Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-25, 14:56   #3091
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dopiero niedawno według informacji oraz zdjęć dostępnych na internecie zrozumiałam, że to co mam normalnie to jest wypadanie włosów, a po mirtazapinie po prostu łysiałam... jak porównuję sobie wypadające włosy osób po chemo i moje to wychodziło praktycznie na to samo... straszne co te leki robią z organizmem, ale nie jestem w stanie spać chyba znowu będę musiała zacząć zażywać, trzeba się jakos pogodzić z życiem bez włosów
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 09:01   #3092
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja trochę przytyłam po roku brania dutasterydu , tak ok 3 kg, głownie tłuszczyk w okolicy pasa. w sumnie byłam dość szczupła więc nie jest zle, ale pilnuję się teraz z jedzeniem. Duta biorę co drugi dzień, ale powiem szczerze ze szału we włosach nie widzę. Wkrótce mam konyrolę u lekarza i zobaczymy.
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 11:05   #3093
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Dopiero niedawno według informacji oraz zdjęć dostępnych na internecie zrozumiałam, że to co mam normalnie to jest wypadanie włosów, a po mirtazapinie po prostu łysiałam... jak porównuję sobie wypadające włosy osób po chemo i moje to wychodziło praktycznie na to samo... straszne co te leki robią z organizmem, ale nie jestem w stanie spać chyba znowu będę musiała zacząć zażywać, trzeba się jakos pogodzić z życiem bez włosów
zapytaj lekarza o zmianę leku
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 19:06   #3094
catnapp
Raczkowanie
 
Avatar catnapp
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 31
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny, czy któraś bierze minoxidil w tabletkach + Proscar i zauważyła jakieś efekty uboczne? Rosną Wam bardziej włosy w innych miejscach na ciele, np. na rękach?
catnapp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 09:46   #3095
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez catnapp Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś bierze minoxidil w tabletkach + Proscar i zauważyła jakieś efekty uboczne? Rosną Wam bardziej włosy w innych miejscach na ciele, np. na rękach?
Cześć, ja ponad rok biorę finasteryd +minoksidil i zauważyłam delikatny meszek na buzi. Lekarz mówi, że od tych leków moga zacząć wyrastać włoski (zresztą to było dla mnie logiczne, minoksidil psikam na głowę a w nocy przecież się wierce na poduszce to i pewnie trochę się na twarz przedostaje). Na reszcie ciała nie zauwazyłam, tylko twarz. Nie jest to coś co mi mocno przeszkadza, czasami zgolę sobie ten meszek (raz na kilka miesięcy) ale na co dzień nie jest on widoczny (znam babki które mają MOCNY meszek na twarzy bez tych leków i uważam, że to co mam ja mieści się w granicach "nic nie widać").
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 10:28   #3096
catnapp
Raczkowanie
 
Avatar catnapp
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 31
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Cześć, ja ponad rok biorę finasteryd +minoksidil i zauważyłam delikatny meszek na buzi. Lekarz mówi, że od tych leków moga zacząć wyrastać włoski (zresztą to było dla mnie logiczne, minoksidil psikam na głowę a w nocy przecież się wierce na poduszce to i pewnie trochę się na twarz przedostaje). Na reszcie ciała nie zauwazyłam, tylko twarz. Nie jest to coś co mi mocno przeszkadza, czasami zgolę sobie ten meszek (raz na kilka miesięcy) ale na co dzień nie jest on widoczny (znam babki które mają MOCNY meszek na twarzy bez tych leków i uważam, że to co mam ja mieści się w granicach "nic nie widać").
Ale minoksidil psikasz głowę? Bo ja mam doustny.
catnapp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 13:39   #3097
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez catnapp Pokaż wiadomość
Ale minoksidil psikasz głowę? Bo ja mam doustny.
Finasteryd w tabletkach, minoksidil w płynie na głowę.
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-30, 14:47   #3098
Evitka31
Przyczajenie
 
Avatar Evitka31
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej Dziewczyny, pytanie za 100 punktów!

Czy roztwór Minoksydylu pomieszany z Lumiganem należy trzymać w lodówce?
Evitka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 21:41   #3099
batmangirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 19
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez catnapp Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś bierze minoxidil w tabletkach + Proscar i zauważyła jakieś efekty uboczne? Rosną Wam bardziej włosy w innych miejscach na ciele, np. na rękach?

od 2 tygodni biorę minoxidil w tabletkach i jedynym ewentualnym skutkiem ubocznym może być ból głowy (skoro obniża ciśnienie, a ja i tak z natury mam niskie). ale równie dobrze to mogą być moje nasilone migreny. nic innego nie zauważyłam
batmangirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-03, 15:20   #3100
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Cytat:
Napisane przez catnapp Pokaż wiadomość
Ale minoksidil psikasz głowę? Bo ja mam doustny.
Właśnie nie psikam, zastanawiam się czy zacząć bo niestety oprócz ogromnego wypadania włosów zauważyłam wysoką linię czoła po prostu łysy placek z przodu i brak baby hair, a jeszcze parę miesięcy temu miałam dosłownie gęstą grzywę baby hair.... nie jestem pewna czy to jest łysienie androgenowe czy może telogenowe... nie wiem czy stosować Minoxodil aby potem się nie pogorszyło, co radzicie?

lysienie-telogenowe-zdjecie-300x300 (1).png

U mnie to dokładnie tak wygląda..

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2021-08-03 o 19:41 Powód: Edytowane przez Moderatora-post pod postem
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 11:20   #3101
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Psikać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Dziewczynki, czy któraś z Was skusiła się na pdf z przepisami ziołowymi na maseczki, płukanki itp. , reklamowany na fb?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-10, 18:56   #3102
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

czy któraś z Was spotkała się z tym produktem?
https://nourkrin.com/products/
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-27, 19:29   #3103
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez kasiateacher Pokaż wiadomość
Psikać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Dziewczynki, czy któraś z Was skusiła się na pdf z przepisami ziołowymi na maseczki, płukanki itp. , reklamowany na fb?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się skusiłam, przeczytałam, ale nie korzystam, nie jestem w stanie zrezygnować z farbowania włosów, musiałabym siwe zapuścić, żeby móc korzystać z tych porad i przepisów, albo farbować henną co tydzień.

A tak z innej beczki dziewczyny jak u was z czepcem ścięgnistym?
Jak mi tak strasznie wypadały wlosy, to miałam tak skórę na czaszce naciągniętą a teraz dzięki masażom mam luz i włosy się lepiej głowy trzymają. Najpierw rehabilitantka mi masowała a teraz sama masuję. Swoją drogą jak mi kiedyś tak włosy leciały to bałam się myć a co dopiero masować. Nie mniej jednak nasz skalp się musi ruszać a nie być przyrośniety do czaszki
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-30, 07:15   #3104
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Nie bardzo wierzę w te wszystkie płukanki ziołowe czy maseczki - nie wierzę że to może pomóc na łysienie. To bardziej skomplikowany problem.
Jak wykonujesz masaż?
Ja widzę odrost po apofinie i minoksidilu.
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-30, 20:41   #3105
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Nie bardzo wierzę w te wszystkie płukanki ziołowe czy maseczki - nie wierzę że to może pomóc na łysienie. To bardziej skomplikowany problem.
Jak wykonujesz masaż?
Ja widzę odrost po apofinie i minoksidilu.
Na YT są filmiki, ja akurat ćwiczę jogę twarzy i tam jest dużo o masażu skalpu, korzystam z tych porad.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 15:25   #3106
Ancyszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 2
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Prostamol? pomaga Ci ? Czy któraś z Pań stosowała może laser band ? Tj taka opaska. Stosuje od dwóch lat i nie widzę w zasadzie żadnych efektów jestem ciekawa Czy jest ktoś kto stosował i to zadziałało?
Ancyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 12:01   #3107
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny witam się i od razu pytam. Czy któraś z was próbowała kiedyś uzyskać od lekarza badania w celu zdiagnozowania łysienia androgenowego? W sumie to nie wiem od czego zacząć, zawsze gdy mówiłam rodzinnemu o problemach z włosami odsyłał do dermatologa, a ten bez badań zapisywał wcierki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-10, 14:41   #3108
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny witam się i od razu pytam. Czy któraś z was próbowała kiedyś uzyskać od lekarza badania w celu zdiagnozowania łysienia androgenowego? W sumie to nie wiem od czego zacząć, zawsze gdy mówiłam rodzinnemu o problemach z włosami odsyłał do dermatologa, a ten bez badań zapisywał wcierki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
najlepiej umówić się od razu do dermatologa, specjalizującego się w problemie wypadania włosów. Badania musisz zrobić raczej na własną rękę. Dopisz się do grupy na FB, znajdziesz wiele przydatnych informacji. https://www.facebook.com/groups/1227307167461074
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-10, 18:20   #3109
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
najlepiej umówić się od razu do dermatologa, specjalizującego się w problemie wypadania włosów. Badania musisz zrobić raczej na własną rękę. Dopisz się do grupy na FB, znajdziesz wiele przydatnych informacji. https://www.facebook.com/groups/1227307167461074
Właśnie zapisałam się że dwa dni temu. Chciałam zobaczyć na co mi da rodzinny i... No niewiele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-15, 07:46   #3110
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Właśnie zapisałam się że dwa dni temu. Chciałam zobaczyć na co mi da rodzinny i... No niewiele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Badania w 99% są odpłatne, niestety taka służba zdrowia, że płacisz za nfz a do lekarzy prywatnie, badania prywatnie.. w sumie za co ja płacę? i dlaczego nie mogę się wypisać

mnie wizyty i badania kosztowały grube tysiące ale się opłaciło i nareszcie trafiłam na kompetentnego doktora - lecze się u niego od 6.2020 i osoby które wracają do biur po pandemii są pozytywnie zaskoczone moimi włosami nie mam burzy jak violetta villas ale jest dużo lepiej, więc na prawdę polecam się zebrać w sobie i zadziałać - ja bardzo żałuję, że dawałam się zbywac konowałom którzy mi kazali się mniej stresować, mówili że taka moja uroda (ale przecież kiedyś miałam gęste włosy!), zapisywali skrzyp i wcierki... Gdybym wcześniej trafiła na mojego lekarza mogłabym uratować włosy szybciej, a nie teraz walczyć o odrost.

Trzymam kciuki i uwierz, że warto!
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 20:14   #3111
chelsea1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 2
Wypadanie włosów i wizyta u trychologa

Hej.
od jakiegoś czasu włosy wypadają mi garściami ( po covidzie), zdesperowana poszłam do trychologa z Hair Medica... i mam mieszane odczucia. Wizyta odbębniona na szybkości a na koniec próbowano mi sprzedać mega drogie kosmetyki marki REBITALIA.
CZy ktoś ich używał i może napisać czy warto?
opinie sa dobre na internecie ( ale cena też dobra)

a może ktoś zna tańsze zamienniki kosmetyków Rebitalia?

Będę wdzięczna za pomoc
chelsea1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 22:07   #3112
Evitka31
Przyczajenie
 
Avatar Evitka31
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Agunia001, brawo kochana, serdeczne gratulacje dla Ciebie - Twojej determinacji i cierpliwości przede wszystkim

Przypomnij mi proszę u jakiego dermatologa się leczysz i czy nadal stosujesz finasteryd (w tabletkach) i minoksydyl (w płynie)?


Agunia001 a miałabyś może zdjęcia porównawcze "przed" i "po" i zechciałabyś się pochwalić? Jeśli nie, to spoko, zrozumiem

Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki za kontynuację pozytywnego leczenia

Edytowane przez Evitka31
Czas edycji: 2021-11-16 o 22:13
Evitka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 08:12   #3113
bombel234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 44
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cześć,

Zauważyłam niedawno, że na zakolach mam rzadsze włosy z prześwitami. Jak zrobię kucyka to wygląda to tak jakbym łysiała w tym miejscu, no wygląda to niekorzystnie. Co mogę z tym zrobić? Trycholog? Maści, kremu, wcierki, witaminy? Robiłam badania typu tarczyca, morfologia krwi i wszystko w normie.
Oprócz tego moje włosy są suche, łamliwe i bardzo cienkie. Zawsze miałam piękne włosy a teraz nie dość że to, to przetłuszczają mi się w jeden dzień.
Proszę Was o rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bombel234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 11:45   #3114
Evitka31
Przyczajenie
 
Avatar Evitka31
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

bombel234 polecam wybrać dobrego DERMATOLOGA, nie trychologa!

Z hormonów dobrze byłoby zbadać: estradiol, prolaktyna, progesteron, testosteron, testosteron wolny, DHEA-S, androstendion i ewentualnie 17-oh progesteron, poza tym hormon LH i FSH. Hormony te bada się w różnych dniach cyklu miesięcznego, ale większość między 2 a 5 dc.

Polecam także odwiedzić grupy na Facebooku, tam znajdzie Pani dużo informacji na interesujący Panią temat:

https://www.facebook.com/groups/1227307167461074

https://www.facebook.com/groups/684620915032750

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

Edytowane przez Evitka31
Czas edycji: 2021-11-17 o 11:47
Evitka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 13:46   #3115
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Czyktoś z was miał mikropigmentacje skóry głowy? Własnie się przymierzam do tego, będę wdzięczna za porady. Od 1,5 roku biorę dutasteryd, bez efektów, wręcz jest gorzej, a ja nie mam już pomysłu.
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-18, 07:11   #3116
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Evitka31 Pokaż wiadomość
Agunia001, brawo kochana, serdeczne gratulacje dla Ciebie - Twojej determinacji i cierpliwości przede wszystkim

Przypomnij mi proszę u jakiego dermatologa się leczysz i czy nadal stosujesz finasteryd (w tabletkach) i minoksydyl (w płynie)?


Agunia001 a miałabyś może zdjęcia porównawcze "przed" i "po" i zechciałabyś się pochwalić? Jeśli nie, to spoko, zrozumiem

Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki za kontynuację pozytywnego leczenia
Leczę się u dr Mikiela w Poznaniu. Prof Pazdrowska (specjalistka w zakresie łysienia kobiecego w połączeniu z chorobami autoagresji) potwierdziła zasadność mojego leczenia, droga przez niego obrana jest taka sama jak ona by mnie leczyła.

Z ciekawostek może komuś pomogę - na poczatku miałam straszne uczulenie na minoksydyl - dwa raz musiałam brac sterydy aby obrzęk twarzy i uczulenie zeszło. Więc zamiast mino stosowałam piankę foligain, po około pół roku postanowiliśmy znowu spróbować minoksydyl i (odpukać) brak reakcji alergicznej Pianka była ok ale strasznie mi sklejała włosy (może być fajna dla panów lub kogoś kto ma krótkie - usztywnia je i odobija od nasady).
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-18, 09:53   #3117
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Leczę się u dr Mikiela w Poznaniu. Prof Pazdrowska (specjalistka w zakresie łysienia kobiecego w połączeniu z chorobami autoagresji) potwierdziła zasadność mojego leczenia, droga przez niego obrana jest taka sama jak ona by mnie leczyła.

Z ciekawostek może komuś pomogę - na poczatku miałam straszne uczulenie na minoksydyl - dwa raz musiałam brac sterydy aby obrzęk twarzy i uczulenie zeszło. Więc zamiast mino stosowałam piankę foligain, po około pół roku postanowiliśmy znowu spróbować minoksydyl i (odpukać) brak reakcji alergicznej Pianka była ok ale strasznie mi sklejała włosy (może być fajna dla panów lub kogoś kto ma krótkie - usztywnia je i odobija od nasady).
Ja też leczę się u tego lekarza, jakie leki bierzesz i jak efekty u ciebie? U mnie kiepsko na razie. Nic nie pomaga ani dutasteryd ,m ani minoksidil, są jakieś nowości?
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 08:00   #3118
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez alutkamm Pokaż wiadomość
Ja też leczę się u tego lekarza, jakie leki bierzesz i jak efekty u ciebie? U mnie kiepsko na razie. Nic nie pomaga ani dutasteryd ,m ani minoksidil, są jakieś nowości?
Miałam wizytę w zeszłym tygodniu, kontynuuję leczenie wg planu plus mogę zrobić terapię osoczem.
Pisałam wcześniej co biorę, wyleciało mi z głowy...
Codziennie apofina 5g (tabletki), codziennie minovivax 5%, raz w tygodniu dermovate (chyba nie pomyliłam - to ten co strasznie śmierdzi alkoholem).
U mnie jest poprawa, nie szalona ale też nauczyłam się stylizować włosy inaczej (zrobiłam u fryzjera zabieg na podbicie skrętu) i na prawdę spuszone loki (a w niektóre dni fale) robią mega robotę.
Ale na kamerce pokazywał mi odrost, fryzjerka także widzi sporo baby hair, chociaż najwięcej na skroniach a nie na górze głowy (tam sa takie małe "świńskie" włoski widoczne na kamerze).
Jestem dobrej myśli, przestałam się stresować włosami i tym że jak zawieje to mi fryzurę rozwali i wszyscy zobaczą tragedię na głowie - tzn nie stresowałam się tak dosłownie ale miałam taki dyskomfort związany z włosami, ciągłą świadomość że jak pada to przykleją się do głowy, jak wieje to będzie coś widać. A teraz luzik.
Myślałam aby dodać belid sr i te saszetki inofem - pamiętam, że kiedys dobrze mi zadziałały na włosy. Może jeszcze olej z wiesiołka w tabletkach - widziałam że alinarose polecała. Ale to raczej tak dodatkowo.
Zastanawiam się nad tą terapią osoczem ktoś robił, coś pomogło? Z tego co zrozumiałam miałabym robić serię 3-4 zabiegów co miesiąc, ja już kiedyś na zabiegi na włosy (mezoterapie różne) wydałam grube tysiące i poza tym, że były bolesne nic nie pomogły.
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 11:47   #3119
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

czy któraś z Was używała oleju Hasna?
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-10, 09:50   #3120
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Mnie lekarz terapię osoczem odradził, mówił ze efektywność jest dość niska, a rozmawiałam z lekarzem z jednej z kilnik w Poznaniu, uczciwie podszedł do tematu, pieniędzy nie straciłam przynajmniej. Ja mam słabą krew, może dlatego. cały czas myślę nad mikropigmentacją, obtycznie zagęszcza włosy, ale nie mam kogo się poradzić, nikt na forum chyba nie miał.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Miałam wizytę w zeszłym tygodniu, kontynuuję leczenie wg planu plus mogę zrobić terapię osoczem.
Pisałam wcześniej co biorę, wyleciało mi z głowy...
Codziennie apofina 5g (tabletki), codziennie minovivax 5%, raz w tygodniu dermovate (chyba nie pomyliłam - to ten co strasznie śmierdzi alkoholem).
U mnie jest poprawa, nie szalona ale też nauczyłam się stylizować włosy inaczej (zrobiłam u fryzjera zabieg na podbicie skrętu) i na prawdę spuszone loki (a w niektóre dni fale) robią mega robotę.
Ale na kamerce pokazywał mi odrost, fryzjerka także widzi sporo baby hair, chociaż najwięcej na skroniach a nie na górze głowy (tam sa takie małe "świńskie" włoski widoczne na kamerze).
Jestem dobrej myśli, przestałam się stresować włosami i tym że jak zawieje to mi fryzurę rozwali i wszyscy zobaczą tragedię na głowie - tzn nie stresowałam się tak dosłownie ale miałam taki dyskomfort związany z włosami, ciągłą świadomość że jak pada to przykleją się do głowy, jak wieje to będzie coś widać. A teraz luzik.
Myślałam aby dodać belid sr i te saszetki inofem - pamiętam, że kiedys dobrze mi zadziałały na włosy. Może jeszcze olej z wiesiołka w tabletkach - widziałam że alinarose polecała. Ale to raczej tak dodatkowo.
Zastanawiam się nad tą terapią osoczem ktoś robił, coś pomogło? Z tego co zrozumiałam miałabym robić serię 3-4 zabiegów co miesiąc, ja już kiedyś na zabiegi na włosy (mezoterapie różne) wydałam grube tysiące i poza tym, że były bolesne nic nie pomogły.
Zapomniałam dodać, mnie mezoterapia także niewiele pomogła, miałam serie kilkakrotne, może mniej włosy wypadały, ale nie rosły.
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-29 15:26:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.