Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-11, 07:23   #31
Lily2garden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 3
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Dzięki ogromne za wskazówki!

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88349403]Naprawdę używasz retinolu 2%? A nie retinoidu 2% na przykład z The Ordinary? Pytanie niezwiązane z tematem, tak po prostu się zastanawiam czy jest to w stanie kogokolwiek nie podrażniać

[/QUOTE]

Zaczynałam od retinolu w skwalanie 0,2% z The Ordinary a teraz używam serum z retinolem 2% BasicLab. Serum wysusza dosyć mocno skórę dlatego nie używam go codziennie tylko co 2. dzień.

Zależy mi na oczyszczaniu skóry jakimś produktem zmywalnym wodą który przy tym jej nie wysusza. Zaczęłam od OCM o którym naczytałam się tak dużo dobrego ale skóra po olejach jest zbyt ściągnięta, nieważne czy zmywam ją samą wodą czy dodatkowo jeszcze żelem. Olejek do demakijażu jakiego używam to Iunik. Na początku starałam się go wmasowywać a później spłukiwać wodą, próbowałam również opcji z okładami gorącym mokrym ręcznikiem żeby ściągnąć olejek.

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Lily2garden ja miałam też jedno serum z witaminą C, które wydawało się pienić. Nie była to kwestia złego zmycia żelu, a tego serum. Czaszka na yt też w jednym filmie mówiła o pieniącym się serum - że pieni się jak się za dużo go nałoży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawe... przeszło mi to przez myśl ale sprawdziłam skład serum (używam BasicLab z kwasem Ferulowym) i nie znalazłam tam żadnego składnika który mógłby wpływać na pienienie, był za to jeden który "tworzy emulsję". Jak nazywało się serum którego używałaś?

Mimo tego że pienienie widzę tylko przy nakładaniu witaminy C nie brałam pod uwagę że to może być jego źródło, może to był błąd

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88349403]

2. Pewnie odwodnienie, wypłukanie za dużo lipidów, nmf czyli za mocne doczyszczenie, ja długo trwałam przy żelu Pharmaceris A Physiopuric i się złapałam na tym, że czasem coś tam podrażnia i że zostawia skórę aż za bardzo ściągniętą - w moim przypadku
[/QUOTE]

Analizując to co mi podpowiedziałyście myślę że faktycznie problemem może być niedostateczne odżywienie skóry. Muszę jeszcze bardziej wzmocnić ją kremami lipidowymi i poszukać jakiegoś łagodnego kosmetyku do oczyszczania. Macie jakieś kosmetyki do oczyszczania które używacie regularnie i się u was sprawdzają, będąc przy tym delikatne?

Edytowane przez Lily2garden
Czas edycji: 2020-12-11 o 07:30
Lily2garden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 12:13   #32
CCatLady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Cześć ! Od jakiegoś czasu szukam "tego" zestawu do pielęgnacji twarzy. Próbowałam już wieluuuuuu kosmetyków do pielęgnacji ale przy żadnym nie zostałam na dłużej. Moja cera jest raczej sucha, ze skłonnościami do zapychania się. Nie raz, nie dwa wyciskałam czarne kropki z okolic nosa i brody (wiem, to największe zło, nie krzycz) przez co zniszczyłam skórę i jest zaczerwieniona. Używam peelingów enzymatycznych. Dość fajnie sprawdzał się u mnie SKIN-EXPOSED 10-minutowa terapia złuszczająca. Aktualnie mam peeling z tołpy z papay'ą, nie widzę efektu wow dlatego zdarza mi się coś wycisnąć. Zrobiłam przerwę od Orientany Turmeric i Kali Musli, które mnie niestety zapychają, może nie jakoś kosmicznie ale jednak. Od dwóch tygodni testuję hello body coco day i coco soft. Są super ponieważ w ogóle mnie nie zapychają aczkolwiek nie są wystarczająco nawilżające. Dziś przy sezonie grzewczym jestem sucha jak wiórek, mam wrażenie że te kremy nawilżają mnie tylko z wierzchu. Mejkap na całą twarz noszę bardzo sporadycznie, może raz w tygodniu jak nie rzadziej. Tak to maluję tylko rzęsy i brwi, też nie codziennie. Jeśli chodzi o zmywanie makijażu to używam płynu micelarnego z Dermy- 0% perfum i koloru. Po tym przemywam twarz zwilżoną gąbeczką konjac i przemywam twarz wodą różaną, później nakładam krem. Zdecydowanie mogłabym częściej robić maseczki. Preferuję kosmetyki naturalne, może za dużo wymagam? Mam nadzieję, że będziesz w stanie mi coś doradzić, jestem dość zagubiona w tym ogromnym rynku kosmetycznym. Pozdrawiam
CCatLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-11, 18:46   #33
kamila___
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Dzień dobry, chciałabym dopiero zacząć swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją swojej skóry. Mam 23 lata, moja skóra jest sucha, czasem zdarza się, że jest trochę tłusta na nosie, ale to chyba normalne. Często jest łuszczy i mam suche skórki, w dotyku jest czasem chropowata, ale rzadko. Jest zaczerwieniona, szczególnie na policzkach. Bardzo prosiłabym o pomoc, bo jestem w tym temacie zupełnie zielona, czy mogłaby mi Pani pomóc i napisać jakie kosmetyki by mi pomogły (codzienna rutyna). Chciałabym, żeby były to produkty w niezbyt wysokiej cenie, myślałam o produktach The Ordinary, posiadam już The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG. Wiem, że proszę o wiele, ale jeśli znalazłaby Pani chwilkę to byłabym bardzo wdzięczna! Miłego dnia
kamila___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-10, 18:24   #34
Marta130
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 2
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

A myślałaś o profesjonalnym oczyszczeniu skóry? ja zaczęłabym na początek od tego. Polecam Ci zabieg wodorowego oczyszczania albo dobrej hydrabrazji. Musisz jednak znaleźć dobry salon gdzie pracują na dość dobrych kosmetykach. Dobrze wykonany zabieg naprawdę przynosi efekty. Myślę, że seria kwasów też pomoże. Do nawilżania polecam kwas hialuronowy. Tu na stronie masz polską firmę z kosmetykami naturalnymi. xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2021-03-11 o 09:45 Powód: reklama
Marta130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 13:08   #35
madrealejandra26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 2
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Witam. Mam pewien problem.
Mianowicie po zażywaniu izoteku na trądzik stosowałam tylko kosmetyki z pure by clochee, w tym peeling enzymatyczny i kremy na dzień/na noc i maskę na noc. Dodatkowo w celu nawilżenia mazidło konopne. W ciąży moja skóra była w bardzo dobrej kondycji i w sumie niewiele kosmetyków stosowałam.
Po porodzie gdy chciałam wrócić do wyżej wymienionych kosmetyków problem z trądzikiem się nasilał. Co zrobić? Czego używać? Przeczekać?
Dodam, że jestem 5 miesięcy po porodzie.
madrealejandra26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 13:15   #36
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Nie bardzo rozumiem przekaz - problem nasila się od tych kosmetyków, tylko od kosmetyków? Czy ogólnie trądzik powraca? Nie rozważasz leczenia? Po porodzie jest więcej opcji niż w trakcie ciąży, nawet jeśli karmisz
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 10:49   #37
madrealejandra26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 2
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Dokładnie. Po tym kosmetykach problem się pojawia. Wcześniej nic złego się nie działo. Teraz pojawia się trądzik.
Nie, nie rozważam. Po izoteku moja skóra była w wystarczająco dobrym stanie. Do teraz.
Szukam kremu, który będzie dobrze nawilżał, a jednocześnie nie pogarszał stanu mojej cery.
madrealejandra26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 14:34   #38
infinity6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Witam, w końcu postanowiłam zacząć dokładną pielęgnację twarzy. Dużo ostatnio przeglądałam, czytałam i wybierałam kosmetyki, ale nadal nie jestem pewna.

Mam skórę mieszaną, z zaskornikami otwartymi i zamkniętymi oraz zaczerwienienia na policzkach. Czy taki plan pielęgnacji i te kosmetyki się sprawdzą? Coś polecacie zmienić?

Planuje wprowadzać każdy nowy kosmetyk oddzielnie, nie wszystko na raz



Wieczorna

Krok 1: Demakijaż ( olejek Miya Cosmetics )

Krok 2: Oczyszczenie ( żel Resibo )

Krok 3: Peeling* ( enzymatyczny Miya )

Krok 4: Tonizowanie ( Sukin Hydrating Mist Toner )

Krok 5: Maska * ( 5 minutowa maseczka oczyszczająca Miya lub Nacomi czerwona glinka )

Krok 6: Serum ( The Ordinary - niacinamide 10% + zinc 2% )

Krok 7: Krem pod oczy ( Nacomi )

Krok 8. Krem do twarzy ( The Ordindinary Natural Moisturizing Factors + HA )



Poranna

Krok 1: Oczyszczanie ( żel Resibo )

Krok 2: Tonizacja ( Sukin Hydrating Mist Toner )

Krok 3: Serum ( Timeless - Hyaluronic Acid 100% Pure )

Krok 4: Krem pod oczy ( Nacomi )

Krok 5: Krem SPF ( holika holika spf50 )



*Raz lub dwa w tygodniu
infinity6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 23:13   #39
Lily2garden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 3
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Nie odważyłabym Ci się doradzać całej pielęgnacji ale wiem jak ciężko jest wprowadzać duże zmiany, sama niedawno to przerabiałam

Myślę że serum The Ordinary Niacinamide 10% może być dla Ciebie zbyt mocne do stosowania na codzień, na Twoim miejscu przemyślałabym czy nie lepiej używać je co drugi dzień, na zmianę z kosmetykami odbudowującymi barierę hydrolipidową skóry (np serum nawilżające + krem odżywczy).

Dodatkowo do dziennej pielęgnacji myślę że warto dodać antyoksydanty (np witamina C lub E) bo dodatkowo wspierają krem z filtrem w walce z wolnymi rodnikami
Lily2garden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 10:19   #40
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Widzę całe mnóstwo pytań, a żadnej praktycznie odpowiedzi? No ale cóż... spróbuję...
Potrzebuję ułożenia pielęgnacji twarzy od a do z.


Mój typ cery to mieszana, mam problem z rozszerzonymi porami / wągrami i zmarszczkami mimicznymi. Mam 34 lata.

Moja pielęgnacja woła o pomstę do nieba... wieczorem demakijaż oczu mleczkiem z Avon, demakijaż twarzy płynem micelarnym (jakiś bio, ale koniecznie muszę go wywalić...), mycie twarzy pianką z Avon i silikonową gąbeczką, następnie krem na noc (również do zmiany...). Rano przemycie twarzy wodą, ewentualnie pianką rozprowadzoną na dłoniach, krem Ziaja GdanSkin i nastepnie wykonuję makijaż.


W tym tygodniu zamówiłam płytkę do masażu twarzy Gua Sha oraz olejek i chcę wprowadzić taką rutynę przynajmniej co drugi dzień.


Staram się co jakiś czas wykonać peeling (kupuję jednorazowe saszetki), maseczki oczyszczające (przeważnie Avon, ostatnio potwornie przesuszyłam nimi skórę), różne maseczki w płachcie itd.
Cała ta moja pielęgnacja nie ma ładu i składu... stąd ogromna prośba o pomoc.
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 12:42   #41
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Zaczęłabym od wrzucenia kremu z filtrem SPF 50/50+ jak jeszcze nie używasz, podstawa

Na zmarszczki mimiczne to raczej medycyna estetyczna, botoks? Trochę słabiej można spróbować podziałać peptydami (np. Argireline), ale chyba nie muszę mówić, że to się nie umywa do zabiegów

Czyszczenie porów - kwas salicylowy. Wersja na wypasie - po kwasie salicylowym robisz maseczkę glinkową. Są różne takie płyny 2%, byle nie spirytus. To tak na zaskórniki bardziej, pory mogą pozostać widoczne i to jest naturalne, wtedy raczej nie do zmienienia kosmetykami.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-21, 19:55   #42
MilosniczkaZakupow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 23
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Używacie może mgiełki do twarzy?
MilosniczkaZakupow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-22, 10:46   #43
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 673
GG do aniyam
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Cytat:
Napisane przez MilosniczkaZakupow Pokaż wiadomość
Używacie może mgiełki do twarzy?

tak, od wielu lat, nie używam toników i hydrolatów tylko mgiełki
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 19:22   #44
Emilia_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1
Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Ja tylko zostawię tu zdjęcie części cery..dodam, ze mam jeszcze popekane naczynka..prosze o pomoc, bo jedna Pani kosmetolog rozlozyla ręce..dodam tez, ze niestety nie stac mnie na leczenie za ponad 500zl..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210719_192206.jpg (110,9 KB, 20 załadowań)
Emilia_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-19 19:22:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.