Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-20, 20:59   #1
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76

Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę


Witam,
poszukuję dobrych kremów przeciwzmarszczkowych dla cery 30+ tłustej i mieszanej, na jakie składniki sugerujecie zwracać uwagę?

Może sugerujecie jakieś konkretne kremy?

Czy jest sens kupować te z niższej półki, np. za mniej niż 15 zł?
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 09:25   #2
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

Zależy jakie potrzeby ma twoja skóra, nie ma uniwersalnych rozwiązań w pielęgnacji..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 14:32   #3
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

A jakie specyficzne potrzeby może mieć skóra?

Czy rodzaj skóry i wiek to nie wystarczające kryteria?
Skóra ma potrzebę wygładzenia - jest "zmęczona", brak elastyczności plus pierwsze zmarszczki, ale chyba krem przeciwzmarszczkowy nie cofnie zmian?

Zupełnie się nie znam na temacie, widzę tylko, że chyba warto interesować się tymi od co najmniej 50 zł. Drogie są dość te kremy. Myślałam też o serum.
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 15:09   #4
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

Cytat:
Napisane przez Cherry_89 Pokaż wiadomość
A jakie specyficzne potrzeby może mieć skóra?

Czy rodzaj skóry i wiek to nie wystarczające kryteria?
Skóra ma potrzebę wygładzenia - jest "zmęczona", brak elastyczności plus pierwsze zmarszczki, ale chyba krem przeciwzmarszczkowy nie cofnie zmian?

Zupełnie się nie znam na temacie, widzę tylko, że chyba warto interesować się tymi od co najmniej 50 zł. Drogie są dość te kremy. Myślałam też o serum.
No może być przesuszona w danym momencie, po jakiś kuracjach, alergiczna, atopowa, trądzikowa..

Zmęczona, tracąca elastyczność skóra to też skóra odwodniona, niedostatecznie nawilżona. Dokładnie tego bym szukała - czegoś co nawilży ją i w konsekwencji ujędrni. Zwłaszcza, że zmieniła się pogoda i skora może teraz szaleć. Sama mam mieszaną skórę i mierzę się obecnie z problemem utraty elastyczności 30+ (zaznacza mi się bruzda nosowa np., skóra jest jakas wiotka), mogę polecić dla lepszego nawilżenia dodawanie żelu aloesowego do kosmetyków, z kremów (i niekoniecznie kremów, bo można też zwrócić uwagę na sera itd) polecam takich marek jak: Biochemia Urody i inne sklepy z półproduktami (mozna nabyć gotowe produkty), Antipodes, Grown Alchemist (wymieniam to, co sama stosowałam). Nie mieszczą się jednak chyba w widełkach cenowych.

Jeśli chodzi o składniki, których warto poszukiwać to wg mnie dla nawilżenia - żel aloesowy, mocznik, kwas hialuronowy, dla odżywienia i uelastycznienia - wit. C, koenzym Q10, peptydy, retinol (może niekoniecznie latem). Wydaje mi się, że i poniżej 50 zł można znaleźć dobre produkty (trzeba patrzeć na kilka pierwszy pozycji w INCI) np. Bielendy, Vianek, Fitomed.

Trzeba jednak pamietać, że produkty trzeba dobrać do siebie zarówno składem jak i konsystencją (niekoniecznie każdemu potrzebny jest treściwy krem). Warto czytać blogi gdzie dziewczyny tłumaczą jak samemu dobrać sobie pielęgnację np. blog Mademoiselle Eve albo Ervish, Ziemoliny, kosmetycznie-naturalnie etc.
Możesz też oprócz kupna kremu rozważyć jakiś zabieg złuszczający "na dobry początek" aby zregenerować skórę. Ewentualnie dołączyć produkt z kwasami, aby skóra trochę się pozłuszczała i odżyła, lepiej nawilżała.
Ponadto oczywiście picie wody oraz ruch na świeżym powietrzu i ochrona rpzeciwłoneczna to podstawa

Powodzenia
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 16:51   #5
rosalana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

Wszystko zależy od rodzaju Twojej cery i potrzeb skóry. Radziłabym także nie sugerować się symbolami typu +20 +25 +40 itd. Jeżeli Twoja cera jest przesuszona to w pierwszej kolejności musisz ją nawilżać, jeśli występują zmiany trądzikowe to pielęgnację należy dobrać do cery trądzikowej itd. Czytajcie składy - to najprostsza i najskuteczniejsza metoda poznania właściwości kosmetyku Ja w ramach kuracji "przeciwzmarszczkowej " zamiast kremu na noc stosuję naturalne oleje
__________________
Zapraszam na mój blog o kosmetykach Wkładam kij w mrowisko
http://bezpieczny-kosmetyk.pl/
rosalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 18:42   #6
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

earthpeace jesteś mistrzynią! Dzięki wielkie za podzielenie się wiedzą. Mówisz o dodawaniu żelu aloesowego do kosmetyków, tzn. można np. dodać taki żel do kremu?
Dzięki za wyjaśnienie .

rosalana dzięki także, jakie oleje stosujesz na noc, kojarzę tylko rycynowy ?
Z tym, że masz pewnie suchą cerę, i mieszana pewnie by tego nie zniosła...
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 19:31   #7
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

Ja dodaje zel aloesowy lub ekstrakt z aloesu do serum, z kremami mi cos ciezko..znaleźć odpowiedni dla siebie. Sadze jednak, ze mozesz wzbogacac krem w dowolny sposob, one sa zakonserwowane. Jesli np. Krem czy serum sie szybko wchlania i skora rownie szybko traci wilgoc mozna rozwazyc dodanie oleju aby zatrzymać skladniki nawilzajace w skórze, jesli krem jest ciezki i za tlusty (czujesz go lub obciaza skore tzn zanieczyszcza ja)- mozna dodac kwas hialuronowy. Aloes powinien zwiekszyc właściwości nawilzajace. Jest mase składników sa wyczerpująco opisane np. Na sklepie naturalissa albo ecospa.

Na oleje warto uważać, stosowane solo potrafia wysuszyc i dodatkowo zapchac. Lepiej je stosowac w towarzystwie lekkich emulsji lub serów na wodzie (bielenda ma kilka fajnych).

Witamina C to wg mnie konieczność i podstawa zwlaszcza w naszym wieku musi byc stosowana na dzień bo dziala antyoksydacyjnie i ochronnie (słońce, zanieczyszczenia..miasta ). Szczegolnie polecam te w formie kwasu askorbinowego bo sa skuteczniejsze ale moga nie byc dobre dla wrazliwej cery (wowczas lepiej siegnac po jej inne formy). Tu moge polecic najbardziej liq CC lub serum flavo-c z biochemii urody. Sa naprawde skuteczne.

Wg mnie mozesz sprobowac zaopatrzyc sie w jakies tanie o dobrym skladzie serum na wodzie i lekki krem lub emulsje i dokupic do nich skladniki aktywne, aby wzbogacic te kosmetyki. Przeciwstarzeniowe (juz ukierunkowane na zmarszczki) sa np. Peptydy, vitasource..

Ale najbardziej polecam ci poczytac blogi, ktore wymienilam. Te najwazniejsze posty o nawilzaniu itp. Abys wiedziala jakie mamy grupy substancji kosmetycznych i za co odpowiadaja

Aaa i dodam taki szczegół ktory u mnie np robi roznice czasem wystarczy zmienic sposob aplikacji kremu i innych kosmetykow aby zaczely byc skuteczne. Mam na mysli aplikowanie ich na wilgotna skore i po ogrzaniu konsystencji, wczesniej dokladnie rozarte w dloniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-23, 19:51   #8
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

wypróbuj tego \https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ergia-q10.html
jest to chyba jedyny krem z niższej półki który jednocześnie matuje i pielęgnuje dojrzalszą skórę
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 20:21   #9
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

earthpeace - dzięki za kolejny post, a propos kwasu hialuronowego: 1,5 czy 3% co myślisz o samym jego "wklepywaniu" w cerę? Czy trzeba go łączyć z kremem/serum?
Sybil_ - czy stosowałaś Perfecta Dax mając mniej niż 35 lat, bo to krem 35+, ale nie wiem, jak duże to ma znaczenie? Tak czy siak dzięki za sugestię!
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-23, 21:45   #10
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy 30+ - na co zwracać uwagę

Te napisy 25+ itd to generalnie bez znaczenia..zwykły marketing cherry na biochemiaurody.pl jest bdb artykul o kwasie hialuronowym. Tak sobie pomyslalam, ze moze chcialabys przeczytac ksiazke ktora fajnie systematyzuje i tłumaczy podstawy pielegnacji naturalnej i pozadane skladniki aktywne. Wg mnie taka pozycją jest: skora. Azjatycka pielegnacja po polsku barbary kwiatkowskiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Jesli chodzi o wklepywanie ha w skore to nie polecam. Kwas hialuronowy to taka substancja ktora jest nośnikiem. Stosowana solo moze dzialac w druga strone zamiast wprowadzac cos do skóry, moze z niej odprowadzać wodę i wysuszac. Przynajmniej tak to rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-23 21:45:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.