Woda utleniona do rozjaśniania włosów lub skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-10, 17:19   #1
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245

Woda utleniona do rozjaśniania włosów lub skóry?


pewnie niektorym sie wyda glupie moje pytanie :P no ale wybaczcie ae ja nie wiem, w gole zauwazylam to przypadkiem...chcialam sobie rozjasnic wloski na brzuszki woda utleniona,a ze nigdy tego nie robilam i nie chcialo mi sie szukac na wizazu :P to normalnie wzielam wacik polalam troszke brzuszke i przetarlam,wloski mi sie wcale nie rozjasnily (oo moze mi ktoras wizazanka od razu napisac jak to sie robi?) ale za to skora tak...zostal mi taki smieszny placek...i moje pytanie czy uzywa sie wody utlenionej do moze jakiegos domowego toniku?czy moze przebarwionka i zaczerwienienia moge przecierac woda utleniona?albo zeby rozjasnic,rozpromienic buzke?niewytrzymalam w koncu i przetarlam twarz wacikiem nasaczonym wada u. a potem posmarowalam kremikiem dla dzieci bambino i musze powiedziec ze calkiem clakiem ladna buzka mi sie zrobila,efekt podobny jak po toniku under twenty erisa ,tego rozswietlajacego ktory obecnie tez mam,czy moze mnie ktoras wizazanka oswwiecic do czgeo moge wykorzystac woda utleniona w kosmetyce?a moze rowzniez ro rozjasniania np samooplacza czy smug po nim?
pzdr
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 20:12   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: woda utleniona do rozjasniania skory?

woda utleniona rozjaśna tymczasowo- na drugi dzień jaśniejsza skóra na brzuchu powinny wrócic do normalnego koloru.
nie należy stosować wody utlenionej systematycznie na sjkórę bo generuje wolne rodniki, z którymi przecież walczymy, broninąc sie przed np. zmarszczkami.

w rozjaśnianiu włosów na ciele najlepiej sprawdzaja sie gotowe preparaty do tego przeznaczone (sally hansen); no, chyba, że masz cierpliwość i czas na codzienne stosowanie wody utlenionej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 21:53   #3
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: woda utleniona do rozjasniania skory?

Jak byłam w siódmej czy ósmej klasie podstawówki, to moja przyjaciółka o naturalnym mysim kolorze włosów, potraktowała je właśnie wodą utlenioną - wyszedł jej jasny blond - myślałam, że ją zabiją nauczyciele z naszej "elytarnej" szkolł. Włosy jej się wysuszyły itd., potem musiała je ratować i nawilżać, ale rozjaśniły je. Chyba nie muszę pisać, że nie polecam tej metody, ale tak mi się skojarzyło a propos takich pomysłów
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 07:50   #4
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: woda utleniona do rozjasniania skory?

no tak tak Sandjo glowy nie mam zamiaru rozjasniac woda utleniona hehe,dzieki za odp teraz juz bede wiedziala a z tym rozjasnieniem wloskwo to tak tylko hcialam sprobowac,wiem ze sa preparaciki,dzieki
pzdr
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 21:42   #5
my_sterious
Przyczajenie
 
Avatar my_sterious
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
GG do my_sterious
Woda utleniona

Witam ! Dużo czytałam o wodzie utlenionej i muszę powiedzieć, że zdziwiło mnie jej wiele zastosowań. Na jakiejś stronie o urodzie dowiedziałam się iż woda utleniona ma również zastosowanie wybielające. Czy można ją stosować na twarz ? Czy rzeczywiście się rozjaśni ? Pytam gdyż wybielam twarz jak na razie cytryną. Są efekty, ale nie powiem, że jakieś zadziwiające ! Może macie jeszcze inne domowe pomysły na wybielanie twarzy. Tylko nie piszcie mi o cytrynie i ogórkach o tym wiem ! Z góry dziękuję ! my_sterious
my_sterious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 10:37   #6
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Woda utleniona do rozjaśniania skóry?

Stosowanie kwasów powoduje, że buzia robi się jaśniejsza. Woda utleniona to głupi pomysł, dziewczyny pisały, że generuje wolne rodniki ;/
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 11:45   #7
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Woda utleniona a niechciane owłosienie

Mam takie pytanie Czy któraś z Was może używała takiej normalnej wody utlenionej aby rozjaśnić owłosienie na twarzy i ciele?
1. Czy to wogóle coś pomaga?
2. Ile razy dziennie się przemywa te miejsca i przez jaki okres czasu?
3. Czy po skończonej kuracji stary kolor włosków wraca po jakimś czasie?
4. Czy to nie szkodzi skórze? ( Mam też cere wrażliwą i naczynkową)
5. I prawda to kochane że te włoski sie osłabiają i póżniej wykruszają?

Mam takie zameszkowane baki i na dole brody mam taki pieprzyk i na nim i koło niego mech, troche mi to przeszkadza bo jest taki gdzie niegdzie ciemniejszy:/
Koło sutek mam meszek i kilka takich ciemniejszych które wyrywam raz na jakiś czas pęsetą... na pupie mam też włoski ale one są jasne i praktycznie ich nie widać, za to na ręce mam ich sporo i już takie ciemniejsze są...

Tą wode utleniona pewnie bym stosowała tylko na podbródek i w okolice sutek (nie zaszkodzi)?

Pomóżcie
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-20, 12:24   #8
E l a t e
Raczkowanie
 
Avatar E l a t e
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 333
Dot.: Woda utleniona a niechciane owłosienie

Cytat:
Napisane przez bombonierka654 Pokaż wiadomość
1. Czy to wogóle coś pomaga?
2. Ile razy dziennie się przemywa te miejsca i przez jaki okres czasu?
3. Czy po skończonej kuracji stary kolor włosków wraca po jakimś czasie?
4. Czy to nie szkodzi skórze? ( Mam też cere wrażliwą i naczynkową)
5. I prawda to kochane że te włoski sie osłabiają i póżniej wykruszają?
Upuję.
Bo też mnie nurtują te pytania.
E l a t e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.