Papaina, bromelaina - domowy peeling enzymatyczny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 09:21   #31
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
a- chaa na oko to wręcz jestem przekonana że chodzi o stężenie Spójrz co piszą na stronie mazidła
"Uwaga! Bromelaina może niektóre osoby podrażniać! Nie należy przekraczać sugerowanego stężenia !"
Powiem Ci szczerze że zaniechałam stosowanie Wysyp
minął
Obiecałam sobie jednak że i tak do niego wróce ale to na jesien, zime(wtedy kiedy lubie sie pożądnie złuścic..dochadza kwasy itd.)


Na oko, tj, dodaję ilość wielkości jednego płatka z płatków owsianych, więc to nie będzie raczej więcej niż to zalecane 2%, zwłaszcza, że do całego pellingu do zmielenia wiecej niż 100 płatków wrzucam.
Są to zresztą takie typowo pryszczowe krostki.

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2010-07-16 o 09:23
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 09:27   #32
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Na oko, tj, dodaję ilość wielkości jednego płatka z płatków owsianych, więc to nie będzie raczej więcej niż to zalecane 2%, zwłaszcza, że do całego pellingu do zmielenia wiecej niż 100 płatków wrzucam.
Są to zresztą takie typowo pryszczowe krostki.
To zależy ile jest pozostałych składników, raczej trudno powiedzieć, czy wychodzi Ci stężenie mniejsze niż 2 %, tylko po ilości bromelainy.
Ja bym akurat tego składnika nie dawała "na oko".
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:20   #33
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
To zależy ile jest pozostałych składników, raczej trudno powiedzieć, czy wychodzi Ci stężenie mniejsze niż 2 %, tylko po ilości bromelainy.
Ja bym akurat tego składnika nie dawała "na oko".
2 łyżki płatków zmielonych, łyżka mleka w proszku/jogurtu(zależy co jest), łyżka wody i ilość bromelainy wielkości jednego płatka, to raczej wychodzi dużo mniej niż 2%, więc to na pewno nie będzie za wysokie stężenie.
No nic na razie ją odstawie, moze po prostu nie jest dla mnie.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 11:03   #34
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

Tez zakupiłam ten peeling z BU, teraz chyba będę bała się go użyć.
narjia jaką masz cerę?
Ja mam mieszaną i zastanawiam się czy polubi się z tym peelingiem.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2010-07-17 o 11:06
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 12:11   #35
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Tez zakupiłam ten peeling z BU, teraz chyba będę bała się go użyć.
narjia jaką masz cerę?
Ja mam mieszaną i zastanawiam się czy polubi się z tym peelingiem.
Mam mieszaną, z tendencją w takie pogody jak teraz do tłustej.
Nie powiem na początku było fajnie, wszystko wygładzone, rozjaśnione, ale potem już nie fajnie. Każdy ma inną cerę, może Tobie akurat będzie odpowiadało, ja na razie odstawiłam i zakupiłam acne derm, bo się boję, że mi sie na całą buzie rozniosą te wypryski.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 12:18   #36
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Mam mieszaną, z tendencją w takie pogody jak teraz do tłustej.
Nie powiem na początku było fajnie, wszystko wygładzone, rozjaśnione, ale potem już nie fajnie. Każdy ma inną cerę, może Tobie akurat będzie odpowiadało, ja na razie odstawiłam i zakupiłam acne derm, bo się boję, że mi sie na całą buzie rozniosą te wypryski.

A nie przesadziłaś przypadkiem z częstotliwością używania tego peelingu? Bo zalecają 1-2 razy w tygodniu.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 12:43   #37
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
A nie przesadziłaś przypadkiem z częstotliwością używania tego peelingu? Bo zalecają 1-2 razy w tygodniu.
Używałam właśnie raz, albo dwa razy w tygodniu, zależy jak mi się chciało. Mam nawyk, ze zapisuję w kalendarzyku jak zrobiłam maseczkę, peeling, czy wodę w akwarium wymieniłam, co by sie nie pomylić potem, bo pamieć mam słabą. Więc na pewno nie przedawkowałam, najwyraźniej ten peeling nie dla wszystkich, a żałuję bardzo, bo początkowe efekty były super.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 14:09   #38
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

niekt nie odpowiedzial apropo tej sugerowanej lyzeczki proszku na lyzeczke wody.. dawalam wiecej proszku, zeby byla papka bo inaczej ciezko nalozyc na twarz. teraz sprobuje dac przepisowo i zobacze czy tez bedzie cos zlego sie dzialo. mam tlusta skore, ten peeling jest swietny, jednak nie chce z niego rezygnowac
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 16:36   #39
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Peeling enzymatyczny!

Hej Dziewczyny!
Zamierzam sobie kupić bromelainę i papainę z ZSK w celu zrobienia peelingu enzymatycznego. I 'chodzi' mi po głowie kilka pytań
1. Do takiego peelingu dodajemy albo bromelainę, albo papainę? Czy też można po troszkę oba składniki wykorzystać?
2. Jako baza konieczne są mączki ryżowa czy owsiana, czy też wystarczy samo mleczko w proszku?
3. Zależy mi na zrobieniu peelingu podobnego w działaniu do peelingu z BU. Pisze tam, że głównym składnikiem aktywnym peelingu jest akceptowany przez ECOCERT koncentrat dwóch, ustabilizowanych enzymów z klasy proteaz (2.5%) - bromelainy (enzymu z miąższu ananasa) oraz papainy (enzymu z miąższu owocu papai). Mam rozumieć, że na 41g peelingu, jest 2,5%-towe stężenie bromelainy i papainy? Czy też nie o to chodzi? Chciałabym zrobić sobie większą ilość peelingu enzymatycznego, dlatego zamawiam po 20g bromelainy i papainy (a może sama bromelaina wystarczy?). Razem daje do 40g, a peelig z BU ma 41g, więc domyślam się, że to jest naprawdę sporo. Peeling z BU zamawiałam ponad rok temu, dlatego też nie pamiętam proporcji jakie były podane na opakowaniach (o ile były).

Bardzo zależy mi na odpowiedziach, dlatego też bardzo proszę i dziękuję ślicznie.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 01:51   #40
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling enzymatyczny!

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Zamierzam sobie kupić bromelainę i papainę z ZSK w celu zrobienia peelingu enzymatycznego. I 'chodzi' mi po głowie kilka pytań
1. Do takiego peelingu dodajemy albo bromelainę, albo papainę? Czy też można po troszkę oba składniki wykorzystać?
2. Jako baza konieczne są mączki ryżowa czy owsiana, czy też wystarczy samo mleczko w proszku?
3. Zależy mi na zrobieniu peelingu podobnego w działaniu do peelingu z BU. Pisze tam, że głównym składnikiem aktywnym peelingu jest akceptowany przez ECOCERT koncentrat dwóch, ustabilizowanych enzymów z klasy proteaz (2.5%) - bromelainy (enzymu z miąższu ananasa) oraz papainy (enzymu z miąższu owocu papai). Mam rozumieć, że na 41g peelingu, jest 2,5%-towe stężenie bromelainy i papainy? Czy też nie o to chodzi? Chciałabym zrobić sobie większą ilość peelingu enzymatycznego, dlatego zamawiam po 20g bromelainy i papainy (a może sama bromelaina wystarczy?). Razem daje do 40g, a peelig z BU ma 41g, więc domyślam się, że to jest naprawdę sporo. Peeling z BU zamawiałam ponad rok temu, dlatego też nie pamiętam proporcji jakie były podane na opakowaniach (o ile były).

Bardzo zależy mi na odpowiedziach, dlatego też bardzo proszę i dziękuję ślicznie.
Jakiś czas temu miałam taki sam problem i najlepsze co mogę Ci polecić to próbowanie na sobie różnych proporcji. Mnie osobiście nie udało się na ten temat zbyt wiele znaleźć/wyczytać, a zauważyłam też, że chętniej kupuje się peelingi enzymatyczne już zmieszane stąd mało informacji na temat tego, co z czym i w jakich proporcjach mieszać.

Ja na początku zaopatrzyłam się w samą bromelainę (ZSK) i przygotowywałam peeling na podstawie przepisu z mazideł z mlekiem w proszku i mielonymi płatkami owsianymi (można zastąpić je mąką owsianą bądź inną). Później dorwałam też papainę i za radą ZSK zrobiłam peeling z obydwoma składnikami dodając połowę sugerowanego maksymalnego stężenia dla obu tych ekstraktów.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że dużo lepiej spisywał się u mnie peeling z 2% bromelainą niż mieszanka, bodajże, po 1% papainy i bromelainy. Na dniach mam zamiar umieszać nową porcję, tym razem zwiększając stężenie obydwu ekstraktów.

Ekstrakty te w większych stężeniach mogą podrażniać więc warto przynajmniej na początek zrobić mniejsze porcje i obserwować jak skóra na nie zareaguje. 40 g ekstraktów to sporo, jedna 10 g porcja mazidłowego peelingu starcza na ponad 5 użyć, a ekstraktu jest tam całe 0,2 g, więc lekko licząc jedno pudełko samej bromelainy powinno starczyć na ok. 500 peelingów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 16:41   #41
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Papaina, bromelaina - domowy peeling enzymatyczny

a czy świeży ananas nałożony na twarz też by miał takie działanie jak proszek?
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 18:13   #42
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Papaina, bromelaina - domowy peeling enzymatyczny

Świeży ananas będzie działał na skórę peelingująco, ale niestety nie da się obliczyć jakie jest w nim stężenie enzymów, stąd bezpieczniejszą formą jest stosowanie ekstraktu w proszku, którego dodajemy do peelingu określoną ilość
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 19:03   #43
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Papaina, bromelaina - domowy peeling enzymatyczny

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Świeży ananas będzie działał na skórę peelingująco, ale niestety nie da się obliczyć jakie jest w nim stężenie enzymów, stąd bezpieczniejszą formą jest stosowanie ekstraktu w proszku, którego dodajemy do peelingu określoną ilość
Pewnie tak, ale jestem zmęczona zamawianiem kolejnych półproduktów, z których często nie byłam zadowolona, więc tym razem spróbuję ananasa. A resztę zjem
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 21:09   #44
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Papaina, bromelaina - domowy peeling enzymatyczny

Na Twoim miejscu wolałabym kupić dobry peeling w sklepie, bromelaina może bardzo podrażnić skórę, bo stężenie będzie pewnie wyższe niż w kręconym peelingu. Wiem też, że dziewczyny kręciły peeling z bromelainy dostępnej w aptekach w postaci kapsułek. W każdym bądź razie powodzenia w testowaniu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 23:08   #45
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Papaina, bromelaina - domowy peeling enzymatyczny

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu wolałabym kupić dobry peeling w sklepie, bromelaina może bardzo podrażnić skórę, bo stężenie będzie pewnie wyższe niż w kręconym peelingu. Wiem też, że dziewczyny kręciły peeling z bromelainy dostępnej w aptekach w postaci kapsułek. W każdym bądź razie powodzenia w testowaniu
sądziłabym, że niższe.

dzięki. widzę, że nie jedyna na to wpadłam:

http://www.livestrong.com/article/18...-facial-peels/

http://www.marthastewart.com/894281/homemade-fruit-peel

http://www.henryhappened.com/simple-...cial-mask.html

http://www.youngandraw.com/3-fruity-...-make-at-home/

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-22 o 23:12
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 09:44   #46
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Papaina, bromelaina - domowy peeling enzymatyczny

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
dzięki. widzę, że nie jedyna na to wpadłam:
No nie jedyna Znalazłam takie rozważania na wizażu jakiś czas temu, jednak nie jestem w stanie teraz znaleźć tego wątku. Próbuj, testuj i zdawaj relację
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 17:02   #47
Nelly1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Peeling enzymatyczny z bromelainą a wysyp

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Mam mieszaną, z tendencją w takie pogody jak teraz do tłustej.
Nie powiem na początku było fajnie, wszystko wygładzone, rozjaśnione, ale potem już nie fajnie. Każdy ma inną cerę, może Tobie akurat będzie odpowiadało, ja na razie odstawiłam i zakupiłam acne derm, bo się boję, że mi sie na całą buzie rozniosą te wypryski.
mam to samo i nie wiem czy to uczulenie czy może oczyszczanie cery? Stosowałam raz w tygodniu i na początku gładka buzia a teraz po paru użyciach cera wygląda gorzej i wyskoczyły mi wypryski zwłaszcza na czole. Nie wiem co robić, kurcze. Może ktoś coś poradzi na podstawie własnych doświadczeń?
Nelly1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-08 17:02:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.