, że wystarczy wstawić pomiędzy kontynenty ocean i już niektóre substancje chemiczne są za nim niedopuszczalne do stosowania w kosmetykach, więc naprawdę czasem trzeba być wilkiem w tym stadzie baranów i ruszyć samemu głową, a nie z wygody zgadzać się na wszystko, co podane pod nosek przez panów w garniturach z KE.
Masz na myśli USA czy Australię? Bo w obu tych państwach parabeny nie są zakazane, a w USA według tego źródła KLIK
Methylparaben was the most frequently identified, being found in 64% of leave-on personal care products, 60% of baby care products and 39% of rinse-off personal care products. Similar use frequency was found for propylparaben. Ethylparaben and butylparaben were found in 10-35% of products, while benzylparaben and heptylparaben were found in 0-15% of products.

To badanie z 2013 roku, ale nie znalazłam nigdzie informacji, że parabeny są w Stanach zakazane. Zresztą w tym kraju jest dopuszczonych wiele innych substancji, których w Europie czy Kanadzie się już nie używa.

Jestem zresztą ciekawa, w jakim procencie się u nas stosuje parabeny, bo mam wrażenie, że ta nagonka to jest trochę wyważanie drzwi otwartych na oścież. Ja sama mam dwa kosmetyki z parabenami, tusze MaxFactor i Pupa. A kosmetyków mam ponad setkę. Przejrzałam pobieżnie kilka stron Rossmanna pod kątem najbardziej znanych marek i może co dziesiąty produkt marek takich jak L'oreal, Eveline, Bielenda jest konserwowany parabenami.

Historyjka o tym jakoby Rossmann chciał się pozbyć zalegających im zapasów, w których są akurat parabeny, jest po prostu śmieszna, z tego prostego powodu, że ludzie w znakomitej większości nie czytają składów, ba wiele z nich nawet nie wie, co to jest INCI i po co to jest na opakowaniu, a co dopiero mówić o przedzieraniu się przez gąszcz maciupkich literek i trudnych, długich nazw.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-01-27 o 10:59
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 11:28   #41
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz na myśli USA czy Australię? Bo w obu tych państwach parabeny nie są zakazane, a w USA według tego źródła KLIK
Methylparaben was the most frequently identified, being found in 64% of leave-on personal care products, 60% of baby care products and 39% of rinse-off personal care products. Similar use frequency was found for propylparaben. Ethylparaben and butylparaben were found in 10-35% of products, while benzylparaben and heptylparaben were found in 0-15% of products.

To badanie z 2013 roku, ale nie znalazłam nigdzie informacji, że parabeny są w Stanach zakazane. Zresztą w tym kraju jest dopuszczonych wiele innych substancji, których w Europie czy Kanadzie się już nie używa.

Jestem zresztą ciekawa, w jakim procencie się u nas stosuje parabeny, bo mam wrażenie, że ta nagonka to jest trochę wyważanie drzwi otwartych na oścież. Ja sama mam dwa kosmetyki z parabenami, tusze MaxFactor i Pupa. A kosmetyków mam ponad setkę. Przejrzałam pobieżnie kilka stron Rossmanna pod kątem najbardziej znanych marek i może co dziesiąty produkt marek takich jak L'oreal, Eveline, Bielenda jest konserwowany parabenami.

Historyjka o tym jakoby Rossmann chciał się pozbyć zalegających im zapasów, w których są akurat parabeny, jest po prostu śmieszna, z tego prostego powodu, że ludzie w znakomitej większości nie czytają składów, ba wiele z nich nawet nie wie, co to jest INCI i po co to jest na opakowaniu, a co dopiero mówić o przedzieraniu się przez gąszcz maciupkich literek i trudnych, długich nazw.
Nie jestem na bieżąco, jeśli chodzi o regulacje prawne w różnych częściach świata, dlatego nie mogę skrupulatnie w tej kwestii się wypowiedzieć, ale już sam fakt, że regulacje się zmieniają skłania mnie, żeby być ostrożną dokonując wyboru, czego używać, a czego unikać. Azbest też kiedyś był nieszkodliwy. Zmieniają się restrykcje, dopuszczalne stężenia, a w kosmetykach dedykowanych np. dzieciom czy takich, które mają kontakt z błoną śluzową, zwłaszcza jamą ustną, wprowadza się na pewne składniki całkowity zakaz. Skupiłam się na wielu substancjach, parabeny, to tylko kropla w morzu, sama masz tylko dwa produkty z ich zawartością, a to tylko potwierdza, że producenci rezygnują z ich dodawania, co już jakiś czas temu zauważyłam. Jeszcze 3-4 lata temu były w niemal każdym kosmetyku.
A co do historyjek i teorii spiskowych, cóż, wszystko trzeba brać na dystans i jestem przeciwna histerycznym postawom, aczkolwiek mówi się, że w każdej plotce jest ziarno prawdy i tak jest. Producenci i sprzedawcy chwytają się naprawdę wielu sposobów, żeby sprzedać kiepski produkt, który im zalega, widzę to na co dzień w sklepach. Promocje na to co się nie sprzedaje są zawsze i wszędzie. Jak jakiś towar zalega, to nagle jego polecana i chwalona alternatywa znika i jest chwilowo niedostępna. Ludzie zaczynają czytać składy, to widać gołym okiem, a Rossmann póki co jest daleko w tyle za innymi drogeriami i aptekami w Polsce, tak naprawdę oferuje niewiele naturalnych kosmetyków w porównaniu z np. Hebe czy Superpharm i w Polsce jest zupełnie inny, niż u Ciebie w Niemczech.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-27, 11:47   #42
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skupiłam się na wielu substancjach, parabeny, to tylko kropla w morzu, sama masz tylko dwa produkty z ich zawartością, a to tylko potwierdza, że producenci rezygnują z ich dodawania, co już jakiś czas temu zauważyłam. Jeszcze 3-4 lata temu były w niemal każdym kosmetyku.
To może być równie dobrze efekt tej nagonki i chęci przypodobania się konsumentom, którzy gdzieś tam coś wyczytali, więc dla nich pisze się na opakowaniu "bez parabenów".


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ludzie zaczynają czytać składy, to widać gołym okiem, a Rossmann póki co jest daleko w tyle za innymi drogeriami i aptekami w Polsce, tak naprawdę oferuje niewiele naturalnych kosmetyków w porównaniu z np. Hebe czy Superpharm i w Polsce jest zupełnie inny, niż u Ciebie w Niemczech.
Patrzyłam na ofertę polskiego Rossmanna. Niemiecki Rossmann ma mniejszą ofertę eko w porównaniu z dwoma innymi największymi drogeriami czyli DM i Müllerem. Poza Alterrą, Hipp, Babydream i Weledą nic więcej stacjonarnie w nim nie znajdziesz, a on-line to nawet nie możesz sobie filtrować pod kątem naturalnych kosmetyków, bo nie ma po prostu takiej kategorii (w DM i Müllerze jest i oferta jest większa).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 12:07   #43
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To może być równie dobrze efekt tej nagonki i chęci przypodobania się konsumentom, którzy gdzieś tam coś wyczytali, więc dla nich pisze się na opakowaniu "bez parabenów".









Patrzyłam na ofertę polskiego Rossmanna. Niemiecki Rossmann ma mniejszą ofertę eko w porównaniu z dwoma innymi największymi drogeriami czyli DM i Müllerem. Poza Alterrą, Hipp, Babydream i Weledą nic więcej stacjonarnie w nim nie znajdziesz, a on-line to nawet nie możesz sobie filtrować pod kątem naturalnych kosmetyków, bo nie ma po prostu takiej kategorii (w DM i Müllerze jest i oferta jest większa).
W pl w Rossmannie prawie nie ma Alterry, do nas wysyłają te słabe kosmetyki poza 2-3 wyjątkami, a w Niemczech cała szafa kolorowki o pielęgnacji wszelakiej nie wspominając. U nas lepsze Rossmanny są tylko w większych, wojewódzkich miastach, tak to wygląda, że np. niby Lavera jest, ale w praktyce to tylko krem do rąk widziałam i pastę do zębów


Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 12:28   #44
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W pl w Rossmannie prawie nie ma Alterry, do nas wysyłają te słabe kosmetyki poza 2-3 wyjątkami, a w Niemczech cała szafa kolorowki o pielęgnacji wszelakiej nie wspominając. U nas lepsze Rossmanny są tylko w większych, wojewódzkich miastach, tak to wygląda, że np. niby Lavera jest, ale w praktyce to tylko krem do rąk widziałam i pastę do zębów


Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Ale poza Alterrą wiele więcej nie znajdziesz, a ich kolorówka jest moim zdaniem bardzo słaba w porównaniu choćby do marki własnej DM Alverde. W polskich Rossmannach w Katowicach i Sosnowcu widziałam szafeczkę z naturalną kolorówką, ale nie pamiętam nazwy marki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 10:02   #45
LilianaMalec
Przyczajenie
 
Avatar LilianaMalec
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 18
Wink Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Poza Alterrą to jeszcze Isana wypuściła teraz przyzwoitą serię jajeczną, też Rival de loop ma niektóre produkty z dobrym inci
LilianaMalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 14:13   #46
abd4e1d1f3c175850d52ccaaa86ed947a3114930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Przeczytałam cały wątek i po części rozumiem wszystkich członków dyskusji.

Sama kiedy czytałam ten artykuł, stwierdziłam, że śmiałe i dziwne stwierdzenia tam padają. Zamieszczam skrina kawałka tegoż artykułu, natomiast cały artykuł jest tutaj: https://www.rossmann.pl/skarb# numer styczniowy (2019), zaczyna się na stronie 25.

Przez wiele lat używałam normalnie SLS i innych silnych detergentów i nie uważam ich za nic złego, ale jakiś czas temu zaczęły mi przesuszać skórę ciała, zaczęła mnie swędzieć. Obejrzałam filmiki na youtube, poczytałam blogi, wizaż, odstawiłam SLS i już mnie nic nie swędzi. Co skóra, to inna. Natomiast w tej gazetce uderzyło mnie takie śmiałe jednoznaczne stwierdzenie, że nie wysusza, przecież jednych wysusza, a innych nie, no ale to tylko gazetka Rossmanna, trzeba brać to pod uwagę.

Edit: I to nie jest tak, że mnie wysusza cały czas, po prostu zmieniam sobie te żele, bo niektóre z SLS też są dla mnie łagodne.

Edytowane przez abd4e1d1f3c175850d52ccaaa86ed947a3114930
Czas edycji: 2019-02-03 o 08:30
abd4e1d1f3c175850d52ccaaa86ed947a3114930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 11:04   #47
LilianaMalec
Przyczajenie
 
Avatar LilianaMalec
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 18
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Też trzeba patrzeć na którym miejscu jest SLS i w połączeniu jakimi substancjami. Równie dobrze mogą wysuszać alkohole czy sole. Niestety SLS odbił się na mojej skórze głowy, ciała i twarzy. Cera zrobiła się naczynkowa, reaktywna. Skóra głównie nóg schodzi mi płatkami a na głowie mam permanentny łupież.
LilianaMalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 12:33   #48
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Dorzucę uwagę na temat nazw. SLS czyli Sodium Lauryl Sulfate występuje rzadko w kosmetyce. Zdecydowanie częściej stosuje się łagodniejsze siarczany czyli SLES Sodium Laureth Sulfate, SCES Sodium Coco Sulfate, SMES Sodium Myreth Sulfate. Lub też jeszcze łagodniejsza Cocamidopropyl Betaine, która akurat potrafi paskudnie uczulić.
Ja mogę używać siarczanów tylko na włosy i skórę głowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 23:45   #49
tabula_rasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86421800]Pierwsza z brzegu publikacja https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30649006

Mnie i wielu innym nie szkodzą, więc będziemy używać nadal. Tak samo jak np. nikły odsetek osób ciężko uczulonych na orzeszki ziemne nie jest podstawą do zakazywania ich sprzedaży i pisania, że są trujące dla wszystkich.[/QUOTE]




Ludzi z przeróżnymi alergiami przybywa, również na orzechy. Jeśli coś kogoś wcześniej nie uczulało, nie znaczy to, że nigdy nie uczuli. Objawy alergii mogą pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Jestem tego przykładem, gdzie po 30 r.ż. pojawiło się uczulenie na antybiotyki i Ibuprofen.
tabula_rasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-08, 10:52   #50
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez tabula_rasa Pokaż wiadomość
Ludzi z przeróżnymi alergiami przybywa, również na orzechy. Jeśli coś kogoś wcześniej nie uczulało, nie znaczy to, że nigdy nie uczuli. Objawy alergii mogą pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Jestem tego przykładem, gdzie po 30 r.ż. pojawiło się uczulenie na antybiotyki i Ibuprofen.
Ok, ale co z tego i jaki to ma związek z moim postem?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 08:57   #51
AleJandroAleJandro
Przyczajenie
 
Avatar AleJandroAleJandro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 16
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

Cytat:
Napisane przez LilianaMalec Pokaż wiadomość
Też trzeba patrzeć na którym miejscu jest SLS i w połączeniu jakimi substancjami. Równie dobrze mogą wysuszać alkohole czy sole. Niestety SLS odbił się na mojej skórze głowy, ciała i twarzy. Cera zrobiła się naczynkowa, reaktywna. Skóra głównie nóg schodzi mi płatkami a na głowie mam permanentny łupież.
Akurat seria jajeczna jest warta uwagi.... w sumie czasem można użyć. Kiedyś próbowałam ze swoim tradzikiem to w sumie mi nie szkodziło, ale i tak oddałam - zapach mi nie podpadał ;p
AleJandroAleJandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 09:08   #52
Marsjanka_W
Raczkowanie
 
Avatar Marsjanka_W
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 41
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

a to nie jest tak ze po prostu dużo robi tu też alergia? ja akurat mam bardzo wrażliwą skórę i myje twarz tylko sprawdzonymi rzeczami bo może mi się cera pogorszyć. mydło siarkowe to codzienność ale chociaż wiem że nie uczula i nie powoduje większej ilości krost
Marsjanka_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 13:25   #53
wojciechowa
Raczkowanie
 
Avatar wojciechowa
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 32
Dot.: Rossman okłamuje swoich konsumentów?

jak dla mnie to w sumie po prostu trzeba czytać etykietki i tyle... jak się człowiek nie zna to sa przecież analizy kosmetyków na jakiś aplikacjach czy coś. ;/
__________________
Kiedy stoję na poczcie (Aha)
Niby żołnierz na froncie (Aha)
Czuwa Jan Paweł II i nikt się nie boi w narodzie (Nikt)
Jak ryby pana Jezusa, każdy się dwoi i troi na co dzień (Hej)
wojciechowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 14:25:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.