Męskie pazurki ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-18, 15:57   #1
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Smile

Męskie pazurki ;)


Hej dziewczyny,
dziwnie się czuje pisząc na kobiecym forum ale Wy pewnie będziecie wiedziały jak mi pomóc. Otóż postanowiłem, że chcę zadbać o swoje dłonie, dokładniej paznokcie i skórki. Jako że zajmuję wysokie stanowisko zawodowe to chciałbym aby moje ręce lepiej wyglądały. Dłoni nie mam zniszczonych ale paznokcie mam poobgryzane, podobnie jak skórki. Płytki paznokciowe zamiast gładkie to mam takie jak harmonijka nie wiem jak to nazwać ale pod światło jak spojrzeć to widać że nie są równe i gładkie.

Dziewczyny, kobiety, drogie Panie pomóżcie. Zajmijcie się mną a obiecuję robić wszystko co powiecie, używać tego co powiecie i jak powiecie. Mogę wrzucać nawet fotki z kuracji. A może jest tu jakaś Pani która zajmuje się pielęgnacją z górnego śląska to chętnie skorzystam z Twoich usług, ale póki co proszę o rady od czego zacząć, czego użyć i ile potrwa odbudowa moich paznokci.

Dziękuje i pozdrawiam.
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 23:21   #2
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Męskie pazurki ;)

hej to fajnie, że chcesz zadbać o dłonie, bo dłonie to wizytówka każdego człowieka, nie tylko kobiet

po pierwsze musisz przestać obgryzać paznokcie i zadziorki, bo wtedy żadna pielęgnacja nic nie da. właśnie najprawdopodobniej przez to masz pofałdowane paznokcie nieprędko wrócą do "gładkości", czasem nawet i wcale mogę nie wrócić ale na pewno, żeby płytka paznokcia mogła odrosnąć kiedykolwiek gładka, nie wolno gryźć paznokci ani skórek, bo to uszkadza macierz paznokcia i rośnie on właśnie z bruzdami. a teraz kilka porad pielęgnacyjnych (a na tym się dobrze znam, zaufaj ):


-zaopatrz się w szklany pilniczek (w Rossmanie są), po każdym obcięciu paznokci przejedź nim po każdym paznokciu parę razy w jedną stronę

-kup dobry krem do rąk (polecam czerwoną Neutrogenę - bezzapachowa lub najgenialniejsze co miałam - maść propolisowa Gorvita, ja kupiłam w jakiejś aptece zielarskiej, niech cię nie zmyli słowo maść - wchłaniała się jak krem, nie tłuści, genialnie nawilżała, ale zapach propolisu nie każdemu odpowie ), używaj co najmniej 2 razy w ciągu dnia

-zawsze noś w przymrozki i mróz rękawiczki

-codziennie na noc wetrzyj w dłonie maść z wit. A (do kupienia w aptece za ok. 4 zł) a w paznokcie i skórki wetrzyj na patyczku takim do uszu lub na waciku olejek rycynowy (w aptece za ok. 2 zł ) lub oliwę z oliwek

bądź systematyczny a zobaczysz efekty w ciągu miesiąca (a potem coraz lepsze ) i wyprowadzisz dłonie "na prostą" może się wydawać tego dużo, ale to tylko kilka prostych wskazówek

aha, i najważniejsze - gdy już polepszysz trochę stan dłoni i paznokci wybierz się do dobrej kosmetyczki (przeczytaj opinie w necie) na manicure japoński / manicure męski. każdy nowoczesny i dobry salon kosmetyczny ma to w ofercie każdy zadbany facet, szczególnie ci wpływowi jak biznesmeni, politycy, aktorzy na to chodzi od czasu do czasu nawet mój nauczyciel w liceum, który jest doktorem z wykształcenia i ma kupę kasy zawsze miał takie wypielęgnowane dłonie poniżej wstawiam kilka fotek dłoni mężczyzn właśnie z takich zabiegów u kosmetyczki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (37,0 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (70,2 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.JPG (30,2 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (31,5 KB, 64 załadowań)
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 02:11   #3
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Męskie pazurki ;)

Dzieki za wpis i zaczynamy





licze ze bedziesz mnie wspierac


PS. dziewczyny mam jeszcze klopot z kremami do twarzy, uzywalem DaxMen, LorealMen teraz Isana Men. Za kazdym razem (przy Isana wlasciwie mniej) po nasmarowaniu twarzy bola mnie oczy, tak po kilkunastu minutach, czesto nawet lzawia. Czy ja to zle smaruje czy jestem uczulony na kremy.

Edytowane przez Arczii
Czas edycji: 2015-12-20 o 14:08
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 14:46   #4
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Męskie pazurki ;)

super, że zakupiłeś te rzeczy, teraz wystarczy, że będziesz systematyczny zadbaj też o zdrowe odżywianie, to też ma wpływ na stan paznokci, włosów, skóry. jeśli mogłabym coś jeszcze doradzić, to Nivea nie jest najlepszym kremem, po jakimś czasie wysusza, już lepiej zakup ten (fotka niżej)

kosztuje pare zł w Rossmanie, nie pachnie babsko, mój chłopak takiego używa, na zimę idealny


a co do tego problemu z kremami do twarzy, to niestety nie wiem spytaj w jakimś innym temacie na wizazu

powodzenia!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_5365.JPG (109,2 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez 201606220925
Czas edycji: 2015-12-20 o 14:47
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 14:49   #5
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Męskie pazurki ;)

a dłoni wcale nie masz złych! po twoim opisie spodziewałam się tragedii, a nie jest źle za miesiąc -dwa wybierz się do kosmetyczki, tak jak ci pisałam, a sam będziesz zaskoczony bardzo pozytywnie
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 21:20   #6
mfamo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2
Dot.: Męskie pazurki ;)

W sumie w tym samym celu założyłem tutaj konto, ale widzę że ktoś zadał pytanie i chyba się wybiorę do kosmetyczki, może to nie będzie aż tak bardzo "poniżające..." tylko gdzie można znaleźć jakąś dobrą kosmetyczkę ...
mfamo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 23:46   #7
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Męskie pazurki ;)

Cytat:
Napisane przez mfamo Pokaż wiadomość
W sumie w tym samym celu założyłem tutaj konto, ale widzę że ktoś zadał pytanie i chyba się wybiorę do kosmetyczki, może to nie będzie aż tak bardzo "poniżające..." tylko gdzie można znaleźć jakąś dobrą kosmetyczkę ...
co w tym poniżającego? ;p a z jakiego jesteś miasta?
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 02:36   #8
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Męskie pazurki ;)

Trzeba się przelamac, ja pojde jak trochę mi się poprawi wygląd, narazie codziennie się smaruje tymi specyfikami, domownicy patrzą jak na pedzia i ręce mi się świecą ale co tam, wazne zeby byly piekne
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 08:53   #9
monia_kowalczyk
Raczkowanie
 
Avatar monia_kowalczyk
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 83
Dot.: Męskie pazurki ;)

Super, że zacząłeś zwracać na to uwagę, dłonie są bardzo ważne. Teraz tylko torchę systematyczności i będzie good
monia_kowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 13:01   #10
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: Męskie pazurki ;)

Fajnie że i tutaj zaczeli się pojawiać panowie Naprawdę spodziewałam się tragedii a dłonie masz całkiem zadbane, serio Mój mąż do niedawna używał pstrykacza jak ja to nazywam, ale zaczeły mu się rozdwajać paznokcie i płytka zaczęła pękać, więc podrzuciłam mu mój pilniczek z Scholla, jeśli nie masz takiego w zasięgu ręki to i zwykły będzie znacznie lepszy niż pstrykacz A do samych skórek to mogę ci polecić jeszcze taki olejek



Zdecydowanie lepiej się nada niż krem nivea Szybko się wchłania i ma to czego skórkom i paznokciom potrzeba, bo nivea tylko nawilża, ale tak jak koleżanka wyżej pisała przy dłuższym stosowaniu niestety wysusza skórę. A jak już chcesz krem to własnie jakiś z dobrym składem, nie tylko gliceryną

Powodzenia no i czekamy na dalsze fotki z postępów!
__________________
70,6-->69-->68-->67,5-->67-->66-->65-->64-->63-->62-->61-->60...-->59


Byłam Będę .
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 08:57   #11
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Męskie pazurki ;)

ja polecam jeszcze peeling z kawy i oliwy z oliwek zmieszaj łyżkę sypanej kawy z dwoma łyżkami oliwy i wcieraj to w skórę dłoni przez kilka minut, następnie spłucz to ciepłą wodą, po kilkunastu minutach umyj dłonie i wetrzyj krem i taki zabieg powtarzaj 1-2 razy w tygodniu dzięki temu wygładzisz i nawilżysz dłonie
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-13, 12:51   #12
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Męskie pazurki ;)

Eh dziewczyny, kupiłem sobie te specyfiki, krem zmieniłem na jakiś bardziej pro z firmy Eveline z serum i parafiną. Kupiłem też taki jakby lakier do paznokci 8w1 też Eveline.



Fajnie wszystko się już poprawialo, skórki nawet zaczęły się odnawiać ale szlag wszystko trafił bo pojawiły mi się jakieś twarde takie jakby naskórki i ja nie potrafie ich nie wygryzać. A potem to już leci i znowu mam pogryzione. Czyli jedziemy od poczatku.
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 16:40   #13
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Męskie pazurki ;)

myślę, że lepsza byłaby dla ciebie ta odżywka https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...oundation.html

ta którą kupiłeś daje błyszczące wykończenie, a przypuszczam, że wolałbyś, żeby ci się pazury nie błyszczały jak pomalowane lakierem

aaa, no i obie te odżywki mogą wysuszać skórki wokół paznokci, bo mają w składzie formaldehyd

wiem też, że marka Inglot ma lakier do paznokci dla mężczyzn, który po wyschnięciu jest matowy, ale nie wiem, czy on ma jakieś właściwości odżywcze dla paznokci
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 00:21   #14
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Męskie pazurki ;)

Tak świecą się jak jajc znaczy bombki na choince. I może przez to mi się skórki wysuszyły, trzeba było pierw kobiety zapytac, dzieki
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 23:16   #15
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Męskie pazurki ;)

Cytat:
Napisane przez Arczii Pokaż wiadomość
Tak świecą się jak jajc znaczy bombki na choince. I może przez to mi się skórki wysuszyły, trzeba było pierw kobiety zapytac, dzieki
odżywki Eveline STRASZNIE wysuszają skórki! i mogą przez formaldehyd uszkodzić paznokcie, wyrzuć to cholerstwo, wpisz sobie w google "eveline 8w1 skutki uboczne"

nie musisz używać żadnych odżywek, najlepsze są olejki i inne specyfiki, polecam też maść Linomag, koleżanka używała miesiac wsmarowywała w paznokcie i skorki codziennie i skorki nawilzone, a paznokcie wzmocnione. ale stosuj tez regularnie to co juz ci polecałam, co zakupiles. badz cierpliwy po prostu. czasem chemiczne odzywki nic nie dają, albo dają chwilowo.

ja mam mocne paznokcie a nie uzywam odzywek
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 17:18   #16
Zarina81
Raczkowanie
 
Avatar Zarina81
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Męskie pazurki ;)

Nie ma się co wstydzić paznokci albo może inaczej chęci dbania o nie. Kobitki się z tym nie ukrywają ale faceci w tym mój mąż na czele jak diabeł święconej wody boi się kosmetyczki – a chyba raczej tego, że ktoś z pracy mógłby go zobaczyć. A nie ma co ukrywać o dłonie i paznokcie trzeba dbać. Odkąd posiadam pilnik elektroniczny scholl mój mąż regularnie z niego korzysta. Dlatego też śmiało mogę go polecić dla faceta – ten sprzęt nie jest skomplikowany a daje efekty
Zarina81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 10:22   #17
arturt
Raczkowanie
 
Avatar arturt
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 54
Dot.: Męskie pazurki ;)

To ja się pochwalę moimi pazurkami
Z żoną bawimy sie od pół roku.
Używamy lakierożeli UV Semilac.
Na moich pazurkach: baza+2x półprzeźroczyty różowy+top

Pozdrowienia dla wszystkich
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pazurki.jpg (79,3 KB, 66 załadowań)
arturt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 10:31   #18
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Męskie pazurki ;)

no super ale po co piszesz ten sam post w dwóch wątkach? w trzecim poście zamierzasz wystrzelić z ukrytym linkiem?
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:55   #19
arturt
Raczkowanie
 
Avatar arturt
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 54
Dot.: Męskie pazurki ;)

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
no super ale po co piszesz ten sam post w dwóch wątkach? w trzecim poście zamierzasz wystrzelić z ukrytym linkiem?
Nie, no dlaczego ukrytym linkiem ?
Po prostu chciałem się pochwalić, a znalazłem dwa tematy pasujące do moich pazurków
arturt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 13:42   #20
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Męskie pazurki ;)

Bardzo fajne masz paznokcie ale malowanie lakierami i bazami to już moim zdaniem przegiecie, zostawmy to kobietom.
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 14:05   #21
arturt
Raczkowanie
 
Avatar arturt
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 54
Dot.: Męskie pazurki ;)

Ja już nie wyobrażam sobie moich paznokci nie pomalowanych hybrydą. Tak się przyzwyczaiłem, że już mi jest jakoś dziwnie jak panokcie są szorstkie i bez połysku
Żona też się już przyzwyczaiła, że malujemy sobie je razem, wspólnie.
arturt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 16:44   #22
onn92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 46
Dot.: Męskie pazurki ;)

Witam. Myślę ze to bedzie odpowiednie forum aby prosic Was o pomoc. Jestem facetem w wieku 23 lat. W pracy mam kontakt z detergentami (beznyna. olej. konserwacja) . Chciałbym wreszcie zadbać o swoje zniszczone paznokcie, a nie bede ukrywał że jestem w tych sprawach zielony. Na początek wydaje mi się że są one rozdwojone. Do skracania paznokci uzywam obcinacza, lecz nie wiem czy to jest dobry pomysł. Może najwyższa pora zaopatrzyć sie w jakiś pilnik , polecicie cos. Może czas tez zainwestować w jakąś odyzwke do paznokci , no nie wiem zdam się na Was i waszą pomoc. Dodam kilka zdjęc abyscie mogły zobaczyć jak wygladaja moje paznokcie i coś doradzić. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160408_161907.jpg (132,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160408_161916.jpg (161,0 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160408_161944.jpg (58,1 KB, 23 załadowań)
onn92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 21:15   #23
dyrdy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 38
Dot.: Męskie pazurki ;)

Doskonała odżywka

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

A czy jakieś przestępstwo, gdyby paznokcie się błyszczały?
Co w tym dziwnego i zakazanego dla faceta???


Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
myślę, że lepsza byłaby dla ciebie ta odżywka https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...oundation.html

ta którą kupiłeś daje błyszczące wykończenie, a przypuszczam, że wolałbyś, żeby ci się pazury nie błyszczały jak pomalowane lakierem

aaa, no i obie te odżywki mogą wysuszać skórki wokół paznokci, bo mają w składzie formaldehyd

wiem też, że marka Inglot ma lakier do paznokci dla mężczyzn, który po wyschnięciu jest matowy, ale nie wiem, czy on ma jakieś właściwości odżywcze dla paznokci


---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Nie zgadzam się z tym! Mamy wolność czy nie?! Jeśłi ktoś to lubi, to jego wybór

Cytat:
Napisane przez Arczii Pokaż wiadomość
Bardzo fajne masz paznokcie ale malowanie lakierami i bazami to już moim zdaniem przegiecie, zostawmy to kobietom.
dyrdy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 14:23   #24
Arczii
Przyczajenie
 
Avatar Arczii
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Męskie pazurki ;)

Pewnie że mamy wolnosc, obcasy też może ubrac.
Arczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-17, 22:19   #25
lunatykkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Pielęgnacja męskich paznokci

Dobry wieczór wszystkim paniom

Jestem gitarzystą i chciałbym nieco zadbać o swoje paznokcie. Chciałbym je jakoś wzmocnić i nieco wydłużyć płytkę, co usztywniłoby bardziej opuszek. Da się to zrobić jakoś w niewidoczny sposób? Jako mężczyźnie zależy mi na subtelnym i dyskretnym działaniu na tym polu
lunatykkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-17 23:19:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.