ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 15:28   #61
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

wielkie swiatowe korporacje zatrudniają do marketingu ludzi którzy wyczyniają z ludzką podświadomością takie rzeczy, ze hej



eyo a wiesz może po jakich kierunkach są tacy ludzie ?
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 16:35   #62
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez Luthien90 Pokaż wiadomość
Dojrzały klient, który wie czego chce nie ma takich problemów. To są dylematy panienek, które chcą wyglądać tylko tak jak dziewczyny z reklam.
Swoją drogą może mogłabyś nas oświecić jakie są te genialne zabiegi marketingowe, które robią nam wszystkim wodę z mózgu?
Wiesz... kiedyś może dojrzałość klienta miała znaczenie
ale generalnie to było tak : najpierw uderzało się do ludzi którzy wezmą wszystko - znaczy dasz ładne opakowanie to wezmą - prosta sprawaprosta sztuka
potem przyszła pora na osoby niezdecydowane -takie wymagają trochę wiecej np. lepszego opakowania, poczucia luksusu itp itd
potem rzucili się też na tych dojrzały którzy wiedza czego chcą i właśnie im robią wodę z mózgu bo tym powyżej nawet nie muszą

jak mówiłam- poczytaj trochę chociażby o przekazie podprogowym aktualnie prkatycznie każda większa firma z tego korzysta przy produkcji reklam
w reklamie nie siedza teraz tylko osoby które nie wiem licencja z tego czy owego zrobiły - zawyczajnie zatrudnia się teraz psychologów i specjalistów NLP ( naurolingwistyczne programowanie - NLP w sprzedaży to w ogóle bajka i robienie sieczki z mózgu). Na potrzeby reklamy robi się badania aktywności mózgu w wyniku działania różnych bodźców...

Np. Derren Brown - koleś się zajmuje robieniem z człowieka dosłownie pajaca, sporo jego filmików jest na youtube. Wyglądają nieprawdopodobnie i nierealnie ale widziałam podobne akcje na żywo w wykonaniu polskich trenerów i to nie na wynajętych osobach a na moich bliskich znajomych, sama też dałam się "nabrac".

Cytat:
Napisane przez XS-ka Pokaż wiadomość
eyo a wiesz może po jakich kierunkach są tacy ludzie ?

wiesz - kierunek to w sumie nie ma nic do rzeczy ( ja jestem na Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji). Ja na studiach mam mnóstwo zagadnień z zakresu marketingu ale generalnie interesuję się tym poza uczelnią ( szkolenia) + koła naukowe, konferencje te sprawy. To co mam na studiach w zakresie to w sumie takie nic.. bo na studiach mało co z takich rzeczy ucza naprawdę. Jak człowiek sam nie zacznie zgłebiac, kręcić się przy ludziach którzy tym się zawodowo zajmują, słuchac na konferencjach to na dobrą sprawe tak ja znać liczby do 10 a nie znać tabliczki mnożenia.
Poza tym - praktyka wygląda tak, że niby cie na studiach czegoś naucza ale jak trafisz do firmy która robi projekty dla tych wielkich to i tak robią ci swoje wewnetrze szkolenia z rzeczy o których nikt za darmo na uczelni ci nie powie.


dobra bo za mocno odbiegam od tematyki ale generalnie jak kogoś to interesuje to poelcam zagłebić się w jakieś książki chociażby (np. Bandlera), szkolenia itp itd
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 16:48   #63
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

dojrzałość dojrzałością, ale sklepy stosują takie triki, na które od razu reaguje nasz mózg, bo tak po prostu ma. niezależnie od nas. takie wystawy sklepowe np. manekiny są zawsze zgrabne, twarze mają ładne, uśmiechnięte, a ubierane są tak, że widząc je mamy od razu ochotę na zakupy w tym konkretnym sklepie. i niekoniecznie chodzi tu o kupienie tych konkretnych ciuchów z manekina. sklepy na wystawach "sprzedają" nam jakiś look, pewnego rodzaju styl. podświadomie myślimy, że ubierając się w tym sklepie coś z tego look'u wyniesiemy. to samo jest z bilboardami czy plakatami w środku sklepu. ludzie są na nich szczęśliwi, piękni i dają nam odczuć, że też możemy się tak poczuć. poza tym w sklepie rozpyla się odpowiednie zapachy, w konkretnej kolejności ustawia ubrania (to tak np. jak z supermarketami, zawsze na początku dają dział z owocami i warzywami).

nie rozumiem dlatego Butiku, ich manekiny są obrzydliwe, pewnie dlatego nigdy nie lubiłam tego sklepu, choć niektóre ciuchy ma nienajgorsze
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 16:50   #64
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
(...)
nie rozumiem dlatego Butiku, ich manekiny są obrzydliwe, pewnie dlatego nigdy nie lubiłam tego sklepu, choć niektóre ciuchy ma nienajgorsze
oj butik i ich manekiny to porażka ;/ zwłaszcza, że w łodzi stoi koło Ups'a o równie uroczych manekinach

matko odrstraszją na kilometr
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:42   #65
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
chyba mało wiesz o marketingu ;D

małe firmy to pikuś, co najwyżej stać ich na bilborda...

wielkie swiatowe korporacje zatrudniają do marketingu ludzi którzy wyczyniają z ludzką podświadomością takie rzeczy, ze hej

najprostszy przykład : przekaz podprogowy. Tylko, ze to wierzchołek góry lodowej...

.
Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
jak mówiłam- poczytaj trochę chociażby o przekazie podprogowym aktualnie prkatycznie każda większa firma z tego korzysta przy produkcji reklam
w reklamie nie siedza teraz tylko osoby które nie wiem licencja z tego czy owego zrobiły - zawyczajnie zatrudnia się teraz psychologów i specjalistów NLP ( naurolingwistyczne programowanie - NLP w sprzedaży to w ogóle bajka i robienie sieczki z mózgu). Na potrzeby reklamy robi się badania aktywności mózgu w wyniku działania różnych bodźców...


dobra bo za mocno odbiegam od tematyki ale generalnie jak kogoś to interesuje to poelcam zagłebić się w jakieś książki chociażby (np. Bandlera), szkolenia itp itd
reklama podprogowa jest zakazana. takie mamy prawo.

NLP u nas raczkuje...zrobil sie modny dopiero kilka lat temu...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 20:24   #66
28361a6f3ad076da1194a510c23b31d135d74533_62be2b666b6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 112
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

W C&A w Białymstoku, pani tylko je obejrzała i od razu oddała kasę
28361a6f3ad076da1194a510c23b31d135d74533_62be2b666b6c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 00:41   #67
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez Luthien90 Pokaż wiadomość
Chcesz powiedzieć że wszystkie kaprysy dziewczyn, które raz chcą się poczuć jak księżniczki, to wynik marketingu złych, potwornych zachodnich korporacji, których jedynym celem jest wyciśnięcie z ludzi ostatnich groszy? Nie wiem dlaczego, ja ani nikt z moich znajomych nigdy nie miał takiego problemu.
a Ty chcesz powiedzieć, że w przebieralniach i sklepach to nie ma wyszczuplających luster?

---------- Dopisano o 01:34 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Luthien90 Pokaż wiadomość
Dojrzały klient, który wie czego chce nie ma takich problemów. To są dylematy panienek, które chcą wyglądać tylko tak jak dziewczyny z reklam.
Swoją drogą może mogłabyś nas oświecić jakie są te genialne zabiegi marketingowe, które robią nam wszystkim wodę z mózgu?
W takim razie w całej chyba Europie zachodniej czy Stanach nie ma dojrzałych klinetów, bo tam chyba nikomu zwracającemu towar nie przyszłoby na myśl, że ekspedientka mogłaby się nad przyczyną zwrotu w ogóle zastanawiać, a co dopiero musiec usiłowac cokolwiek zrozumieć.
To jakieś pokłosie posocjalistycznego myślenia czy coś?; ''ach, cudownie, coś kupiłem, to hołubię '', kurczę, zarabiasz w swoim fachu tak samo jak sprzedająca pani towary w sklepie, i nie dość, że wolno Ci je wydać tak, by odczuwać z tego tytułu zadowolenie, to jeszcze wolno Ci zwyczajnie zmieniać zdanie.

---------- Dopisano o 01:41 ---------- Poprzedni post napisano o 01:34 ----------

Cytat:
Napisane przez bye bye kitty Pokaż wiadomość
Kazdy ma prawo do zwrotu, czy reklamacji zakupionej rzeczy. Informacje o tresci "Po odejsciu od kasy reklamacji nie uwzglednia sie", mozna sobie o kant d... roztrzaskac.
Nie rozumiem zazenowania osob zwracajacych-macie takie prawo i zadna ekspedientka z grozna, czy nie grozna mina nie ma prawa wam tego wybic z glowy.
W USA, mozna zareklamowac nawet uzywany kosmetyk (!) Kupuje krem Chanel za kilkadziesiat dolarow, okazuje sie ze po tygodniu jego uzywania dostaje uczulenia-mam prawo zwrotu produktu do sklepu.
A ile razy kupilam felerne kosmetyki w Pl i wyrzucilam je do kosza....
bo tam, gdzie mentalnośc ludzka jest : moja osoba i moja kasa są dla mnie najważniejsze, , kierownik sklepu może się, za przeproszeniem, pocałować w kancik.
A że zwroty w PL to wyłącznie kwestia dobrej woli sprzedającego...
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 08:23   #68
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
reklama podprogowa jest zakazana. takie mamy prawo.

NLP u nas raczkuje...zrobil sie modny dopiero kilka lat temu...
chwyty podprogowe są aktualnie stosowane chociażby w najprostszej postaci :

wszystkie te reklamy które pokazują coś ciekawego ale nie podają nazwy produktu reklamowanego ( telewizyjne czy nie) - po to żeby po jakims czasie jak ludzie przestaną na to zwracać uwagę dorobić nazwę produktu
to już są chwyty podprogowe ( np. w konkursach międzynarodowych uczelnianych są zakazane tego typu praktyki np. w SIFEie )

ostatnio pełno takich kampani



Hultaj

z tymi lustrami też prawda - w niektórych sklepach aż miło czasem sobie postać w przebieralni ;D
swoja drogą zawsze jakoś tak lepiej wyglądam w H&M ;D
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 08:39   #69
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Ja też ! zawsze jak idę do H&M lub Reserved to mnie tak olśni :
łał ! ale mam fajne nogi , a jak mi się to zbiegnie z rozpoczęciem diety dzień wcześniej to sobie myślę : rany,jeden dzień a tyle zmienia


swoją droga kiedyś był program w TV i mówili tam że za takie lustro można zaskarżyć sklep
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:06   #70
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
chwyty podprogowe są aktualnie stosowane chociażby w najprostszej postaci :

wszystkie te reklamy które pokazują coś ciekawego ale nie podają nazwy produktu reklamowanego ( telewizyjne czy nie) - po to żeby po jakims czasie jak ludzie przestaną na to zwracać uwagę dorobić nazwę produktu
to już są chwyty podprogowe ( np. w konkursach międzynarodowych uczelnianych są zakazane tego typu praktyki np. w SIFEie )

ostatnio pełno takich kampani
reklama podprogowa dziala poza nasza swiadomoscia, a to o czym piszesz dociera do naszej swiadomosci i zwykle latwo polaczyc obie czesci reklamy....

poza tym, jak pisalam wczesniej, reklama podprogowa jest prawnie zakazana, wiec nie jest powszewchnie stosowana, jak sugerujesz

cala reklama jest oparta na psychologii...np. techniki manipulacji itp, itd
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:23   #71
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

jeśli chodzi o manipulacje to jest tego moim zdaniem oczywiście pełno, najlepiej to można prześledzić choćby w marketach a sprzedaż ubrań chyba niczym się nie różni od sprzedaży jedzenia czy proszków do prania. Tylko naiwna osoba sądzi, że nie podlega żadnym manipulacjom, i to nie dotyczy tylko zakupów, bo taka jest mądra.
Nie w tym rzecz, co człowiek może zrobić to się sensownie zabierać do kupowania i uważać, jeśli nie chce wrócić do domu z czymś, czego właściwie nabywać nie zamierzał i w sumie nie potrzebuje.

Ale zdziwiłoby mnie z kolei to wygłaszanie kwestii o grubym tyłku (gdyby nie wypowiadała się osoba bezpośrednio związana z tym zawodem), bo jak dla mnie, wyszczuplające lustra są w niejednym sklepie na porządku dziennym, do tego sztuczne oświetlenie, i przepraszam bardzo - nawet dobrze znająca swoje ciało klientka jak ma racjonalnie, bywa, ocenić, czy wygląda fajnie, skoro w domu się okaże , że to było pozornie fajnie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 21:10   #72
LagunaBeach
Przyczajenie
 
Avatar LagunaBeach
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 20
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

a j mam takie pytanie bo nigdy jeszcze nic nie reklamowalam ani nie zwracalam
Czy w H&M jak chce oddac jakas rzecz to oddaja mi odrazu pieniadze czy musze wymienic na jakas inna rzecz bo pieniedzy nie zwracaja???
LagunaBeach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 22:07   #73
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez LagunaBeach Pokaż wiadomość
a j mam takie pytanie bo nigdy jeszcze nic nie reklamowalam ani nie zwracalam
Czy w H&M jak chce oddac jakas rzecz to oddaja mi odrazu pieniadze czy musze wymienic na jakas inna rzecz bo pieniedzy nie zwracaja???
zwracaja, w ten sam sposob, w ktory placilas - gotowka badz przelew na karte
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 17:40   #74
kar0olax99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Witam dziewczyny
kupiłam dzisiaj w sklepie tally weijl spodnie , nie zwróciłam w sklepie uwagi na zepsuty zamek , zauważyłam go dopiero po powrocie do domu.. Miała któraś z was już taką sytuację? Jeśli jutro pójdę je zwrócić oddają mi pieniądze od razu?
kar0olax99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 12:54   #75
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
a jak wytłumaczyć sytuacje(własnie w stradim) kiedy zachodze do skllepu aby oddać spodenki zakupione kilka dni wcześniej(oczywiścire wszytskie metki są,paragon też) a szanowna Pani ekspedientka wąchą je jakbym je nosiła i robi krzywe miny ? krew mnie zalała wtedy i tak jej odpowiedziałam,że jej w "pięty poszło" i się czerwona cała zrobiłai własnie podczas takich sytuacji zastanawiam się czy niektóre ekspedientki są głupie czy jak ? toż przecież nie będe chodzić w spodenkach z metką która jest przyczepiona na zewnętrzenj stronie
Obecność metek akurat o niczym nie świadczy. Dwie poznane kiedyś na imprezie dziumdzie mi się chwaliły, że od roku nie kupiły żadnego ciucha. Kupiły za to w pasmanterii plastikowe igły i pistolet do nich i na każdą imprezę, czy inną "większą" okazję, biorą sobie ciuch z HaMa czy Zary, po imprezie wstrzeliwują metkę i zwracają.

Ja się nie dziwię ekspedientom, które skrupulatnie sprawdzają towar.

Podmienione buty w CCC sama widziałam. Podobnie zresztą jak stanik w H&M.

Laska mi się chwaliła, że wycina klipsy z ubrań w przymierzalni, że co tam, dziurę się zaceruje (ba, koleżce na urodziny tak załatwiała "prezenty"), i, się skarżyła, że się sprzedawcy wycwaniają i zaczynają tak klipsy mocować, że je trudno wyciąć, np. na środku bluzki.

Ludzie są po prostu obrzydliwi.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:50   #76
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

OMG, żałosne...
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 14:14   #77
Argumentative
Raczkowanie
 
Avatar Argumentative
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ;p
Wiadomości: 94
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Hej !
Wiecie może jak to jest ze zwrotami w New Yorkerze akcesoriów ?? Można oddać czy raczej nie uwzględniają zwrotów ?
Argumentative jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 15:54   #78
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: ZWROTY,REKLAMACJE i nie miłe ekspedientki.

Witajcie. MAm problem. Reklamowałam,przetarcia z tyłu butów i rozklejenie z przodu. Rozklejenie uznali a otarcie nie . W żądaniach dałam-naprawa/ wymiana na nowe. Czy tą naprawę muszę przyjąć, a od tej decyzji negatywnej mogę się odwołać czy jak ?
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-31 16:54:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.