cera mieszana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-04, 11:37   #1
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Question

cera mieszana


witajcie!
niestety mam mieszaną cerę ( tłuste partie czoło, nos i broda) i nie wiem jakich kosmetyków mam używać... bo te uniwersalne do cery mieszanej mi nie pomagają, do tej pory uzywałam Garniera.pomóżcie,moze któraś z Was potrafi mi coś poradzić
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 12:24   #2
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: cera mieszana

Mieszana cera jest trudna w pielęgnacji - wiem coś o tym, ponieważ sama jestem jej posiadaczką Niemniej jednak nie niemożliwa do utrzymania w dobrej kondycji. Jeśli chodzi o kosmetyki:
- maseczki - najlepsze będą te oczyszczające, polecam glinkę zieloną, ziemię wulkaniczną, ew. maseczkę błotną Avonu. Powinny dobrze oczyszczać zaskórniki, domknąć pory, rozświetlić cerę.
- peelingi - jeśli twoja cera nie jest naczynkowa/wrażliwa, możesz zainwestować w peelingi mechaniczne. W przeciwnym wypadku sięgnij po delikatniejsze peelingi enzymatyczne. Wskazane byłoby, aby używany przez Ciebie peeling był antybakteryjny. Takim antybakteryjnym, mechanicznym peelingiem jest np. ten z serii Clearskin Avonu.
- krem - na dzień coś matującego, na noc nawilżającego. Z obdukcji wiem, że im bardziej skórę przesuszam, tym więcej mam na niej niespodzianek. Z matujących polecam chociażby Sebium AKN BioDermy. Na noc coś odżywczego, może jakieś serum witaminowe - np. Eris z linii Pharmaceris A. Ważne, żeby żaden z tcyh kosmetyków nie zapychał Ci porów.
- tonik - im delikatniejszy, tym lepszy. Mieszana cera mówi nie alkoholom w składzie.
- żel - również najlepszy antybakterjny, bez alkoholu.

Przeglądnij KWC, spośród kosmetyków na pewno znajdziesz coś dla siebie. Większość z nich ma opisane składy, więc możesz sama do nich zerknąć czy przypadkiem nie mają alkoholu, a tym samym, czy nie są drażniące. Ciężko doradzić konkretne produkty, gdyż każda z nas najlepiej zna własną skórę

Pozdrawiam
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 12:37   #3
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: cera mieszana

Cytat:
Napisane przez Aga3012
witajcie!
te uniwersalne do cery mieszanej mi nie pomagają
sama juz sobie odpowiedzialas na pytanie
od dawno wiadomo, ze jak cos jest do wszystkiego - to jest do niczego :P
Tez mam cere mieszana i najlepiej sie sprawuja 2 rodzaje kremikow - do cery suchej na policzki (jakis poltlusty)i lekki nawilzajacy na strefe T. Te matujace sie u mnie ne sprawdzaja - sprawiaja, ze skora wydziela jeszcze wiecej sebum
a firmy konkretnej nie polece, bo sama uzywam roznych

maseczki oczyszczajace mozesz robic na strefe T - czesciej i na cala twarz- rzadziej

a na policzki maseczki odzywcze.

Taka cera to jak wieczne utrapienie - trzeba miec 2x wiecej kosmetykow bo to tak, jakby sie mialo dwie twarze
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 16:47   #4
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Smile Dot.: cera mieszana

dziekuję wam bardzo za podpowiedź , teraz będę walczyła z tymi okropnymi zaskórnikami na mojej buźce, świeceniem mam nadzieję,ze niebawem będę mogła się cieszyć bardziej jednolitą cerą. mam jeszcze pytanie odnośnie podkładów, bo ja szukam i szukam i nie ma takiego co by pomagał, bo tu za dużo nawilża i skóra mi się świeci a tam znowu wysusza... a moze uzywacie bibułek matujących na dzień do poprawiania makijażu? wczoraj kupiłam krem normalizujaco-odżywczy z serii Linere Eris, zobaczymy jakie będą efekty

pozdrawiam
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 17:50   #5
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: cera mieszana

ja mam cere mieszana i uzywam antystresowego podkladu z avon i jak dla mnie jest ok i rzeczywiscie nie musze sie stresowac wygladem buzki
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 06:02   #6
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: cera mieszana

Cieszę się, że mogłam pomóc
Jeśli chodzi o podkład to sama używam Divinory Guerlain - doszłam do niej po przetestowaniu kilkadziesięciu podkładów i już przy niej zostałam Polecam taką metodę prób i błędów, tym bardziej, że panie z Sephory bardzo chętnie dają próbki wszelakich mazideł.
A co do bibułek matujących to owszem, używam Dermiki z linii Mat-B. Całkiem przyjemne, acz teraz przymierzam się do bibułek Art Deco, coby je przetestować i porównać

Pozdrawiam
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 19:17   #7
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Smile Dot.: cera mieszana

do Sylwi, fajny podkład znalazłaś ale ja niestety jestem uczulona na wiekszość kosmetyków z Avonu może z innej firmy cosik takiego znajdę. Ostatnio używałam podkładu nawilżająco-rozświetlajacego Eris( bardzo fajny na wieczorne wyjscia) ale w ciagu dnia bez przypudrowania czoła i noska się nie obyło . co do bibułek to jutro udaję się do sklepu po te Dermiki . A czy któraś z Was używała kremu do twarzy Nivea visage matujaco nawilżającego?jestem ciekawa jak działa.


pozdrawiam
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.