Jak zacząć pracę w marketingu/reklamie/copywritingu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-18, 21:06   #1
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Wink

Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów


Witam

czy ktos pracował w ten sposób?

Macie może jakieś sprawdzone firmy?

A może wiecie z kim lepiej nie zaczynać współpracy?

Jakie są minimalne stawki?

Przeszukałam parę stron na internecie, wysłałam kilka maili, ale jak narazie zero odezwu Sama nie wiem, czy nadaje się do takiej pracy, ale chciałabym spróbować
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 12:19   #2
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Oj Ty
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 15:16   #3
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 15:40   #4
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

A jednak jakiś odzew jest
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 16:36   #5
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

ale bardzo mały a zleceń narazie brak
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 16:43   #6
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Internet jest przepelniony ofertami na pisanie precli. I ludzmi tak zdesperowanymi, zeby dostac zlecenie, ze oferuja smiesznie niskie stawki. Jak myślę o tym, ze miałabym z nimi konkurować, to mi sie odechciewa zgłaszać. Łatwo jest dostać bezpłatne praktyki, ale co one dają? Obawiam się, że raczej nic, bo ostatecznie pracę dostanie ten, kto ma znajomości. W końcu pisać precle każdy może
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 21:43   #7
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

zgodzę się z tymi niskimi stawkami, ale jak ja np studiuje i mam wolne w wakacje do jako takiej pracy nie poszłam, pisać lubię to czemu nie skorzystać zawsze jakiś grosz mi wpadnie.
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 09:25   #8
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
Witam

czy ktos pracował w ten sposób?

Macie może jakieś sprawdzone firmy?

A może wiecie z kim lepiej nie zaczynać współpracy?

Jakie są minimalne stawki?

Przeszukałam parę stron na internecie, wysłałam kilka maili, ale jak narazie zero odezwu Sama nie wiem, czy nadaje się do takiej pracy, ale chciałabym spróbować
Prześlę Ci zaraz na PW maila osoby, dla której ja pisałam. Nie pamiętam już jak było z zarobkami, oczywiście nie żadne kokosy, ale parę groszy wpadło. Nie pisałam długo, bo zdecydowanie bardziej wolałam pisać na wymyślony przeze mnie temat, a nie na narzucone, o których często nie miałam bladego pojęcia. Więc jak można napisać coś unikatowego w takim wypadku?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 10:39   #9
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Prześlę Ci zaraz na PW maila osoby, dla której ja pisałam. Nie pamiętam już jak było z zarobkami, oczywiście nie żadne kokosy, ale parę groszy wpadło. Nie pisałam długo, bo zdecydowanie bardziej wolałam pisać na wymyślony przeze mnie temat, a nie na narzucone, o których często nie miałam bladego pojęcia. Więc jak można napisać coś unikatowego w takim wypadku?
a ja też mogłabym prosić?
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 13:27   #10
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

No i ja również... uwielbiam pisać
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 17:55   #11
Aiglon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Witam wszystich

Można się zgłosić do agencji reklamowych wszelkiego rodzaju, a przede wszystkim przygotować sobie portfolio takich tekstów. Poszukajcie w sieci - sporo copywriterów ma swoje strony i pokazuje przykłady prac Każdy zawsze będzie prosił o próbki, albo też i o zadanie wstępne które zazwyczaj jest bezpłatne.
Niezbędna jest podstawowa wiedza z marketingu - inaczej pisze się teksty dla gospodyń domowych, inaczej do seksoholików, a jeszcze inaczej dla dzieci i młodzieży Trzeba sporo wiedzieć o swojej grupie docelowej A copywriter musi przestawiać się w błyskawicznym tempie - i na każdy temat napsiać tak, by osoby, które korzystają z produktu go zrozumiały i poczuły, że jest "swój".

Co jest ważne - Copywriter to nie pisarz - jego styl, jego poglądy, jego sformułwoania maja być niewidoczne. Ma pisać komunikaty do kierowców cieżarówek, jakby był kierowcą ciężarówki. Ma pisać do dzieci emo jakby był dzieckiem emo. To praca bardzo rzemieślnicza, niewiele tu artyzmu

Zastanówcie się także, czy jesteście w stanie pisać na czas - tutaj czas ma duże znaczenie. Czasem na napsianie tekstu ma się tydzień, czasem dzień, a czasem pół godziny.

Jeżeli chcecie byc artystami i artysktami, psiarzami i pisarkami, zabierzcie się za własną książke - to nie złośliwa uwaga, tylko prawda. Wiele osób w tym zawodzie się męczy, bo nikt nie docenia ich pisania. Bo nie ich pisanie ma się tutaj doceniać
Aiglon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 18:18   #12
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Miałam i nadal mam przyjemność pracować jako copywriter i nie jest to dochodowe zajęcie. Oczywiście ludzie z długim doświadczeniem, posiadający atrakcyjne umowy z agencjami reklamowymi i firmami mogą na tym zarobić porządne pieniądze, ale potrzeba lat i ...umiejętności, talentu, lekkiego pióra.
Copywriter musi opanować do perfekcji przetwarzanie i redagowanie takich informacji, które będą atrakcyjne dla potencjalnego klienta.
Zgodzę się tutaj z komentarzem wyżej - dobrze znać zasady marketingu internetowego, lubić pisać.
Precle to niewdzięczna i irytująca działka więc zawsze omijałam ją z daleka. Zdarzyło mi się współpracować z kilkoma portalami i stronami www. Najwięcej zarabiałam ok. 600 zł miesięcznie, ale niezbyt często trafiają się stałe i nieźle płatne zlecenia.
Dzięki temu, że pisałam i pisuję nadal, dostałam wymarzoną pracę więc nigdy nie wiadomo, kiedy takie doświadczenie może się przydać.
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:33   #13
przekora
Zadomowienie
 
Avatar przekora
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 408
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

A ja mam pytanie (chyba) z innej beczki - a jeśli się wygłupię to mnie puknijcie

Czy pod tym naszym tekstem może, a nawet ma prawo, podpisać się ktoś inny ? Ktoś kto wcale tego nie pisał ?
__________________


każdy ma swoje zdanie - licz się z tym
każdy ma swój gust - pamiętaj

dziękuję

Patrycja - miło mi
przekora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:43   #14
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

To zależy czy zrzekasz się praw autorskich do tekstu i wyrażasz zgodę na wykorzystanie go w dowolnej formie i dowolnym miejscu przez pracodawcę/zleceniodawcę.
Ja spotkałam się z sytuacją, że swojego tekstu nie podpisywałam, ale zazwyczaj widniało tam moje imię i nazwisko.
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:49   #15
przekora
Zadomowienie
 
Avatar przekora
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 408
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Dziękuję Ci za odpowiedź.

A jakiego typu najczęściej są to teksty ?
__________________


każdy ma swoje zdanie - licz się z tym
każdy ma swój gust - pamiętaj

dziękuję

Patrycja - miło mi
przekora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 19:18   #16
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

To zależy od zlecenia. Mogę Ci podać na moim przykładzie Teksty reklamowe, newsy handlowe opisujące asortyment dostępny w sklepach internetowych, typowe artykuły-poradniki nt. mody, urody, zdrowia, ekologii itp., teksty SEO (pozycjonujące ze słowami kluczowymi, ale nie precle) i artykuły, które nazywam "wolnymi przemyśleniami na dany temat". Różne treści w zależności od wymagań. Pisałam nawet teksty o akcesoriach detektywistycznych i ich właściwościach przydatnych podczas śledzenia niewiernego partnera
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 20:22   #17
przekora
Zadomowienie
 
Avatar przekora
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 408
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Czyli rozumiem, że w wiedzę na dany temat musi zaopatrzyć się sama ?
__________________


każdy ma swoje zdanie - licz się z tym
każdy ma swój gust - pamiętaj

dziękuję

Patrycja - miło mi
przekora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 23:55   #18
Aiglon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Czasem dostaje się jakies informacje od klienta, ale nie zawsze
Aiglon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 07:15   #19
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez przekora Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że w wiedzę na dany temat musi zaopatrzyć się sama ?
Najczęściej tak. Najpierw rekonesans, a potem tworzenie tekstu. Czasami zleceniodawca podaje jakieś informacje, które chciałby widzieć w artykule.
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 07:59   #20
przekora
Zadomowienie
 
Avatar przekora
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 408
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

W takim razie to ciężka praca ... Chyba mało opłacalna - także w kwestii poczucia spełniania.
__________________


każdy ma swoje zdanie - licz się z tym
każdy ma swój gust - pamiętaj

dziękuję

Patrycja - miło mi
przekora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 08:01   #21
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez guantanamera Pokaż wiadomość
To zależy od zlecenia. Mogę Ci podać na moim przykładzie Teksty reklamowe, newsy handlowe opisujące asortyment dostępny w sklepach internetowych, typowe artykuły-poradniki nt. mody, urody, zdrowia, ekologii itp., teksty SEO (pozycjonujące ze słowami kluczowymi, ale nie precle) i artykuły, które nazywam "wolnymi przemyśleniami na dany temat". Różne treści w zależności od wymagań. Pisałam nawet teksty o akcesoriach detektywistycznych i ich właściwościach przydatnych podczas śledzenia niewiernego partnera
haha
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 17:57   #22
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

zajmuję się copywritingiem od czasu do czasu. jeśli ktoś nie ma nic ciekawego do roboty, a lubi pisać i nie sprawia mu to wysiłku, to czemu nie? zamiast produkować kolejne posty na wizaz.pl, czasem podejmuję się jakichś pismackich zleceń...

można spotkać ogłoszenia klientów, którzy zamawiają:
  • teksty, które zawierają konkretne słowa + ich synonimy (pozycjonowanie stron)
  • opisy produktów do sklepów internetowych
  • opinie o produktach lub komentarze do nich (np. kiedy powstaje nowy sklep internetowy)
  • artykuły dotyczące różnych branż (coraz częściej spotykam się z czymś takim (przykład): ktoś zakłada agencję reklamową i żeby jej strona wyglądała poważnie, umieszcza się dział z artykułami o nowoczesnych metodach marketingu, itp.)
  • blogi. ktoś zleca założenie np. 15 blogów i prowadzenia ich przez 5 miesięcy, umieszczając kilka postów na miesiąc. konkretna tematyka.
  • + oczywiście 'zlecenia' takie jak napisanie wypracowania, prezentacji maturalnej, pracy licencjackiej czy magisterskiej (lub kilku rozdziałów) - to nie copywriting i nie powinno się tego praktykować, ale mówię, co dzieje się na 'rynku'.

kiedy mam fazę na pisanie, tzn. głównie w okresie wolnym od innych zajęć lub... zimą, kiedy perspektywa włóczenia się po mieście, przesiadywania w parku czy na działce nie jest zbyt ciekawa, piszę. czasami zdarza się, że udaje się zarobić nawet 300zł w weekend, poświęcając na to jakieś 10 godzin pracy.

trzeba być w tym biegłym - mam na myśli: trzeba pisać płynnie, szybko i z natury bezbłędnie. 'z natury bezbłędnie', czyli nie zastanawiać się nad gramatyką czy ortografią (niektórzy mają to we krwi, ja na szczęście też), bo inaczej zajmuje to zbyt wiele czasu.

trzeba też mieć sporo cierpliwości w poszukiwaniu zleceń i klientów - na początku nie jest to proste. copywriterów jest sporo. tzw. freelancerów, ale i ludzi, którzy założyli działalność gospodarczą i prowadzą firmy zajmujące się pisaniem różnego rodzaju tekstów. w związku z tym poważni zleceniodawcy (tacy, którzy mogą zaoferować coś długoterminowego i konkretnego) często oczekują potwierdzenia doświadczenia w pisaniu - w formie portfolio, takiego, jakie składa np. fotograf szukający zatrudnienia.

3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:38   #23
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Moim zdaniem bezpłatne praktyki w jakims portalu dużo dają - o ile dostaniesz referencje potem - bo masz jakieś doświadczenie, możesz coś pokazać klientowi czy agencji, z którą chcesz współpracować. Bez doświadczenia to co można zrobić - pokazać szkolne wypracowania?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:46   #24
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

hej, jesli macie jakis pewnych zleceniodawcow, to bardzo prosze o info na PW
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 11:33   #25
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

[1=3a032fcd5bcbee239629acd e3cc1a01c42f8ddce_6076227 24de4b;28936694]zajmuję się copywritingiem od czasu do czasu. jeśli ktoś nie ma nic ciekawego do roboty, a lubi pisać i nie sprawia mu to wysiłku, to czemu nie? zamiast produkować kolejne posty na wizaz.pl, czasem podejmuję się jakichś pismackich zleceń...

można spotkać ogłoszenia klientów, którzy zamawiają:
  • teksty, które zawierają konkretne słowa + ich synonimy (pozycjonowanie stron)
  • opisy produktów do sklepów internetowych
  • opinie o produktach lub komentarze do nich (np. kiedy powstaje nowy sklep internetowy)
  • artykuły dotyczące różnych branż (coraz częściej spotykam się z czymś takim (przykład): ktoś zakłada agencję reklamową i żeby jej strona wyglądała poważnie, umieszcza się dział z artykułami o nowoczesnych metodach marketingu, itp.)
  • blogi. ktoś zleca założenie np. 15 blogów i prowadzenia ich przez 5 miesięcy, umieszczając kilka postów na miesiąc. konkretna tematyka.
  • + oczywiście 'zlecenia' takie jak napisanie wypracowania, prezentacji maturalnej, pracy licencjackiej czy magisterskiej (lub kilku rozdziałów) - to nie copywriting i nie powinno się tego praktykować, ale mówię, co dzieje się na 'rynku'.
kiedy mam fazę na pisanie, tzn. głównie w okresie wolnym od innych zajęć lub... zimą, kiedy perspektywa włóczenia się po mieście, przesiadywania w parku czy na działce nie jest zbyt ciekawa, piszę. czasami zdarza się, że udaje się zarobić nawet 300zł w weekend, poświęcając na to jakieś 10 godzin pracy.

trzeba być w tym biegłym - mam na myśli: trzeba pisać płynnie, szybko i z natury bezbłędnie. 'z natury bezbłędnie', czyli nie zastanawiać się nad gramatyką czy ortografią (niektórzy mają to we krwi, ja na szczęście też), bo inaczej zajmuje to zbyt wiele czasu.

trzeba też mieć sporo cierpliwości w poszukiwaniu zleceń i klientów - na początku nie jest to proste. copywriterów jest sporo. tzw. freelancerów, ale i ludzi, którzy założyli działalność gospodarczą i prowadzą firmy zajmujące się pisaniem różnego rodzaju tekstów. w związku z tym poważni zleceniodawcy (tacy, którzy mogą zaoferować coś długoterminowego i konkretnego) często oczekują potwierdzenia doświadczenia w pisaniu - w formie portfolio, takiego, jakie składa np. fotograf szukający zatrudnienia.

[/QUOTE]

Hm, a gdzie te zlecenia znaleźć?
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 15:07   #26
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Cytat:
Napisane przez selena004 Pokaż wiadomość
Hm, a gdzie te zlecenia znaleźć?
trochę późno odpowiadam, ale... zapomniałam o tym wątku. poszukaj w googlach stron z ofertami wpisując 'freelancing' albo 'copywriting'. są już strony, na których pojawiają się oferty dla osób, które pracują w domu (na umowę albo niekoniecznie) - dotyczące pisania, tworzenia grafiki, prowadzenia blogów, pisania postów na fora, opisów do aukcji na Allegro itd:- )

- ja tak właśnie robię. czasami umieszczam też swoje własne ogłoszenia dotyczące pisania prezentacji maturalnych, wypracowań, prac zaliczeniowych na różnych portalach z ogłoszeniami. zgłaszają się chętni
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 08:55   #27
kawa_tylko_z_mlekiem
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7 617
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

odświeżam temat.

Witam.
Mam pytanie, być może ktoś doświadczony mi pomoże.
Chciałabym dorobić sobie poprzez pisanie artykułów czy felietonów na zlecenie. Lecz nie wiem z kim warto byłoby nawiązać współpracę oraz jakie są obowiązujące stawki? Czy mam sama pisać do różnych agencji reklamowych z ofertą czy dać ogłoszenie do gazet, że podejmę się pisaniem tekstów?
kawa_tylko_z_mlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 10:56   #28
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

hej, Kawo
Jeśli masz portfolio, porozsyłaj po agencjach reklamowych. Jeśli nie - będzie ciężko. Możesz założyć swoją stronkę, rozreklamować się w Internecie. A potem szperać w poszukiwaniu zleceń. Mnie pomaga zwykle Google - wpisz sobie np. "zlecenia copywriter" lub "zlecę napisanie" i na pewno wyskoczy sporo wyszukań.
I przede wszystkim trzeba podszkolić interpunkcję, Kochana

Co do stawek, obecnie każdy spotkany na ulicy twierdzi, że potrafi pisać teksty i jest copywriterem. Stąd rzesza kiepskich testowytwórców oraz żenująco niskich stawek za zlecenia... Możesz złapać zlecenie za (poniżej) 10 zł za stronę lub takie, gdzie zaoferują 200zł za stronę Kwestia doświadczenia, wyrobienia nazwiska, firmy no i szczęścia.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 12:47   #29
lasubmersion
Rozeznanie
 
Avatar lasubmersion
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 859
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Z mojej strony mogę dodać jeszcze parę słów na temat pisania tekstów.
Bardzo popularnymi zleceniami jest pisanie na forum czyli ktoś zakłada sobie forum na jakiś temat, a Twoim zadaniem jest pisanie postów na nim.
Stawka-od 20 do 50 groszy za post(czasem to są raptem 3 zdania)
Kolejnym rodzajem zlecenia z którym ja się spotkałam było pisanie notatek na blogi.
Stawka-2 złote za notatkę lub ''wynagrodzenie'' w postaci filmów DVD/książek(z czymś takim się spotkałam na blogu na temat seriali i filmów)
Kolejnym rodzajem zlecenia są wspomniane już przez kogoś ''precle''.
Stawka-kiepska, bardzo kiepska

Ogólnie rzecz biorąc to nie jest zbyt dochodowe zajęcie.
Spotkałam się też z sytuacjami, kiedy wyrabiałam zbyt ''wysoką normę'' i przerywano ze mną współpracę.
Przez pewien czas zajmowałam się też pisaniem prac, ale po doświadczeniu z pewną osobą, która(spóźniłam się z wysłaniem pracy kilka godzin)wydzwaniała po kilkadziesiąt razy na telefon prywatny i domowy zrezygnowałam. Oczywiście tutaj względy moralne też miały wpływ na moją decyzję.

''Praca'' przez kilka miesięcy w tym środowisku pokazała mi niestety jak wielkim złudzeniem jest internet.
Chociażby takie forum...
Ktoś wejdzie na forum bo myśli,że znajdzie tam ludzi o podobnych problemach/życiu, a po drugiej stronie monitora siedzi osoba wymyślająca jakieś bzdury.

Celowo pominęłam ważniejsze zlecenie pisania tekstów bo to jest inna bajka.
__________________
http://lasubmersion.blogspot.com/


Słucham: VIDEO ''Dobrze, że jesteś''
lasubmersion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 18:26   #30
kawa_tylko_z_mlekiem
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7 617
Dot.: Copywriting czyli zarabianie na pisaniu tekstów

Ojej, dziękuję dziewczyny za odpowiedź
osobiście nie mam portfolio ani swojej strony internetowej, ale myślę, że może napiszę kilka próbnych tekstów albo który napisałam na zaliczenie na studiach podeśle agencjom. Z ortografią i interpunkcją nie mam problemów, więc to nie kłopot.
lasubmersion- w ogóle nie pomyślałam, żeby pisać prac maturalnych i licencjackich. Nie mam najmniejszego zamiaru odwalać za kogoś harówki, dlatego absolutnie to nie wchodzi w rachubę.
Chyba jeszcze przemyślę copywritingu
Jeszcze raz dziękuję za rady
kawa_tylko_z_mlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 04:55:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.