ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-08-09, 13:53   #61
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a to czyli moge posmarowac nim wieksza partie skory a nie tylko takie malutkie pojedyncze plamki?
sorrki ze sie tak dopytuje i dopytuje ale wole wczesniej wiedziec
pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-10, 17:41   #62
niusioleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 26
GG do niusioleczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

mozesz cała twarz. Tak na logike to chyba lepiej skoro ma on wlasciwosci rozjaśniajace to uzywany punktowo moze zrobic jeszcze jakies plamy.Takze chyba lepiej na cała.
niusioleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-10, 17:43   #63
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

no niby tak
kupie i wyprobuje

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-10, 19:42   #64
eVCJiA
Przyczajenie
 
Avatar eVCJiA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10
Smile Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja sama używałam ACNE-Derm i jest skuteczny, tylko ze jak dla mnie ma jedną małą wade: rozjaśnia skóre... Ale na przebarwienia jest doskonały, wiem, bo moja mama stosowała na plamy po słońcu i w ciągu tygodnia zauważyła już wyraźny efekt.
Pozdro
eVCJiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-10, 20:29   #65
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

npo wiec dziewczyny zaczelam tego uzywac.tydzien smarowania rano i wieczorem a nawet w ciagu dnia czasem.jak dobrze ze slonca akurat nie bylo ale i tak faktor 30 przed kazdym wyjsciem na dwor. No i efekt jest!!!!!!!! Wczesniej balam sie spojrzec w lustro czasem >blyszczaca cera,rozszerzone pory, "dziurki" a teraz??? Wszystko sie jakby wygladzilo o polowe,skora jest matowa,jednolity kolorek,pory sie zmniejszyly tak ze mam gladka miejscami a wczesniej tak nie bylo. Super)) Mnie piekl przez pierwsze 2 dni ale to chyba tylko dlatego ze mylam twarz zelem Erisu takim silnie czyszczacym Teraz przestalam go uzywac to prawie wcale nie szczypie. We wrzesniu planuje Effeclear zastosowac (nie pamietam jak sie pisze dokladnie) z la Roche posay
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 09:23   #66
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez skapula
Nie radzę stosowac rano pod podkład, bo pryszcze murowane. Oczywiście dobre filtry przeciwsłoneczne.
Acne-Derm rzeczywiście rozjaśnia cerę, ale jednocześnie doskonale ją oczyszcza.
Ponawiam pytanie: dlaczego acnederm rano pod podkład ma zaowocować "murowanymi pryszczami"?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 13:38   #67
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez katrina
Ponawiam pytanie: dlaczego acnederm rano pod podkład ma zaowocować "murowanymi pryszczami"?
Kartino zacytuję moja wczesniejszą wypowiedż na ten temat:

"Skinoren to to samo co Acne-derm, podaje link gdzie znajdziesz duzo ciekawych informacji na temat tego preparatu, ale trezba byc tam zarejestrowanym.

http://free4web.pl/3/2,70147,162902...2B399FB 778EA8

Wynika z tego, ze podczas kuracji kwasem azelainowym nie powinno się stosować żadnych kremów, mleczek, toników, bo kwas powoduje ich hydrolizę i w konsekwencji powstawanie pryszczy.
Sama jakies dwa lata temu używałam przez ponad pół roku acne-derm, zawsze na noc i zawsze na wczesniej posmarowaną twarz kremem intensywnie nawilzającym Iwostin. Na dzień natomiast stosowałam Iwostin z filtrami. Efekty było bardzo zadowalające, cerę miałam idealną, lecz troche bladą, bo jak wiadomo, jest to krem rozjasniający nie tylko przebarwienia.
Niedawno stan mojej cery pogorszył się i ponownie kupiłam acne-derm, początkowo stosowałam z jakimiś innymi kremami i rzeczywiście, zaczęły mi sie pojawiać jakiś dziwne, trudno gojące się wypryski. Teraz aplikuję kwas na czysta umytą buzię, nie nakładam go na wysuszone miejsca (okolie nosa), oczywiscie nie wyobrażam sobie, żeby nie nałożyć kremu pod oczy. I czekam na równie zadawajające efekty."

Jeśi chodzi o interakcje kwasu azelainowego ze składnikami kremów, podkładów i innych kosmetyków, to nie wiem, czy sa badania potwierdzające, że tak naprawdę jest. Ja osobiście zaobserwowałam coś takiego i wiem, że wiele osób pisało o podobnej reakcji (powsawaniu dziwnych wyprysków), wiem , że na prośbę Smoczycy wypowiadała się na ten temat Basia Kwiatkowska, która poradziła, by zachowywac sie tak jak w przypadku retinoidów, jeśli krem nawilżający na A-D to po około godzinie a A-D zawsze na czystą twarz.
Odradzam stosowanie na A-D podkładu, bo po pierwsze nie zapewnia on żanej ochrony przeciwsłonecznej, która jest niezbędna zawsze, ale podczas używania kwasu obowiązkowa. A po drugie, interakcje składników podkładu z kwasem azelainowym, jeśli rzeczywiście takie występuja to potencjalnie istnieje większe prawdopodobieństo, że wystąpią w przypadku podkładu, którego skład jest bardziej złożony niż dobrego kremu nawilżającego.

Możesz się z tym nie zgodzić, zreszta jeśli bardzo Ci zalezy na tym, zeby stosować A-D rano to spróbój, byc może Twoja cera nie zareaguje w ten sposób.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 13:45   #68
hhhggg
Raczkowanie
 
Avatar hhhggg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 84
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Mam pytanie czy mogla by ktoras z was napisac mi sklad ACNE DERMU, ja uzywam skinoren i chce porownac sklad jak bedzie taki sam to po co mam przeplacac:P I znacie moze jeszcze jakis polski odpowiednik differinu?
hhhggg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 14:27   #69
ataxia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 23
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez hhhggg
Mam pytanie czy mogla by ktoras z was napisac mi sklad ACNE DERMU, ja uzywam skinoren i chce porownac sklad jak bedzie taki sam to po co mam przeplacac:P I znacie moze jeszcze jakis polski odpowiednik differinu?

Proszę bardzo :
kwas azelainowy 20,0 g
substancje pomocnicze
glikol propylenowy,glicerol,kwas benzoesowy,Arlatone 983S,Cutina CBS,PCL w płynie, woda oczyszczona
ataxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 14:39   #70
hhhggg
Raczkowanie
 
Avatar hhhggg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 84
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ataxia dziekuje bardzo za opdpowidz stwierdzilam, ze to jest identycznie to samo tylko w skinorenie jest jeszcze ester 2-etyloheksanocetylostearyn owy. Wniosek taki, ze jak tylko skonczy mi sie skinoren kupie acne derm
hhhggg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 15:07   #71
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

I to jeszcze raz ja

mam jeszcze jedno pytanie: np. na noc stosuje Acne-derm. Czy w dzien moge normalnie nalozyc podklad (ale nie na AD)?

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 15:13   #72
ataxia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 23
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez hhhggg
Ataxia dziekuje bardzo za opdpowidz stwierdzilam, ze to jest identycznie to samo tylko w skinorenie jest jeszcze ester 2-etyloheksanocetylostearyn owy. Wniosek taki, ze jak tylko skonczy mi sie skinoren kupie acne derm

nie ma problemu ;-)
ja też już nie stosuję skinorenu tylko acne derm
ataxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 15:26   #73
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez srubka
I to jeszcze raz ja

mam jeszcze jedno pytanie: np. na noc stosuje Acne-derm. Czy w dzien moge normalnie nalozyc podklad (ale nie na AD)?

pozdr.
Ja nakładałam i nic się nie działo.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 19:01   #74
Dorota-Sokol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 13
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

NIE UWIERZYCIE... po trzech dniach stosowania(wieczorem wcieram ten krem na przebarwienia i delikatnie smaruje reszte twarzy ..) i dzis wlasnie zauwalaylam ,ze jedno z nich ,male przy oku odbarwia mi sie na bialo(!?) przygladalam sie temu kilka minut bo pomyslalam ze mam moze jakies przywidzenia (przeciez po tak krotkim czasie nie dziala chyba..) nie-nie mam przywidzen.srodek plamki jest juz bardzo jasny! to ci niespodzianka! jutro rano sprawdze jeszcze....
Dorota-Sokol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 19:04   #75
anaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 14
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam
Troszkę sie pogubiłam. Wróciłam właśnie od dermatologa, który nie jest w 100% zadowolony z rezultatów stosowania samego Isotrexinu no i dołączył Acne Derm. Więc na noc idzie Isotexin, a na dzień Acne Derm. I teraz kremik nawilżający idzie pod Acne Derm (tak zalecił lekarz) czy na Acne Derm? W obu przypadkach należy troche odczekać od aplikacji pierwszego tak? Podkład lub puder już jestem skłonna odpuścić ale obawiam się że bez nawilżania się nie obejdzie.

Z góry dzięki za odpowiedzi, a ja ide dalej sobie czytać o tym Acne Dermie.
Buziaki
anaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 19:25   #76
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a ile kosztuje ten specyfik można wiedzieć???
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 19:32   #77
anaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 14
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Acne Derm kosztuje około 15 zł
anaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-11, 21:22   #78
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja go kupowałam jakiś tydzień temu, zapłaciłam 16,20, ale wczoraj widziałam że nagle cena w tej samej aptece podskoczyła do 21 zł ciekawe skąd...
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 11:26   #79
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ludzie co się dzieje??? Poszłam do apteki i babka powiedziała że mi nie sprzeda bo jest na receptę!!! Wy też na recepte kupowałyście?? U mnie też 20 zł kosztuje.... Pomóżcie
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 11:28   #80
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

yyy ? jak to ? ja kupiłam wczoraj za 20,91 BEZ recepty
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 11:32   #81
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Nie mam pojęcia! Wredna baba powiedziała że mi nie sprzeda!!
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 11:33   #82
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Czy on usuwa przebarwienia po opalaniu i po pryszczach czy tylko stosuje się go na trądzik??
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 12:33   #83
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez anaa
Witam
Troszkę sie pogubiłam. Wróciłam właśnie od dermatologa, który nie jest w 100% zadowolony z rezultatów stosowania samego Isotrexinu no i dołączył Acne Derm. Więc na noc idzie Isotexin, a na dzień Acne Derm. I teraz kremik nawilżający idzie pod Acne Derm (tak zalecił lekarz) czy na Acne Derm? W obu przypadkach należy troche odczekać od aplikacji pierwszego tak? Podkład lub puder już jestem skłonna odpuścić ale obawiam się że bez nawilżania się nie obejdzie.

Z góry dzięki za odpowiedzi, a ja ide dalej sobie czytać o tym Acne Dermie.
Buziaki
hey. Nie wiem czy wiesz ale jesli masz problemy ze skora to wydaje mi sie ze uzywaniu pudru jest jedna z glownych przyczyn. Wiec proponowalabym zrezygnowac z tego na czas kuracji a zobaczysz jakie beda efekty!! ja zrezygnowlalam z fluidu ,zaczelam uzywac acne derm i fluid przestal byc mi potrzebny. I nie chce go wiecej uzywac. A wczesniej przez pare lat nie bylod nia. Od kiedy odstawilam fluid (a dodam ze stosowlalam raczej te ze srodkowej polki) cera znacznie sie poprawila.Takze polecam Ci takie rozwiazanie,to nic ze teraz mozesz sobie np.nie wyobrazac wyjscia BEz ale powinno sie polepszyc i to szybko,(tydzien gora) tak ze nie bedzie ci potrzebny. Bo ja tez mialam problemy z cera i tak wlasnie u mnie bylo.
Ktos pytal o cene.Cena acne derm: 17 zl
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 12:51   #84
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Czesc dziewczynki
wlasnie przyszlam z apteki i wiecie co..... Acne-derm kosztuje 21.36
co on nagle tak podrozal? a dodam ze kupilam w najtanszej aptece w miescie (jest zaraz kolo mojego bloku wiec nie musialam daleko chodzic)
pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 13:29   #85
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez srubka
Czesc dziewczynki
wlasnie przyszlam z apteki i wiecie co..... Acne-derm kosztuje 21.36
co on nagle tak podrozal? a dodam ze kupilam w najtanszej aptece w miescie (jest zaraz kolo mojego bloku wiec nie musialam daleko chodzic)
pozdr.
Też nabyłam krem kilka dni temu i bardzo się zdziwiłam, że kosztuje ponad 20 zł, zawsze kupowałam za około 16 zł, ale to było dawno temu, myślam, ze może to wina apteki, ale teraz juz wiem, ze krem podrożał, według mnie trochę wysoka ta podwyżka.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 14:08   #86
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

no wlasnie, troszke za duzo tak od razu sobie podniesli ta cene
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 15:48   #87
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a ja dzisiaj kupiłam za 20,94 tez w aptece na osiedlu. Rano poszłam do apteki przy poradni dermatologicznej i kobieta powiedziała że to jest tylko na receptę i ona mi nie sprzeda! Jakaś nienormalna bo poszłam do mojej apteki i mi sprzedała bardzo miła pani. Pewnie mają jakiś układ z tą poradnią i myśleli że jeszcze dam im zarobić na dermatologu a tu figa oooo!!!
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 15:56   #88
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Na szczęście ja się zaopatrzyłam w a-d w ostatnim momencie jak był jeszcze tańszy, tylko zastanawia mnie skąd nagle cena podskoczyła o ponad 5 zł tak z dnia na dzień dziwne... zna ktoś może powód?
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 16:11   #89
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

hehe pewno duze zainteresowanie lekiem skłoniło producenta do podniesienia ceny
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-12, 16:16   #90
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

pewnie tak aż się zdenerwowałam że tak cene podnieśli
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.