Chyba jestem w niechcianej ciąży... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-16, 22:33   #61
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Może powtórz za jakiś czas badanie, a jeśli nie dostaniesz wkrótce miesiączki wybierz się do ginekologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 06:02   #62
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Twój wynik jest tak niski, że aż nieoznaczony. W praktyce 0. Definitywnie ujemny, brak ciąży.
Generalnie bhcg wykrywa ewentualną ciążę już od 10 dni po stosunku, więc nie ma potrzeby żeby ją powtarzać. Jeśli jednak wciąż się stresujesz i masz być spokojniejsza to możesz po kilku dniach powtórzyć (we wczesnej ciąży poziom hcg podwaja się po 2-3 dniach), majątku w końcu to nie kosztuje.
Okres ma prawo ci się spóźnić. Tabletka po to wielka bomba hormonalna, która ma wpływ na organizm i może zaburzyć cykl. Dodatkowo stres na pewno robi swoje. Wystąpienie miesiączki nie zależy od owulacji, ale od poziomu hormonów. Dostarczając ich dawkę z zewnątrz będzie miało to wpływ na termin krwawienia, możliwe opóźnienia. Jeśli miesiączka opóźni ci się powyżej dwóch tygodni to warto przejść się do ginekologa na kontrolę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 18:10   #63
Obca123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 20
Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Cześć dziewczyny. W czerwcu pisałam na forum gdyż bałam się niechcianej ciąży po stosunku w trakcie którego pękła nam prezerwatywa. Nigdy nie chciałam mieć dzieci i dosłownie odchodziłam od zmysłów, jednak wszystko się wyjaśniło, w ciąży nie byłam. W tamtym wątku uzyskałam od Was wiele cennych rad i wsparcia. Teraz też proszę o poradę.

Z tamtym facetem już nie jestem. Od ok. 3 miesięcy mam chłopaka, od dwóch uprawiamy seks, a raczej próbujemy, bo ja mam jakąś blokadę. Nigdy nie chciałam mieć dzieci i zawsze miałam drobne schizy na temat ciąży, jednak po tamtej sytuacji coś poprzestawiało mi się w głowie. Panicznie boję się, że zajdę w ciążę, że nawet jeśli nie było wytrysku wewnątrz to boję się że facet przeniesie preejakulat. Byłam u ginekologa, zapisał tabletki antykoncepcyjne, jednak nic mi to nie pomaga, a dodatkowo stosujemy prezerwatywę.
Boję się, że tabletka się nie wchłonęła, że trochę luźniejszy stolec mógł spowodować zbyt szybkie wydalenie jej z organizmu...
W ulotce nie było mowy o żadnych ziołach poza dziurawcem, a przeglądając internet wyczytałam, że niemal wszystkie zioła mają jakiś wpływ na działanie pigułek, a ja popijam sobie mieszankę herbat ziołowych. Teraz siedzę i panikuję...
Większość mówi mi, że jeśli będę gotowa to przestanę się bać ciąży.
Ale ja mam 26 lat, nie chcę mieć wcale dzieci i nie chcę czekać na to 'aż będę gotowa na ciążę', albo że 'zobaczę, że partner jest odpowiedzialny'. Nie chcę mieć dzieci i co mi pomoże to, że 'partner będzie odpowiedzialny' jeśli to kobieta w większości poświęca się dziecku...
Od tamtego czasu mam w głowie blokadę i nie potrafię sobie z nią poradzić.
Obca123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 18:29   #64
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. W czerwcu pisałam na forum gdyż bałam się niechcianej ciąży po stosunku w trakcie którego pękła nam prezerwatywa. Nigdy nie chciałam mieć dzieci i dosłownie odchodziłam od zmysłów, jednak wszystko się wyjaśniło, w ciąży nie byłam. W tamtym wątku uzyskałam od Was wiele cennych rad i wsparcia. Teraz też proszę o poradę.

Z tamtym facetem już nie jestem. Od ok. 3 miesięcy mam chłopaka, od dwóch uprawiamy seks, a raczej próbujemy, bo ja mam jakąś blokadę. Nigdy nie chciałam mieć dzieci i zawsze miałam drobne schizy na temat ciąży, jednak po tamtej sytuacji coś poprzestawiało mi się w głowie. Panicznie boję się, że zajdę w ciążę, że nawet jeśli nie było wytrysku wewnątrz to boję się że facet przeniesie preejakulat. Byłam u ginekologa, zapisał tabletki antykoncepcyjne, jednak nic mi to nie pomaga, a dodatkowo stosujemy prezerwatywę.
Boję się, że tabletka się nie wchłonęła, że trochę luźniejszy stolec mógł spowodować zbyt szybkie wydalenie jej z organizmu...
W ulotce nie było mowy o żadnych ziołach poza dziurawcem, a przeglądając internet wyczytałam, że niemal wszystkie zioła mają jakiś wpływ na działanie pigułek, a ja popijam sobie mieszankę herbat ziołowych. Teraz siedzę i panikuję...
Większość mówi mi, że jeśli będę gotowa to przestanę się bać ciąży.
Ale ja mam 26 lat, nie chcę mieć wcale dzieci i nie chcę czekać na to 'aż będę gotowa na ciążę', albo że 'zobaczę, że partner jest odpowiedzialny'. Nie chcę mieć dzieci i co mi pomoże to, że 'partner będzie odpowiedzialny' jeśli to kobieta w większości poświęca się dziecku...
Od tamtego czasu mam w głowie blokadę i nie potrafię sobie z nią poradzić.
A myślałaś np. o spirali? Wtedy odpada strasz przez zapomnieniem pigułki, przed ziołami, wymiotami itd. Są inne za i przeciw, a przynajmniej codziennie nie musisz o niej pamiętać.
Poza tym nie dziwię się, sama jestem nieco starsza, dzieci mieć nie chcę, a w obecnych warunkach to już w ogóle. Mi pomogła zmiana na spiralę, wyluzowanie (wiem łatwo powiedzieć ) i skupieniu się na przyjemności. Za każdym razem stres opadał i w końcu wyluzowałam.
Może jakaś metoda małych kroczków? Ew. rozważenie sterylizacji aczkolwiek to nie w Polsce
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 18:32   #65
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 05:43
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 18:41   #66
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Tabletki i prezerwatywa, chyba bardziej nie da się zabezpieczyć przed ciążą, no chyba że szklanka wody zamiast...
Poczytaj sobie, ile procent szans na zajście w ciążę, ma, statystycznie, zdrowa para starająca sie o dziecko. Ok 30%...a Wy tu jeszcze dodatkowo się podwójnie zabzpieczacie




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 19:02   #67
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Masz nerwicę i powinnaś to leczyć. Założę się, że w obecnej sytuacji miałabyś schizy nawet z podwiązanymi jajowodami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-27, 19:12   #68
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Trochę autorkę rozumiem. Ja od zawsze panicznie bałam się zajść w ciążę. Dlatego dość późno zaczęłam współżycie, od razu z zabezpieczeniem pod postacią tabletek. Po kilku latach przeszłam na spiralę, taką bez hormonów. mam już drugą (każda na 5 lat), dopiero przy spirali przeszły mi lęki, wyluzowałam, nie nakręcałam się interrakcjami z lekami itp. Polecam przemyśleć założenie spirali, szczególnie, jeśli nie planujesz dzieci. Są jeszcze takie z hormonami, one podobno jeszcze lepiej działają.... Ja od prawie 10 lat mam zwykłe miedzane i nigdy nawet nie podejrzewałam wpadki.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 19:24   #69
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Ja tez polecam spirale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 19:52   #70
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

1. Poszukać dobrego ginekologa, który ma dobre opinie na forach organizacji kobiecych.
2. Iść, porozmawiać, poradzić się w sprawie spirali.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 20:46   #71
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

ja polecam implant
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-27, 21:24   #72
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88239143]Masz nerwicę i powinnaś to leczyć. Założę się, że w obecnej sytuacji miałabyś schizy nawet z podwiązanymi jajowodami.[/QUOTE]


Wiesz co, niekoniecznie.


Ja miałam schizę i przeszło mi jak zostałam samodzielna i mogłam sobie w każdej chwili pozwolić na aborcję za granicą.


Wcale się nie dziwię, że dziewczyny w tym kraju schizują na temat antykoncepcji i niechcianej ciąży.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 23:48   #73
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 067
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Polecam Nuva Ring. Nie trzeba pamiętać o tabletkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 04:55   #74
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wiesz co, niekoniecznie.


Ja miałam schizę i przeszło mi jak zostałam samodzielna i mogłam sobie w każdej chwili pozwolić na aborcję za granicą.


Wcale się nie dziwię, że dziewczyny w tym kraju schizują na temat antykoncepcji i niechcianej ciąży.
Też schizowałam i też mi przeszło. Zabezpieczamy się i farmakologicznie (ja) i "mechanicznie" (mąż). Poza tym wiem, że jakby co to tyko ja podejmę decyzję, mogę legalnie dokonać aborcji a mąż będzie mnie wspierac bez względu na to, co postanowię. Dopiero teraz wiem czym jest pełen komfort psychiczny wolnego wyboru.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 09:52   #75
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
1. Poszukać dobrego ginekologa, który ma dobre opinie na forach organizacji kobiecych.
2. Iść, porozmawiać, poradzić się w sprawie spirali.

Dokładnie .Moze fachowiec cię trochę uspokoi i jednocześnie zweryfikujesz czy te ziółka rzeczywiście wpływają na skuteczność tabletek .Najgorzej to czytać różne fora i się nakręcać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 10:31   #76
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Paniczny lęk przed zajściem w ciążę.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wiesz co, niekoniecznie.


Ja miałam schizę i przeszło mi jak zostałam samodzielna i mogłam sobie w każdej chwili pozwolić na aborcję za granicą.


Wcale się nie dziwię, że dziewczyny w tym kraju schizują na temat antykoncepcji i niechcianej ciąży.
O to to dokładnie. Plus jak się dokształciłam jak dokładne działają tabletki, poziomy hormonów, od tego momentu nie mam paniki, bo może będzie niepokalane poczęcie.

Jeśli nigdy nie chcesz mieć dzieci, to może warto uzbierać na podwiązanie jajników za granicą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 10:40   #77
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Chyba jestem w niechcianej ciąży...

Cytat:
Napisane przez Obca123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. W czerwcu pisałam na forum gdyż bałam się niechcianej ciąży po stosunku w trakcie którego pękła nam prezerwatywa. Nigdy nie chciałam mieć dzieci i dosłownie odchodziłam od zmysłów, jednak wszystko się wyjaśniło, w ciąży nie byłam. W tamtym wątku uzyskałam od Was wiele cennych rad i wsparcia. Teraz też proszę o poradę.

Z tamtym facetem już nie jestem. Od ok. 3 miesięcy mam chłopaka, od dwóch uprawiamy seks, a raczej próbujemy, bo ja mam jakąś blokadę. Nigdy nie chciałam mieć dzieci i zawsze miałam drobne schizy na temat ciąży, jednak po tamtej sytuacji coś poprzestawiało mi się w głowie. Panicznie boję się, że zajdę w ciążę, że nawet jeśli nie było wytrysku wewnątrz to boję się że facet przeniesie preejakulat. Byłam u ginekologa, zapisał tabletki antykoncepcyjne, jednak nic mi to nie pomaga, a dodatkowo stosujemy prezerwatywę.
Boję się, że tabletka się nie wchłonęła, że trochę luźniejszy stolec mógł spowodować zbyt szybkie wydalenie jej z organizmu...
W ulotce nie było mowy o żadnych ziołach poza dziurawcem, a przeglądając internet wyczytałam, że niemal wszystkie zioła mają jakiś wpływ na działanie pigułek, a ja popijam sobie mieszankę herbat ziołowych. Teraz siedzę i panikuję...
Większość mówi mi, że jeśli będę gotowa to przestanę się bać ciąży.
Ale ja mam 26 lat, nie chcę mieć wcale dzieci i nie chcę czekać na to 'aż będę gotowa na ciążę', albo że 'zobaczę, że partner jest odpowiedzialny'. Nie chcę mieć dzieci i co mi pomoże to, że 'partner będzie odpowiedzialny' jeśli to kobieta w większości poświęca się dziecku...
Od tamtego czasu mam w głowie blokadę i nie potrafię sobie z nią poradzić.
Spirala z hormonami Jaydess lub Kyleena.
Polecam.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-28 11:40:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.