Liceum Toruń - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 07:59   #211
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: LO Toruń

Podpowiedzcie mi, proszę, na ile trzeba być mocnym językowo, żeby dostać się do klasy dwujęzycznej w X LO? Widzę, że progi punktowe do tej klasy były odrobinę niższe niż do innych klas w tej szkole. Czy osoba z 5 z angielskiego w gimnazjum, ale nie mająca pozaszkolnego przygotowania językowego poradzi tam sobie? Ja jestem dobry z angola, ale nie wyjeżdżałem za granicę i mam tylko wiedzę szkolną z angielskiego (no i z gier, piosenek ). Czy trudno się dostać do tej klasy, czy jest dużo osób na 1 miejsce? Czy może jakiś dodatkowy test z języka?

Drugie pytanie - o klasę sportową w VIII LO. Czy jest to klasa dla wybitnych sportowców, czy po prostu dla osób dobrych ze sportu zwyczajnie i lubiących sport ogólnie. Czy polecacie tę klasę?
adalya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 10:25   #212
Alicja_128
Przyczajenie
 
Avatar Alicja_128
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Liceum Toruń - WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny

Mieszkam w małej miejscowości niedaleko Torunia (40 min autobusem) i nie mam pojęcia jakie LO wybrać. Ucze się bardzo dobrze średnia więcej niż 5.0 na koniec roku będzie, z wyników egzaminów próbnych jestem zadowolona. Chciałabym wybrać się na bio-chem ale nie wiem do jakiej szkoły iść. Mam problem również z rodzicami którzy nie zdecydowali jeszcze czy będe mogła mieszkać w internacie, więc zależy mi na tym by blisko był PKS. Zastanawiałam się nad X i I. Możecie doradzić jaka atmosfera, nauczyciele i poziom nauczania jest w różnych liceach w Toruniu?
Alicja_128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 18:20   #213
Pola_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum Toruń

Mam taki sam dylemat . Uczę się bardzo dobrze, wygrywam konkursy i zależy mi na dobrym liceum, z tym ze do Torunia mam dalej (2 godziny pociągiem). Słyszałam, że dobre licea to IV i V, ale atmosfera jest tam mniej ciekawa. Sama nie wiem co zrobię, a Tobie życzę dobrego wyboru
Pola_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 16:50   #214
Alicja_128
Przyczajenie
 
Avatar Alicja_128
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Liceum Toruń

No ja też nie zabardzo wiem co mam zrobić. W I jest super klimat, w X jest nieźle. Ja się zastanawiałam nad V ale podobno bardzo spadła a do czwórki przyjmują samych laureatów. Mam znajomą w I i ona mówi, że jest świetnie, wiadomo wiele nauki trudno się dostać ale ona nie poszłaby nigdzie indziej Jakaś dziewczyna do mnie napisała i mówi, że jest w IV ale strasznie żałuje wyboru, ponieważ jest nudno.

Edytowane przez Alicja_128
Czas edycji: 2014-01-19 o 16:54
Alicja_128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 17:35   #215
niebieskozieloneoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15
Dot.: Liceum Toruń

Witam. Ja również mam identyczny problem. Uczę się dobrze, startuję w konkursie kuratoryjnym z historii i mam już kilka innych sukcesów na koncie. Moim typem numer jeden będzie IV, jeśli dostanę stypendium, potem X, w ostateczności Salezjanie w Aleksandrowie Kujawskim Z pewnością, niezależnie od wyboru będę mieszkała w internacie - akurat mam dobre połączenie z Toruniem.
niebieskozieloneoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 18:10   #216
Alicja_128
Przyczajenie
 
Avatar Alicja_128
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Liceum Toruń

Ja brałam udział w kuratoryjnym z biologi. Odpadłam na rejonach (6 punktów mi zabrakło). Mimo, że raczej nie chce iść do IV to nie wiem co o niej myśleć. Moją szkołą pierwszego wyboru będzie I, X albo V zobaczymy jakie będą wyniki egzaminu.
Alicja_128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 21:11   #217
nitka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 48
Dot.: Liceum Toruń

Hej Ja chodzę do IV, aktualnie 2 liceum. Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem
nitka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 16:57   #218
sweetdream3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum Toruń

ja obecnie chodzę do I LO i jestem zadowolona. Mogę Ci trochę pomóc bo mam znajomych w IV, V i X więc trochę wiem jak tam jest. wiadomo każdy ma swoje przekonania i każdemu co innego pasuje. W IV jest dość ciężko i słyszałam, że nauczyciele ciągle wymagają żeby mieć jak najlepsze oceny, każdy jest tylko nastawiony na naukę, a ludzie którzy tam chodzą są nieprzyjemni. W V spadł dość poziom, tam liczą się tylko przedmioty profilowane, nauczyciele nie są tacy źli i łatwiej tam jest dostać lepszą ocenę niż u mnie w szkole, z ludźmi to zależy. W X podobno ludzie dość nastawienie na imprezy, podobno tam można dostać 5 na biologii za przyniesienie kwiatka do szkoły. Nie wiem czy pomogłam, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
sweetdream3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 17:06   #219
PaniFruzia
Przyczajenie
 
Avatar PaniFruzia
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 17
Dot.: Liceum Toruń

Obecnie uczę się w XLO i mieszkam w internacie mam nieco dalej, bo ok. 55km, ale bardzo sobie chwalę. Mieszkam z uczennicami z I i w sumie zbyt dobrych rzeczy nie mówiły :P W Toruniu panuje dziwny boom na ILO. Nie wiem z czego to wynika. Moja znajoma właśnie powiedziała, że dała się nabrać na drzwi otwarte. Trudno powiedzieć, ale myślę, że X i I do najlepsze możliwe wybory, więc bez względu na decyzję nie będziesz żałować
W X nie jest lekko, ale pani od geografii faktycznie daje się przekupić kwiatkami. W sumie to mi się to nie podoba, a z tymi imprezowiczami w X to też trochę naciągane. Po prostu ludzie sympatyczni i otwarci

Edytowane przez PaniFruzia
Czas edycji: 2014-02-04 o 17:08
PaniFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 12:56   #220
zuuuziaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Talking Licea w Toruniu

Hej kończe w tym roku gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem licea w Toruniu. Jestem strasznym leniem, pierwsze połrocze skonczyłam ze srednią 3,9. Od drugiego półrocza wzielam się za siebie. Mogłybyście polecic mi jakieś szkoły, ktore waszym zdaniem są dobre? Jednakże nie aż tak przywiązujące do nauki
zuuuziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 13:45   #221
Absinth87
Raczkowanie
 
Avatar Absinth87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 112
Dot.: Licea w Toruniu

5? dla ludzi niezdecydowaych co do przyszlosci... 4 raczej za ciezka z ta srednia,1- nie wiem jak tam jest:P
__________________
Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Najlepiej przeczytaj to co piszesz, bo to się robi żenujące. Ty chyba z tych co wszystko łykają jak młody pelikan, jakbyś przyłapała ich w łóżku, a on by ci powiedział, że laska się potknęła i nadziała na siusiaka to byś uwierzyła, prawda?
Absinth87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 10:55   #222
Elkova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 23
Dot.: Licea w Toruniu

Moim marzeniem jest by moje dzieci poszły do Liceum akademickiego w Toruniu tam to musi być poziom. I jaki szpan przed znajomymi
__________________
Choć szpieguje mnie bezpieka, mam ochotę na Mezzeka!
Elkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 19:25   #223
kolorrowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: LO Toruń

Ja chciałabym zapytać Was jak jest w X LO? Chodzi mi o atmosferę , nauczycieli ,a także o internat (interesują mnie głównie profile biologiczno-chemiczny i biologiczno-matematyczny). Piszcie wszystko co wiecie ,będę bardzo wdzięczna.
kolorrowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 16:06   #224
kolorrowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Liceum Toruń

Nie wiem czy temat nadal aktualny ,ale też wybieram się w tym roku do LO w Toruniu. Raczej będzie to X . Wiecie może jaka atmosfera tam panuje? Jak jest w internacie? Jak nauczyciele? Interesuje mnie wszystko Także jeśli znacie szkołę to będę bardzo wdzięczna za każde informacje na jej temat
kolorrowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 19:16   #225
kolorrowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Które LO w Toruniu?

Witam, w tym roku kończę gimnazjum, dlatego też poważnie zaczęłam zastanawiać się nad wyborem liceum. Mieszkam ok. 40 km od Torunia, więc myślałam raczej o internacie. Jestem uczennicą piątkową, wyniki próbnego egzaminu też są niezłe. Nawet dokonałam już wstępnego wyboru, myślałam o X LO. Jeśli chodzi o profile to nie jestem jeszcze zdecydowana, może biologiczno-matematyczny lub w ostateczności biologiczno-chemiczny. Znacie może tą szkołę? Jak ją oceniacie? Jak nauczyciele, internat, atmosfera? Piszcie wszystko co wiecie, będę bardzo wdzięczna. A Może polecacie jakąś inną szkołę? Z góry dziękuję za każdą pomoc.
kolorrowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 17:40   #226
giftedpat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Exclamation Liceum w Toruniu :)

Cześć
W tym roku kończę gimnazjum i muszę wybrać liceum
Jest to dla mnie bardzo ważna decyzja, jednak nie mam pojęcia na które się zdecydować..
Zastanawiałam się nad I LO, X LO
Czy ktoś wie jaka panuje w tych liceach atmosfera, czy jest trudno itd?
z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
giftedpat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 12:02   #227
Viaa1104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Liceum Toruń

Hej wszytskim. Kończę teraz 8 klasę i muszę się podjąć wyboru szkoły. Intresuje się biologia i chemia, w przyszłości zastanawiam się nad medycyna. Mam bardzo dobre oceny. Mieszkam 25km od Torunia i zastanawiałam się nad X lo i IV. Jelsi ktoś ma wiedzę na temat tych szkół to bardzo proszę o pomoc. Nauczyciele, poziom, atmosfera, dojazd - ogólnie wszystko! Jelsi macie propozycje co do innych szkół z chęcią poczytam. Z góry dziękuje.
Viaa1104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-08 13:02:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.