ilość ciuchów - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 06:33   #91
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez bysilence Pokaż wiadomość
mademoiselle jeanne wcale nie masz sie czym przejmować czasami lepiej mieć mniej a naprawde świetnych i ulubionych Bo nie moge zaprzeczyć, że w mojej szafie też są rzeczy które ubrałam 2 razy i nie koniecznie sie w nich świetnie czuje i je bardzo lubie Tylko, że mam często coś takiego, że w sklepie mi się podoba strasznie a póżniej jak już przyniose do domu, albo raz założe to czar pryska hehe:P
Ależ ja jestem jak najbardziej daleka od przejmowania się tym. Wprost przeciwnie, na poprzedniej stronie napisałam bardziej szczegółowo, dlaczego wolę w szafie mieć mniej niż więcej Mówiąc nieskromnie, pieniędzy na ubrania mi nie brakuje, jeśli już to rzeczy w sklepach, które mogą mnie zainteresować Każdy mój zakup staram się, żeby był przemyślany. Od pewnego czasu zwracam uwagę ma materiał, wykończenie i to one często przesądzają o tym, że danej rzeczy nie kupię, mimo iż na wieszaku czy półce wyglądała całkiem całkiem.. W grudniu i styczniu pozbyłam się trzech pudeł z ubraniami kiepskiej jakości, wczoraj jednego. Trochę jest jeszcze w domu moich rodziców, ale żadne z nich nie było sensu brać pod uwagę w liczbie tutaj wymienianej.
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 09:13   #92
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez Katielive Pokaż wiadomość
Eeeh po prostu nie mogę w to uwierzyć.
Nie obraźcie się za to co napiszę, nie wszystkich to się tyczy, a jeśli kogoś urażę to przepraszam.

Czytam i czytam z coraz większym zdziwieniem, niektóre z was wypisują, że mają kilkadziesiąt bluzek i dodają że to za mało.
To co byście mówiły gdybyście miały 3 pary spodni, jedną kurtkę (która jest beznadziejna) 3 bluzy, 5 bluzek i 1 parę butów?
To jest własnie moja sytuacja.
Teraz siedzę od godziny i zastanawiam się w co się ubrać na święta i chyba nie pozostaje mi nic innego niż ten sam zestaw co na wigilię. Nie mam żadnych odświętnych ubrań, nic eleganckiego. Nie jestem biedna, ale stale nie mam kasy na nic. I chociaż zdaję sobie sprawę ze swojego położenia to i tak nic na to nie poradzę.
Najgorsze jest to, że za każdym razem kiedy idę do sklepu nie widzę nic dla siebie.
Nie lubię łazić po sklepach, zawsze jest to takie męczące, jak mi się coś spodoba to zbyt długo sie zastanawiam.
Rozumiem, że niektóre z was po prostu lubią robić zakupy, ale 60 bluzek czy 100 par butów to już więcej niż przesada. Zamiast zainwestować w coś ważnego pakujecie tyle kasy w ciuchy które i tak założycie tylko raz, dla mnie to bez sensu.
Oczywiście powyższa wypowiedź nie tyczy się wszystkich
Ja nie wiem, jak mozesz wysnuwac takie wnioski? To ze ktos ma 100 par butow to nie znaczy od razu, ze wszystkie swoje pieniadze pakuje w ciuchy wyobraz sobie, ze sa na swiecie lubie, i to jest ich calkiem sporo, ktorzy maja pasje, laduja kupe kasy w, jak to nazwalas, "cos waznego" i zostaje im jeszcze na ciuchy wystarczy umiejetnosc gospodarowania pieniedzmi.

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Zgadzam się z lolgirl.Lumpeksy nie są takie złe ale niestety jeśli chodzi o żywe kolory,ubrania w jednolitym kolorze bez wzorków typu łączka i małe rozmiary-s,xs to jest w nich mały wybór. Ja kupuję czasem rzeczy z drugiej ręki ale nie jest to podstawa mojej szafy.Ale jak dotąd raczej przez internet bo w stacjonarnych lumpkach w Krakowie wcale nie jest tak łatwo znaleźć coś ciekawego na drobną osobę.A szkoda.Są lumpki i sklepy dla puszystych a o drobnych dziewczynach się jakoś zapomina.A patrzyłam sobie dziś po ulicy i drobnych dziewczyn wśród Polek nie jest wcale mało.A ja mimo wieku (28 lat) jestem tak drobna,że dziś jakaś pani w tramwaju nazwała mnie "grzecznym dzieckiem" po tym jak jakiejś kobiecie ustąpiłam miejsca.I jak tu kupować ciuszki w lumpkach z takimi gabarytami???
Niby tak, ale z drugiej strony - dla chcacego nic trudnego.
Wiadomo ze jak ktos pojdzie raz na miesiac do lumpeksu to sie nie ubierze od stop do glow, ale jesli bedzie chodzil do kilku lumpeksow i starannie szukal, to napewno cos dla siebie znajdzie. A jak nie ma w lumpeksie, to mozna poszukac na allegro. Ale lepiej usiasc i narzekac, ze zakupy sa taaaaakie meczace, a w ogole w sklepach, to nic kompletnie nie ma
Poza tym z tymi rozmiarami, to tez nie do konca jest tak, bo ja wielokrotnie widze w lumpeksie piekne rzeczy w malym rozmiarze. Mysle ze tak po trochu to kazdy ma, ze w lumpach sa wszystkie rozmiary tylko nie dla niego no bo niestety, nie ma tego luksusu ze mozna sobie wybrac, tylko trzeba trafic.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 09:13   #93
patricia13
Wtajemniczenie
 
Avatar patricia13
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 312
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez Amitri Pokaż wiadomość
hmmm... no tak czułam, że bez jakieś małej szafeczki się nie obejdzie, szczególnie, że dużo muszę dokupić. tylko gdy ja do wynajmowanego pokoju wcisnę jeszcze jeden mebel to już ciężko się będzie w nim poruszać

to też jest świetne i pomysłowe rozwiązanie i zamierzam toto ściągnąć sobie na nowe mieszkanie, szkoda że nie ma ich w Polsce...


http://www.zeberka.pl/art.php?id=907&b=1
patricia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 09:37   #94
kali765
Zakorzenienie
 
Avatar kali765
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14 501
Dot.: ilość ciuchów

Tak czytam i postanowiłam że swoje ciuchy również policzę... i aż się zdziwiłam ;o że mam tyle ciuchów

Bluzki (z krótkim,długim,top,koszul e) - 70szt.
Spodnie (jeansy,długie,szorty,3/4) - 15szt.
Bluzy,swetry na guziki itp. - 10szt.
Sukienki - 6szt
Spódnice - 8szt
Torebki - 20szt (mój nałóg)
Buty - 13par
Paski - 26szt.
Kolczyki - 18par
Bransoletki - 10szt.

a Zapomniałam o kurtkach - 5szt


O MATKO
__________________
FREE

Edytowane przez kali765
Czas edycji: 2009-04-09 o 09:38
kali765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 10:20   #95
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: ilość ciuchów

Jak widzę wasze liczby to aż nie mogę uwierzyć;p Jak wielkie są wasze szafy;d
a ja to tak chyba normalnie;d
bluzek z krótkim 19 w tym 3 na ramiaczkach
8 par spodni w tym 3 krótkie
6 bluz
10 bluzek z długim rękawem(jakaś tam tunika;P)
6 koszul
2 sukienki plus 2 bolerka
2 spódnice, obie długie(musze kupić krótką;p)
1 zakiet
3 płaszcyki w tym jeden zimowy, 2 kurtki
5 pasków plus 3 na talie
1 kamizelka
13 staników reszty bielizny nie da się policzyc;d
7 par butów chyba
5 torebek
aaa jeszcze 11 piżamek

jeszcze mi sie przypomniało o 2 szaliczkach i arafacie;p
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'

Edytowane przez beaucoup
Czas edycji: 2009-04-09 o 12:15
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 10:49   #96
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: ilość ciuchów

dżinsowe rurki - ok 8 par z czego noszę 5 a resztę b. rzadko
spodnie materiałowe, szorty - 5
swetry - ok 20
kurtki - 3 zimowe, przejściowy płaszczyk, 2 cienkie trencze, jedna jakaś sportowa
bluzki z krótkim rękawem, bokserki, topy, tuniki itp - tego najwięcej, będzie około 50 sztuk
spódnice (do kolan, mini) - 12
torebki - 17
chusty, szaliki - 12
buty - bardzo dużo najwięcej balerinek których nawet nie chcę liczyć
sukienki - 1 mała czarna i 1 balowa której już raczej nie założę
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'

Edytowane przez laylaaa
Czas edycji: 2009-04-09 o 10:55
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 10:56   #97
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Zgadzam się z lolgirl.Lumpeksy nie są takie złe ale niestety jeśli chodzi o żywe kolory,ubrania w jednolitym kolorze bez wzorków typu łączka i małe rozmiary-s,xs to jest w nich mały wybór. Ja kupuję czasem rzeczy z drugiej ręki ale nie jest to podstawa mojej szafy.Ale jak dotąd raczej przez internet bo w stacjonarnych lumpkach w Krakowie wcale nie jest tak łatwo znaleźć coś ciekawego na drobną osobę.A szkoda.Są lumpki i sklepy dla puszystych a o drobnych dziewczynach się jakoś zapomina.A patrzyłam sobie dziś po ulicy i drobnych dziewczyn wśród Polek nie jest wcale mało.A ja mimo wieku (28 lat) jestem tak drobna,że dziś jakaś pani w tramwaju nazwała mnie "grzecznym dzieckiem" po tym jak jakiejś kobiecie ustąpiłam miejsca.I jak tu kupować ciuszki w lumpkach z takimi gabarytami???
lumpki mają to do siebie że trzeba być cierpliwym i nie zniechęcać się łatwo, ja też noszę xs a nawet xxs i ubieram się w lumpkach, i właściwie ostatnio tylko tam bo mieszkam w raczej niedużym mieście gdzie nie ma sieciówek i najmniejszy rozmiar w sklepach to s więc musiałam wszystko zwęrzać, skracać itd
ostatnio spełniło się moje marzenie znalazłam w lumpku nową spódniczkę ołówkową w rozmiarze xxs więc nie poddawaj się tak łatwo
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-09, 11:11   #98
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: ilość ciuchów

No to teraz moja chwila prawdy ..... dzięki przeliczeniu zawartości moich szaf doszłam do wniosku, że czas wrzucić trochę tego dobra na allegro i przestać łazić po centrach handlowych, lumpkach i nic nie kupować na allegro

kurtki - 3
płaszcze - 5
marynarki - 20
spódnice - 40
spodnie - 29
bluzki - 51
koszule - 36
swetry - 29
bluzy - 12
sukienki - 6
buty - 22
torebki - 10 + plecaczek i 2 aktówki
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 15:35   #99
paryzanka202
Zakorzenienie
 
Avatar paryzanka202
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 239
Dot.: ilość ciuchów

.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Katielive Pokaż wiadomość
Eeeh po prostu nie mogę w to uwierzyć.
Nie obraźcie się za to co napiszę, nie wszystkich to się tyczy, a jeśli kogoś urażę to przepraszam.

Czytam i czytam z coraz większym zdziwieniem, niektóre z was wypisują, że mają kilkadziesiąt bluzek i dodają że to za mało.
To co byście mówiły gdybyście miały 3 pary spodni, jedną kurtkę (która jest beznadziejna) 3 bluzy, 5 bluzek i 1 parę butów?
To jest własnie moja sytuacja.
Teraz siedzę od godziny i zastanawiam się w co się ubrać na święta i chyba nie pozostaje mi nic innego niż ten sam zestaw co na wigilię. Nie mam żadnych odświętnych ubrań, nic eleganckiego. Nie jestem biedna, ale stale nie mam kasy na nic. I chociaż zdaję sobie sprawę ze swojego położenia to i tak nic na to nie poradzę.
Najgorsze jest to, że za każdym razem kiedy idę do sklepu nie widzę nic dla siebie.
Nie lubię łazić po sklepach, zawsze jest to takie męczące, jak mi się coś spodoba to zbyt długo sie zastanawiam.
Rozumiem, że niektóre z was po prostu lubią robić zakupy, ale 60 bluzek czy 100 par butów to już więcej niż przesada. Zamiast zainwestować w coś ważnego pakujecie tyle kasy w ciuchy które i tak założycie tylko raz, dla mnie to bez sensu.
Oczywiście powyższa wypowiedź nie tyczy się wszystkich

Ktos tu napisal ,ze ma 100 par butow?
Jesli tak to zazdroszcze
paryzanka202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 16:43   #100
Katielive
Raczkowanie
 
Avatar Katielive
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 354
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, jak mozesz wysnuwac takie wnioski? To ze ktos ma 100 par butow to nie znaczy od razu, ze wszystkie swoje pieniadze pakuje w ciuchy wyobraz sobie, ze sa na swiecie lubie, i to jest ich calkiem sporo, ktorzy maja pasje, laduja kupe kasy w, jak to nazwalas, "cos waznego" i zostaje im jeszcze na ciuchy wystarczy umiejetnosc gospodarowania pieniedzmi.
Ja tylko wyraziłam swoje zdanie. Bardziej delikatnie nie dało się tego ując. Kupisz sobie 100 par butów, dobra ok, nie moja sprawa, kupiujesz bo lubisz. Wydajesz kase na ciuchy, prosze bardzo.
Trzeba też umieć nie tylko nimi gospodarować, ale też szanować i oszczędzać. Gdyby mnie było stać na tyle ciuchów czy butów i na wszystko inne to albo odłożyłabym na coś na prawdę "duzego" albo podzieliłabym się z ludźmi którzy tyle nie mają. Oczywiście nie chodzi mi o to, że jak macie dużo kasy to macie oddawać biednym, to indywidualna sprawa każdego co z nimi robi. Uważam osobiście, że 100 par butów raczej nie jest nikomu potrzebne, chyba że chodzi się w iluśtam, a inne są przestarzałe czy leżą nieużywane, albo jak niektóre z was kolekcjonują, no to jeszcze można zrozumieć - taka mała obsesja.

Cytat:
Napisane przez paryzanka202
Ktos tu napisal ,ze ma 100 par butow?
Jesli tak to zazdroszcze
Nie pamiętam już dokładnie xD Ktoś z początku tego wątku.
Katielive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 16:59   #101
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: ilość ciuchów

Bardzo dużo, nie mam pojęcia ile, a to dzięki miłości mojej mamy do ciucholandów (jest mistrzynią w wyszukiwaniu perełek) w sieciówkach kupuje nie za często przeważnie jak są wyprzedaże, bo niektóre ceny odstraszają . Niestety nie wszystkie moje ubrania lubię i już od dłuższego czasu szykuje się do "oczyszczenia" mojej szafy. Z dużej części po prostu wyrosłam (nie rozmiarowo) , kiedy przestałam być nastolatką. Obecnie przymierzam się do zmiany stylu i wymiany garderoby tak by wszystkie ubrania jakie mam pasowały do mojego gustu i oczekiwań.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-09, 17:00   #102
gaddzinka
Raczkowanie
 
Avatar gaddzinka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 317
Dot.: ilość ciuchów

Ja też mam sporo ciuchow w szafie. Juz mi sie nie mieszcza. Najwiecej to mam bluzek na lato tak kolo 60. Ale tak na prawde to sporo z tego juz dawno nie mialam na sobie, a nawet znajdzie sie kilka rzeczy, ktorych ani razu nie zalozylam, ale mam postanowienie, ze codziennie cos innego wloze, a to co za male lub za duze oddam komus. Mam za to bardzo malo torebek i butow torebki 4 w tym dwie male. Mysle ze to dobry pomysl zrobic przeglad w szafie na wiosne
gaddzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 19:40   #103
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: ilość ciuchów

to widzę, że nie jest ze mną jeszcze tak źle
z niektórymi z Was nie mam szans, ale z drugiej strony mnie to cieszy, bo chyba jednak nie wydaje majątku na ubrania
nie ma w moich zbiorach rzeczy z 'lumpka', ale zawsze zanim coś kupię zastanawiam się dobrze i dzięki temu nie mam zbiorowisk rzeczy niepotrzebnych
nie wyobrażam sobie nosić rzeczy po kimś, odrzuca mnie to zdecydowanie. można mi tłumaczyć, że to resztki kolekcji, nowe ktoś oddał, ale to nie to samo, co nowe ze sklepu

spodnie: 10 (w tym zarówno jeansy, jak i szorty, czy rybaczki na lato)
sweterki : 9 + golfy grube: 2
bluzki z krótkim: 20 + bluzki bez rękawów/na ramiączkach: 12
bluzki z długim: 2
bluzki koszulowe (długi, krótki rękaw): 11
tuniki: 2
sukienki: 3 (w tym 1 wieczorowa) + spódniczki/spódnice: 7
bluzy: 4 + żakiety: 3 + bolerka ażurowe: 2
płaszcze: 2 (jeden na zimę, drugie wiosna/jesień)
torebki: 7 ( w tym 3 małe) + buty: 7
apaszki: 2 + szal: 1, czapka: 1
par kolczyków nie liczę, bo to nałóg
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:37   #104
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: ilość ciuchów

ja mam pustki w szafie znaczy szafa sie nie miesci i wypchalam dykte z tyłu, ale bajka

chodzi mi o to ze w stałych ulubionych rzeczy mam parę, 5 par spodni dzinsowych + 3 pary dresków w których też często śmigam po osiedlu,
bluzki nie zliczę teraz ale będzie z 20 takich sytych w któych systematycznie się pokaże, a z 60-70 razem ?!
bluzy z kapturem lub bez ok. 12
spódniczki takie na sportowo to ok 3
bermudki, krótkie porteczki dzins lub sportowe to ok 10 par =))
sukieneczki 3 pary
kurteczki wietrzaki 2 pary

a w tym czym nie chodzę to niższe dwie półeczki nie zliczona sprawa ;//

no ale czasem ta nasza natasza mi się nudzi i to patrząc na inne wizażanki całkiem maluśko, ale mnie to nie krempuje czy coś w tym stylu , WYGODA sie liczy to najważniejsze :P
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:54   #105
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez anjya Pokaż wiadomość
to widzę, że nie jest ze mną jeszcze tak źle
z niektórymi z Was nie mam szans, ale z drugiej strony mnie to cieszy, bo chyba jednak nie wydaje majątku na ubrania
nie ma w moich zbiorach rzeczy z 'lumpka', ale zawsze zanim coś kupię zastanawiam się dobrze i dzięki temu nie mam zbiorowisk rzeczy niepotrzebnych
nie wyobrażam sobie nosić rzeczy po kimś, odrzuca mnie to zdecydowanie. można mi tłumaczyć, że to resztki kolekcji, nowe ktoś oddał, ale to nie to samo, co nowe ze sklepu
Zwróć uwagę na to, że NOWE ze sklepu też mogło być noszone.
Nie wiesz ile osób to przymierzało przed Tobą ..... często mocno przepoconych ..... nie wiesz czy ktoś nie zakupił danej bluzki i nie odrywając metek poszedł na imprezę a potem taką przepoconą oddał do sklepu (sama znam dziewczyny które tak robiły )..... a Ty potem kupujesz to jako NOWE.
Ostatnio zakupiłam marynarkę w jednej z dużych siecówek i po powrocie do domu stwierdziałam, że przepotwornie śmierdzi takim niedomytym potem ..... koszmar .
Podsumowując nie ma co generalizaować, bo jak się okazuje wszystkie ubranka i te z lumpka i te ze sklepu mogą być noszone ..... a najważniesza zasada to porzadnie uprać ciuch po przyniesieniu do domu - nawet jeśli był zakupiony w mega ekskluzywnym butiku .....
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 21:15   #106
lisa009
Zakorzenienie
 
Avatar lisa009
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 3 448
Dot.: ilość ciuchów

spodni ktore nosze z dlugich to 5
z rybaczek i krotszych to chyba z 6
bluzek, oj duzo :P
butow... 11
torebek chyba 2 nosze :P
bluz tez dosc duzo
__________________
Vegetarian
lisa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:10   #107
stella06
Raczkowanie
 
Avatar stella06
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: ilość ciuchów

Temat jak znalazł na przedświąteczne porządki
Ja to znów mam straszny problem ze swoją szafą, ogólnie ubraniami. Chodzi o to, że nie potrafie robić zakupów ! Mogę chodzić caly dzień po sklepach, a nic nie kupie... a jak już cos kupie to jest to mało praktyczne, takie "jednorazowe" przewaznie sredniej jakosci.. Juz tyle razy obiecalywalam sobie, ze np kupie sobie kilka kordianow w kolorach, które lubie i w ktorych wiem, ze mi dobrze, ale gdy jestem w sklepie - rzeczy uniwersalne, czyli dla mnie zwykle, gdzies mi umykaja...
Druga sprawa sa jeansy i ... staniki. Przez swoje kompleksy unikam ich kupywania jak ognia,a gdy juz kupie to zły fason, przez co ciagle chodze w tych samych, które jakims cudem udalo mi sie kupic.
A najgorsze jest to, ze mam kase ! Mam, ale zawsze gdzies mi sie rozejdzie.
Ciezki ze mnie przypadek Chociaz wygadac sie mogłam.

Ale zeby nie bylo tak zupełnie off-topicowo to mam
z 10 spódnic
7 par jeansow ( chodze w 2...)
4 torebki
10 par butów ( wliczajac zimowe)
pewnie ponad 20 bluzek, a chodze w moze w 8
6 kurtek
1 pasek

Aha, rzeczy te niektore maja nawet z 5 lat, troche jest tez z lumpkow, troche tez odziedziczyłam po Mamie
__________________
stella06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 07:25   #108
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: ilość ciuchów

Wydaje mi się, że moja ilość ciuchów jest dość przeciętna. Mogłabym mieć większy wybór, ale nie narzekam. Ciuchy kupuję gdy nadarza się okazja, nigdy nie przepłacam. Często jest to allegro, rzadziej lumpek.
Ale wiadomo, ilość ciuchów zależy od wieku, miejsca pracy itp.
A moje rachunki mniej więcej przedstawiają się tak:
spodnie 13 (+ 4 pary krótkich)
spódnice 5
sweterki 11
bluzy 9
bluzki z dł. rękawem 5
tshirty, topy itp ok.50
koszule 4
płaszcze/kurteczki itp. 7
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 07:26   #109
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Zwróć uwagę na to, że NOWE ze sklepu też mogło być noszone.
Nie wiesz ile osób to przymierzało przed Tobą ..... często mocno przepoconych ..... nie wiesz czy ktoś nie zakupił danej bluzki i nie odrywając metek poszedł na imprezę a potem taką przepoconą oddał do sklepu (sama znam dziewczyny które tak robiły )..... a Ty potem kupujesz to jako NOWE.
Ostatnio zakupiłam marynarkę w jednej z dużych siecówek i po powrocie do domu stwierdziałam, że przepotwornie śmierdzi takim niedomytym potem ..... koszmar .
Podsumowując nie ma co generalizaować, bo jak się okazuje wszystkie ubranka i te z lumpka i te ze sklepu mogą być noszone ..... a najważniesza zasada to porzadnie uprać ciuch po przyniesieniu do domu - nawet jeśli był zakupiony w mega ekskluzywnym butiku .....
Nigdy nie ubieram niczego zanim nie wypiorę, i poza tym zanim kupię ciuch to też go bardzo dokładnie oglądam, czy nie jest powyciągany, albo tak jak mówisz czy pachnie brzydko
najczęściej spotykam się jednak z czymś podobnym, jeśli chodzi o kupowanie czapek na lato większość z nich w miejscu, gdzie jest czoło jest pomarańczowa i to jak .. !! przychodzi taka tapeciera, mierzy i zostawia brudną dlatego zawsze szukając czapki sprawdzam, czy jest czysta
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 09:06   #110
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: ilość ciuchów

koszulek okolo - 70
bluz , bluzek, koszul okolo - 120
spodni, spodenek, spodnic, sukienek okolo - 30
kurtek, plaszczy, kozuszkow okolo - 20
dresow - 9
butow - 129 par + jedne kaloszki ktore ida z allegro
dochodzi do tego bielizna ale nie wiem ile na oko bo nie chce mi sie liczyc kiedys moja siostrzenica zliczyla ze mam ponad 300 par majtek ale to bylo jakis czas temu
a wciaz przybywaja i ubywaja nowe rzeczy i czesto staje przed garderoba twierdzac ze nie mam sie w co ubrac
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 23:38   #111
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu zwracam uwagę ma materiał, wykończenie i to one często przesądzają o tym, że danej rzeczy nie kupię, mimo iż na wieszaku czy półce wyglądała całkiem całkiem.. W grudniu i styczniu pozbyłam się trzech pudeł z ubraniami kiepskiej jakości, wczoraj jednego. Trochę jest jeszcze w domu moich rodziców, ale żadne z nich nie było sensu brać pod uwagę w liczbie tutaj wymienianej.
Hehe a ja staram się zawsze zwracać uwagę na krój, materiał i ogólnie to, czy w danej rzeczy będę czuć się świetnie. Bo jak mi jedna rzecz w niej nie pasuje to odpada. Dzięki temu mam właśnie dużo rzeczy w szafach... i nie uważam, żeby to była kiepska sprawa.
Mogę śmiało powiedzieć, że wyrobiłam się dzięki zakupom w lumpeksach - nie jestem jakaś nadzwyczajnie bogata, ale też nie jestem biedna jak mysz kościelna. Tam człowiek naprawdę wyrabia sobie oko do rzeczy... Bo to trzeba (i można, bez marudzenia ekspedientki)zobaczyć, pomacać dokładnie. I czasami perełkę od podróby lub zwykłego kiczu.
Poza tym, często, jeżeli nie jest się czegoś pewnym, ktoś tam mówi co o tym myśli - szczerze. Dlatego wszystkie, poza paroma malutkimi wyjątkami rzeczy w mojej szafie świetnie mi pasują...
Ubrania stamtąd są z reguły dużo lepszej jakości niż te kupowane w polskich sklepach i na bazarkach... A ponieważ ja jestem już chyba lumpkowym nałogowcem, zawsze coś świetnego na siebie znajdę. Stąd pełno ubrań w mojej szafie. Czy to źle - nie sądzę, lepiej mieć co na siebie włożyć niż paradować w trzech bluzkach na krzyż.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2009-06-02 o 23:56
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 12:07   #112
carolyn91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 34
Dot.: ilość ciuchów

Ja mam dosc mala szafe ale za to pelną heh juz do rodzicow sie musialam przeniesc:P Jak ide na miasto i cos zawsze sobiekupie to slysze " A ty co masz gumowa szafe" dogaduja mi wszyscy propo rzeczy bo pol ubran to jeszcze z metkami mam :PP wkoncu przeceny sa cudowne!!!
__________________
Lloret de mar!!! 29.06-10.07
carolyn91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 15:00   #113
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: ilość ciuchów

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
butow - 129 par + jedne kaloszki ktore ida z allegro

a wciaz przybywaja i ubywaja nowe rzeczy i czesto staje przed garderoba twierdzac ze nie mam sie w co ubrac
zazdroszczę butów ja też często nie mam się w co ubrać - wszystko co chcę założyć w praniu/miejscu nieznanym
__________________

You can't help that... we're all mad here

cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 19:56   #114
happytaurus
Przyczajenie
 
Avatar happytaurus
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 19
Dot.: ilość ciuchów

Moja szafa przeszła ostatnio surowy, bezlitosny przegląd i teraz wszystkie rzeczy które się w niej znajdują są przeze mnie z chęcią noszone. Ogólnie sporo kupuję, ale też i dużo wyrzucam. Co jest zniszczone, bądź niekorzystnie w tym wyglądam - out. Mam sporo rzeczy ponieważ lubię się przebierać i zmieniać stroje, dlatego wszystkie są przeze mnie użytkowane, choć niekiedy z dłuższą przerwą. Około 80% mojej szafy to rzeczy z lumpeksów, łącznie z torebkami i butami, choć najczęściej kupuję tam rzeczy nowe z metkami (buty i torebki też się takie zdarzają).
A oto spis:
- bluzki (z długim rękawem, z krótkim, na ramiączka, koszule) - 75
- bluzy, swetry, kamizelki, bolerka, narzutki - 47
- spodnie (długie, krótkie, rybaczki, dżinsy, materiałowe) - 23
- spódnice (na lato, eleganckie do pracy) - 15
- sukienki - 2
- żakiety - 3
- kurtki - 4
- buty - 19
- torebki - 11
- paski - 6
- szaliki, apaszki, chusty - 10
- nakrycia głowy - 2
happytaurus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:20   #115
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: ilość ciuchów

Trzeba tu cos odswiezyc u mnie ubrania sa w ciaglym obiegu.. kupuje ,nosze, nudza mi sie badz niszcza ,wiec wyrzucam oddaje czy sprzedaje i pozniej znow kupuje nowe.. takze chyba mam wiecznie ta sama ilosc ciuchow. Nie moglabym miec tak jak inne dziewczyny 50 bluzek czy 50 spodni.. nie mialabym tego gdzie miescic. A wiec wymienie tylko te ciuchy ktore lubie i w ktorych chodze :

5 kardiganow
6 sweterkow
4 koszule z dł rekawem
3 koszule z kr rekawem
3 zakiety
3 cienkie golfiki
1 golf
1 kamizelka
6 jeansow
1 cieple legginsy
2 spodnie materialowe
1 bluzka 3/4
1 ciepla bluzka z kr rekawem
2 spodniczki
4 sukienki
3 pary spodenek (1- jesienno zimowe )
1 rybaczki
10 bluzek letnich
1 letnia narzutka
3 kurtki letnie
2 kurtki eko skora
2 plaszczyki jesienno wiosenne
3 plaszczyki zimowe
1 kurtka zimowa
2 kurtki w gory
2 polary w gory
2 spodnie w gory
2 kapelusze
2 czapki
2 grube szaliki
ok 10 apaszek
2 pary butow na zime
1 para butow na wiosne
1 para butow wiosenno jesiennych
1 para butow na lato
1 japonki
+ pelno innych szmat w ktorych spie czy chodze po domu ,ale tego juz nie chce mi sie wymieniac

Tak wiec w tym tylko chodze chociaz na wiosne pewnie sie rozstane z kilkoma rzeczami a cos fajnego kupie..
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 04:47   #116
onlysomebody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: 2 piętro, pokoj idealnie na wprost od drzwi wejsciowych na salony
Wiadomości: 79
Dot.: ilość ciuchów

Faceci też nie odstają. Mój przykład:

Bluzy- 30. Chodzę aktualnie w max 4
T-shirty: 40. Używanych może z 10
Spodnie: 15 par, chodzę w 8
Koszule: 4 (nie chodzę w żadnej, raz że brak okazji, dwa, styl ten jakos u mnie minał, spoważnieje to do niego pewnie wrócę)
Kurtki: 4 zimowe, 2 Jeansowe, 2 wiosenne
Buty: 8 par, chodzę aktualnie w 2.

Ciuchów mam tyle, bo:
1. Wolę kupić cos do ubrania, niż pieniądze przećpać, przechlać (w sensie alko), przeimprezować (co nie znaczy, że siedzę cały czas w domu)
2. Wydaje mi się też, że jest to spowodowane okresem młodosci- w domu z kasą się nie przelewało, więc teraz sukcesywnie sobie odbijam.

Leczyć się nie mam zamiaru
onlysomebody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 08:34   #117
Geranium
Raczkowanie
 
Avatar Geranium
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 293
Dot.: ilość ciuchów

Patrząc na blogi modowe, zastanawiałam się jakie te dziewczyny niektóre maja pojemne szafy chyba, i tyle rzeczy.
Czytając Was, poczułam się jakoś uboższa w ubrania, choć uwielbiam je, uwielbiam lumpki, zakupy na all. ale wybredna jestem, to może temu tyle mam. Z ciekawosci kiedyś muszę policzyć.
Jednak najbardziej kocham ze wszystkich rzeczy kupować ...torebki
__________________
"Bo, to się jawi, nie istnieje wcale. To, czego nie ma, jest zawsze obecne".

...
Geranium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 12:51   #118
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: ilość ciuchów

kurtki lekkie i żakiety 18
płaszczyki 4
kurtki grubsze 4
topy - bluzki, koszule ok 55
-gorsety (nie 'bieliźniane') i topy gorsetopodobne 9
-t-shirty, koszulki, topy, ok 100
- bluzy -ok 6
-swetry - ok 15, ale w nich nie chodzę i regularnie oddaję
sukienki 35 (wliczając 3 czy 4 tuniki)
spódniczki 28 ( plus parę sztuk, które chcę oddać na PCK )
spodnie ok 20 w tym połowa dzinsy (plus parę sztuk do oddania) nie dużo, ale i tak chodzę głównie w 1 ulubinej parze dzinsów
legginsy 11
rajstopy i pończochy - nie zliczę, przynajmniej 50 par różnych rajstop i tyle samo pończoch (mam kolekcję kabaretek we wszystkich kolorach tęczy)
torebki- 38 (większosć małe ok 5 dużych, toreb sportowych ni e liczę)
buty - ok 30 par, (plus 5 par adidasów, trampki, halowki)
paski ok 30

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2011-01-23 o 12:52
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 20:00   #119
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: ilość ciuchów

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116412
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-02 21:00:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.