Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-11, 19:03   #61
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Teraz mi się przypomniało, że moje LO od dawna było nastawione na ścisłowców. A ma już ponad 100 lat Jakoś od 2003r. dopiero została utworzona pierwsza klasa humanistyczna... I to przez nauczycieli polskiego i historii, bo dyrektor tego nie chciał. I widać to było, bo humany traktowane są po macoszemu - np. do mat-fizów i bio-chemów często przyjeżdżali wykładowcy akademiccy i organizowano im wykłady, często były to ciekawe eksperymenty z fizyki, chemii... A humany w tym czasie siedziały na lekcjach, nie wspominając że do nas żadni wykładowcy nie przyjeżdżali
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-06-11 o 19:04
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 19:13   #62
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 19:16   #63
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
o właśnie, coś takiego u humanów jest nie do pomyślenia
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 19:29   #64
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

A mojej klasie nigdy się nie chciało nic robić, nauczyciele uważali, że jesteśmy beznadziejni, no ale w większości przypadków tak było. A jak się okazało, że 1 osoba w szkole nie zdała matury to nawet nikt nie pytał, z której klasy, bo każdy wiedział, że z IIIg
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 21:22   #65
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

A wiecie że słyszałam, że w jakimś kraju po ukończeniu jakiegoś etapu szkolnictwa (ok 12 r.ż.?) uczniowie piszą test, który sprawdza ich predyspozycje: ścisłowiec czy humanista? Ktoś mi o tym mówił, ale nie moge sobie przypomnieć o czym to było, macie może jakieś info na ten temat? Całkiem rozsądnie, rodzice mają wskazówkę gdzie posłać dziecko, a nie tak na podstawie "to co lubisz kochanie"...

viva, ty po jedynce czy co ?
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 21:46   #66
renarde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 97
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

ejej, u nas jak coś było organizowane, prowadzone i ozdabiane (zwłaszcza) to przez klasę plastyczną ;p inna sprawa że organizacja ani rąk ani nóg nie miała, ale było ciekawie taka specyfika tego profilu, że tam same gwiazdy lądowały z tym, że moje LO było bardziej właśnie na humanistyczne klasy nastawione i stanowiły one większość (dodatkowo głośniejszą), ja w ogóle nie kojarzę ludzi z matematycznej czy biologicznej klasy...
renarde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 21:49   #67
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 22:04   #68
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
viva, ty po jedynce czy co ?
eee?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 22:13   #69
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
eee?

Pierwsza szkoła nastawiona na ścisłowców w łódzkim, o której pomyślałam że swojego humana traktuje wybitnie po macoszemu .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 22:20   #70
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Nooo, co prawda to moje LO było I, ale ty pewnie mówisz o jakimś z Łodzi, a ja do stolicy województwa mam 100km
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 22:28   #71
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

A to wiele wyjaśnia .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 10:08   #72
Tinuu27
Raczkowanie
 
Avatar Tinuu27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 433
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

u mnie bio-chemy zawsze były klasami najj ;D nie dziwię się, bo na klasę 28 osobową, tylko 8 czy 6 nie miało paska i stypendium.. moja klasa human była druga pod względem nauki, czy trzecia, dlatego trochę mieliśmy poważania u dyrekcji, to na jakieś darmowe przedstawienia u nas w DK zawsze nas puszczali.. ale cóż, jak to nic nie dało..
__________________
`Bo to zła kobieta była.`

dieta, dieta..
a może odwiedzisz mnie tu? -> @

wymiana
Tinuu27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 10:16   #73
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

moja klasa była najgorsza i 3 osoby matury nie zdały z czego 6 w całej szkole nie zdało (2 w drugim humie i jedna w językowej) najlepszy był matfiz (nawet polski R najlepiej zdali) a bch to w ogóle kujoniki - ciągle z książkami latali

Ale muszę przyznać że byliśmy najbardziej rozrywkową klasą - praktycznie każdy nas znał, nauczyciele nie musieli nas uczyć żeby wołać po imieniu itp.

wkurzało mnie też że my wszystko organizowaliśmy a wiązało się to z awanturami przez kilka tygodni - zdecydowanie lepiej jakby matfiz to rzeczowo zrobił....
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 10:50   #74
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

A u mnie w szkole mój human był trzecią klasą w szkole, a drugą wśród maturalnych (po bio-chemie) jeśli chodzi o naukę Połowa osób już w pierwszym roku miała konkretny cel do którego dążyła (filologia polska, prawo, administracja, filologia angielska, pedagogika itd.) Myślę, że nie ma co generalizować i oceniać ludzi po profilu ich klasy w liceum, bo nie tylko na humany ludzie przychodzą z przypadku, wszystko jest indywidualną kwestią.
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 10:52   #75
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
bo nie tylko na humany ludzie przychodzą z przypadku, wszystko jest indywidualną kwestią.
nie tylko, ale najczęściej.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:57   #76
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
nie tylko, ale najczęściej.
To już chyba zależy od szkoły, bo w mojej najwięcej "przypadków" było na gorszym bio-chemie, po prostu "wrzucali" tam wszystkich, którzy nie dostali się do innych klas. Potem przy możliwości zmiany profilu nikt tego nie zrobił i większość osób zdawała na maturze przedmioty inne od biologii i chemii
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:48   #77
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

no to w mojej okolicy (nie tylko w mojej szkole) najłatwiej można się było dostać na humana i to tam trafiali Ci niezdecydowani. a rozmawiając ze znajomymi ze studiów, jeszcze bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu i mam spojrzenie na inne województwa nawet. zresztą wystarczy poczytać ten watek żeby wiedzieć jak jest najczęściej
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-06-12 o 12:50
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:30   #78
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
zresztą wystarczy poczytać ten watek żeby wiedzieć jak jest najczęściej
Nic dziwnego, bo to jest właśnie wątek o tych, którzy żałują wyboru humana, a nie np mat-fizu Ja właściwie nie żałuję swojego wyboru, chociaż czasem miałam po dziurki w nosie analizy poezji, czy czytania stosów niejednokrotnie bezsensownych lektur (to oczywiście moja osobista opinia ). Generalnie uważam, że odgórnie narzucone profile klas są bez sensu, lepiej byłoby wrócić do czteroletniego liceum i np ostatni rok poświęcić tylko na wybrane przedmioty maturalne i wtedy realizować je w rozszerzonym zakresie. Taki kurs biologii po 2 godziny dziennie (co daje 10 godzin w tygodniu) na pewno dobrze przygotowałby do matury i co ważne, byłoby to na bieżąco. Poza tym nie byłoby takiego problemu, jaki poruszony został w tym wątku.
Ale to niestety moje pobożne życzenia
__________________



happiness is easy!




Edytowane przez Styczniowa93
Czas edycji: 2011-06-12 o 13:38 Powód: literówka:P
Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:36   #79
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Podejrzewam, z doświadczenia zebranego na studiach, że w wątku "mat-fiz w LO - żałuję tego wyboru" nie byłoby tylu dyskusji co w tym
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 18:22   #80
CKatrin
Raczkowanie
 
Avatar CKatrin
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 31
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

ja zdecydowanie żałuję wyboru humana miałam tylko 3 godz matmy w III klase LO, a przecież matma jest obowiązkowa dla wszystkich! jak bym teraz miała wybierać, to wybrałabym mat-geo. na szczęście na finanse i rachunkowość na UG nie jest wymagana matma rozszerzona, której po humanie na 99% bym nie zdała
CKatrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:49   #81
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

U mnie najlepsze były humany bo program jaki mieli był wręcz śmieszny w porównaniu do pozostałych klas...
rozszerzony polski, historia i dodatkowe godziny języka obcego...
Ja miałam rozszerzony angielski, historię rozszerzoną w języku obcym, rozszerzony polski i jeszcze jeden język obcy nie rozszerzony ale dodatkowe godziny, kilka przedmiotów po angielsku...
mat fiz miał matematykę fizykę i informatykę rozszerzoną plus dodatkowe godziny języka obcego...
Biologiczno chemiczna klasa podobnie, chemia biologia rozszerzona i generalnie fizyka bo dużo ludzi ją zdawało by dostać się na studia medyczne. Także moim zdaniem nie ma porównania i najgorzej miał chyba biol-chem bo oprócz nauczenia się na trzy przedmioty obowiązkowe, miał też trzy przedmioty rozszerzone które na maturze obowiązkowe nie są
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 07:51   #82
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Nic dziwnego, bo to jest właśnie wątek o tych, którzy żałują wyboru humana, a nie np mat-fizu Ja właściwie nie żałuję swojego wyboru, chociaż czasem miałam po dziurki w nosie analizy poezji, czy czytania stosów niejednokrotnie bezsensownych lektur (to oczywiście moja osobista opinia ). Generalnie uważam, że odgórnie narzucone profile klas są bez sensu, lepiej byłoby wrócić do czteroletniego liceum i np ostatni rok poświęcić tylko na wybrane przedmioty maturalne i wtedy realizować je w rozszerzonym zakresie. Taki kurs biologii po 2 godziny dziennie (co daje 10 godzin w tygodniu) na pewno dobrze przygotowałby do matury i co ważne, byłoby to na bieżąco. Poza tym nie byłoby takiego problemu, jaki poruszony został w tym wątku.
Ale to niestety moje pobożne życzenia

Zgadzam się. Słyszałam też o wprowadzaniu klas profilowanych już w gimnazjach.
Współczuję w takim razie tym dzieciakom, które od 13-go roku życia będą zakuwać np. biologię i chemię, a w połowie liceum zapragną pójść na jakies prawo albo psychologię i będą mieć z nauką w plecy...
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 12:36   #83
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Największym błędem mojego życia był wybór klasy polonistyczno-dziennikarskiej. Fakt, kocham historię, ale jako hobby. Poszłam do najlepszego liceum w okolicy. Do klasy, która była najgorsza- ostatnia na 33 punktowej liście- przez 3 lata). Dyrektor ubóstwiał po prostu olimpijczyków i uczniów klas medycznych.

Już po teście gimnazjalnym powinnam pójść po "rozum do głowy", gdy z części humanistycznej miałam tylko 36pkt, a z matematycznej- 45pkt.
Teraz to samo matma (bez jakiegokolwiek przygotowania) na ponad 74%, a polski... boję się czy zdam.

Teraz nie popełnię tego samego błędu. Jak się nie uda w tym roku dostać na coś bardziej ścisłego lub technicznego będę próbować w przyszłym. Zamarzyło się dziewczynce w gimnazjum dziennikarstwo.

Jednak widzę, że nie jestem jedyna. Te trzy lata sprawiły, że wręcz nabrałam pogardy do humanistów. Napatrzyłam się jak najsłabsi uczniowie uciekają z matematyki, bo nie rozumieją- bo tak naprawdę nie chcą! Jakby to nauczycielka miała napisać za nich maturę. 5 maja był płacz... Zachowanie nie do pomyślenia.
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka

Edytowane przez Alexandra92x
Czas edycji: 2011-06-13 o 12:41
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 12:53   #84
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Generalnie uważam, że odgórnie narzucone profile klas są bez sensu, lepiej byłoby wrócić do czteroletniego liceum i np ostatni rok poświęcić tylko na wybrane przedmioty maturalne i wtedy realizować je w rozszerzonym zakresie.
w moim przypadku by się to nie sprawdziło, nie dałoby się
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 14:52   #85
Tinuu27
Raczkowanie
 
Avatar Tinuu27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 433
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez Alexandra92x Pokaż wiadomość
Największym błędem mojego życia był wybór klasy polonistyczno-dziennikarskiej. Fakt, kocham historię, ale jako hobby. Poszłam do najlepszego liceum w okolicy. Do klasy, która była najgorsza- ostatnia na 33 punktowej liście- przez 3 lata). Dyrektor ubóstwiał po prostu olimpijczyków i uczniów klas medycznych.

Już po teście gimnazjalnym powinnam pójść po "rozum do głowy", gdy z części humanistycznej miałam tylko 36pkt, a z matematycznej- 45pkt.
Teraz to samo matma (bez jakiegokolwiek przygotowania) na ponad 74%, a polski... boję się czy zdam.

Teraz nie popełnię tego samego błędu. Jak się nie uda w tym roku dostać na coś bardziej ścisłego lub technicznego będę próbować w przyszłym. Zamarzyło się dziewczynce w gimnazjum dziennikarstwo.

Jednak widzę, że nie jestem jedyna. Te trzy lata sprawiły, że wręcz nabrałam pogardy do humanistów. Napatrzyłam się jak najsłabsi uczniowie uciekają z matematyki, bo nie rozumieją- bo tak naprawdę nie chcą! Jakby to nauczycielka miała napisać za nich maturę. 5 maja był płacz... Zachowanie nie do pomyślenia.
no ja miałam 48 z polskiego, a z matmy 40 ileś. i kurde, trrochę też tym się pokierowałam.. ;// matematyka to wspaniały przedmiot i naprawdę po maturze z matematyki zrobiło mi się smutno, gdy inni cieszyli się, że to koniec z nią. chcę dalej się jej uczyć.

i zdecydowałam. składam na FiR na UŁ, może na UMCS, ale nie wiem jak tam z progami )
__________________
`Bo to zła kobieta była.`

dieta, dieta..
a może odwiedzisz mnie tu? -> @

wymiana
Tinuu27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 15:23   #86
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Słyszałam też o wprowadzaniu klas profilowanych już w gimnazjach.
Współczuję w takim razie tym dzieciakom, które od 13-go roku życia będą zakuwać np. biologię i chemię, a w połowie liceum zapragną pójść na jakies prawo albo psychologię i będą mieć z nauką w plecy...
W rzeczywistości to są dwie dodatkowe godziny tygodniowo, cały program zostaje. W moim gim mieliśmy +1 ang/inny język i +1 mat, dla wszystkich, z tego co się orientuje - nic się nie zmieniło.
Wszyscy gimnazjaliści muszą przerobić taki sam materiał, w większości przypadków te godziny idą na wyrównanie różynic programowych albo pożalsięboże wychowanie do życia w rodzinie.


Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Nic dziwnego, bo to jest właśnie wątek o tych, którzy żałują wyboru humana, a nie np mat-fizu Ja właściwie nie żałuję swojego wyboru, chociaż czasem miałam po dziurki w nosie analizy poezji, czy czytania stosów niejednokrotnie bezsensownych lektur (to oczywiście moja osobista opinia ). Generalnie uważam, że odgórnie narzucone profile klas są bez sensu, lepiej byłoby wrócić do czteroletniego liceum i np ostatni rok poświęcić tylko na wybrane przedmioty maturalne i wtedy realizować je w rozszerzonym zakresie. Taki kurs biologii po 2 godziny dziennie (co daje 10 godzin w tygodniu) na pewno dobrze przygotowałby do matury i co ważne, byłoby to na bieżąco. Poza tym nie byłoby takiego problemu, jaki poruszony został w tym wątku.
Ale to niestety moje pobożne życzenia
4 - tak, drugi pomysł - nie. Moim zdaniem właśnie to byłaby największa strata czasu, trzy lata uczenia się takiego miszmaszu - i wszystko na podstawie, po czym sprint od września do kwietnia z bio/chem/fiz/mat/inf na rozszerzeniu, nie dziękuję . A do takiego systemu dążymy, coś ostatnio nauczycielka nam mówiła że to będzie wchodzić...
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 16:41   #87
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość

4 - tak, drugi pomysł - nie. Moim zdaniem właśnie to byłaby największa strata czasu, trzy lata uczenia się takiego miszmaszu - i wszystko na podstawie, po czym sprint od września do kwietnia z bio/chem/fiz/mat/inf na rozszerzeniu, nie dziękuję . A do takiego systemu dążymy, coś ostatnio nauczycielka nam mówiła że to będzie wchodzić...
Nie wiem czy nauka "miszmaszu" to strata czasu, bo jednak liceum ogólnokształcące, to liceum ogólnokształcące i przez te 3 lata uczeń miałby czas zorientować się co go naprawdę "kręci" A jeśli ktoś już mniej więcej byłby ukierunkowany i wiedział, że będzie zdawał np. historię to przez 3 lata mógłby się do niej naprawdę porządnie przyłożyć na poziomie podstawowym, a w 4 roku miałby szybką i b. intensywną powtórkę z podstawy + dodatkowo rozszerzone zagadnienia Mnie by to baardzo odpowiadało, bo i tak w klasie maturalnej musiałam powtarzać poprzednie 2 lata historii (pamięć ludzka nie jest niezawodna) i równolegle opanowywałam materiał z 3 klasy Tak czy siak miałam niezły "sprint"
No ale każdy może patrzeć na to inaczej
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 17:31   #88
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy nauka "miszmaszu" to strata czasu, bo jednak liceum ogólnokształcące, to liceum ogólnokształcące i przez te 3 lata uczeń miałby czas zorientować się co go naprawdę "kręci" A jeśli ktoś już mniej więcej byłby ukierunkowany i wiedział, że będzie zdawał np. historię to przez 3 lata mógłby się do niej naprawdę porządnie przyłożyć na poziomie podstawowym, a w 4 roku miałby szybką i b. intensywną powtórkę z podstawy + dodatkowo rozszerzone zagadnienia Mnie by to baardzo odpowiadało, bo i tak w klasie maturalnej musiałam powtarzać poprzednie 2 lata historii (pamięć ludzka nie jest niezawodna) i równolegle opanowywałam materiał z 3 klasy Tak czy siak miałam niezły "sprint"
No ale każdy może patrzeć na to inaczej
Nie mam za złe formie LO, że uczy dużego zakresu .

Uważam po prostu że to bez sensu przez trzy lata przyswajać ze wszystkiego wiedzę podstawową, żeby potem ew coś sobie rozszerzyć, bo to jest nieporozumienie, program podstawowy to elementy wybrane, ułożone w jakiejś logicznej kolejności. Później przy dorzucaniu elementów rozszerzonych tak na prawdę trzeba by było wałkować wszystko od początku. (Patrz -> podstawówka, zaczynamy starożytnością -> gimnazjum, zaczynamy starożytnością, dorzucamy kilka faktów, LO - > to samo i w sumie rzadko kto dochodzi do czasów najnowszych )

Znam LO w którym wszyscy mają te same przedmioty + muszą wybrać min 2 fakultety (dowolne, obowiązkowe, liczone jako normalne lekcje) na poziomie rozszerzonym, realizują je przez 3 lata. Bardzo fajne rozwiązanie + można się pointegrować .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 18:21   #89
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

Cytat:
Napisane przez Tinuu27 Pokaż wiadomość
no ja miałam 48 z polskiego, a z matmy 40 ileś. i kurde, trrochę też tym się pokierowałam.. ;// matematyka to wspaniały przedmiot i naprawdę po maturze z matematyki zrobiło mi się smutno, gdy inni cieszyli się, że to koniec z nią. chcę dalej się jej uczyć.

i zdecydowałam. składam na FiR na UŁ, może na UMCS, ale nie wiem jak tam z progami )
Z tego co wiem to na UMCS nie jest tak trudno się dostać ja składam na AON na logistykę i na Politechnikę Rzeszowską na FiR i też pewnie logistykę.
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 18:41   #90
Tinuu27
Raczkowanie
 
Avatar Tinuu27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 433
Dot.: Profil humanistyczny w LO - żałuję tego wyboru...

najbardziej zależy mi na Warszawie, bo mam najbliżej i mój tata tam pracuje. składam na stosunki na UW i UKSW i myślę nad AON ale na UŁ I UMCS właśnie FiR
__________________
`Bo to zła kobieta była.`

dieta, dieta..
a może odwiedzisz mnie tu? -> @

wymiana
Tinuu27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-25 15:23:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.