Bardzo zniszczone paznokcie. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 20:20   #31
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Rozdwojone paznokcie

Jeśli mogę coś zasugerować - hormony na tarczycę też badałaś? Miałam to samo - paznokcie w strzępach, włosy garściami mi wychodziły - byłam pewna, że to anemia ale lekarz mądry przy badaniach krwi zaznaczył hormony do sprawdzenia i wylazło.
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 23:28   #32
evelinex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rozdwojone paznokcie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Badałam sobie tarczycę ale wszystko jest w porządku. Dzisiaj rozmawiałam z koleżanką i powiedziała, że możliwe, że mam mocno zakwaszony organizm. Jutro biegnę z samego rana na badania.
Frumoasa Domnisoara - Jakie Ty masz paaaazurki! Ja też takie chcę. Mam nadzieję, że już niedługo znajdę przyczynę moich niesfornych paznokci i też takie będę mieć

Edytowane przez evelinex
Czas edycji: 2014-02-24 o 23:30
evelinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 09:53   #33
marianna_kl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: ZG
Wiadomości: 21
Dot.: rozwarstwiające się paznokcie

Olej z cytryną brzmi zachęcająco i ekonomicznie
A jakie proporcje powinny być i jak długo trzeba maczać łapki? Codziennie?
marianna_kl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 11:43   #34
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Rozdwojone paznokcie

a jak skracasz paznokcie? nożyczkami czy pilnikiem? jakim pilnikiem? często malujesz lakierami? I jakie uzywasz zmywacze ? A mycie naczyń, czesto czy nie?
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:36   #35
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Rozdwojone paznokcie

bo nie wolno używać pilnikow metalowych tylko papierowych i od naczyń mi też się niszczą i są miękkie ale trudno myc w rękawiczkach
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 10:44   #36
dream7
Zakorzenienie
 
Avatar dream7
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 495
GG do dream7
Dot.: Rozdwojone paznokcie

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
bo nie wolno używać pilnikow metalowych tylko papierowych i od naczyń mi też się niszczą i są miękkie ale trudno myc w rękawiczkach
Święta prawda , ja zawsze miałam zdrowe twarde paznokci bez żadnych problemów od kiedy zaczęłam więcej myć naczynia w gorącej wodzie to strasznie mi się rozdwajają
__________________
Niepojęte są pokłady ludzkiej niekumacji
dream7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 15:12   #37
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Rozdwojone paznokcie

kiedyś rozgrzałam oliwę/olej, dodałam kilka kropli z cytryny i chyba to wszystko ( może miód ale nie jestem pewna ) i trzymałam w tym paznokcie jak najdłużej. Na drugi dzień były tak twarde jak sztuczne. Teraz mi się tego nie chce robić ale czasami zwilże platek kosmetyczny kroplami z cytryny i przecieram jak najczęściej i na drugi dzień też są efekty ale nie tak duże jak po tamtym moczeniu.
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 17:13   #38
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Rozdwojone paznokcie

też tak robię, olej+ sok z cytryny, podgrzewam w mikrofalówce i mocze ok 15min. Znacznie pomaga
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 13:08   #39
dream7
Zakorzenienie
 
Avatar dream7
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 495
GG do dream7
Dot.: Rozdwojone paznokcie

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
też tak robię, olej+ sok z cytryny, podgrzewam w mikrofalówce i mocze ok 15min. Znacznie pomaga
spróbuję
__________________
Niepojęte są pokłady ludzkiej niekumacji
dream7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 15:49   #40
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Rozdwojone paznokcie

nie będziesz żałować. Miksturę możesz włożyć do lodówki i używać ponownie
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:16   #41
evelinex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rozdwojone paznokcie

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
a jak skracasz paznokcie? nożyczkami czy pilnikiem? jakim pilnikiem? często malujesz lakierami? I jakie uzywasz zmywacze ? A mycie naczyń, czesto czy nie?

Paznokcie skracam obcinaczkami do paznokci. Paznokcie rzadko kiedy maluję, a jak maluję to odżywkami. Sprzątam i myje naczynia w rękawiczkach. Muszę wypróbować sposób z oliwą i cytryną. Oby pomogło )
evelinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 11:45   #42
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Rozdwojone paznokcie

na rozdwojone paznokcie najlepsze jest dobre odżywianie,ja odkąd zaczęłam dbać o to co jem czyli dużo warzyw,zdrowego mięsa,ryb,siemię lniane itd itp nie mam żadnych problemów z paznokciami,są tak twarde że nie mogę ich obciąć także radze odżywić panokcie ,,od środka''

polecam tez kapsułki GAL keratynowa odzywka do paznokci ,rzęs i brwi
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 11:52   #43
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Rozdwojone paznokcie

właśnie żeby moczyć w kleiku siemia lnianego też słyszałam ale nie próbowałam
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 11:36   #44
madzixxx1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Unhappy BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

Hej dziewczynki mam problem a mianowicie to bardzo duzy problem z moimi pazurkami gdy 2 dni temu zdjełąm tipsy moje paznokcie wygladaja tragicznie miejscami nawet nie ma paznokcia naturalnego a jak juz jets to bardzo cienniutki i miekki i bardzo chciałabym sie was doradzic co zrobic by one wróiciły do normy a mam czas do czerwca bo ide na wesele a chce mic je swoje naturalne i długie i piekne pomózcie mi co mam zrobic??!!!!!!!!!!dodam ze przedwczoraj zrobiłam se sama zeby zakryc moje naturalne zniszczone paznokcie prosze was o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140305_142307.jpg (34,7 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140305_143129.jpg (147,1 KB, 66 załadowań)
madzixxx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 11:58   #45
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

Ja bym zainwestowała przede wszystkim w naturalne odżywianie, czyli oleje (głównie arganowy, rycynowy) naturalne balsamy do paznokci. Nie stosowałabym żadnych chemicznych odżywek, póki paznokcie choć trochę nie odrosną, a płytka nie zgrubieje.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:57   #46
madzixxx1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

jak dłygo beda odrastac i jak długo płytka bedzie grubiec??i pod tipsami które mam to paznokiec bedzie rósł normalniei grubiec??
madzixxx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 14:50   #47
JAGA_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 122
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

Odżywka evelin 8w1 ponoć w stosunkowo szybkim czasie potrafi utwardzić płytkę nim nowa odrośnie. Odżywka ta jednak ma swoich przeciwników i zwolenników musisz o nie poczytać. Bez nakładania tipsów i żelu utwardza płytkę też porcelana dostępna na stronie sunflower, ściągniesz ją później issaną z rosmana. Hybryda raczej nie trzyma się na miękich, słabych paznokciach.
Najlepiej bedzie chyba, jeśli pozwolisz paznokciom odrosnąć odżywiając je od wewnatrz - capivit a+e, belissa skóra włosy i paznokcie i stosując odżywki naturalne o których pisano kilka postów wyżej. Wcieranie cytryny w wał paznokcia też wzmacnia je.

tu masz link do wątku o odżywkach: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post40437952

Edytowane przez JAGA_
Czas edycji: 2014-03-07 o 15:21
JAGA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 15:55   #48
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

może udaj się do jakiejś doświadczonej manikiurzystki na manicure japoński?przy okazji podpytasz jak je doprowadzić do normalnego stanu.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 22:46   #49
madzixxx1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

jak długo bedzie moj paznokiec sie regenerował czy w miesiać lub poł da rade i czy jesli miejscami na palcu nie mam paznokcia bo oderwaam razemz tipsem i przykleiłam na to tipsy to czy moj naturalny paznokiec bedzie normalnie rósł prosto czy bedzie gdzies wrastał??naprawde pomozcie mi zebym szybo miała swoje pazurki najlepeij w miesiac czasu lub ol bo mam juz dosyc tych tipsów i zakrywania moich paznokci bo takie okropne sa az płakac mi sie chce ;(
madzixxx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-08, 10:05   #50
yashe
Rozeznanie
 
Avatar yashe
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 685
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

nie rozumiem dlaczego zerwałaś tipsy z paznokci?
tak się przecież nie robi.... moja "mądra" znajoma też raz tak zerwała żel z naturalnej płytki i na kciuku uszkodziła sobie macierz i łożysko... teraz jak paznokieć odrasta to nie jest taki jak dawniej, ma widoczne pofalowania.. dosłownie góry doliny :/ a najgorsze jest to, że niczym naturalnym tego nie naprawi.. jedynie usunięcie paznokcia i ponowny odrost mógłby coś zdziałać.. nie piszę tego po to aby Cię straszyć ale weź to pod uwagę przed ewentualnym planem kolejnego zdzierania masy żelowej z paznokci.. nie mówię już o bólu jaki towarzyszy po takim "zabiegu"..

proponuję odżywiać paznokcie naturalnymi składnikami tak jak piszą koleżanki, co do japońskiego uważam, że w tym momencie sprawiłby Ci ból, bo płytka jest bardzo cieniutka i osłabiona, a przy japońskim dość energicznie wciera się pastę i puder.. inną opcją jest nałożenie bardzo cieniutkiej warstwy żelu (bez przedłużania i budowania krzywych) tylko po to aby utwardzić naturalną płytkę i nie ściągać go tylko pozwolić aby odrósł z naturalnym paznokciem, ważne jest aby warstwa była cieniutka żeby nie był widoczny uskok przy odroście... takie rozwiązanie jest dobre jeśli twoje pazurki sprawiają Ci ogromny ból przy wykonywaniu najzwyklejszych prac domowych
yashe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 15:47   #51
madzixxx1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

jak długo bedzie moj paznokiec sie regenerował czy w miesiać lub poł da rade

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

czy jesli miejscami na palcu nie mam paznokcia bo oderwaam razemz tipsem i przykleiłam na to tipsy to czy moj naturalny paznokiec bedzie normalnie rósł prosto czy bedzie gdzies wrastał?
madzixxx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 23:09   #52
yashe
Rozeznanie
 
Avatar yashe
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 685
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

przyklejone tipsy? tzn takie jak można kupić w drogeriach czy normalnie przedłużane na tipsie i na to żel? na samą myśl o zrywaniu takich tipsów bolą mnie palce :/..

tu już nic nie zrobisz, niepotrzebnie kleiłaś ponownie tipsy, lepiej było nałożyć cieniutką warstwę żelu w celu utwardzenia płytki,tylko po to aby ten czas odrastania paznokcia jakoś przetrwać.. w tym przypadku już jest za późno, kolejnego ściągnięcia tipsów pazurki nie wytrzymają.. radzę nie zrywać ani nie ściągać na siłę, bo wtedy już nic z paznokci nie zostanie.. gdy same odpadną proponuję wybrać się do manicurzystki na nałożenie ten cieniutkiej warstwy żelu, a między czasie odżywiać, odżywiać i jeszcze raz odżywiać.. szczerze wątpię aby w pół miesiąca dało się cokolwiek zregenerować, to co jest już uszkodzone musi zrosnąć, grunt aby nowy pazurek wyrastał silny i mocny, do całkowitego zrośnięcia paznokci potrzeba pół roku.. także długa droga przed Tobą.. poczytaj w internecie o jakichś oliwkach czy odżywkach przyśpieszających wzrost paznokci z witaminami, najlepiej aby były typowo do aplikowania na skórki czy wał paznokcia.. coś w formie olejku.. takie produkty spowodują, że paznokcie szybciej odrosną

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

Cytat:
Napisane przez madzixxx1 Pokaż wiadomość

czy jesli miejscami na palcu nie mam paznokcia bo oderwaam razemz tipsem i przykleiłam na to tipsy to czy moj naturalny paznokiec bedzie normalnie rósł prosto czy bedzie gdzies wrastał?
może spowodować deformację, tzn. paznokcie będą odrastać ukierunkowane przez tipsy.. jednak to zależy też od tego czy macierz i łożysko zostały uszkodzone.. bądź dobrej myśli i nie zrywaj już więcej tipsów
yashe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 08:17   #53
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

Cytat:
Napisane przez madzixxx1 Pokaż wiadomość
jak długo bedzie moj paznokiec sie regenerował czy w miesiać lub poł da rade i czy jesli miejscami na palcu nie mam paznokcia bo oderwaam razemz tipsem i przykleiłam na to tipsy to czy moj naturalny paznokiec bedzie normalnie rósł prosto czy bedzie gdzies wrastał??naprawde pomozcie mi zebym szybo miała swoje pazurki najlepeij w miesiac czasu lub ol bo mam juz dosyc tych tipsów i zakrywania moich paznokci bo takie okropne sa az płakac mi sie chce ;(
Nie obraź się, ale płakać to powinnaś nad tym co zrobiłaś. Naprawdę nie wiem jak można samej ZRYWAĆ sobie tipsy.

I nie, paznokcie nie odrosną Ci cudownie ani w miesiąc, ani tym bardziej w pół. Odbudowa lekko rozdwojonych i osłabionych paznokci trwa minimum miesiąc. A Ty z tak zmasakrowanymi paznokciami będziesz się cieszyła, jak w pół roku zaczną jako tako wyglądać.

I co to za bzdurny pomysł z ponownym nakładaniem tipsów na tak zniszczoną płytkę?
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 20:05   #54
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

Paznokcie muszą odrosnąć. Cudów nie ma. Daj Boże, żeby bez deformacji. Potrwa to ok. 6 miesięcy. Wcieranie oliwek w macierz, poprawi jej ukrwienie a tym samym przyspieszy wzrost paznokcia. Tylko z głową, delikatnie, żebyś jeszcze macierzy sobie nie uszkodziła. Witaminy, mikroelementy - doustnie. Odradzam jakiekolwiek zabiegi na paznokciach. Nawet ze zwykłymi odżywkami ostrożnie!!! bo jeszcze onycholizy nabawisz się do kompletu.
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:00   #55
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: BArdzo Zniszczone paznokcie po tipsach

wydaje mi się, że paznokieć musi po prostu odrosnąć ja co prawda tipsów nie noszę, ale schodził mi paznokieć i odrósł cały idealnie po 9 miesięcach
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 17:57   #56
Ann_2001
Przyczajenie
 
Avatar Ann_2001
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Unhappy Bardzo zniszczone paznokcie.

Witam.
Bardzo proszę o poradę w sprawie moich paznokci. Bardzo długo je obgryzałam, niemalże warstwami. Są także "pomarszczone", mają pionowe linie i wyglądają, jakby skurczyły się w wodzie. Co mogę zrobić, żeby je zapuścić? Już ich nie obgryzam, ale nadal są bardzo zniszczone
Ann_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 21:34   #57
kattunge
Raczkowanie
 
Avatar kattunge
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: koło Lublina
Wiadomości: 41
Dot.: Bardzo zniszczone paznokcie.

Dodaj może zdjęcie, ciężko wyobrazić sobie co masz na myśli.
kattunge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 13:34   #58
agata_urb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 9
Bardzo zniszczone paznokcie

Hej . Czy któraś z dziewczyn może doradzić mi jaka odżywka do paznokci jest najlepsza? Mam bardzo zniszczone paznokcie, rozdwajają się i strasznie łamią . Z góry dziękuję za pomoc
agata_urb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 22:00   #59
carmexx
Przyczajenie
 
Avatar carmexx
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Bardzo zniszczone paznokcie

Hej mi uratowała paznokcie pewnie w większości znana odżywka Eveline 8w1. Polecona przez koleżankę, kiedy zachwycałam się jej paznokciami, sama niestety nigdy nie grzeszyłam długimi i mocnymi paznokciami. Wszystko jest ślicznie kiedy mam ją na paznokciach ale jak zapomnę albo nie mam czasu to znów powrót tez ważna jest prawidłowa dieta.
carmexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 07:30   #60
agata_urb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 9
Dot.: Bardzo zniszczone paznokcie

Dziękuję bardzo . Na pewno kupię
agata_urb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-29 10:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.