Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3. - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-02, 19:13   #1621
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88837881]Ogólnie coraz bardziej odrzuca mnie od narracji pazriotycznej.
Zaczynam się zastanawiać, dlaczego mam kochać bardziej jeden kawałek ziemi niż inny, bo urodziłam się akurat po tej konretnej stronie rzeki. I jeszcze tych z drugiego brzegu za bardzo nie lubić, bo to nie nasi.

Ludzie od zawsze sztucznie tworzą podziały. Ja rozumiem, że poczucie przynależności, ale mnie to nie urządza. Ciągle wojny, nienawiść rasowa i etniczna, wyśmiewanie, agresja.

Nigdy NIGDY nie naraziłabym/nie pozwoliłabym nikomu bliskiemu narazić życia w imię wymyślonego przez ludzi podziału terytorialnego.

A jeszcze 10-15 lat temu jako nastolatka byłam gotowa umierać już teraz zaraz za kraj, jakby trzeba było. Od zawsze mi wciskali, że wszyscy źli, tylko Polacy dobrzy. Niemcy fuj, Wanda taka super, wolała się zabić niż jednego poślubić. Takie coś w szkole miałam, w głowie mi się nie mieści taka nienawiść i egzaltacja.
[/QUOTE]


I bardzo słusznie.


Ale ja akurat od kiedy pamiętam to bym nie obcięła sobie paznokcia za kraj.


I nie dlatego, że Polski jakoś bardzo nie lubię. No ojczyzna jak każda inna, każdy jakąś tam ma.


Ale po prostu ta idea jest poroniona.


I jak mi starsi zawsze mówili na moje zdziwienia o te wszystkie powstania i patriotyczne postawy "to byś nie była Polką". No to bym nie była, też mi zmartwienie. Jakby bycie Polką było jakieś super. To bym była Niemką, Czeszką, Austriaczką, Rosjanką albo Brytyjką. No i co?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Tak szczerze to nie chciałabym, żeby moje rodzinne i kochane miasto nosiło nazwę Danzig.

No ale i tak nosi przecież.


Ja to chyba jestem za mało poetycka na te dyskusje.


Jak powiedział kiedyś jeden mądry koleś w śmiesznej czapce "to, co zwiemy różą pod inną nazwą równie by pachniało".
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 19:21   #1622
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88837960]Masz rację. Ale mnie osobiście przeraża poziom agresji i nienawiści w ludziach. Szczególnie w tych, którzy uważają się za szczególnie dobrych. Pogarda i nienawiść do innych pod plaszczykiem religii i patriotyzmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Mnie też.
Plus to, że ci ostatni chcą dyktować innym co jest dobre, co złe i jak jedynie słusznie mają żyć.

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I bardzo słusznie.


Ale ja akurat od kiedy pamiętam to bym nie obcięła sobie paznokcia za kraj.


I nie dlatego, że Polski jakoś bardzo nie lubię. No ojczyzna jak każda inna, każdy jakąś tam ma.


Ale po prostu ta idea jest poroniona.


I jak mi starsi zawsze mówili na moje zdziwienia o te wszystkie powstania i patriotyczne postawy "to byś nie była Polką". No to bym nie była, też mi zmartwienie. Jakby bycie Polką było jakieś super. To bym była Niemką, Czeszką, Austriaczką, Rosjanką albo Brytyjką. No i co?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------




No ale i tak nosi przecież.


Ja to chyba jestem za mało poetycka na te dyskusje.


Jak powiedział kiedyś jeden mądry koleś w śmiesznej czapce "to, co zwiemy różą pod inną nazwą równie by pachniało".
To on nosił śmiszną czapkę?

Limona, całkiem możliwe, że to ja jestem za dużo poetycka, a nie Ty za mało poetycka. Nie upieram się, że ja mam rację. Piszę tylko o tym, co ja czuję, choć Polką jestem w połowie i niewątpliwie po prababci mam domieszkę niemieckiej krwi. Trudno powiedzieć, dlaczego Polska jest mi bliska jako ojczyzna.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 19:30   #1623
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To on nosił śmiszną czapkę?

Limona, całkiem możliwe, że to ja jestem za dużo poetycka, a nie Ty za mało poetycka. Nie upieram się, że ja mam rację. Piszę tylko o tym, co ja czuję, choć Polką jestem w połowie i niewątpliwie po prababci mam domieszkę niemieckiej krwi. Trudno powiedzieć, dlaczego Polska jest mi bliska jako ojczyzna.

Nie nosił, bij zabij, dlaczego tak napisałam. Jakoś tak miałam obraz Szekspira w szlafmycy i koszuli nocnej, skąd on się tam wziął?


No uczucia mają to niestety do siebie, że się je czuje nawet jak nie są logiczne. Przynajmniej tak twierdzi mój terapeuta...



Komentuję bardziej ze zdziwienia i próby zrozumienia, nie staram się oceniać czyichś uczuć. Zresztą obawiam się, że nie ma obiektywnie optymalnego stopnia poetyckości.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 19:48   #1624
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:44
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 19:51   #1625
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Tymczasem Macierewicz dwa dni temu.

Proponuję wziąć miskę do rzygania i popatrzeć zwłaszcza od 11:50


https://www.youtube.com/watch?v=5bqsqsO35j0
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 20:16   #1626
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A co Ty mnie tak szczypiesz?
Tak. Obca nazwa miasta brzmi dziwnie, skoro miasto ma swoją oficjalną nazwę. Spytaj warszawiaków, czy podobałoby im się, gdyby jakiś obcokrajowiec ich spytał, czy mieszkają w Warschau.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 20:17   #1627
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

O powstańcach trzeba pamiętać, szanować ich i być im wdzięcznym, bo chcieli dobrego miejsca też i dla nas.



Jednak Ci co podjęli decyzje o powstawianiu to mam nadzieje ze do końca życia mieli wyrzuty sumienia i nigdy spokojnie nie zasnęli. Powstanie było okropnym błędem. Zginęły nie tylko osoby, które chciały walczyć o swoje ideały, ale też przede wszystkim ludzie którzy tą wojnę chcieli "jakoś przeżyć". Zginęli ludzie, którzy mogli tworzyć nową lepszą Polskę, którzy by mieli siłę by walczyć z komunistami. Zniszczone zostało całe miasto na które odbudowe jeszcze długo po wojnie składała się cała Polska. Pytanie po co skoro Rosjanie już było pod Warszawą. Po to ze ci co decydowali mieli ambicję zeby to Polacy, a nie Rosjanie wyzwolili Warszawę. Fajnie się przelewa "czyjąś" krew za swoje błędy.



Powstanie warszawskie to jedna z najgorszych decyzji w historii Polski. Trzeba o niej pamiętać, ale nie gloryfikować. Jednak my Polacy zamiast walczyć z głową to dalej na szybko na wroga, a pomyśli sie później.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-02, 20:52   #1628
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Tak to już czasem jest, że pewne rzeczy bardziej się kocha z odpowiedniej odległości.



(Abstrahując od Miji, bo ona chyba nie marzyła o wyprowadzce, po prostu zakochała się w obcokrajowcu, więc optymalnym rozwiązaniem było mieszkanie w Wielkiej Brytanii po ślubie.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 20:58   #1629
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Spytaj warszawiaków, czy podobałoby im się, gdyby jakiś obcokrajowiec ich spytał, czy mieszkają w Warschau.

no to zależy pewnie od samego pytania i obcokrajowca. w rozmowie z Niemcem no to jasne, że bym mówiła, że mieszkam w Warschau, nawet nie musiałby pytać. a jakby zapytał sam, to bym odpowiedziała, że ja ja, Warschau. gdyby z kolei ten obcokrajowiec wyraził zdanie, że to miasto nie powinno nazywać się Warszawą, tylko Warschau, no to pewnie byśmy się obrazili.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 21:10   #1630
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Przeciez to normalne, ze niektore miasta maja tlumaczenie. Nie mowimy London tylko Londyn. Ale mowimy Sydney. Chociaz moze jest jakas polska wersja, Sydnej czy cos xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 21:15   #1631
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A co Ty mnie tak szczypiesz?
Tak. Obca nazwa miasta brzmi dziwnie, skoro miasto ma swoją oficjalną nazwę. Spytaj warszawiaków, czy podobałoby im się, gdyby jakiś obcokrajowiec ich spytał, czy mieszkają w Warschau.

Nie wiem, mi tam jest rybka, po jakiemu.


Szczerze mówiąc to te niemieckie nazwy mi się akurat podobają.



A odchodząc od niemieckiego to Vratislavia na Wrocław to już w ogóle poezja.



Gorzej jakaś Huasha czy inne chińskie wynalazki.



No ale po chińsku mówię Huasha, po japońsku Warushawa, przecież nie będę się wydurniać.


Kto zgadnie co to za miasta: Kelakefu, Fuluociwafu, Gedansike, Bozinan.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-02, 21:20   #1632
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Kto zgadnie co to za miasta: Kelakefu, Fuluociwafu, Gedansike, Bozinan.
Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań?
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 21:25   #1633
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88838663]Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań?[/QUOTE]


Brawo!



Wygrywasz 75 punktów!



Punkty można wymieniać na nagrody. Jeszcze 925 i będziesz miała na toster.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 21:26   #1634
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Kto zgadnie co to za miasta: Kelakefu, Fuluociwafu, Gedansike, Bozinan.

to jest coś pięknego, jak oni przerabiają na swoje obce nazwy
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 21:41   #1635
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
to jest coś pięknego, jak oni przerabiają na swoje obce nazwy

Najlepsze jest to, że to jeszcze jest w znakach.


Więc oni nie tylko fonetycznie, ale też znaczeniowo się starają, żeby to jakieś takie miłe było.



Polska na przykład to 波兰 Bolan, fale i orchidea, ładnie.
Francja to 法国, kraj prawa, Niemcy 德国, kraj cnót/moralności. 英国, kraj kwiatów, bohaterów - Anglia. 美国 - kraj piękna, USA.



A sami siebie nazwali krajem środka, 中国. Takie 3/10 w porównaniu.


Ale już się zamykam, bo się za bardzo rozgadałam. Może kogoś zaciekawi, to już nie usuwam tego, co napisałam.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 21:45   #1636
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale już się zamykam, bo się za bardzo rozgadałam. Może kogoś zaciekawi, to już nie usuwam tego, co napisałam.

mnie zaciekawiło, dzięki
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 22:32   #1637
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Najlepsze jest to, że to jeszcze jest w znakach.


Więc oni nie tylko fonetycznie, ale też znaczeniowo się starają, żeby to jakieś takie miłe było.



Polska na przykład to 波兰 Bolan, fale i orchidea, ładnie.
Francja to 法国, kraj prawa, Niemcy 德国, kraj cnót/moralności. 英国, kraj kwiatów, bohaterów - Anglia. 美国 - kraj piękna, USA.



A sami siebie nazwali krajem środka, 中国. Takie 3/10 w porównaniu.


Ale już się zamykam, bo się za bardzo rozgadałam. Może kogoś zaciekawi, to już nie usuwam tego, co napisałam.
Dawaj jeszcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 00:46   #1638
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Dawaj jeszcze.

Nie prowokuj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Chinesedgsegs.jpg (59,4 KB, 88 załadowań)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 09:13   #1639
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

Limona, całkiem możliwe, że to ja jestem za dużo poetycka, a nie Ty za mało poetycka. Nie upieram się, że ja mam rację. Piszę tylko o tym, co ja czuję, choć Polką jestem w połowie i niewątpliwie po prababci mam domieszkę niemieckiej krwi. Trudno powiedzieć, dlaczego Polska jest mi bliska jako ojczyzna.



Dla mnie jest bliska przez nasiąkniecie słowiańską kulturą. Po prostu, czuję to lepiej niż inne. I pomimo głębokiej rusofobii, jednostkowo dalej łatwiej mi się dogadać i współodczuwać niuanse z osobami z za Buga poprzez podobny temperament i wrażliwość właśnie, niż z ludźmi za Odry.


Niemniej jednak Gdańsk nigdy nie był dla mnie zbyt Polski.
Bo czasy przed 2 WŚ, to są bardzo nieodległe czasy w skali istnienia Gdańska, bo on ma przecież ponad 1000 letnią historię.

Mnie w Gdańsku najbardziej fascynuje jego hanzeatycki okres i duch wolnego miasta kierującego się sentencją: Nec temere, nec temide i będącego suwerenną potęgą europejską na miarę niejednego całego państwa,
To od zawsze było miasto port, skrzyżowanie szlaków handlowych Euroazji, miasto multi-kulti, handlu i samorządności i nie bez powodu co krok w oczy rzuca się cytat: Navigare necesse est, vivere non est necesse.



Gdańsk chyba nigdy nie był miastem po prostu polskim, niemieckim, pruskim, czyimś i proporcje narodowościowe mieszkańców chyba w ogóle nie miały nigdy znaczenia takiego, jak sam fakt bycia mieszczaninem żyjącym w mieście handlowo-portowym.





BTW, parę lat temu, chodziły plotki po wschodzie Polski, jakoś na początku drugiej kadencji PiS ze Gdańsk i okolice chcą się znów oderwać od Polski. Serio. Spanikowana "rodzina z za Lublina" wydzwaniała do nas z pytaniami na ten temat , czy to prawda i co się u nas dzieje. Ale mieliśmy miny...
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-03, 09:49   #1640
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
BTW, parę lat temu, chodziły plotki po wschodzie Polski, jakoś na początku drugiej kadencji PiS ze Gdańsk i okolice chcą się znów oderwać od Polski. Serio. Spanikowana "rodzina z za Lublina" wydzwaniała do nas z pytaniami na ten temat , czy to prawda i co się u nas dzieje. Ale mieliśmy miny...
To już zaczyna być jakaś norma. O Śląsku też regularnie, że chce się oderwać. A jakiś czas temu, nie wiem, ze dwa lata? Była petycja, żeby wywalić z Polski Podkarpacie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 10:56   #1641
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88839107]To już zaczyna być jakaś norma. O Śląsku też regularnie, że chce się oderwać. A jakiś czas temu, nie wiem, ze dwa lata? Była petycja, żeby wywalić z Polski Podkarpacie.[/QUOTE]




Może to jakaś podświadoma reakcja obronna się budzi w tym narodzie.
Żyć się tu nie da normalnie, no to może podzielić, wywalić, oderwać się od centralnego rządu i być "z za granicy" i niech sobie PiS rządzi w... warszawie. A Pomorskie, Śląsk i Podkarpacie i kto tam co jeszcze odgryzie lub zostanie wywalony, sobie poradzą same, łaski bez.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 11:04   #1642
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:40
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 11:28   #1643
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Ciekawe, jakie są wpływy do budżetu państwa z poszczególnych województw. Pod tym względem to wydaje mi się, że pozbycie się pomorskiego i śląskiego to słaby interes
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 11:37   #1644
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

to chyba przez te 'kulturę memów' po wyborach

71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 12:19   #1645
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

BTW, parę lat temu, chodziły plotki po wschodzie Polski, jakoś na początku drugiej kadencji PiS ze Gdańsk i okolice chcą się znów oderwać od Polski. Serio. Spanikowana "rodzina z za Lublina" wydzwaniała do nas z pytaniami na ten temat , czy to prawda i co się u nas dzieje. Ale mieliśmy miny...
Z Gdańskiem to jest też efekt medialnej szczujni pisowskich aparatczyków na miasto - dawniej na Adamowicza, teraz na to, że to tak proeuropejskie, stosunkowo otwarte i nowoczesne, że wiadomo że to już prawie niemieckie lenno
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 19:35   #1646
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88837588]Klęska powstania i potworna hekatomba jaka odbyła się na ludności cywilnej i powstańcach, powinna w końcu skłonić Polaków do refleksji i nauczyć REALNEGO patrzenia na politykę i pozycję Polski w światowej polityce. Niestety i wtedy nikt na serio i po partnersku nie traktował skłóconej i podzielonej politycznie Polski (w rządzie na uchodźstwie nawet nie potrafili się dogadać, nawet kiedy ich ojczyzna literalnie płonęła, oni dalej te podziały na piłsudczyków i innych uskuteczniali i podkładali sobie świnie ).

To, jak Polska została potraktowana w Teheranie, że za jej plecami zapadły decyzje w sprawie jej podziału po wojnie i że o tym fakcie polscy politycy dowiedzili się rok później (już po upadku powstania albo krótko przed upadkiem - nie pamiętam dokładnie), dobitnie świadczy o skuteczności jej polityki i dyplomacji.
Zresztą do dzisiaj się nic nie zmniło. Teraz dla odmiany w 'modzie' te kretyńskie zawołania pt. śmierć wrogom ojczyzny, tatuowanie na dupach kotwicy - symbolu PW, tkanie skarpet i szycie gaci z ww. symbolami Takie nonsensowne bohaterstwo na miarę frazy z powstańczej piosenki 'a na tygrysy mamy visy' (pistolety na pancerne czołgi). A wyżej - tupanie nóżką i foch jako metoda uprawiania polityki i dyplomacji i zdziwko, że wszyscy mają to w poważaniu.

Polak przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Kolejne stracone pokolenia.[/QUOTE]


Nazwa muzeum nie powinna brzmieć Muzeum Powstania Warszawskiego, tylko Muzeum Powstańców Warszawskich.

Ciekawe czy te decyzje o powstaniach nie były zdradą zwyczajnie?

Powstanie Listopadowe bez sensu.
Powstanie Styczniowe jeszcze bardziej bezsensowne. To powstanie było chyba mocno podejrzane, jeżeli chodzi o podjęcie tej decyzji.
Powstanie Warszawskie...

Ludzie nie wyciągają wniosków z historii.

Znając historię Polski to można teraz powiedzieć, że trzeba było skapitulować w 1939 od razu przed Niemcami oraz zrezygnować z Powstania Warszawskiego, ale nawet taka opinia byłaby pewnie mocno atakowana przez część społeczeństwa.

Zaczęło mnie ostatnio dziwić, to że ludzie wyśmiewają Francuzów i ich kapitulację przed Niemcami. Oni stracili wielu ludzi jednego pokolenia w 1WŚ, a Francja i tak nie była gotowa na 2WŚ.

Za kraj trzeba walczyć, ale wtedy gdy jest szansa na sukces i tu mamy pozytywne Powstanie Wielkopolskie i Powstania Śląskie. Tam analiza sytuacji była dobra, a nie emocjonalna.


Kaczyńscy zrobili Muzeum Powstania Warszawskiego tylko po to by udawać, że są Polakami. Nic więcej.
Dalej nie ma Muzeum KL Warschau, nie ma Muzeum Rzezi Wołyńskiej i nie ma Muzeum Zbrodni Komunistycznych, bo nazwiska oprawców najwyższych rangą mają obco brzmiące imiona i nazwiska.

Myślę, że to może o to chodziło Tuskowi jak mówił "polskość to nienormalność". Wystarczy tylko przypomnieć "przygody" emocjonalnego Lecha Kaczyńskiego w "obronie" Gruzji, kraju nie będącego nawet w NATO, ale to już przebiło wszystko.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jeżeli PIS wygra za 2 lata wybory, to bardzo wielu ludzi wyjedzie z kraju. Zresztą taki jest cel Nowego Ładu.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2021-08-04 o 19:32
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 20:26   #1647
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I bardzo słusznie.


Ale ja akurat od kiedy pamiętam to bym nie obcięła sobie paznokcia za kraj.


I nie dlatego, że Polski jakoś bardzo nie lubię. No ojczyzna jak każda inna, każdy jakąś tam ma.


Ale po prostu ta idea jest poroniona.


I jak mi starsi zawsze mówili na moje zdziwienia o te wszystkie powstania i patriotyczne postawy "to byś nie była Polką". No to bym nie była, też mi zmartwienie. Jakby bycie Polką było jakieś super. To bym była Niemką, Czeszką, Austriaczką, Rosjanką albo Brytyjką. No i co?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------




No ale i tak nosi przecież.


Ja to chyba jestem za mało poetycka na te dyskusje.


Jak powiedział kiedyś jeden mądry koleś w śmiesznej czapce "to, co zwiemy różą pod inną nazwą równie by pachniało".
Ja się w Niemczech czułam super, lepiej niż np. W Holandii. Ale cóż, dla Niemców byłam tylko polskim robolem. Może gdybym miała tam pracę chociaż trochę związaną z moim zawodem, dodatkowo umiałabym płynnie mówić, byłoby inaczej a tak słyszałam często "arbeit?" betreuen? " i dopiero później sprawdziłam w necie co to znaczy. Znaczy arbeit to wiedziałam. I tak mnie postrzegali Niemcy. Nie jak osobę równą sobie, tylko jako opiekunkę do starszych.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 21:21   #1648
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja się w Niemczech czułam super, lepiej niż np. W Holandii. Ale cóż, dla Niemców byłam tylko polskim robolem. Może gdybym miała tam pracę chociaż trochę związaną z moim zawodem, dodatkowo umiałabym płynnie mówić, byłoby inaczej a tak słyszałam często "arbeit?" betreuen? " i dopiero później sprawdziłam w necie co to znaczy. Znaczy arbeit to wiedziałam. I tak mnie postrzegali Niemcy. Nie jak osobę równą sobie, tylko jako opiekunkę do starszych.

No tak, ale w mojej szalonej teorii to znałabyś język i była po tych samych szkołach. Praktycznie byłabyś już u siebie.


I żeby było jasne. Ja rozumiem, że germanizacja jest upokarzająca i nie popieram tępienia cudzej narodowości czy języka. Ale prawda jest taka, że jakby to pierwsze pokolenie grzecznie się poddało i zasymilowało, to takie pokolenie jak my już by nie czuło większej różnicy.


Nie mówię, że to by było dobre. Tylko akurat tutaj dla dobra przyszłych pokoleń tak szczerze lepiej zadziałałaby pokora, a nie powstania i chronienie tradycji. Bo gdyby nie wojna, to wszelkie powstania g. by dały.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 00:50   #1649
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No tak, ale w mojej szalonej teorii to znałabyś język i była po tych samych szkołach. Praktycznie byłabyś już u siebie.


I żeby było jasne. Ja rozumiem, że germanizacja jest upokarzająca i nie popieram tępienia cudzej narodowości czy języka. Ale prawda jest taka, że jakby to pierwsze pokolenie grzecznie się poddało i zasymilowało, to takie pokolenie jak my już by nie czuło większej różnicy.


Nie mówię, że to by było dobre. Tylko akurat tutaj dla dobra przyszłych pokoleń tak szczerze lepiej zadziałałaby pokora, a nie powstania i chronienie tradycji. Bo gdyby nie wojna, to wszelkie powstania g. by dały.
Gdyby nie pkt 13 w orędziu Prezydenta Wilsona to sama wojna też by nic nie dała. Już wtedy skończyłoby się to dla Nas tak jak w Jałcie w 1945r. W Europie nigdy nie mieliśmy sojuszników wśród najpotężniejszych militarnie graczy.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 05:41   #1650
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja się w Niemczech czułam super, lepiej niż np. W Holandii. Ale cóż, dla Niemców byłam tylko polskim robolem. Może gdybym miała tam pracę chociaż trochę związaną z moim zawodem, dodatkowo umiałabym płynnie mówić, byłoby inaczej a tak słyszałam często "arbeit?" betreuen? " i dopiero później sprawdziłam w necie co to znaczy. Znaczy arbeit to wiedziałam. I tak mnie postrzegali Niemcy. Nie jak osobę równą sobie, tylko jako opiekunkę do starszych.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To nie ma nic wspólnego z narodowością. Mieszkam tu od 10 lat i NIGDY nikt mnie nie potraktował źle ze względu na pochodzenie. A zaczynałam od bardzo prostych prac. Ale może to zależy od środowiska, do którego trafisz. Szczerze mówiąc z Polonią nie mam praktycznie żadnego kontaktu, wiele razy wstyd mi było za rodaków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-01 22:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.