masc na tradzik - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-11, 22:41   #31
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: masc na tradzik

Cytat:
Napisane przez majka420 Pokaż wiadomość
Ja się podłączę pod temat ponieważ ostatnio mam wysyp ropnych krost na brodzie. Na początku myślałam, że przez maseczkę ale siedziałam przez miesiąc w domu i krosty ciągle się pojawiały. Mam cerę mieszaną i na brodzie często mi się przetłuszcza. Ostatnio próbowałam traktować je spirytusem salicylowym żeby je wysuszyć ale co jedna znika to druga się pojawia.
Jest wersja Benzac Ac Wash Gel, do stosowania jako krok w pielęgnacji podczas mycia twarzy, jedna z wizażanek pisała, że po prostu nakłada go na 5 minut i zmywa - w Polsce niedostępny, trzeba by brac z Ebay.
Ja od siebie mogę polecić Acne Derm - robię z niego maseczkę po oczyszczaniu wieczornym, a przed kremem. Nadmiar ścieram po 20-30 minutach chusteczką i nakładam dalsze kroki. W ulotce jest zalecane uzywanie 2x dziennie, ale u mnie są dobre rezultaty przy 1x dziennie, tylko grubiej, a że mam po nim zaczerwienioną twarz - taka opcja wydaje się lepsza. Aha, przy AD obowiazkowo jakiś krem barierowy (ja mam ceramidowy COSRX) i SPF.
Oba preparaty to nie leki, ot działają, kiedy są regularnie stosowane.
Docelowo możesz kłaść grubo benzacne na zmiany w dzień (i pilnowac, by niczego tym nie dotknąć, bo mocno odbarwia tkaniny), a na noc plasterki Isana na zmiany.
Spróbuj też zmieniać często poszewkę lub dezynfekować ją parownicą co wieczór. Krostki na brodzie to czesto sprawa hormonów, więc te warto zbadać.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 09:37   #32
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: masc na tradzik

Benzacne to akurat lek jak każdy inny preparat z nadtlenkiem benzoilu, w Polsce raczej nie ma kosmetyków z tą substancją? Też można używać jak maseczki, spłukując po jakiejś chwili, u mnie nie bardzo dało się zostawiać na długo.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 10:24   #33
patrycja_wisnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 9
Dot.: masc na tradzik

Dziewczyny, najważniejsze żeby walczyć z trądzikiem bo na milion procent jest do pokonania. Zdecydowanie należy zacząć walkę u dermatologa, ponieważ może wystraczyć zwykły żel, np. Glamid wykorzystujacy skuteczne połącznie nikotynamidu, kwasu glikolowego i salicylowego w tym przypadku w odróżnieniu od kremów pielęgnacyjnych działa wspomagająco w leczniu trądziku. Gdy problem jest dużo poważniejszy należy już przując leki oparte o izotryteine ale w 100 procentach jest to substancja, która występuje w lekach na receptę. Każdy poleca Izotek ale niestety ma już mocno przestrzałą formułę, dużo lepiej przygotowany dla naszego organizmu jest Axotret. Nie wiele leków jest dopuszczone w Europie i Stanach a w tym przypadku cieszy się popularnością u dermatologów tu i tu
patrycja_wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 14:44   #34
MilosniczkaZakupow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 23
Dot.: masc na tradzik

Co na wysypkę w okolicach czoła? w lecie zawsze mi sie robi :/
MilosniczkaZakupow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 17:10   #35
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: masc na tradzik

Ja raczej nie leczyłabym tego na własną rękę, ponieważ możesz jeszcze bardziej pogorszyć problem. Na Twoim miejscu poszłabym do dermatologa i to przebadała. Sama przez długi czas męczyłam się z trądzikiem pospolitym. Używałam różnego rodzaju maści i olejków, ale nic mi nie pomagało. Dopiero terapia łączona w gabinecie xxx dała mi zadowalający i długotrwały rezultat. Nie mówię, że akurat to Ci pomoże, ale uważam, że w pierwszej kolejności warto skonsultować się ze specjalistą.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-05-24 o 12:32 Powód: reklama
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-24, 17:20   #36
Kiwiiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 2
Dot.: masc na tradzik

Mam 34 lata i odkąd pamiętam miałam problemy z trądzikiem, miliony badań i antybiotyków No i efekt na chwilę. Trafiałam do różnych kosmetyczek i dermatologów i No cóż było jak zwykle. Na chwilę poprawa i z powrotem. Ogólnie cały czas walczę z tym ale tak szczerze to dobra porada, zainteresowanie ogólnie wszystkimi aspektami sprawiło że naprawdę mi lepiej. Pani z salonu na slawkowskiej poradziła mi nawet jakie badania wykonać, orzeabalizowalysmy dietę i to czego używam. Jest dużo lepiej więc polecam od podstaw zająć się twarz i znalesc taka osobę która naprawdę ma wiedzę
Kiwiiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-24, 17:48   #37
grusiaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 11
Dot.: masc na tradzik

mój dermatolog mnie wyleczyl maściami i emulsją robioną na recepte
grusiaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-24 18:48:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.