Biochemiczki przed imprezą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-25, 22:32   #1
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941

Biochemiczki przed imprezą


Zainspirowana planem "Miesiąc do sylwestra" i antycznym wątkiem "Kilka godzin przed imprezą" zaczęłam się zastanawiać jak biochemiczki przygotowują się przed wielkim balem (niekoniecznie sylwestrowym) lub ważną imprezą. Zawsze staramy się wyglądać dobrze, ale czasem się zachciewa efektu "wow".

Ja dzisiaj zrobiłam maseczkę aspirynową, po niej nałożyłam serum na noc Boots z kwasem AHA, na to żel 100% aloesowy zamiast kremu (testuję co działa na mnie komedogennie). Jutro będę musiała się mocno filtrować, bo mam zawody sportowe na wolnym powietrzu, ale potem chciałabym coś ekstra przed wieczorną ważną imprezą. Wiem, że niby nie powinno się eksperymentować w takich warunkach, ale moja skóra całkiem nieźle znosi eskperymenty.

Jak wygląda Wasz plan pielęgnacji przed wielkim wyjściem?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 16:32   #2
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: Biochemiczki przed imprezą

hmmm biochemiczki przed impreza mowisz jako mamusi nie czesto zdarza mi sie imprezowac ale jak juz cos sie zdarzy to:
-staram sie dobrze wyspac zeby uniknacpodkrazonych czu i ogolnego roztrzepania
-wykonuje porzadny peeling(na twarz po ktorym nakladam maseczke (mieszam aleoesowa z mietowa) a na cialo olejek z pestek dnyii (ale to norma nie tlyko przed impreza)
-na noc advanced night repair EL a na to olejek buriti(nie znam polskiej nazwy) a pod pachy perspirex(jakos to okropne swedzenie po wytrzymuje ale niestety mam problem z nadpotliwoscia)
-na biust kostki lodu
-cialo opruszam pudrem rozswietlajacym(takim delikatnym)
-twarz oczyszczam, olejek zamiast kremu(jak zawsze) milk of magnesia na to baza i caly makijaz
-do tego fryzura,perfumy,obowiazko we szpilki(i zawsze wszedzie ze soba chusteczki do higieny intymnej bo inaczej czuje sie nieswiezo i niepewnie)
i jestem gotowa makijaz na swoim miejscu cala noc a ja nie martwie ie o nic i pozostaje tylko zabawa

troszke sie spisalam no ale
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 19:09   #3
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Biochemiczki przed imprezą

Jeśli chodzi o naturalne metody to przed wyjściem polecam maseczkę z białka kurzego. Lekko napina skórę i ściąga pory, ale podobno nie można stosować jej zbyt często, bo skóra się przyzwyczai i rozleniwi
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 09:57   #4
abinitio
Raczkowanie
 
Avatar abinitio
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: Biochemiczki przed imprezą

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Zainspirowana planem "Miesiąc do sylwestra" i antycznym wątkiem "Kilka godzin przed imprezą" zaczęłam się zastanawiać jak biochemiczki przygotowują się przed wielkim balem (niekoniecznie sylwestrowym) lub ważną imprezą. Zawsze staramy się wyglądać dobrze, ale czasem się zachciewa efektu "wow".

Ja dzisiaj zrobiłam maseczkę aspirynową, po niej nałożyłam serum na noc Boots z kwasem AHA, na to żel 100% aloesowy zamiast kremu (testuję co działa na mnie komedogennie). Jutro będę musiała się mocno filtrować, bo mam zawody sportowe na wolnym powietrzu, ale potem chciałabym coś ekstra przed wieczorną ważną imprezą. Wiem, że niby nie powinno się eksperymentować w takich warunkach, ale moja skóra całkiem nieźle znosi eskperymenty.

Jak wygląda Wasz plan pielęgnacji przed wielkim wyjściem?

Mogę spytać co to za serum z Boots'a? Czy to to - Boots Pharmaceuticals Scar Reduction Serum?
Z góry dzięki za odp , pozdrawiam
abinitio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 11:05   #5
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Biochemiczki przed imprezą

Ooo, temat dla mnie .
Nie będę się rozpisywać o wszystkich zabiegach typu maseczki, ale dla mnie podstawą jest drzemka w dzień imprezy, bo nie tylko działa ona pozytywnie na skórę, ale też pozwala potem do późnej nocy aktywnie się bawić Z wyspaniem się rano różnie bywa, mnie albo budzi dziecko o jakiejś nieludzkiej porze, albo jak nawet dziecka nie ma, to sama z przyzwyczajenia budzę się ok. 8. Dlatego drzemka PO POŁUDNIU Polecam melatoninę w tabletkach, to jest taki hormon wytwarzany przez organizm wieczorem - ok. 22-23. Często jest tak, że pomimo ogólnego zmęczenia po południu i tak nei możemy zasnąć bo organizm jest nieprzyzwyczajony do spania o tej porze. I wtedy właśnie idealnie pomaga melatonina, po ok. pół godzine zaczyna się odczuwać milutką senność, ja po niej śpię twardo i po 2 godzinach budzę się jak nowo narodzona . Uwielbiam to.

Plus na taką drzemkę aplikuję pod oczy coś odżywczego z BU, np. serum 3xROSE z żelem HA lub serum winogronowe i na to naklejam kolagenowe płatki pod oczy. Po spaniu skóra pod oczami jest naprawde wygładzona i nawilżona!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."



Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-12-10 o 11:06
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.