BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-23, 11:15   #61
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Ja szykuję się do Atredermu w płynie- 0,025 % - będę go mieszac z kwasem hialuronowym...mam dość wrażliwą skórę.

Sklad:
Atrederm 0,025 %
Tretinoinum 0,00025 g
DL - α - Tocopherolum 0,00005 g
Solvens ad 1 ml

tu można poczytać o Tretinoinie: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_chem.html
http://www.resmedica.pl/ffxart2009.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 14:09   #62
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Hej ja też czasem tu zaglądam,bo mam podobny problem,niestetyPo kilkuletnim trądziku pozostały mi okropne przebarwienia i blizny i to jest mój największy problem.Używałam już różnych kwasów (Acne Derm,Glyco A),jednak efektów nie widziałam(chodzi o przebarwienia).Natomiast jeśli chodzi o dziurki i wgłębienia to praktycznie się wygładziły po Atredermie.Wydawało mi się że szybciej i łatwiej uporam się z przebarwieniami niż z dziurkami,a o dziwo jest na odwrót.Obecnie stosuję peeling migdałowy (miałam ich już 5) i mogę powiedzieć że już jakieś efekty są,przebarwienia powoli robią się jaśniejsze.Mam nadzieję,że znikną mi zupełnie,bo jeśli nie to powoli zbieram kase i zrobię sobie serię jakiś zabiegów(myślałam nad Yellow Peel),ale to dopiero na jesień,jeśli do tego czasu nie uporam się z tymi przebarwieniami.Acha dodam też że używałam już różnych maści i kremów,typu Cepan,No-Scar,ale strasznie mi zapychały pory,nie wiem dlaczego.Ostatnio kupiłam sobie też ten krem redukujący blizny i zmiany potrądzikowe Soraya,i sytuacja taka sama,po kilku dniach wysyp .
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 14:27   #63
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Girl- jakie nawilżacze używałaś podczas kuracji Atredermem?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 15:17   #64
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Girl- jakie nawilżacze używałaś podczas kuracji Atredermem?
Ja w sumie aż tak bardzo się nie łuszczyłam,więc jakiegoś specjalnego nawilżacza nie używałam,tylko taki krem jak do tej pory,czyli w moim przypadku Bambino lub Nivea.Jednak gdy było widać odstające skórki to robiłam peeling enzymatyczny.A czasami np.przy trochę większym łuszczeniu smarowałam się na noc olejem z mazideł(mam olej z dzikiej róży),rano skóra była fajnie nawilżona.
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 16:25   #65
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cześć dziewczynki miło że się coś na forum ruszyło.

A więc najpierw do alex-no dziękuje że zaglądasz a przykro mi że niema efektu ( czasem wydaje mi się że większa część kosmetyków i zabiegów to pieniądze wyrzucone w błoto jedna pociecha to to że lepiej je wydać na urode niż na jedzenie bo przynajmiej się szneków człowiek nie dorobi)

A teraz do >>Girl<< miło że też interesujesz się naszym forum a jeszcze mi milej że się wypowiedziałaś. Zainteresowałaś mnie tym atredermem szkoda tylko że jest on na recepte. Ja bardzo żadko chodzę do lekarza ( mało choruje ostatnio byłam 3 lata temu u ginekologa bo byłąm w ciąży) a czy lekarz ogólny może go zapisać czy musiałabym iść do dermatologa? I trochę się dziwie że znikneły ci po nim dziurki (już straciłąm nadzieje że coś działa).
Napisz ile czasu go stosowałaś .


A ogółem do wszystkich piszciejak widać zawsze można usłyszeć i dowiedzieć się coś nowego
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 18:32   #66
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki miło że się coś na forum ruszyło.

A więc najpierw do alex-no dziękuje że zaglądasz a przykro mi że niema efektu ( czasem wydaje mi się że większa część kosmetyków i zabiegów to pieniądze wyrzucone w błoto jedna pociecha to to że lepiej je wydać na urode niż na jedzenie bo przynajmiej się szneków człowiek nie dorobi)

A teraz do >>Girl<< miło że też interesujesz się naszym forum a jeszcze mi milej że się wypowiedziałaś. Zainteresowałaś mnie tym atredermem szkoda tylko że jest on na recepte. Ja bardzo żadko chodzę do lekarza ( mało choruje ostatnio byłam 3 lata temu u ginekologa bo byłąm w ciąży) a czy lekarz ogólny może go zapisać czy musiałabym iść do dermatologa? I trochę się dziwie że znikneły ci po nim dziurki (już straciłąm nadzieje że coś działa).
Napisz ile czasu go stosowałaś .


A ogółem do wszystkich piszciejak widać zawsze można usłyszeć i dowiedzieć się coś nowego
Więc,ja z dermatologa zrezygnowałam już jakiś czas temu,chodziłam prywatnie a i tak nic mi nie pomagało,od momentu gdy trafiłam na to forum sama zajęłam się swoją pielęgnacją.O Atredermie dowiedziałam się również z tego forum,i bardzo mnie zainteresował,więc normalnie poszłam do lekarza rodzinnego po receptę,Atre używałam głównie na trądzik i to dzięki niemu pozbyłam się tego świństwa.Kiedyś przyglądałam się uważnie swojej cerze tak przy świetle i dopiero wtedy zauważyłam te nierówności,i nie były to takie zwykłe małe dziurki tylko takie większe wgłębienia,nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego że je mam moja uwaga głównie skupiała się na przebarwieniach.Ale do rzeczy,no więc jeśli chodzi o Atre to nie bawiłam się w ten małe stężenia tylko zaczęłam od 0.025%,używałam prawie codziennie.Zużyłam dwie buteleczki,trądzik się nie pojawia do tej pory,wiadomo jakiś pryszcz jeszcze tam wyskoczy ale z tym co było na początku to jest nicDodam że miałam zamiar dłużej go stosować,ale później wyjechałam i nie miałam jak zdobyć recepty,więc stopniowo zmniejszałam częstotliwość jego używania.Napewno jak będę miała jakieś większe problemy to do niego jeszcze wróce,jest to najlepszy lek jaki do tej pory stosowałam.Tak jak wcześniej pisałam teraz robie sobie peelingi migdałowe,i one napewno też dużo dają,bo łuszczenie naprawdę jest spore.I ostatnio gdy znowu się przyglądnęłam swojej cerze to te wgłębienia już zniknęły,jeszcze tylko jedno niewielkie pozostało,buzia jest już naprawdę gładziutka
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 19:25   #67
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Ja dostałam Atrederm bez recepty -ale dla utrzymania poprawnych stosunków z panią farmaceutką - obiecałam, że doniosę receptę w ciągu kilku dni recepty nie musi wystawić dermatolog.
W sobotę jadę w góry więc kurację Atredermem zacznę po powrocie.

Girl - pisałaś o dermatologu - mój dermatolog kilka lat temu zapisując mi skinoren, elocom - nie mówił NIC o stosowaniu filtrów .... wolę poczytać wątki Wtajemniczonych Wizażanek - popytać, pouczyć się i sama wziąć się za swoją buzię Na pewno jest dla mnie ważniejsza niż dla niejednego lekarza
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 19:40   #68
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Dziękuje za rady wszystkich.
>>Girl<< mam do ciebie pytań pare a mianowicie
- czy stosowałaś później atrederm o wyższym proceńcie np 0,1%
- czy myślisz że te wgłębienia ( ja też takie mam tylko tak w uproszczeniu pisze dziury ale ja mam same wgłębienia bez trądziku i bez przebarwień bo już mi znikły więc wgłębienia się dość odznaczają ) znikneły ci po samym atredermie czy może po peelingu migdałowym i atredermie?
- gdzie kupiłąś peeling migdałowy i o jakim proceńcie ( czytałam na allegro że sprzedają kapsółki 20% ) i za ile ?
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 20:30   #69
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Milcia - Atrederm 0,1% jest bardzo silny - dużo o nim czytam przez ostatnie dni - dla wrażliwców są zalecenia, aby go mieszac - albo nakładać tylko na pewien czas- a potem zmywać.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 20:35   #70
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Milciu a czy możesz zdradzić czym usunełaś przebarwienia potrądzikowe i jak szybko one "zeszły"? bo mnie tam blizny nie przeszkadzają, ale te czerwone i różowe placki okropnie wyglądają
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 20:58   #71
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

carolinascotties dokładnie miałam to samo,dermatolożka przepisywała mi Differin,Acnemycin i ani słowa o filtrach,a było lato i ja się smażyłam na plaży
milcia Atrederm używałam tylko w stężeniu 0,025%,dokładnie nie jestem Ci w stanie powiedzieć kiedy te wgłębienia się wygładziły,bo nie zwracałam na to większej uwagi,ale wtedy gdy się przyglądałam dopiero zaczynałam z peelingiem więc może to zasługa Atre.Jeśli chodzi o peeling migdałowy,to jest o nim wątek,ten z Allegro się nie opłaca.Ja kupuję kwas migdałowy z mazideł(www.mazidla.com) 10g kosztuje bodajże 6,50zł i starcza na bardzo długo.
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 21:26   #72
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Lightbulb Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Witam dziewczyny Ja również od kilku lat toczę walkę z tymi wstrętymi przebarwieniami. I z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze efekty daje Acne-Derm-najbardziej rozjasnia moje czerwone plamy. Z tym że stosowałam go w zeszłym roku już od jesieni do końca zimy, no i teraz, od grudnia zaczęłam.
Efekty widzę, może nie spektakularne, ale na pewno lepsze niż po Contractubex, który kiedyś przepisała mi pani doktor... Od tamtej pory postanowiłam leczyć się sama.
Atre też stosowałam, ale jakieś 3 tygodnie bo nie lubię jak mi się coś łuszczy na twarzy, ale chyba znowu do niego wrócę, chociaż będę smarować nim brodę, bo tam mam najgorsze przebarwienia. I tylko raz w tygodniu.
Słyszałam jeszcze że dobre efekty dają maseczki z pietruszki, ale to wiadomo-jedynie wspomagająco i na pewno trzeba by często i dłuuuuuugo stosować.

Piszcie jeszcze
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 21:32   #73
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Girl - dziś Cię zamęczę pytaniami
Jakich filtrów używałaś przy Atredermie? Ja szykuję się na jakąś Avene - ale naprawdę nie wiem na co się zdecydować...

Oliva - Witaj Szczecinianko
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 21:40   #74
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Rzucam linką, możę się przyda http://luskiewnik.strefa.pl/acne/ceny.html
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 10:21   #75
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Re: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Witam wszystkie dziewczynki aż mi się buzia sama uśmiecha jak widze że mój skromny wątek się rozwija i dochodzą nowe osoby.

A wracając do tematu to najpierw odpowiadam Trójce jak miałam 16 lat miałam na twarzy wszystko co jest możliwe sporo pryszczy zaskórników plamy i strupy po tych co już zeszły ponadto się nie szczędziłam dusiłąm wszystko co szło a jak nie szło dusiłam mocno do bólu co w efekcie wyglądało tragicznie a jak już został po wyduszeniu strup to go zdrapywałam i tak w kółko. Moja twarz była pełna w pryszczach i grudkowatych zaskórnikach sinych śladach po duszeniu i plamach. Żeby to jako tako zatuszować nakładałam na siebie litry fluidu w kremie ( najczęściej Eris antybakreryjnego żeby nie wychodziły mi nawstępne syfy) nakładałam go nie rozsmarowując tylko wklepując co prawda byłąm wytapetowana jak stara pudernica ale nie wyobrażałam sobie że mogłabym wyjść gdziekolwiek bez pudru ( kiedyś koleżanka spytała się mnie co ja jestem pod tym pudrem taka fioletowa - oczywiście nie przyznałąm się że to po maltretowaniu zaskórników)
Często smarowałam się spirytusem salicylowym ( całą twarz) żeby wszystko mi zaschło ale na dłuższą mete zaczełam obawiać się że na twarzy pokarzą się przedwcześnie zmarszczki a i pory mi się po nim mocno rozszeżyły i tak są do dziś wielkie teraz używam co jakiś czas spirytusu na pojedyńcze pryszcze.
Gdy przychodziło lato ratowałąm cere opalaniem na początku byłam na twarzy opalona na czerwono -plamowo co wyglądało nizbyt łądnie. Na drugi rok jak się opalałąm byłam opalona na brązowo tylko tam gdzie miałam najgordzą cere ( policzki ) miałąm opalenizne w postaci brązowo - cielistych plam. Jak po lecie zbladłam to wyglądałam nieco równomierniej niż przed latem.
Ze środków specjalisycznych nic nie używałam bo nie wiedziałam że coś takiego istnieje tylko dax cosmetics i opalanie. Teraz jak się opalam to jestem fajnie brązowa na twarzy bez żadnych plam . A po lecie już mi opalenizna zeszła bo używam kwasów ( pierwszy raz ) jestem blada jak ściana ale jest poparwa.

Zeby podsumować cały przebieg rozjaśnienia plam ( trochę się rozwinełam) mam teraz 23 lata od czasu do czasu wyskakują mi pryszcze ale ich tak nie maltetuje przyznaje się że strupy rozdrapuje ( taki odróch nerwowy) przez te lata nic takiego nie używałam dopiero od pół roku zaczełąm ale plam już takich nie miałam jedyne co przez lata robiłąm to leczyłam pryszcze peelingowałam się kosmetykami bardzo często i opalałam.
Ale myśle że najleprzym lekarstwem w moim przypadku był czas.


Teraz mój nieszczęsny policzek ma rozdzerzone pory i wgłębienia dziury po tej masakrze ale blizn już nie ma ( tylko takie po świeżych pryszczach góra 1 miesiąc - znikające szybko min po kwasach i chyba dax cosmetics) No i zrobiłąm sobie włąśnie zdjęcie mojego polika bez żadnych pudrów i kremów (co zdaża się tylko rano) włąśnie teraz przekłądam go na komputer i pokarze wam jak wygląda. Nie jest co podziwaiać ale po tym co miałąm na twarzy ( przebarwienia) to duży postęp. Teraz walcze z resztą.

A jeszcze co do mojego zdjęcia policzka po jego lewej stronie ( od strony nosa i niżej ust) widać rozszeżone pory a od prawej strony ( od strony ucha) widać ale nie za mocno moją zmore czyli wgłębienia. Przy zdjęciu nie widać tak ich ale jak już wcześniej pisałam na zdjeciach nie żucają się one tak w oczy w realu to porów tak nie widać a zato widać wgłębienia ( dlatego z nimi walcze) No ale przebarwień jakotako nie ma.

Edytowane przez milcia23
Czas edycji: 2007-06-14 o 16:55 Powód: post pod postem
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 10:51   #76
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Milcia, za takie dziurki to ja bym się dała pokroić
Mi lekarka powiedziała, że MOŻE po 3 serii zabiegów będę miała o połowę mniejsze dziurki- czyli w dalszym ciagu znacznie głębsze, niż Twoje.
Mimo to będę na to chodzić, jakoś lepsza jest dla mnie świadomosć, że wyrzuciłam pieniądze w błoto, niż że nic nie zrobiłam.
PS. Ten atrederm jest na receptę? (jesli znów czegoś nie doczytałam, to przepraszam, budzę się dopiero)
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 11:07   #77
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Tak- jest na receptę, którą może wypisać lekarz jakiekolwiek specjalizacji.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 11:38   #78
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cześć dziewczyki ja właśnie na plapie mam kwasik z Ziaji i marze o jakimś brutalniejszym kosmetyku atrederm mnie kusi tym bardziej że jest za kilkanaście złoty ale mąż jak słyszy o kosmetykach to oczami przewraca i nie wie po co mi następny krem do twarzy jak on nie urzywa wcale tylko mydło i wode ( swoją drogą on ma cere normalną a skóre na twarzy że można porównywać jego cere do cery naszego 2,5 letniego synka)


Alex-no dziękuje ci bardzo za pociechę ja też zawsze patrzę na kogoś i myśle żebym chociaż tak wyglądała to by było pół biedy ( patrząc nie tylko na twarz ale też na figure włosy itd). A pozaty miło mi że czytasz te moje wspominki ( bo rozwlekłąm się jak dziadek co opowiada o okupacji ) Kiedyś mi te dziury tak nie przeszkadzały nie tylko przez to że prucz nich miałam jeszcze stado innych problemów skórnych ( pryszcze grudki przebarwienia) ale też przez to że kiedyś miałam okrąglejszą buzie nie że grubą ale taką w sam raz a jakieś 3 lata temu w ciąży schódłam dużo i policzki mi się zapadły jak u anorektyczki albo u starej wysuszonej babci i teraz jak widze swoją gębe niedość że z zapadniętymi policzkami to jeszcze dziurami na tych właśnie policzkach to mnie krew zalewa bo marnie to wygląda wieżcie mi.

A tak ostatnio naszłą mnie myśl żeby spróbować jakiś preparatów liftingujących choćby podkładów żeby chociaż na wyjście lepiej wyglądać jak myślicie? Bo jak naciągnę skóre palcami to wygąda ona prawie idealnie ( takie naciągnięcie to może odzwierciedla efekt liftingu w gabinecie chirurgicznym )
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 11:50   #79
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
Teraz mój nieszczęsny policzek ma rozdzerzone pory i wgłębienia dziury po tej masakrze ale blizn już nie ma ( tylko takie po świeżych pryszczach góra 1 miesiąc - znikające szybko min po kwasach i chyba dax cosmetics) No i zrobiłąm sobie włąśnie zdjęcie mojego polika bez żadnych pudrów i kremów (co zdaża się tylko rano) włąśnie teraz przekłądam go na komputer i pokarze wam jak wygląda. Nie jest co podziwaiać ale po tym co miałąm na twarzy ( przebarwienia) to duży postęp. Teraz walcze z resztą.
milcia, posiadam policzek bardzo podobny do Twojego A nawet dwa , chociaż muszę powiedzieć, że po kilku miesiacach Zoracu wyglądają lepiej - struktura skóry jest jakby równiejsza, te dziury nie znikną, ale naprawdę widać spłycenie nierówności, powierzchnia jest gładka, a pory są czyste. Mam lat równo dychę więcej od Ciebie, ale w wieku 23 lat gębę miałam w strasznym stanie, pomimo leczenia. Uważam, że najwięcej krzywdy wyrządziło mi mechaniczne "czyszczenie" skóry u pożal się boże kosmetyczek, które na siłę albo z użyciem igły maltretowały moją skórę z ropnym trądzikiem. Dlatego przykazanie nr 1: nie drapać, nie wyciskać, w ogóle nie dotykać!!! Nawet jak się zdarzy jakiś pryszcz to trudno, musi zejść sam, najgorsze co można zrobić to go rozdrapać. Jeśli trądzik masz w miarę opanowany, to teraz weź sie za kwasy i retinoidy i myślę, że niedługo będziesz zadowolona z efektów. Do tego wcale nie trzeba żadnych drastycznych zabiegów, za to trzeba anielskiej cierpliwości - ale np. pół roku systematycznego stosowania retinoidów naprawdę da efekty
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-24, 12:21   #80
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Witaj Erato dawno cię nie słyszałam, dziękuję że się nadal wypowiadasz. Co do zdjęcia to mój drógi policzek wygląda podobnie ale wgłębienia są trochę głębsze, .Piszesz że powinnam stosować retinoidy o ile dobrze pamiętam to one też są na recepte a zolac kosztuje coś ponad 40 zł.
A co do duszenia to wiem że jak nie dotyka się pryszcza a tym bardziej zaskórnika to sam ładnie zniknie ale moje dłonie chyba nie współgrają z mózgiem i mają jakąś samowolkę bo same lecą na te pryszcze i choć w głowie słyszę głos "nie drap daj spokój" to ręce i tak robią swoje
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 12:31   #81
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
Witaj Erato dawno cię nie słyszałam, dziękuję że się nadal wypowiadasz. Co do zdjęcia to mój drógi policzek wygląda podobnie ale wgłębienia są trochę głębsze, .Piszesz że powinnam stosować retinoidy o ile dobrze pamiętam to one też są na recepte a zolac kosztuje coś ponad 40 zł.
A co do duszenia to wiem że jak nie dotyka się pryszcza a tym bardziej zaskórnika to sam ładnie zniknie ale moje dłonie chyba nie współgrają z mózgiem i mają jakąś samowolkę bo same lecą na te pryszcze i choć w głowie słyszę głos "nie drap daj spokój" to ręce i tak robią swoje
Wiem, znam to. Nie pozwalaj sama sobie na usprawiedliwienie typu "nic nie mogę na to poradzić, bo ręce same robią swoje". To nie jest tak. Ty panujesz nad swoimi rękami, nad ciałem i nad umysłem. Warto nad tym popracować, chociaż wiem, że to jest naprawdę trudne. Ale takie zachowanie to jest samozniszczenie
Zorac jest drogi, to fakt. Ale warto wydać 40 zł na Zorac, który ma szansę coś zdziałać, niż kilka razy po kilkanaście zł na specyfiki, które nic nie zdziałają. A tanszy jest np. Atrederm, jeżeli nie masz problemów naczyniowych, to może być Atrederm.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 13:23   #82
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

carolinascotties w razie czego pytaj śmiało,postaram się pomóc,co do filtra,to moim pierwszym był Iwostin Solecrin SPF50+,bardzo mi przypasował,więc do tej pory przy nim pozostałam.Wybór filtra to indywidualna sprawa,więc poprostu musisz spróbować i wybrać najleszy dla siebie
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 13:32   #83
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Red face Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Milciu jak Cię czytam to myślę, że jesteś mną bo ja też się straszliwie znęcałam nad swoją twarzą, tylko mam w tym dość długi starz, też przeszłam etap salicylowy a teraz ciągle coś rozdrapuję i leczę, nie potrafię opanować tego drapania wrrr.

Czyli nie poklecasz jednak ani Daxa ani Ziaji, tak?

A czy Zorac jest wyłącznie na receptę nie da się go wysępić w aptece?

Nie wiem czy jednak nie zacząć najpierw od Ziaji a potem na Zorac się przerzucić, no nie wiem mam cerę normalną chodzi mi tylko o przebarwienia po bliznach by nie było widać tych kolorowych placków, a mam też przebarwienia słoneczne paciam się na okrągło serum Basinym z witaminą C i filtrem setką.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 14:06   #84
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Trójko miło mi słyszeć że wiesz co czóje jeżeli mam coś polecić to napewno nie będzie to Ziaja kupiłam ją na allegro za 60 zł + 6 zł przesyłka ma on 25% kwasu AHA więc myślałam że jest on dość derastyczny a przez to skóteczny ale niestety choć jest to pierwszy kwas który nałożyłam na cere nie zrobił nic ani nie złuszczył ani nie wygładził może minimalnie rozjaśnił cere ale na pewno nie jest wart swojej ceny. Teraz używam go tak: pierw robie peeling potem nakładam kwasik Ziaji po zmyciu go czasem nakładam maseczkę wygładzającą Liren Eris ( po nim przez kilka minut jestem blada jak trup) a potem kremuje się Dax Cosmetics a na noc SVR Lysanel Active 12% AHA i jakiegoś szałowego efektu nie widze
Ale wiesz co przejże internet itd i po południu jeszcze napisze.
A teraz ide obiadek pitrasić
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-24, 14:22   #85
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
A czy Zorac jest wyłącznie na receptę nie da się go wysępić w aptece?
czasami się da, możesz spróbować. Ale z zasady jest to lek na receptę.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 09:04   #86
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Witam wczoraj nie mogłam wejść na wizaż przez 2 godziny próbowałam aż się zdenerwowałam i wyłączyłam komputer. Ale dziś już jestem.
A więc załatwiłąm sobie recepte na atrederm 0,05% ( początkowo chciałam 0,1% ale jak zobaczyłam że ma on 20 ml to mi się odechciało)
Już w aptece mam zamówiony i dziś idę odebrać. Zastanawiam się czy nie wejść po drodze po coś liftigującego moze jakiś podkład matująco- liftingujący. Jak myślicie kosmetyki liftingujące coś działają?
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 10:25   #87
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

W czasie stosowania Atredermu - powinnaś skupić się na nawilżaniu skóry - od zewnatrz i od wewnątrz( podkład liftingujący może obciążać skórę w czasie kuracji) oraz na ochronie przeciwsłonecznej....

Ze strony Baski Kwiatkowskiej:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

"Prawda jest taka, ze cokolwiek nalozone na krem z filtrami, moze miec negatywny efekt na skutecznosc dzialania filtrow, najbardziej optymalnie byloby nic nie nakladac, przyproszyc tylko twarz pudrem, ale nie jest to w praktyce mozliwe dla wiekszosci kobiet, dlatego robimy co mozemy.

Nie da sie okreslic na oko w jakim stopniu mozemy zmniejszyc protekcje danego kremu z filtrami, jako, ze zalezy to od konkretnych skladnikow w kremie z filtrami i skladnikow w podkladzie.

Ogolnie obecnosc filtrow w podkladach jest minusem, gdyz same w sobie nie ochronia, a moga tylko wejsc w konflikt z kremem z filtrami. Na przyklad filtr UVA - Parsol 1789 nie lubi sie bardzo z filtrem UVB Octyl methoxycinnamate, ktory jest czesto dodawany do podkladow, w ten sposob podklad moze zle wplynac na krem z filtrami.
Parsol 1789 nie lubi sie tez zbyt bardzo z dwutlenkiem tytanu
Parsol 1789 tez niezbyt sie ma w obecnosci talku, miki, tlenku cynku, ktore to sa czestym skladnikiem podkladow, pudrow.

Co w takim razie:
- Pierwsza wazna rzecz, nigdy nie nakladamy podkladu zaraz po aplikacji kremu z filtrami, ale odczekujemy te minimum 10 minut.

- Podklad nakladamy deliktanie wklepujac, gabeczki moga zetrzec krem z filtrami, tak wiec palce i delikatnosc sa preferowane.

- Nawet jesli podklad czy puder moga oslabic skutecznosc kremow z filtrami to na pewno nie oslabia ich do zera czyli w pewnym stopniu chronic beda.

- Jesli stosujemy kremy z filtrami fotostabilne czyli najlepiej zawierajace filtry z rodzaju Tinosorb lub/i Mexoryl jak np kremy z firmy Bioderma, SVR, LRP (wiekszosc z nich zawiera Parsol 1789 jako jeden z filtrow), wowczas mamy jeszcze wieksza pewnosc, ze podklad czy puder nie wplywnie tak zle na ochrone UV. - Jesli bedziemy nakladac krem z filtrami hojna reka to takze podklad czy puder moze mniej zaszkodzic.

- Stosujemy podklady bez filtrow chemicznych, jesli maja podany faktor to najlepiej by zawieraly tylko filtry mineralne, a jeszcze lepiej wszystkie mineraly w silikonowych otoczkach, pytamy sie producenta.
- Nie musimy stosowac podkladow i wybieramy tylko puder sypki lub prasowany, ktory nie zawiera duzo miki, najlepiej o w miare prostym skladzie. Ogolnie pudry stanowia mniejsze zagrozenie. Moga to byc tez pudry na ktorych podano faktor SPF, ktore najlepiej zawieraja dwutlenek tytanu lub/i tlenek cynku w otoczkach."


o filtrach: http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz13_uzup2.php
uaktualnienia: http://www.wizaz.pl/basia_aktual_20021111.php
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 14:10   #88
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Droga carolinascotties widzę że bardzo się przejełaś ochroną skóry tylko że ja mam zamiar stosować atrederm tylko zimą i wczesną wiosną ponieważ latem chce się intensywnie opalać więc chce odstawić atrederm i Ziaje oraz Lysanel Active Czy uważasz że powinnam teraz używać kremów z filtrem mimo że moja skóra nie jest narażona na promienie słoneczne, do tej pory stosowałąm ww kwasy i mimo zaleceń nie stouje filtrów a mimo to nie mam podrażnień przesuszonej skóry czy atrederm jest od nich mocniejszy?
Co radzisz?
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 14:52   #89
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

milciu, nieużywanie filtrów w czasie kuracji kwasami czy retinoidami nie grozi przesuszeniem - a przebarwieniami. zimą także dociera do nas promieniowanie UV - przecież mamy dzień, a nie noc, prawda? a w słoneczny dzień promienie odbijają się od śniegu... tak więc tego typu kuracje wymagają stosowania filtrów niezależnie od pory roku. a Atrederm to o wiele silniejszy kaliber niż kwasy. a po co chcesz się intensywnie opalać?

P.S. aby nie zarzucono mi nachalności - WYBÓR OCZYWIŚCIE NALEŻY DO CIEBIE
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 18:46   #90
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Do Justa 79 miło mi słyszeć że atrederm jest silniejszy od kwasów ( wreszcie coś bedzie działać) Piszesz że muszę używać filtrów ale ja bardzo żadko wychodzę z domu czy w domu też mam ich używać ?
Ja tak słabo się na filtrach znam więc czy może to być filtr zawarty w podkładzie. Kupiłam sobie podkład astor który zawiera filtr SPF 20.

I najważniejsze co do opalania ja mam tak zamiar skończyć używać kwasy i atrederm w kwietniu a już od maja czerwca jak pogoda dopisze opalać się czy moge?
A czy intensywnie ja zawsze robie tak na początku ciepłego sezonu się pare dni mocno opalam ( jestem jasnej karnacji ale moja skóra jest przyzwyczajona do słońca nigdy mi skóra nie schodzi i nie opalam się na czerwono tylko na brązowo-złoto) i potem jestem brązowa całe lato a sniada jeszcze zimą reszte lata sie nie opalam tylko przebywam czasem na słońcu. Czy po tej kuracji mogę opalać tważ bez obawy że wyjdą mi plamy. Ile muszę odczekać gdy odstawie kwasy i atrederm.?
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.