Rezygnacja z podyplomówki- czy da się odkręcić? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-07, 15:01   #61
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Wiesz ja jednak sadze, ze obecnosc rodzica predzej doceni kilkulatek niz roczne dziecko
I tak i nie. 5 latek doceni, dla niemowlaka i małego dziecka to podstawowa potrzeba. 5 latkowi możesz już coś wytļumaczyć, dla rocznego dziecka po prostu mamy/ taty nie ma. Starsze dziecko też już jest w stanie jakolwiek docenić nie tylko ilość, ale też jakość spędzanego czasu , powoli też rodzic przestaje być całym światem, dziecko już bardziej angażuje sie w zabawy z innymi dziećmi, ma już ulubione ciocie, wójków, babcie z którymi może trochę dłużej zostać , można mu fajnie zorganizować ten czas bez mamy. No i już po prostu więcej rozumie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 20:13   #62
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Ale to jej pracodawca ja namawia na te podyplomowke. Poza tym nie trzeba z dzieckiem siedzieć non stop by być dobrym rodzicem. Dobry rodzic to też ten co czuje się spełniony w swoim życiu i ma inne zajęcia poza zajmowanie się dzieckiem
powinna kierować się dobrem własnej rodziny i raczej dość słabe jest planowanie rodzicielstwa by potem zniknąć mu z pola widzenia w pracy i na studiach.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 21:38   #63
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 15:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 21:39   #64
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 21:54   #65
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Ta praca to na część etatu, a studia podyplomowe... no nie widziałam jeszcze podyplomówki, na której zajęcia są od świtu do zmierzchu tydzień w tydzień całe soboty i niedziele. Wiele z nich ma 1-2 zjazdy w miesiącu, zajęcia po kilka godzin dziennie, nie kilkanaście, a praca dyplomowa to projekcik robiony w kilka osób. W zasadzie nie wiadomo jak bardzo byłoby to obciążające, bo może wcale nie aż tak bardzo? Dziecko ma już ponad rok, urlop rodzicielski już dawno minął, więc nie rozumiem wypominania pracy.

Jeśli ktoś tu nie jest zaangażowany w rodzicielstwo, to mąż autorki. A z podejściem "matka ma się zajmować" to pójdzie na te studia za 20 lat bo tatuś zbyt tępy, żeby nalać syropu korzystając z miarki i za leniwy, żeby poświęcić po połowie dnia dziecku w co któryś weekend.
autorka szczegółów nie podała, możliwe że niechęć męza jest bezzasadna i bezczelna.
w zajęcia raz w miesiącu wątpię, nie mówię o grudniu i okresie BN. może i po parę godzin ale skąd wiesz czy studia na miejscu czy dojazdy i jakie.
facet ma po pracy zajmować się dzieckiem i w łikendy też, nie należy mu się jakiś odpoczynek i restart? nie uważam aby kilkunastomiesięczny maluch to był konieczny zestaw do pracy i studiowania, ale czy ktoś kobietom zakazuje latać na marsa nawet 2 miesiące po porodzie. i nie 20 ale pierwsze 2 to raczej tak sobie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 22:02   #66
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Jak miałam pół roku moja mama chodziła na 36-godzinne dyżury.


Jak tak was czytam to dziękować bogu, że mi trzecia ręka nie wyrosła z tej patologii.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 05:30   #67
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 15:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 06:43   #68
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Tak, tego jej życzcie a zwłaszcza dla dobra dziecka, niech ich ten mąż rzuci i zostawi z jakimiś alimentami

To se wtedy dopiero dziewczyna postudiuje ...

Gostek pracuje dużo bo za co mają we troje żyć na jakimś w miarę poziomie żeby jeszcze na szkoły i może nianie było? Za te domniemane pół etatu z jej pracy?
Podejrzewam ze jakby tam kasy było w bród, ze z jej czy męża pół a nawet całego , a nawet półtora (!) etatu wystarcza, to by nie było problemu, byłoby i na nianie i na pomoc domowa i by nie było problemu z pilnowaniem dziecka jak wszyscy karierę akurat robią.
Ciekawe czy ta teściowa niepracująca, bo może też musi tego dzieciaka pilnować w weekendy a tygodniu do roboty lecieć.


Niektórzy to serio są tak oderwani od jakiejkolwiek rzeczywistości i wiedzy ( tu: na temat rozwoju i realnych potrzeb dzieci) ze aż żal.
Tylko ideologia się liczy.

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jak miałam pół roku moja mama chodziła na 36-godzinne dyżury.


Jak tak was czytam to dziękować bogu, że mi trzecia ręka nie wyrosła z tej patologii.
A mój dziadek darł paczkę Sportów dziennie i na raka nie umarł, tylko w zdrowy dożył poxnej starości.
Dziwne nawet ze mu trzecie płuco nie urosło.
Taki argument do kompletu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 08:38   #69
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A mój dziadek darł paczkę Sportów dziennie i na raka nie umarł, tylko w zdrowy dożył poxnej starości.
Dziwne nawet ze mu trzecie płuco nie urosło.
Taki argument do kompletu.
Ale nie ma żadnego argumentu, bo wy nie podałyście żadnych badań.

Do jakiego wieku matka dziecka ma być do niego przyklejona na stałe, bo ojciec się nie nadaje, a potrzebuję bliskości akurat matki?

Proszę o linki do poważnych badań, bo ośmieszasz sama siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
dla rocznego dziecka po prostu mamy/ taty nie ma.
Ale jest tata.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 08:45   #70
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a trzecia noga ?
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 09:00   #71
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale nie ma żadnego argumentu, bo wy nie podałyście żadnych badań.

Do jakiego wieku matka dziecka ma być do niego przyklejona na stałe, bo ojciec się nie nadaje, a potrzebuję bliskości akurat matki?

Proszę o linki do poważnych badań, bo ośmieszasz sama siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------



Ale jest tata.



Po pierwsze, NIGDZIE nie napisałam ze to matka ma być przyspawana do dziecka.
Cały czas mówię o tym, ze nadrzędne jest dobro dziecka i jak jeden rodzic jest posądzany o bycie rodzicem do bani, to jest mocno dziwaczne zalecać drugiemu, zeby czym prędzej poszedł w jego ślady i tez stał się tak samo beznadziejnym rodzicem w celu uzyskania sparwiedliwości z dupy.






Po drugie, serio nie rozumiem dlaczego ja mam za kogoś odwalać robotę rycia po ogólnodostępnych badaniach?
Zrszta nawet nie trzeba badań szukać, ksiązkę o dzieciach sobie kupić jak tak temat interesuje ze "aż się wypowiem jak rodzice mają lepiej dzieci swoje piastować" .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 09:28   #72
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Po pierwsze, NIGDZIE nie napisałam ze to matka ma być przyspawana do dziecka.
Cały czas mówię o tym, ze nadrzędne jest dobro dziecka i jak jeden rodzic jest posądzany o bycie rodzicem do bani, to jest mocno dziwaczne zalecać drugiemu, zeby czym prędzej poszedł w jego ślady i tez stał się tak samo beznadziejnym rodzicem w celu uzyskania sparwiedliwości z dupy.

Po drugie, serio nie rozumiem dlaczego ja mam za kogoś odwalać robotę rycia po ogólnodostępnych badaniach?
Zrszta nawet nie trzeba badań szukać, ksiązkę o dzieciach sobie kupić jak tak temat interesuje ze "aż się wypowiem jak rodzice mają lepiej dzieci swoje piastować" .
Rozwoj osobisty, studia i praca musza od razu oznaczac, ze autorka zostanie rodzicem 'do bani'?

Pracuje na pol etatu, wiec chyba ma czas dla dziecka, nawet jak bedzie robic podyplomowke to nie musi oznaczaz, ze ciagle nie bedzie jej w domu.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 09:35   #73
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Po pierwsze, NIGDZIE nie napisałam ze to matka ma być przyspawana do dziecka.
Cały czas mówię o tym, ze nadrzędne jest dobro dziecka i jak jeden rodzic jest posądzany o bycie rodzicem do bani, to jest mocno dziwaczne zalecać drugiemu, zeby czym prędzej poszedł w jego ślady i tez stał się tak samo beznadziejnym rodzicem w celu uzyskania sparwiedliwości z dupy.






Po drugie, serio nie rozumiem dlaczego ja mam za kogoś odwalać robotę rycia po ogólnodostępnych badaniach?
Zrszta nawet nie trzeba badań szukać, ksiązkę o dzieciach sobie kupić jak tak temat interesuje ze "aż się wypowiem jak rodzice mają lepiej dzieci swoje piastować" .
Nie. Właśnie jeden rodzic ma się ogarnąć, albo wypad. Czemu drugi ma wszystko rzucać? To po co mu ten pierwszy?

Bo ty mi chcesz coś udowodnić, a nie ja tobie. Podajesz jakiś argument i co? Argument podany bez dowodu może być odrzucony bez dowodu. Proste.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2019-11-08 o 09:39
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 10:07   #74
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie. Właśnie jeden rodzic ma się ogarnąć, albo wypad. Czemu drugi ma wszystko rzucać? To po co mu ten pierwszy?






Pytaniem podstawowym jest: po co dziecko rodzicom, którzy nie mają dla niego przestrzeni życiowej, dla których ważne jest wszytko inne.


To jest kwintesencją tego problemu. Mnie lata i powiewa, kto tam będzie dziecku zapewniał _stałą_ opiekę bez przepychania dzieciaka miedzy każdym kto akurat dał się wmanewrować.


I brzydzi mnie radosne namawianie kogos do równania w dół , co spowoduje że dziecko bedzie miało gorzej.








Bo ty mi chcesz coś udowodnić, a nie ja tobie. Podajesz jakiś argument i co? Argument podany bez dowodu może być odrzucony bez dowodu. Proste.



Ty udowodnij, że korzystne dla 16 to miesięcznego, chorowitego i aktualnie chorującego dziecka, jest ograniczanie czasu jaki poświęca mu , choćby właśnie w tym przypadku: matka.
Oraz że korzystne jest dla niego w zamian, pozostawanie pod opieką ludzi, któzy się do tej opieki nie garną.
Psa by z takimi lotny Wizaz nie zostawił, ale małe dziecko juz od razu, i ku sprawiedliwości.



Proszę bardzo, czekam na badania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 10:13   #75
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ty udowodnij, że korzystne dla 16 to miesięcznego, chorowitego i aktualnie chorującego dziecka, jest ograniczanie czasu jaki poświęca mu , choćby właśnie w tym przypadku: matka.
Oraz że korzystne jest dla niego w zamian, pozostawanie pod opieką ludzi, któzy się do tej opieki nie garną.
Psa by z takimi lotny Wizaz nie zostawił, ale małe dziecko juz od razu, i ku sprawiedliwości.



Proszę bardzo, czekam na badania.
Ale ja nie muszę nic udowadniać, bo to Ty rzuciłaś pierwsza tezą.

Udowodnij, albo nie licz, że ktoś rozsądny potraktuje cię poważnie, proste.

Nie da się udowodnić negatywnego stwierdzenia. Po prostu się nie da według praw logiki. Więc trzeba udowodnić pozytywne (x istnieje/x jest szkodliwe) albo nie ma o czym dyskutować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 11:12   #76
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Dziecko ma też ojca to po pierwsze. Po drugie, jeśli kobieta pracuje na cześć etatu, to pozostały czas na pewno poświęca dziecku. Zjazdy na podyplomowce są co ok. 2 tyg, więc pozostale weekendu autorka ma całe dla dziecka. Ja na swojej uczelni i to zarówno na pedagogice jak i wcześniej na innym kierunku, mialam dużo koleżanek które miały dzieci i studiowaly dziennie/zaocznie, a w tym czasie dzieckiem zajmował się tata lub dzieci były w zlobku/z niania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-11-08 o 12:27
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 12:18   #77
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87314932]Dziecko ma też ojca to po pierwsze. Po drugie, jeśli kobieta pracuje na cześć etatu, to pozostały czas na pewno poświęca dziecku. Zjazdy na podyplomowe są co ok. 2 tyg, więc pozostaje weekendu autorka ma całe dla dziecka. Ja na swojej uczelni i to zarówno na pedagogice jak i wcześniej na innym kierunku, dużo koleżanek które miały dzieci i studiowaly dziennie/zaocznie, a w tym czasie dzieckiem zajmował się tata lub dzieci były w zlobku/z niania
[/QUOTE]

__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 17:34   #78
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
autorka szczegółów nie podała, możliwe że niechęć męza jest bezzasadna i bezczelna.
w zajęcia raz w miesiącu wątpię, nie mówię o grudniu i okresie BN. może i po parę godzin ale skąd wiesz czy studia na miejscu czy dojazdy i jakie.
facet ma po pracy zajmować się dzieckiem i w łikendy też, nie należy mu się jakiś odpoczynek i restart? nie uważam aby kilkunastomiesięczny maluch to był konieczny zestaw do pracy i studiowania, ale czy ktoś kobietom zakazuje latać na marsa nawet 2 miesiące po porodzie. i nie 20 ale pierwsze 2 to raczej tak sobie.
No jaki biedny miś. Skoro pracuje od poniedziałku do piątku to w weekendzik powinien odpocząć. Od swojego dziecka też. Padłam. Ale spoko, matka może nie odpoczywać, musi zajmować się dzieckiem 24h/dobę. I to pewnie do 18stki bąbelka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak, tego jej życzcie a zwłaszcza dla dobra dziecka, niech ich ten mąż rzuci i zostawi z jakimiś alimentami

To se wtedy dopiero dziewczyna postudiuje ...

Gostek pracuje dużo bo za co mają we troje żyć na jakimś w miarę poziomie żeby jeszcze na szkoły i może nianie było? Za te domniemane pół etatu z jej pracy?
Podejrzewam ze jakby tam kasy było w bród, ze z jej czy męża pół a nawet całego , a nawet półtora (!) etatu wystarcza, to by nie było problemu, byłoby i na nianie i na pomoc domowa i by nie było problemu z pilnowaniem dziecka jak wszyscy karierę akurat robią.
Ciekawe czy ta teściowa niepracująca, bo może też musi tego dzieciaka pilnować w weekendy a tygodniu do roboty lecieć.


Niektórzy to serio są tak oderwani od jakiejkolwiek rzeczywistości i wiedzy ( tu: na temat rozwoju i realnych potrzeb dzieci) ze aż żal.
Tylko ideologia się liczy.

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------



A mój dziadek darł paczkę Sportów dziennie i na raka nie umarł, tylko w zdrowy dożył poxnej starości.
Dziwne nawet ze mu trzecie płuco nie urosło.
Taki argument do kompletu.
No doprawdy, byłaby pierwszą samotną matką, która studiuje.

Dziecko nie jest wyłącznie karmione piersią, więc matka nie jest jedyną niezbędną osobą w życiu dziecka. Dziecko potrzebuje też ojca, żeby zbudować z nim więź. Nadal nie rozumiem, dlaczego to koniecznie matka ma rezygnować ze swojej kariery. I szczerze - mam wrażenie, że niektóre jesteście mocno oderwane od rzeczywistości. Mało kogo stać na to, żeby jedno z rodziców siedziało z dzieckiem w domu przez kilka lat.
Kolejny raz piszę - matka też ma dbać o swoją pracę, bo przy takim mężu to kij wie, czy za moment nie będzie samotną matką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:20   #79
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

W zasadzie tylko autorka wie czy ta podyplomówka to ostra orka czy raczej formalność w wersji light; albo czy skoro wysyła ją pracodawca to np. czy uczyć się i robić projekt dyplomowy może w pracy.

To jak praca jest niekonieczna przy małym dziecku, to niech jej mąż zacznie przynajmniej pracować mniej lub ją rzuci, skoro nie jest w stanie się nic własnym dzieckiem zająć. Chociaż nie, nie to, że on nie jest w stanie - on nie chce. To jak
Cytat:
nie chce, to niech zapłaci komuś, kto zajmie się opieką zamiast niego, żeby nie zdechł z przemęczenia. Przecież on się nie zajmuje tym dzieckiem ani popołudniami, ani w weekendy, to od 2 weekendów i to może niecałych w miesiącu życie mu legnie w gruzach? Autorce już się żaden reset nie należy, ona może zajmować się dzieckiem 24/7?

Pierwsze dwa lata, czyli gdzieś tam kilku miesięcy brakuje. Ba, są podyplomówki startujące w połowie roku akademickiego, a za pół roku dziecko bedzie mieć 22 miesiące.
Załóżmy że autorka odczekałaby rok czy tam pół. Wtedy problem będzie ten sam - tatuś nie zostanie z dzieckiem, bo nie chce. To co ona ma wtedy zrobić? Przy układzie gdy oboje pracują i jedno zajmuje się dzieckiem w popołudnia i weekendy drugie nie może przejąć przynajmniej części weekendów? Tak, jedno pracuje więcej, ale drugie pracuje też, a opiekę sprawuje na wyłączność - nie ma Ty pracujesz więcej więc mniej zajmujesz się dzieckiem, a ja dzieckiem więcej, bo pracuję na pół etatu. Jest etat i pół etatu plus brak opieki nad dzieckiem i wyłączna opieka nad dzieckiem.
1. jak dla mnie to on w ogóle może nie pracować, pytanie czy autorka ze swoją połowką etatu przynosi tyle forsy co on za cały lub więcej i kto w większym stopniu utrzymuje rodzinę.
2. nie chodzi o to żeby nie zajmował się dzieckiem ale że zarówno ona jak i on potrzebują chwili by odpocząć. ona nie chce i pędzi do szkoły, ok, ale on ma pracować, po pracy zajmować się dzieckiem i w łikendy też. to trzeba było może planować dzieci w innym terminie ?
3. bardzo jesteś precyzyjna, jeśli brakuje ledwo paru miesięcy to ledwo parenascie miesiecy temu była na porodówce. może powinna była rodzić na podyplomówce? żadna różnica twoim zdaniem.
4. mnie akurat chodziło o to że łatwo się mówi, w praktyce będzie tym kursem również zaabsorbowana i poświęcała temu jakiś czas bo to logiczne, doby magicznie nie rozciągnie.

Cytat:
Jest etat i pół etatu plus brak opieki nad dzieckiem i wyłączna opieka nad dzieckiem.
tego to nie wiemy jeśli autorka robi wszystko a on nic to podyplomówka moim zdaniem to najmniejszy jej problem, a skoro ona pracuje na pół etatu on na cały to w mojej ocenie powinna w większym stopniu zajmować się dzieckiem i domem.

Cytat:
Po drugie, jeśli kobieta pracuje na cześć etatu, to pozostały czas na pewno poświęca dziecku.
spoko ale dziecko jest ''projektem'' z grubsza całodobowym, jeśli ona pracuje 4h on 8 to trochę mało sprawiedliwie by było aby zajmowali się dzieckiem tyle samo czasu.

Cytat:
No jaki biedny miś. Skoro pracuje od poniedziałku do piątku to w weekendzik powinien odpocząć. Od swojego dziecka też. Padłam. Ale spoko, matka może nie odpoczywać, musi zajmować się dzieckiem 24h/dobę. I to pewnie do 18stki bąbelka.
następna histeria, podaj jakieś szczególy ze strony autorki bo może przeoczyłam. na razie wiem że on pracuje na całym etacie, ona niepełnym; czyli ona więcej czasu jest w domu.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-11-08 o 18:21
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 18:22   #80
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Po roku kobiety wracaja zwykle do pracy. Na 8 h plus dojazdy.
A tu dramat, że autorka przy pracy na pół etatu chce iść na podyplomowe. I to w sytuacji gdy jej facet ma wolne weekendy.
Zabawne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:37   #81
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
W zasadzie tylko autorka wie czy ta podyplomówka to ostra orka czy raczej formalność w wersji light; albo czy skoro wysyła ją pracodawca to np. czy uczyć się i robić projekt dyplomowy może w pracy.

To jak praca jest niekonieczna przy małym dziecku, to niech jej mąż zacznie przynajmniej pracować mniej lub ją rzuci, skoro nie jest w stanie się nic własnym dzieckiem zająć. Chociaż nie, nie to, że on nie jest w stanie - on nie chce. To jak 1. jak dla mnie to on w ogóle może nie pracować, pytanie czy autorka ze swoją połowką etatu przynosi tyle forsy co on za cały lub więcej i kto w większym stopniu utrzymuje rodzinę.
2. nie chodzi o to żeby nie zajmował się dzieckiem ale że zarówno ona jak i on potrzebują chwili by odpocząć. ona nie chce i pędzi do szkoły, ok, ale on ma pracować, po pracy zajmować się dzieckiem i w łikendy też. to trzeba było może planować dzieci w innym terminie ?
3. bardzo jesteś precyzyjna, jeśli brakuje ledwo paru miesięcy to ledwo parenascie miesiecy temu była na porodówce. może powinna była rodzić na podyplomówce? żadna różnica twoim zdaniem.
4. mnie akurat chodziło o to że łatwo się mówi, w praktyce będzie tym kursem również zaabsorbowana i poświęcała temu jakiś czas bo to logiczne, doby magicznie nie rozciągnie.

tego to nie wiemy jeśli autorka robi wszystko a on nic to podyplomówka moim zdaniem to najmniejszy jej problem, a skoro ona pracuje na pół etatu on na cały to w mojej ocenie powinna w większym stopniu zajmować się dzieckiem i domem.

spoko ale dziecko jest ''projektem'' z grubsza całodobowym, jeśli ona pracuje 4h on 8 to trochę mało sprawiedliwie by było aby zajmowali się dzieckiem tyle samo czasu.

następna histeria, podaj jakieś szczególy ze strony autorki bo może przeoczyłam. na razie wiem że on pracuje na całym etacie, ona niepełnym; czyli ona więcej czasu jest w domu.
No i skoro jest w domu to zapewne nie leży do góry brzuchem i ogarnia dziecko + dom. Samo się nie zrobi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:38   #82
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Po roku kobiety wracaja zwykle do pracy. Na 8 h plus dojazdy.
A tu dramat, że autorka przy pracy na pół etatu chce iść na podyplomowe. I to w sytuacji gdy jej facet ma wolne weekendy.
srednio jej to wychodzi skoro po 1 musi korzystać z pomocy matki. jej studia ledwo się zaczęły, ile miała zjazdów, 1, 2 ?
Cytat:
Zabawne.
zabawne to jest wróżenie z fusów, autorka napisała parę zdan, ale zacytuję ci
Cytat:
i przez to wszystko poklocilam się dzis z mężem i moja matka.
po 1 nie matka jest od tego by musiała ją wspierać.po 2 nie z matką powinna się kłócić o to.
Cytat:
Z tym, że moje dziecko często choruje, wymaga ciągłej opieki
Cytat:
dodam, że mąż pracuje bardzo dużo i jestem skazana na pomoc matki, która jak pisałam niechętnie jej udziela.
Cytat:
A w czasie zjazdow fakt po 2 dni nie byloby mnie w domu i
no tylko skakać pod sufit, minę to by autorka miała jakby chłop rzucił robotę lub ją ograniczył, został w domu z bombelkiem a do pracy wysłał żonę. po pracy w łikendy oczywiście do dziecka, na podyplomówkę teraz idzie mąż, żona siedzi w domu z dzieckiem.



trochę obiektywizmu kobiety może co a nie tylko solidarność jajników. skoro autorka nie pracuje w takim wymiarze jak maż a córka jest chorowita to może to nie jest wybitny moment na dodatkowe kursy. no ale najprościej gnoić męża że czemu sobie nie dołozy kolejnego etatu. niech się chłop zatyra i padnie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:40   #83
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87316220]Po roku kobiety wracaja zwykle do pracy. Na 8 h plus dojazdy.
A tu dramat, że autorka przy pracy na pół etatu chce iść na podyplomowe. I to w sytuacji gdy jej facet ma wolne weekendy.
Zabawne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

+ dziecko ma 16 miesięcy przecież
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:42   #84
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 15:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:43   #85
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak dziecko skończy 18 lat
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:46   #86
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
A kiedy będzie odpowiedni moment biorąc pod uwagę że ojciec na ten moment nie zajmuje się dzieckiem i tego nie zrobi bo jego zdaniem od opieki jest matka dziecka?
ale czy pan pani to dziecko zrobił jakoś bez jej zgody? bo nie rozumiem?



nie chce mi się dyskutować z durnowatymi tezami o 18tce czy po 20, jak ktoś nie odróżnia dziecka półrocznego, rocznego, trzylatka, 5latka czy 15 latka to spoko. uniwersytety 3 wieku też są.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
+ dziecko ma 16 miesięcy przecież
no, stary koń, to kajet pod pachę i z matką na kurs. może jej pomoże w pracach domowych.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:46   #87
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
srednio jej to wychodzi skoro po 1 musi korzystać z pomocy matki. jej studia ledwo się zaczęły, ile miała zjazdów, 1, 2 ?

zabawne to jest wróżenie z fusów, autorka napisała parę zdan, ale zacytuję ci

po 1 nie matka jest od tego by musiała ją wspierać.po 2 nie z matką powinna się kłócić o to.






no tylko skakać pod sufit, minę to by autorka miała jakby chłop rzucił robotę lub ją ograniczył, został w domu z bombelkiem a do pracy wysłał żonę. po pracy w łikendy oczywiście do dziecka, na podyplomówkę teraz idzie mąż, żona siedzi w domu z dzieckiem.



trochę obiektywizmu kobiety może co a nie tylko solidarność jajników. skoro autorka nie pracuje w takim wymiarze jak maż a córka jest chorowita to może to nie jest wybitny moment na dodatkowe kursy. no ale najprościej gnoić męża że czemu sobie nie dołozy kolejnego etatu. niech się chłop zatyra i padnie.
Wyraźnie pisała, że ojciec ma gdzieś opiekę nad dzieckiem.
Podejrzewam, że nawet jakby pracował 8-16 to by dokładnie to samo gadał.
Ojciec jest również ważny w życiu dziecka i powinien brać czynny udział w jego wychowaniu. Skoro dużo pracuje w tygodniu, to niech spędza z nim czas w weekendy.
Jeśli nie chce z nim spędzać czasu, to po cholerę robil to dziecko?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:50   #88
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
A kiedy będzie odpowiedni moment biorąc pod uwagę że ojciec na ten moment nie zajmuje się dzieckiem i tego nie zrobi bo jego zdaniem od opieki jest matka dziecka?
autorka jest w tej sytuacji że nie musi martwić się o hajsy. cytat jej mąż i matka uważają jej pracę za fanaberię.

skoro była i jest ukierunkowana na karierę to może powinna była wrócić do pracy 5 miesięcy po porodzie i zatrudnić opiekunkę. chyba się nie zgrali z mężem w takim razie w podstawowych kwestiach, ona chce pracować on widzi w niej kurę domową, a czy takie kwestie nie powinny być raczej ustalane przed ślubikiem a dzidziusiem tym bardziej ?



życzę jej powodzenia, bez złośliwości, ale dla mnie to nic dziwnego że jak sie ma zapracowanego męża i chorowite 16miesięczne dziecko to może do pomysłu kursu i robienia dodatkowych zajęć ponad pracę i niemowlaka powinna wrócić np. za rok czy chociaż pół.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:52   #89
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
autorka jest w tej sytuacji że nie musi martwić się o hajsy. cytat jej mąż i matka uważają jej pracę za fanaberię.

skoro była i jest ukierunkowana na karierę to może powinna była wrócić do pracy 5 miesięcy po porodzie i zatrudnić opiekunkę. chyba się nie zgrali z mężem w takim razie w podstawowych kwestiach, ona chce pracować on widzi w niej kurę domową, a czy takie kwestie nie powinny być raczej ustalane przed ślubikiem a dzidziusiem tym bardziej ?



życzę jej powodzenia, bez złośliwości, ale dla mnie to nic dziwnego że jak sie ma zapracowanego męża i chorowite 16miesięczne dziecko to może do pomysłu kursu i robienia dodatkowych zajęć ponad pracę i niemowlaka powinna wrócić np. za rok czy chociaż pół.
A oni sobie mogą uważać za fanaberie, ba, ona nawet faktycznie może nie musi pracować, ale CHCE

Poza tym skoro pracodawca naciska na tę podyplomówkę, to nie ma się co dziwić, że dziewczyna chce ją skończyć
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 18:54   #90
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rezygnacja z podyplomowki- czy da się odkręcić?

Cytat:
Wyraźnie pisała, że ojciec ma gdzieś opiekę nad dzieckiem.
zacytuj.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
A oni sobie mogą uważać za fanaberie, ba, ona nawet faktycznie może nie musi pracować, ale CHCE
jak dla mnie to się takie kwestie dogaduje i ustala aby z grubsza nie było nieprzyjemnych zaskoczeń, a nie robi dzieciaka a potem organizuje opiekę do niego i jak to ma wyglądać.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 00:23:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.