Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-24, 17:49   #61
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Przekłute uszy

Witam

Mam pytanie - jak sobie poradzić ze szczerniałymi dziurkami w uszach? Raczej źle reaguję na srebro, bolą mnie od tego uszy, na dodatek mam źle zagojone jedno ucho.. same nieszczęscia
Jakaś porada?
Z gory dziękuję
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 11:38   #62
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: Przekłute uszy

Wyszoruj porządnie płatki uszu, przemyj wodą utlenioną. Kolczyki wymocz w spirytusie salicylowym i spróbuj założyć. Może wcale nie masz uczulenie na srebro, tylko po prostu dochodzi do podrażnienia mechanicznego i małego zakażenia. Mnie też tak czasem bolały płatki, były zaczerwienione i to, co napisałam - pomagało

Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-27, 15:34   #63
Nisia4
Zadomowienie
 
Avatar Nisia4
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 648
Przebijanie uszu w Częstochowie?

Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje przebicie uszu. Może drogie Wizażanki przebijały w niedawnym czasie, a byłoby jeszcze lepiej gdyby było to w Częstochowie. Z góry serdecznie dziękuję!
__________________
Maja
Nisia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-27, 20:44   #64
przemyslanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Przemyśl/ Katowice / Jarosław
Wiadomości: 61
GG do przemyslanka
Re: Przebijanie uszu w Częstochowie?

Siemka! Ja ostatnio sobie przebiłam ucho, a dokładnie zrobiła to moja mama Jest pielęgniarką Przebicie uszu kosztuuje coś około 10 zł? Nie jestem pewna, ale po co wydawać kase skoro idziesz do szpitala i jak łądnie poprosisz to ci tam przekują za darmo, ewentualnie za tabliczke czekolady
POwodzenia.
__________________
nie gadaj z debilem sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
przemyslanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-27, 21:02   #65
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Re: Przebijanie uszu w Częstochowie?

Nie orientuję się wprawdzie w cenach w Częstochowie, ale myślę że różnice w poszczególnych miastach są nieznaczne-z tego co wiem przebicie uszu kosztuje 20-30zł (oczywiście w zależności od gabinetu).
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 09:30   #66
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Przebijanie uszu w Częstochowie?

Ja tez jestem zwolenniczka przebijania samemu. Jak mialam 8 lat uszy przebila mi mama. Byl spirytus salicylowy a kolczyli naostrzyla na pilniczku do paznokci hihihii. Jak mialam 13-14 lat to sobie sam przebilam druga dziurke, ta sama metoda co mama
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 19:21   #67
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
kiedy moge sciagnac,,,,

przebilam sobie 5 dni temu 2 dziurke w uchu i teraz chcialabym zmienic nowy kolczyk. Czy moge juz teraz to zrobic? Dziurka dobrze sie goi wiec moze,,,
Slyszalam ze lepiej przemywac dziurke woda utleniona niz spirytusem, czy to prawda ??
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-28, 19:50   #68
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

witaj!
rok temu przebijalam sobie ucho. kosmetyczka radzila przemywac mi przez pare dni woda utleniona a kolczyk moglam zdjac dopiero po miesiacu. ten, ktroy mialam od niej byl jakis "leczniczy" wiec dlatego dobrze ucho sie goilo. moja kolezanka po tygodniu zdjela ten od kosmetyczki i zalozyla wlasny (srebro) i dostala zakazenia
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 20:15   #69
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

Ja sama przebijalam sobie uszy jako dziecko(to zrobila mama) i jako nastolatka druga dziurke. przebijalam srebrnymi kolczykami. Przemywalam spirytusem salicylowym i smarowalam Oxykortem A. Dopiero po miesiacu przestaly mi sie robic strupki i ucho przstalo zasychac i nie musialam juz niczym smarowac, wtedy zdjelam i zalozylam moje ukochane "wkrety". Lapiej jak poczakasz, bo ucho jeszcze nie jest zagiójone i mozesz podraznic ta nie zagojona do konca dziurke i wprowadzic w raz z nowym kolczykiem bakterie i wda sie zakazenie, a wtedy trzeba kolczyc wyjac i czekac jak ropa sama zejdzie, ale dziurka bedzie juz zarosnieta i przekuwanie trzeba robic od nowa.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 20:24   #70
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

Ja kiedy przebijałam uszy o kosmetyczki, ściągałam kolczyki lecznicze po około 2óch tygodniach - miesiącu. Wtedy dziurki były już dobrze zagojone i można było bez bólu zakładać inne. Uwierz, tak jest lepiej. Lepiej odczekać ten miesiąc, niż męczyć się z "paprzącymi sie" uszami. Pozdrawiam
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 20:48   #71
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

Dzieki dziewczyny baaardzo, wlasnie proobowalam go sciagnac ale sie nie dal wiec jednak poczekam ten mieciac albo 2 tyg az sie zagoi i wtety sciagne ten kolczyk leczniczy na sile
dzieki serdeczne
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-28, 21:08   #72
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

a moze macie lub znacie jakies propozycje kombinacji kolczykow ( odnosnie tej 2 dziurki) krore by efektownie wygladaly na uchu, moze jakies fotki choc watpie czy takie sa
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 09:13   #73
liv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 240
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

Te lecznicze trzeba ciagnac baaaaaaaaaaaaaardzo mocno. Ja ostatnio przebijalam sobie uszy przed studniowka P:P (jakos wczesniej nie czulam potrzeby posiadania kolczykow a na te impreze zamrzylam sobie taaaaakie dluuuugie) i gdzie 2 tyg przed przebilam. Wszystko mi sie niby ladnie goilo, ale przy przekladaniu polala sie krew. Zmienilam na srebrne i wszystko bylo ok, potem wrocilam do leczniczych,ale uszy nie chcialy sie goic przez ponad miesiac, wiec z powrotem do srebrnych- zagoily sie od razu. Tylko wszytko trzeba przemywac obficie spirytusem i woda utleniona!!
liv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 10:08   #74
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

ewa napisał(a):
> Te lecznicze trzeba ciagnac baaaaaaaaaaaaaardzo mocno. Ja ostatnio przebijalam sobie uszy przed studniowka P:P (jakos wczesniej nie czulam potrzeby posiadania kolczykow a na te impreze zamrzylam sobie taaaaakie dluuuugie) i gdzie 2 tyg przed przebilam. Wszystko mi sie niby ladnie goilo, ale przy przekladaniu polala sie krew. Zmienilam na srebrne i wszystko bylo ok, potem wrocilam do leczniczych,ale uszy nie chcialy sie goic przez ponad miesiac, wiec z powrotem do srebrnych- zagoily sie od razu. Tylko wszytko trzeba przemywac obficie spirytusem i woda utleniona!!


Nic nie trzeba ciągnąć Broń Boże! Jeśli je na siłe ściągacie to ja się nie dziwie, że krew leci Przebijałam sobie uszy jakieś 3 lata temu. Moja kosmetyczka kazała nosić lecznicze kolczyki przez miesiąc i jedyne co musiałam robić to od czasu do czasu ruszać go w uchu (kręcic nim, przesuwać) po to własnie, aby nie przykleił się do ucha podczas gojenia. Nie wspominała o żadnym przemywaniu wodą utlenioną. Potem, po miesiacu spokojnie ściągnęłam kolczyk bez jakiego kolwiek szarpania! Nic mi nie ropieje, ani nie boli, ani żadna krew się nie lała Teraz mogę zmieniać kolczyki kiedy chcę i zakładać jakie chcę
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 19:33   #75
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

Nosilam kolczyk w drugiej dziurce ladnych pare lat jeszcze jako nastolatka, ale jak skonczylam liceum a moze to bylo wczesniej to wyciaglam . Nie nosilam kolczykow 3 lata potem zalozylam ale do drugiej dziurki nie mam ochoty chyba juz wyroslam. Wygladam mlodo wiec moglabym sobie pozwolic ale jakos mnie nie ciagnie, a jak wicze stare baby z kolczykami w uszach to tym bardziej mnie nie ciagnie. Jakos u nastolatki druga dziurka lub nawet caly rzad dziurek mi sie podoba ale to pan okolo 40-tki i starszych juz nie. Dla mnie wchodzil w rachube (do drugiej dzíurki) tylko wkrecany kolczyc i najlepiej z oczkiem. Nosilam pare lat dluzsze kolczyki i drugiej dziurce wkret z cyrkonia, potem przezucialm sie na moj ulubiony zestaw czyli wszystkie kolczyki takie same, czyli wkrety z cyrkonia. Ostanio patzrac w katalogi zauwarzylam wkrecane kolczyki z diamentem lub brylantem. Niektore nie byla drogie, ale powiem szczerze dla mnie laika te szlachetne kamienie wygladaja jak cyrkonie, zreszta cyrkonia jest nazywana sztucznym diamentem, wiec sobie odpuscilam. Moja kolezanka nosila kiedys kuleczka, ale ja jakos wole dzety, najlepiej z oczkiem, chodz takie zlote lub srebrna (co kto lubi)pineski tez ladnie wygladaja.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-30, 09:29   #76
liv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 240
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

magrest napisał(a):
> Nic nie trzeba ciągnąć Broń Boże! Jeśli je na siłe ściągacie to ja się nie dziwie, że krew leci

Trzeba, trzeba- moze jakies inne mialas. ja myslalam na poczatku, ze moze ja nie umiem bo wprawy nie mam, ale nawet jak zdejmowaly mi kolezanki to sie dziwily i tak (tzn. ciagnac mocno) zdejmowala mi je kosmetyczka.
liv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-30, 11:45   #77
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

dzieki dziewczyny za wasze wypowiedzi kochane jestescie a kolczyk jak nie chce sie odpiac tak nie zejdzie,,,poczekam ten tydzien jeszcze a jak nie to na sile :P
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-30, 15:00   #78
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

ewa napisał(a):
> Trzeba, trzeba- moze jakies inne mialas. ja myslalam na poczatku, ze moze ja nie umiem bo wprawy nie mam, ale nawet jak zdejmowaly mi kolezanki to sie dziwily i tak (tzn. ciagnac mocno) zdejmowala mi je kosmetyczka.


No właśnie, musiałaś go mocno ściągnąć bo w trakcie gojenia przysechł Ci do uszka Dlatego ważne jest, aby się nim co chwilę bawić, kręcić, przesuwać
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-30, 17:59   #79
liv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 240
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

przekrecalam!!! ale moze ja jakas inna jestem :/ i cos zawalilam, ale teraz juz wszystko ok
liv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-30, 21:09   #80
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
nie sciagne nie da sie

dziewczyny jak ja to sciagne, moz emacie jakies metody wspomagawcze, ile osob ma ciagnac :P
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-30, 21:15   #81
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Re: nie sciagne nie da sie

No tak, mialam to samo. Sciagalam go trzy dni. Pamietam ten pot, krew i lzy Trzeba na sile, zeby odskoczyl. Mozna sobie zszarpac nerwy, polamac paznokcie.. W sumie tez jestem ciekawa czy dziewczyny maja jakies wskazowki
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 09:02   #82
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: nie sciagne nie da sie

Nio ja miałam wskazówkę, ale już jest na nią za późno
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 09:19   #83
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

magrest- chyba nie jest za pozno bo ja jeszcze ten kolczyk bede nosila do niedzieli wiec jak masz cos to napisz moz einne dziewczyny tez skorzystaja
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 09:39   #84
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

Nio to właśnie pisałam o tym wcześniej. Moja kosmetyczka zaleciła mi od razu po założeniu kolczyka, codziennie nim kręcić, aby nie przysechał do ucha. Wtedy ucho się goi, a kolczyk jest luźny. Po miesiącu nie miałam żadnego problemu ze zdejmowaniem. Nic nie ropiało, nie krwawiło itp. Nie musiałam ciągnąć ani szarpać. Po prostu go wyjęłam i założyłam srebrne A dziurka jest zdrowo zagojona

Może spróbuj nim pokręcić. Napewno już Ci będzie ciężko jeśli tego nie robiłaś od początku, ale jak się tak będziesz nim bawić codziennie, to w końcu się poluzuje i w niedzielę ściągniesz go bez szarpania
__________________
20.06.2015
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-01, 12:03   #85
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: kiedy moge sciagnac,,,,

no wlasnie robie wszystko tak jak trzeba i sie dobrze goi nawet baardzo tylko ta zatyczka od kolczyka jest strasznie mocno zachaczona o kolczyk i sie jej sciagnac nie da. jak co to wezme mlotek i po mwszystkim
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 07:26   #86
imaritiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 23
Kolczyki jak długo nosić??

Witam drogie panie mam kilka pytanek dwa dni temu przekułam sobie uszy Niewiem jak mam poznać cy uszy isę zagoiły ne mam żadnych ranek tylko małe dziureczki i to wszystko nie bloi mnie jak narazie chociaż pierwszego dnia nie było wesoło ajć nie wiem przemywaie jest konieczne??? jesli nic sie nie dzieje?? i kiedy je będe mogla ściągnąć ?? 4 tygodnie wystarczą aha odnośnie ruszania nimi kręcenia ajc czy można ise nimi bawic bez przerwy bo ja cały czas kręce nimi ruszam itp jaś nie moge sie powstrzymać ;D wiem że jestem nieźle pokręcona :P ale bardzo was proszę o pomoc i z góry dziękuje pa
imaritiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 07:45   #87
Waniliowa_Mgla
Przyczajenie
 
Avatar Waniliowa_Mgla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 16
GG do Waniliowa_Mgla
Re: Kolczyki jak długo nosić??

Powinnaś nosić kolczyki skoro przekułaś sobie uszka Ale te pierwsze można chyba już wyjąć, jeśli dziurki masz wygojone, i zmienić na jakieś inne, obowiązkowo srebrne lub złote - nic metalowego, żeby nie wdała Ci się infekcja. No i najlepiej lekkie na początek - małe wkrętki, żeby dziurki nie stały się dziuurami .
__________________
Spaść w dół przez niebo, prosto w zatracenie...
Waniliowa_Mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 11:22   #88
mijaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 15
Re: Kolczyki jak długo nosić??

no wlasnie koniecznie zmien na srebrne lub zlote ,a przemywanie naprawde duzo daje wystarczy polac uszko nawet z kolczykiem woda utleniona ,ja po przekuciu nosilam ok 2 tygodnie ,a puzniej zaczelam zmieniac dowoli pozdrawiam
mijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 17:38   #89
nebuleuse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3
kolczyk w uchu

dzien dobry! Dwa tygodnie temu przeklulam sobie uszy (pistolet w gabinecie). Przez pierwsze dni bylo wszytsko ok, ale pozniej jedno ucho spuchlo mi troche i od 10 dni tak sie utrzymuje. nie ma ropy, zwykle nie jest zaczerwione choc ostanio jest troche bardziej. co prawda bardziej boli niz drugie, ale tez nie jakos dramatycznie -jak dotykam platek ucha.Przemywam dwa razy dziennie wedlug zalecen, ale to jakos nie pomaga. Nie wiem czy to normalne ze taka opuchlizna sie utrzymuje i nie wiem co powinnam z tym zrobic. Prosze o rade!!! pozdrawiam serdecznie!
nebuleuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 18:19   #90
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: kolczyk w uchu

mysle, ze to nic groznego, ale sprawdz czy nie masz za mocno zapietego kolczyka
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 16:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.