żel aloesowy do twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-01, 14:30   #1
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704

żel aloesowy do twarzy


Drogie koleżanki, proszę o poradę w sprawie żelu aloesowego wykorzystywanego w pielęgnacji twarzy.
Swego czasu w ramach zmiany pielęgnacji zakupiłam żel aloesowy z panthenolem, który zaczęłam nakładać pod mgiełkę nawilżającą i pod krem. Bardzo fajnie mi się to sprawdziło, mimo że żel miał nieokreśloną zawartość aloesu, więc pewnie nie było go zbyt dużo (tylko taki udało mi się znaleźć w aptece). Zachęcona efektami, bo wykończeniu tamtego żelu, postanowiłam kupić taki z dużym zadeklarowanym stężeniem aloesu i wybór padł na ORGANIC HEAVEN ŻEL Z ALOESU 93%. Niestety mam z nim duży problem, bo jest strasznie lepiący i po wyschnięciu zostawia zastygłą, łuszczącą warstwę. Czuję się, jakbym miała na twarzy maskę peel-off tego nie da się stosować na twarz, nawet na innych częściach ciała wrażenie nie jest zbyt przyjemne.
Czy to normalne w przypadku żelu z z dużą zawartością aloesu, czy też kupiłam jakiś bubel? Macie jakieś inne sprawdzone produkty z aloesem, które możecie mi polecić właśnie pod mgiełkę nawilżającą oraz pod krem i makijaż?

Edytowane przez justek_p
Czas edycji: 2017-06-01 o 14:31
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 19:26   #2
mattglitt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Ktoś tu jest ?
__________________
trądzik różowaty
mattglitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 21:44   #3
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Cytat:
Napisane przez justek_p Pokaż wiadomość
Drogie koleżanki, proszę o poradę w sprawie żelu aloesowego wykorzystywanego w pielęgnacji twarzy.
Swego czasu w ramach zmiany pielęgnacji zakupiłam żel aloesowy z panthenolem, który zaczęłam nakładać pod mgiełkę nawilżającą i pod krem. Bardzo fajnie mi się to sprawdziło, mimo że żel miał nieokreśloną zawartość aloesu, więc pewnie nie było go zbyt dużo (tylko taki udało mi się znaleźć w aptece). Zachęcona efektami, bo wykończeniu tamtego żelu, postanowiłam kupić taki z dużym zadeklarowanym stężeniem aloesu i wybór padł na ORGANIC HEAVEN ŻEL Z ALOESU 93%. Niestety mam z nim duży problem, bo jest strasznie lepiący i po wyschnięciu zostawia zastygłą, łuszczącą warstwę. Czuję się, jakbym miała na twarzy maskę peel-off tego nie da się stosować na twarz, nawet na innych częściach ciała wrażenie nie jest zbyt przyjemne.
Czy to normalne w przypadku żelu z z dużą zawartością aloesu, czy też kupiłam jakiś bubel? Macie jakieś inne sprawdzone produkty z aloesem, które możecie mi polecić właśnie pod mgiełkę nawilżającą oraz pod krem i makijaż?
A jaki dokładnie skład ma ten żel? Czysty żel wchłania się dobrze, może przez chwilę pozostać lepki ale jeśli ona zostaje to żel pewnie ma jakieś dodatki powodujące tą lepkość.
Dobre opinie ma żel Equlibra, dość dobrze dostępny np w drogeriach Hebe. Poniżej krótka recenzja z porównaniem innych żeli:
http://www.kosmetologia-naturalnie.pl/2016/04/zele-aloesowe-uwaga-na-skady.html
Ja osobiście nie stosuję samego żelu, ale wybierając kosmetyki szukam takich, które mają go wysoko w składzie a najlepiej na pierwszym miejscu zamiast wody. Używam też stężonego zmieszanego z hydrolatami zamiast toniku. Bardzo dobrze nawilża.

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2017-06-02 o 22:03
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 09:08   #4
justek_p
Rozeznanie
 
Avatar justek_p
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A jaki dokładnie skład ma ten żel? Czysty żel wchłania się dobrze, może przez chwilę pozostać lepki ale jeśli ona zostaje to żel pewnie ma jakieś dodatki powodujące tą lepkość.
Dobre opinie ma żel Equlibra, dość dobrze dostępny np w drogeriach Hebe. Poniżej krótka recenzja z porównaniem innych żeli:
http://www.kosmetologia-naturalnie.p...-na-skady.html
Ja osobiście nie stosuję samego żelu, ale wybierając kosmetyki szukam takich, które mają go wysoko w składzie a najlepiej na pierwszym miejscu zamiast wody. Używam też stężonego zmieszanego z hydrolatami zamiast toniku. Bardzo dobrze nawilża.
Ten żel ma dość prosty skład, dlatego go kupiłam, chociaż ja się za bardzo na składach nie znam:
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Panthenol, Xantan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglicerin, Eucalyptus Globulus Leaf Oil

Ten żel Equilibra wygląda nieźle, ale to już w ogóle genialny pomysł rozrobić ekstrakt aloesu z hydrolatem i stosować jako tonik pod krem - dzięki

Edytowane przez justek_p
Czas edycji: 2017-06-05 o 09:37
justek_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 10:34   #5
iglaczek_29
Przyczajenie
 
Avatar iglaczek_29
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 16
Dot.: żel aloesowy do twarzy

ja bym raczej do aloesu bardzo delikatnie podchodziła, bo on baaaardzo często uczula. mnie nawet pasek aloesowy w golarce uczula i zaraz mam wysyp czerwonych kropek :|
__________________
ciasteczkowy potwór!!!
iglaczek_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 21:42   #6
RoyalSweet
Raczkowanie
 
Avatar RoyalSweet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 31
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Ja mam już drugie duże opakowanie żelu Holika Holika , jest tam podajże 99% aloesu. Żel jest cudowny, do twarzy i jak i do ciała. Wchłania się błyskawicznie, zostawia skórę bardzo wygładzoną.
RoyalSweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 07:44   #7
OrchiDalie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 17
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Cytat:
Napisane przez iglaczek_29 Pokaż wiadomość
ja bym raczej do aloesu bardzo delikatnie podchodziła, bo on baaaardzo często uczula. mnie nawet pasek aloesowy w golarce uczula i zaraz mam wysyp czerwonych kropek :|
Czy tak bardzo często to nie wiem? Wydaje mi się, że to raczej pojedyncze przypadki Ja mam z żelem aloesowym taki problem, że nie za bardzo wiem do czego go używać. Sam na ciało albo twarz to chyba bez sensu.
OrchiDalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-04, 14:02   #8
Toska_Samoska
Raczkowanie
 
Avatar Toska_Samoska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 57
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Ogólnie mi "źle zrobił", bo akurat się okazało się, że po prostu jestem uczulona na aloes, ale chyba nie jestem w tym osamotniona.
__________________
>luke i am your father....
>
>


Toska_Samoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 14:24   #9
BasiaKasztan
Przyczajenie
 
Avatar BasiaKasztan
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Nie używałam nigdy żelu aloesowego, ale ogólnie słyszałam wiele pozytywnych opinii o nim, więc chętnie go zamówię i przetestuję.
BasiaKasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 09:00   #10
viki_sar
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Ogólnie bardzo mnie uczula nawet na nogach gdy gole nogi i jest tam pasek aloesowy. Całe nogi z drobnych krostkach. Warto pierw sprawdzić czy nie uczula
viki_sar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 09:09   #11
Ooshatka
Raczkowanie
 
Avatar Ooshatka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Cytat:
Napisane przez RoyalSweet Pokaż wiadomość
Ja mam już drugie duże opakowanie żelu Holika Holika , jest tam podajże 99% aloesu. Żel jest cudowny, do twarzy i jak i do ciała. Wchłania się błyskawicznie, zostawia skórę bardzo wygładzoną.
Holika ma obledne opakowanie, ale sam żel jest dla mnie mocno meh - dziala malo zauwazalnie, zostawia po sobie dziwny silikonowy osad i nawilża bardzo tak sobie.
Ooshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 12:01   #12
anczysko11
Przyczajenie
 
Avatar anczysko11
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Cytat:
Napisane przez RoyalSweet Pokaż wiadomość
Ja mam już drugie duże opakowanie żelu Holika Holika , jest tam podajże 99% aloesu. Żel jest cudowny, do twarzy i jak i do ciała. Wchłania się błyskawicznie, zostawia skórę bardzo wygładzoną.
Również polecam Holika Holika. Rewelacja jak pracowałam w drogerii non stop klientki go kupywały o każdej porze roku. Genialny jest w lecie na skórę po opalaniu. Bardzo polecam
anczysko11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 11:03   #13
piorunek_01
Atakująca
 
Avatar piorunek_01
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Mi na przykład pojawiała się wysypka po holika holika. Niektórzy chwalą żele aloesowe na trądzik, dla mnie to był koszmar
__________________
Milczenie- przyjaciel, który nigdy nie zdradza. - Konfucjusz
piorunek_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 11:06   #14
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Cytat:
Napisane przez piorunek_01 Pokaż wiadomość
Mi na przykład pojawiała się wysypka po holika holika. Niektórzy chwalą żele aloesowe na trądzik, dla mnie to był koszmar
Może masz alergię. Ja też używam holika holika a jak posmarowałam syna to od razu miał zaostrzenie podrażnienia.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 14:08   #15
myslnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10
Unhappy Dot.: żel aloesowy do twarzy

Cytat:
Napisane przez piorunek_01 Pokaż wiadomość
Mi na przykład pojawiała się wysypka po holika holika. Niektórzy chwalą żele aloesowe na trądzik, dla mnie to był koszmar
Problem z żelem aloesowym jest taki, że zawiera dużo salicylanów i nawet najlepiej oczyszczony może zawierać jeszcze śladowo dodatkowo aloinę. Salicylany są powszechnym alergenem, aloina z kolei znajduje się w skórce samego aloesu. To jest związek, który ma gorzki smak, jest zagęszczany i stosowany w farmacji jako środek przeczyszczający( zwiększa przekrwienie i ruchy robaczkowe jeli- przesuwa masę kałową) Stad niektórzy mogą mieć zaczerwienioną i podrażnioną skórę. Gdy użyłam świeżego MIĄŻSZU (nie soku)z a aloesu to.. popękały mi naczynka w kilku miejscach i zaczeła mnie swędzieć skóra
Niestety próba alergiczna to podstawa
__________________
www.holicos.pl
- holistyczne podejście do pielęgnacji

moje miejsce w sieci- blog powstał z pasji do kosmetologii.

Edytowane przez myslnik
Czas edycji: 2019-04-18 o 14:24
myslnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 13:29   #16
Toska_Samoska
Raczkowanie
 
Avatar Toska_Samoska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 57
Dot.: żel aloesowy do twarzy

U mnie akurat średnio, bo w sumie mnie bardziej ten aloes wysypywał aniżeli poprawiał stan cery. Z tego co kiedyś napotkałam się z odpowiedzią na wizażu też, to ktoś mówił, że aloes bardzo często uczula, więc zawsze lepiej sprawdzić
__________________
>luke i am your father....
>
>


Toska_Samoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 11:32   #17
melazja
Raczkowanie
 
Avatar melazja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 177
Dot.: żel aloesowy do twarzy

Nie wiedziałam że aloes może tak często uczulać, ale też wpadłam w zachwyt nad takim żelem i w lato, jak było za gorąco na jakikolwiek krem ratowałam się nim, miałam wersję Gorvity i nie zostawiała lepkiej warstwy
melazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 09:50   #18
ewciamarchewcia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: żel aloesowy do twarzy

No własnie ja tez nie wiedziałam o aloesie dopóki nie zaczełam go stosować codziennie przez jakiś czas. No to jest słabe, bo często słyszy się, że on pomaga...
ewciamarchewcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 10:17   #19
sangreitta
Przyczajenie
 
Avatar sangreitta
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 14
Dot.: żel aloesowy do twarzy

ja stosuję z Holika Holika i jestem zadowolona
sangreitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:17:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.