Trudna kwestia zawodowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-26, 16:29   #31
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Czyli płacisz ludziom grube pieniądze, a oni ledwo pracują robiąc jakąś łachę, plus gryzą Cię po kostkach w sferze prywatnej. Nie wiem nad czym Ty się zastanawiasz, ja już bym drukowała wypowiedzenia. Mało im szans dawałaś? Okazali się szujami jako znajomi i leserami jako pracownicy. Nic im nie jesteś winna, wręcz przeciwnie. Dostali już od Ciebie z nawiązką dobrego, chyba wystarczy.

Dobrze ktoś napisał, niech idą robić kwaśne miny, gdzieś indziej, powodzenia. Zdziwieni, że w pracy trzeba pracować. Oni chyba się z choinki urwali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 20:54   #32
Tanma
Raczkowanie
 
Avatar Tanma
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 111
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Cytat:
Napisane przez Laurencja11 Pokaż wiadomość

Mam poważne wątpliwości co do Twojego doświadczenia zawodowego i profesjonalizmu, bo nie wiem czego się spodziewałaś zatrudniając sobie kumpli, w dodatku niedoświadczonych, którym nie potrafisz wygarnąć czegoś otwarcie. Zatrudniłaś ich, żeby w robocie było miło i miło? Spotkanka i miła atmosfera ? Dla mnie jakaś pomyłka.
Swoje motywacje i jak doszło do sytuacji opisałam w pierwszym poście.

Temat spotkań i poznawania mojej rodziny jest związany ściśle z pracą - inne osoby z rodziny, które mają swoje biznesy, na tym etapie starają się wspierać nasz biznes i np. organizują u nas integracje/imprezy firmowe itp. Nie miałam na myśli zapraszania ich na obiady do domu rodzinnego, bo to rzeczywiście nie jest potrzebne.
Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Podjęłam wspólnie z partnerem decyzję o ostatniej rozmowie. Wyjaśnię im, gdzie leżą granice i że nasza relacja zawodowa to co innego niż prywatna. Jasno określę moje oczekiwania i zobaczę, jak to będzie działało. Nie wiem jeszcze ile dam sobie czasu, myślę, że dwa tygodnie będą optymalne.
Być może przez to, że całe życie miksuję role prywatne z zawodowymi wydawało mi się, że tu też będzie łatwo i oni równie gładko wejdą w nowe role. Widocznie się pomyliłam.
Tanma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 12:07   #33
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Też bym odbyła ostatnią rozmowę i powiedziała, że wasza relacja nie może tak wyglądać - jeśli nic się nie zmieni to ich zwalniasz i tyle. Niech się do tego przygotują - mam nadzieję, że nie mają możliwości zaszkodzić firmie podczas tego procesu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 18:37   #34
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Cytat:
Napisane przez Tanma Pokaż wiadomość
Swoje motywacje i jak doszło do sytuacji opisałam w pierwszym poście.

Temat spotkań i poznawania mojej rodziny jest związany ściśle z pracą - inne osoby z rodziny, które mają swoje biznesy, na tym etapie starają się wspierać nasz biznes i np. organizują u nas integracje/imprezy firmowe itp. Nie miałam na myśli zapraszania ich na obiady do domu rodzinnego, bo to rzeczywiście nie jest potrzebne.
Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Podjęłam wspólnie z partnerem decyzję o ostatniej rozmowie. Wyjaśnię im, gdzie leżą granice i że nasza relacja zawodowa to co innego niż prywatna. Jasno określę moje oczekiwania i zobaczę, jak to będzie działało. Nie wiem jeszcze ile dam sobie czasu, myślę, że dwa tygodnie będą optymalne.
Być może przez to, że całe życie miksuję role prywatne z zawodowymi wydawało mi się, że tu też będzie łatwo i oni równie gładko wejdą w nowe role. Widocznie się pomyliłam.
Wspomniałaś, że pomysł na ten biznes trochę wyszedł od tej pary - może to właśnie jest jedną z przyczyn takiego ich podejścia. Wg mnie niesłusznego, bo od pomysłu do realizacji na ogół długa droga, ale może jednak oni interpretują, że to powinno być ich, i dlatego brakuje i motywacji.

Ale nawet jeśli tak jest, to wtedy i tak trzeba się rozliczyć i pożegnać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 10:58   #35
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Na Twoim miejscu po prostu bym ich zwolniła i poszukała na ich miejsce pracowników z kwalifikacjami i doświadczeniem.
Twoi znajomi pewnie myśleli, że będziesz im płacić za sam fakt bycia w tej firmie i nic nie robienie.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 11:26   #36
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 749
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Problem zaistniał w momencie, kiedy wyobraziłaś sobie, ze bycie pracodawcą, to jest tworzenie wielkiej szczęśliwej rodziny, tęcza i jednorożce.


Nie.
Szef to szef.
Praca to towar.
Zatrudniający kupuje prace od pracownika, pracownik sprzedaje swoją prace od zatrudniającego.
Reguluje to kodeks pracy oraz drugorzędnie zgodna z jego wytycznymi umowa o pracę podpisana przez obie strony.

Trochę dziwne, ze będąc z rodziny przedsiębiorców, nie ogarniasz tego, tylko zbierasz za podstawową niewiedzę o relacjach na lini: pracodawcy-pracownicy.


Z tego już nic nie będzie.
Zwolnij ich z natychmiastowym zwolnieniem ze stosunku pracy, bo autorytetu u nich nie masz żadnego i jeszcze ci więcej napsują niż będzie cię kosztować opłacenie ich niepracowania do końca okresu wypowiedzenia.

Zatrudnij nowych pracownikow i stwórz normalne relacje oparte na czystym biznesie i hierarchii firmy, a nie rojeniach o wielkim, szczęśliwym zespole gdzie Ty darczyńca robisz dobrze wybrańcom swoim.
Zgadzam się w 100%. A Ty masz nauczkę do końca życia - nie miesza się życia zawodowego z prywatnym, nie w taki sposób.
Ja też pracuję w rodzinnej firmie i nie mam problemu żeby oddzielić szefa od taty, chociaż to jedna osoba.. ale zwróć uwagę na to, że i ty i ja byłyśmy tego uczone od dawna. Zakładam, że nie padłaś do firmy na hurra na stanowisko "córka" tylko uczyłaś się, zdobywałaś doświadczenie. Do tego pracując u rodziców spora część dzieci ma takie wewnętrzne przekonanie, że trzeba coś zrobić dobrze, żeby oni byli dumni
Pamiętaj, że Twoi rodzice od dziecka obserwowali Cię i zapewne oceniali, czy się w ogóle nadajesz i na jakie stanowisko. Widzieli Cię w wielu sytuacjach.
Ty natomiast wkręciłaś znajomych, których widziałaś tylko w luźnych, towarzyskich sytuacjach. Nie zweryfikowałaś ich podejścia do obowiązków, ich kompetencji (normlane, bo nie miałaś jak). Dla mnie decyzja pochopna.
Ja bym sobie darowała kolejne rozmowy, bo z tej mąki chleba nie będzie. Oni nie lubią z Tobą pracować i nie mają ochoty nic dawać od siebie.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-08, 11:18   #37
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-08, 11:59   #38
Tanma
Raczkowanie
 
Avatar Tanma
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 111
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, jak przewidywała większość. Zakończyliśmy ze sobą współpracę. Względnie w dobrej atmosferze, udało nam się pójść razem na kawę i rozstać w zgodzie. Nie mamy kontaktu prywatnego, od razu wyprowadzili się do innego miasta. Myślę, że i ja i oni odetchnęli z ulgą
Tanma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 20:49   #39
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Cytat:
Napisane przez Tanma Pokaż wiadomość
Tak, jak przewidywała większość. Zakończyliśmy ze sobą współpracę. Względnie w dobrej atmosferze, udało nam się pójść razem na kawę i rozstać w zgodzie. Nie mamy kontaktu prywatnego, od razu wyprowadzili się do innego miasta. Myślę, że i ja i oni odetchnęli z ulgą

Czyli firma śmiga?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-11, 10:29   #40
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 443
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Czyli firma śmiga?
Przecież nie ma ludzi niezastąpionych.
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-11, 12:58   #41
Tanma
Raczkowanie
 
Avatar Tanma
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 111
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Czyli firma śmiga?
Zdecydowanie Zatrudniliśmy nowe osoby, bo mamy coraz więcej pracy. Na ten moment zespół jest zgodny, bez tarć, współpraca układa nam się dobrze.
Tanma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-11, 14:06   #42
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Trudna kwestia zawodowa

[1=13e04aff77a26badce51154 5edbe1fb21313cff4_62d888f 2f2271;88943250]Przecież nie ma ludzi niezastąpionych. [/QUOTE]


Ale pomysł mógł się nie przyjąć

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Tanma Pokaż wiadomość
Zdecydowanie Zatrudniliśmy nowe osoby, bo mamy coraz więcej pracy. Na ten moment zespół jest zgodny, bez tarć, współpraca układa nam się dobrze.

To cudownie
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-11 14:06:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.